İzlemeniz Gereken En İyi Zamanda Yolculuk Filmleri!

Bugün bildiğimiz şekliyle zamanın akışını görmezden geliyor ve izlemeniz gereken en iyi zamanda yolculuk filmleri adlı listemiz ile algınızı karıştırıyoruz! Bilim kurgunun en sevdiği konulardan biri olan zamanda yolculuk, uzun yıllardır farklı şekillerde birçok kez ele alındı. Biz de sizin için bu yapımların en popüler, en başarılı olanlarını topladık ve harika bir liste hazırladık! Eğer hazırsanız listemiz başlasın!

1. Doktor Strange (IMDb 7,5)

Zamanda yolculuk filmleri Doktor Strange
Doctor Strange

İzlemeniz gereken en iyi zamanda yolculuk filmleri listemize son yılların sevilen filmi Doctor Strange ile başlıyoruz. Canımız ciğerimiz Benedict Cumberbatch’in canlandırdığı Doctor Strange, aslında bir Marvel evreni karakteri. Her şey başarılı cerrah Vincent Strange’in bir trafik kazası geçirmesi ile başlıyor. Kazadan sonra ellerinde yaşadığı problem sebebiyle ameliyat yapamaz hale gelen Strange, fiziksel ve ruhsal olarak bir çöküşe sürükleniyor. Ancak Tibet’te Ancient One adlı şifacı bir büyücünün varlığından haberdar olması ona umut oluyor. Bir saniye bile düşünmeden kendini dünyanın öbür ucuna atan Strange, burada şifa bulmayı beklerken çok daha büyük güçlerle karşılaşacağının farkında değil.

Marvel evreninde yeniyseniz Doctor Strange mutlaka izleme listenizde olmalı. Zira Avengers;Infinity War ve Avengers:Endgame filmlerinde Strange’in önemli rolleri var. Spoiler vermek istemiyoruz ama bahsettiğimiz filmleri izlerken kim bu ilginç tip demek istemiyorsanız bu filmi acilen izleyin. J

 • Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik
 • Rotten Tomatoes: %89 Google: %90
 • Yıl: 2016

2. Arrival (IMDb 7,9)

Zamanda yolculuk filmleri Arrival
Arrival

Son yılların en başarılı bilim kurgu filmlerinden olan ve dilimize Geliş olarak çevrilen Arrival, zamanda yolculuk konusunu farklı bir açıdan ele alan sıra dışı bir yapım. Film, gezegenimizin farklı yerlerine dünya dışı gemilerin iniş yapması ile başlıyor. Garip şekilde havada asılı duran bu gemiler, insanların iletişim kurma girişimlerine herhangi bir şekilde cevap vermiyorlar. Araştırmacılar, bu gemilerin içine girip gözlem yapabiliyor ancak bu yeni ziyaretçilere dair hiçbir bilgi edinemiyorlar. Bu noktada orduda çalışan dil bilimci Louise Banks görevlendiriliyor.  Artık bu başarılı dil bilimcinin görevi ordunun ısrarlı saldırı isteğine karşı kısa sürede dünya dışı ziyaretçilerin dilini çözmek ve neden burada olduklarını bulmak.

 • Tür: Drama, Gizem, Bilim Kurgu
 • Rotten Tomatoes: %94 Google: %89
 • Yıl: 2016

3. Yıldızlar arası (IMDb 8,6)

Zamanda yolculuk filmleri Yıldızlar Arası
Interstellar

Usta yönetmen Christopher Nolan’ın elinden çıkma Yıldızlararası’nı izleyip de etkilenmeyen var mıdır biz bilmiyoruz. Uzay zaman bütünlüğünü ve zamanın evrenin farklı noktalarında nasıl farklı işlediğini olabilecek en başarılı şekilde anlatan film, tüm bunları yaparken bir de dokunaklı bir hikaye ile kalbimizi çalıyor. Zamanda yolculuk filmleri söz konusu olduğunda son yılların tartışmasız en iyi yapımlarından olan Yıldızlararası’nın konusunu bile detaylı şekilde anlatmayacağız. Filme dair söyleyebileceğimiz tek şey, hala izlemediyseniz HEMEN ŞU AN açıp izlemeye başlayın. Eğer bilim kurgu seviyorsanız pişman olmayacaksınız.

 • Tür: Macera, Drama, Bilim Kurgu
 • Rotten Tomatoes: %72 Google: %95
 • Yıl: 2014

4. Yarının Sınırında (IMDb 7,9)

Zamanda yolculuk filmleri Yarının Sınırında
Edge of Tomorrow

Zaman karmaşasını sevenler için hazırladığımız listemiz Tom Cruise ve Emily Blunt’lı Yarının Sınırında ile tam gaz devam ediyor. Aksiyon filmlerinin vazgeçilmez ismi Tom Cruise, bu yapımda tecrübesiz subay Bill Cage olarak karşımıza çıkıyor. İstilacı bir uzaylı türünün dünyayı tehdit ettiği bir gelecekte Bill Cage, telepati ile iletişim kuran bu gelişmiş ırka karşı savaşmak için görevlendirilir. Ancak böyle bir türe karşı saha tecrübesi yoktur ve zaten dünyayı yakıp yıkmakta olan uzaylılar Bill’i de çok kısa sürede öldürür. Ancak asıl kâbus şimdi başlamıştır. Bill, öldükten sonra aynı güne yeniden uyanır. Bu can sıkıcı döngüyü kırmanın tek yolu savaşı kazanmaktır.

 • Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu
 • Rotten Tomatoes: %91 Google: %93
 • Yıl: 2014

5. Zamanın Ötesinde (IMDb 7,5)

Zamanda yolculuk filmleri Zamanın ötesinde
Predestination

Bilim kurgu-gerilim türündeki Predestination, zamanda yolculuk ederek işlenmiş ya da işlenmesi olası suçları önleyen bir ajanın hikâyesini anlatıyor. Son görevi 1975 yılında yaşanmış bir bombalama olayını önlemek olan bu ajan, araştırma yapma amacıyla 1970 yılının New York’una gidiyor. Burada bir barda tanıştığı yazar ile derin bir sohbete dalan ajanın bu görevi tamamlaması diğerlerinden daha zor olacağa benziyor. En iyi zamanda yolculuk filmleri arasında yer alan Predestination, mutlaka listenize eklemeniz gereken sıkı yapımlardan biri.

 • Tür: Aksiyon, Macera, Drama
 • Rotten Tomatoes: %83 Google: %92
 • Yıl: 2014

6. Zamanda Aşk (IMDb 7,8)

Zamanda yolculuk filmleri Zamanda Aşk
About Time

Zamanda yolculuk konusu iyi güzel ama biraz daha romantik bi’ şeyler yok mu diyenler için ‘Zamanda Aşk’ geliyor. 21 yaşına basan Tim Lake, ailesinden kendisine miras kalan zamanda yolculuk yeteneğini ilk kez keşfeder. Sahip olduğu bu mucizevi yetenek ile artık hayat onun için çok daha kolaydır. Sık sık geçmişe gidip utanç verici anlarını mükemmel hatıralara dönüştüren Tim, Mary’ye âşık olduğunda da zamanda yolculuk yeteneğini kullanmaktan çekinmez. Böylece ilişkide sıfır hata ile oynayıp mükemmel sevgili olabilecektir. Ancak hataların da hayatın olmazsa olmazlarından olduğunu keşfetmesi uzun sürmeyecektir.

 • Tür: Komedi, Drama, Fantastik
 • Rotten Tomatoes: %68 Google: %94
 • Yıl: 2013

7. Midnight in Paris (IMDb 7,7)

Zamanda yolculuk filmleri Midnight in Paris
Midnight in Paris

Sıradaki önerimiz oldukça kendine has bir iş olan Paris’te Gece Yarısı. Adrien Brody’den Marion Cotillard’a baş döndüren oyuncu kadrosu ile bile kendine hayran bırakan yapım, yakın zamanda evlenmeyi planlayan Gil ve Inez’in bir Paris kaçamağı yapması ile başlıyor. Gece yarısı Paris sokaklarında dolaşan damat adayı Gil, bu şehirle giderek derinleşen bir bağ kurarken daha önce hiç bilmediği edebiyatçı yönü ile de tanışıyor. Paris’in bu adam üzerinde bıraktığı etki kısa sürede tüm aileyi etkileyecek hale gelirken Gil’in gece gezintileri de oldukça tuhaflaşıyor.

Sanat ve edebiyat sevenlerin çok hoşuna gidecek, kendine has mizah ögeleri barındıran Paris’te Gece Yarısı kesinlikle alıştığımız zamanda yolculuk filmleri gibi değil. Ancak yine de izlenmesi gereken ilginç işlerden biri.

 • Tür: Komedi, Fantastik, Romantik
 • Rotten Tomatoes: %93 Google: %91
 • Yıl: 2011

8. Time Traveler’s Wife (IMDb 7,1)

Zamanda yolculuk filmleri Time Traveler’s Wife
Time Traveler’s Wife

Bir roman uyarlaması olan Zaman Yolcusu’nun Karısı, içten bir aşk hikâyesi anlatıyor. Bir zaman yolcusu olan ancak henüz bunun farkında olmayan Henry, bir gün kütüphanede Clare ile tanışır. Clare ilk görüşte Henry’nin zaman yolcusu olduğunu anlar. Yine bu hayatını Henry ile birleştirme konusunda ona engel olmaz. Ancak evlilikleri boyunca Henry’nin belirsiz süreler ile ortadan kaybolmaları Clare’i giderek daha fazla zorlayacaktır.

Zamanın kendisi tarafından aralarına engeller konan bu çift, aşkları için çok çaba göstermek ve gerçek anlamda ‘çağları aşmak’ zorunda…

 • Tür: Drama, Fantastik, Romantik
 • Rotten Tomatoes: %39 Google: %90
 • Yıl: 2009

9. Deja Vu (IMDb 7,0)

Zamanda yolculuk filmleri Deja Vu
Deja Vu

Denzel Washington’lu efsane zamana yolculuk filmi Deja Vu. İnsanların geçmiş ve geleceklerini mercek altına alabilen gelişmiş bir teknolojinin var olduğu gelecekte, Ajan Carlin suçları henüz gerçekleşmeden önlemekle görevlidir. Son görevi New Orleans’ta bir patlama olayını önlemek olan Ajan Carlin, kendi hayatını da riske atarak zamanla kumar oynamaya başlar. Her şeyi düzeltip onlarca insanın canını kurtarabilmek için ise tek şansı vardır.

 • Tür: Aksiyon, Suç, Bilim Kurgu
 • Rotten Tomatoes: %55 Google: %91
 • Yıl: 2006

10. 13 Going on 30 (IMDb 6,2)

Zamanda yolculuk filmleri Keşke 30 Olsam
13 Going on 30

Zamanda yolculuk filmleri listemiz bu kez kafanızı karıştırmak yerine sizi oldukça eğlendirecek bir yapım ile devam ediyor. Jenna, 13 yaşında küçük bir kızdır. Yaşının gerektirdiği şeyleri yapmakta ve elbette zaman zaman utanç verici olaylar yaşamaktadır. Ancak 13. doğum gününde gerçekten çok utandığında, bu yaşları çabucak atlatıp 30 yaşında olmayı diler. Ve dileklerine çok dikkat etmesi gerektiğini fark eder. Çünkü uyandığında 30 yaşında genç bir kadındır! Harika bir evi, yükselmekte olan bir kariyeri ve çok yakışıklı bir erkek arkadaşı vardır. Ancak tüm bunlar gerçekten mutlu bir hayat sürmesi için yeterli midir? Aklı hala çocukluk aşkı Matt’te olan Jenna, onun 30 yaşındaki halinin hayallerinden çok daha farklı olduğunu gördüğünde hayata dair bir ders daha almış olacaktır.

 • Tür: Komedi, Fantastik, Romantik
 • Rotten Tomatoes: %65 Google: %93
 • Yıl: 2004

11. Kelebek Etkisi (IMDb 7,6)

Zamanda yolculuk filmleri Butterfly effect
Butterfly Effect

Son birkaç önerimizde size tatlı aşk hikâyeleri anlattık, eğlendirip güldürdük. Artık biraz daha ciddileşme vakti geldi sanıyoruz. Bu yüzden listemiz Ashton Kutcher’lı Kelebek Etkisi ile devam ediyoruz. Bu ünlü yapım, bilim kurgu ve gerilimi bir araya getiren, etkisini üstünüzden bir süre atamayacağınız yapımlardan. Film, sık sık nöbet geçirip bayılan Evan Treborn’un hikâyesini anlatıyor. Çocukken uğradığı istismarın psikolojik ve fiziksel etkilerini yetişkinlik hayatında da yaşayan Evan, baygınlıkları sırasında geçmişe gidebildiğini keşfeder. Artık amacı, geçmişe yaptığı yolculuklar ile travma dolu çocukluğunu değiştirmektir. Ancak en karanlık anılarını yeniden yaşamanın düşündüğünden çok daha zor olacağını kısa sürede anlayacaktır.

 • Tür: Drama, Bilim Kurgu, Gerilim
 • Rotten Tomatoes: %33 Google: %92
 • Yıl: 2004

12. Donnie Darko: The Director’s Cut (IMDb 8,0)

Donnie Darko: The Director's Cut
Donnie Darko: The Director’s Cut

Tüm zamanların en iyi zamanda yolculuk filmleri listemizin sıradaki yapımı seksenli yılların ses getirmiş filmi Donnie Darko.

Donnie, 16 yaşında normal bir lise öğrencisidir. Ancak zamanla bazı sanrılar görmeye başlar. Sık sık tavşan kostümlü garip bir yaratık tarafından rahatsız edilen Donnie, bu yaratıktan 28 gün sonra dünyanın sonunun geleceği bilgisini de alır. Artık hayat onun için eskisi gibi değildir. Okulu, ailesini, arkadaşlarını kısaca tüm yaşamını bir kenara iten Donnie, bu tavşanın peşinden giderek daha karanlığa sürüklenecektir.

 • Tür: Drama, Gizem, Bilim Kurgu
 • Rotten Tomatoes: %90 Google: %92
 • Yıl: 2001

13. Groundhog Day (IMDb 8,0)

Listemizin sıradaki filmi belki de zamanda yolculuk filmleri içinde en ünlü ve en eğlencelisi olan Groundhog Day! Bill Murray’li bu efsane film, sevilen hava durumu sunucusu Phil Connors’ı anlatıyor. Ekranların sevilen ve sempatik yüzü Phil, kameralar kapandığı anda gerçek kişiliğine bürünmektedir; herkese yüksekten bakan, kibirli ve kendini beğenmiş.

Groundhog Day
Groundhog Day

Bir gün çalıştığı kanal tarafından kırsaldaki küçük bir kasabaya Groundhod Day etkinliklerini sunmaya gönderilen Phil, bu durumdan hiç memnun kalmaz. Gönderildiği kasabanın halkına iğrenerek bakmakta, onları küçük görmektedir. Ve burada geçireceği bir günün çabucak bitmesi en büyük dileğidir. Ancak aynı günün gecesi büyük bir kar fırtınası kopar ve Phil, kasabada mahsur kalır. Bu gelişmemiş yerde bir gün daha geçirme fikri bile Phil’i delirtirken daha da kötüsü gerçekleşir. Bu kasabada zaman ilerlememektedir. Phil, bir zaman döngüsüne sıkışıp kalmıştır! Her sabah aynı güne uyanan bu adam delirmeden kasabadan çıkabilmek için biraz daha uyumlu biri olmayı öğrenmek zorundadır.

 • Tür: Komedi, Fantastik, Romantik
 • Rotten Tomatoes: %96 Google: %88
 • Yıl: 1993

14. Frekans (IMDb 7,3)

Frekans
Frequency

New York’ta çok nadir görülen bir doğa olayı gözlemlenir. Bu olay bir itfaiyeciye farklı bir frekans yakalama fırsatı verir. Yakaladığı bu frekansta adam, kendi zamanından tam otuz yıl sonrası ile iletişime geçebilmektedir. Otuz yıl ileriden oğlu ile konuşmayı başaran itfaiyeci, oğlu tarafından bir kaza hakkında uyarılacaktır. Söz konusu kaza adam bir yangınla mücadele ederken yaşanacak ve maalesef itfaiyecinin hayatına mal olacaktır. Oğlundan aldığı uyarı sayesinde hayatta kalan adam, kısa sürede zamanla oyun oynamanın bazı bedelleri olduğunu öğrenecektir. Zira hayatında yaşamaya başladığı karışıklıklar ve gariplikler kısa sürede başa çıkılmaz bir hal almıştır.

 • Tür: Suç, Drama, Gizem
 • Rotten Tomatoes: %70 Google: %90
 • Yıl: 2000

15. Geleceğe Dönüş (IMDb 8,5)

Geleceğe Dönüş
Back to the Future

İzlemeniz gereken en iyi zamanda yolculuk filmleri listesi yapılır da içinde Geleceğe Dönüş olmaz mı! Sırada listemizin olmazsa olmazı Geleceğe Dönüş var. Eğer hala bu filmi izlemediyseniz listedeki diğer tüm yapımları boş verin. Hemen gidip Geleceğe Dönüş’ü açın ve izleyin. Zamanda yolculuk temasını en eğlenceli şekilde anlatan Geleceğe Dönüş, çılgın bilim insanı Dr. Brown’ın zaman makinesini bulması ile başlıyor. Lise öğrencisi arkadaşı Marty ile makineyi deneyen Dr. Brown, ufak bir zamanlama hatası yapıyor ve geleceğe gitmek isterken kendilerini geçmişte buluyorlar. Dr. Brown’ın zamanda hiçbir şeyle oynamamaları yönündeki uyarısına rağmen burada bazı karışıklıklara yol açan ikili, Marty’nin doğumu riske girince kendilerini büyük bir yarışın içinde buluyorlar. Tam anlamıyla zamana karşı yarışan ve Marty’nin var oluşunu kurtarmaya çalışan Dr. Brown ve Marty’nin  bu çılgın macerasının sizi de çok eğlendireceğine eminiz!

 • Tür: Macera, Komedi, Bilim Kurgu
 • Rotten Tomatoes: %96 Google: %95
 • Yıl: 1985

16. Gün ışığı (IMDb 7,2)

Suç Zamanı
Sunshine

Hector, karısıyla yeni bir eve taşınmaktadır. Yeni evlerinin bahçesinde etrafa bakarken ormanda yatan çıplak bir kadın görür. Yardıma ihtiyacı olabileceği düşüncesi ile kadının yanına gittiğinde ise kimliği belirsiz bir adamın saldırısına uğrar. Adamdan kaçmaya çalışırken sığındığı yer bir zaman makinesi çıkınca Hector kendini bir saat öncesinde bulur. Ancak bir sorun vardır. Bu alternatif zaman çizgisinin asıl Hector’u kendisi değildir. Burada başka bir Hector karısı ile yaşamakta, yeni evlerine taşınmakta ve yeni bahçenin tadını çıkarmaktadır. Bu zamanın asıl Hector’u olabilmek için kendisini öldürmesi gereken Hector’un işi düşündüğü kadar kolay olmayacaktır. Üstelik zamanla Hector’ların sayısı artar ve işler iyice içinden çıkılmaz bir hal alır. Son dakikasına kadar sizi merakta bırakan bir yapım olan Suç Zamanı, ilerleyişi ile şaşırtan ilginç bir zamanda yolculuk filmi.

 • Tür: Bilim Kurgu, Gerilim
 • Rotten Tomatoes: %76 Google: %85
 • Yıl: 2007

17. Pleasantville (IMDb 7,5)

Pleasantville
Pleasantville

Doksanlarda yaşayan genç David’in en sevdiği televizyon şovu Pleasantville’dir. 50’li yıllarda geçen bu dizi, sakin ve iyilik dolu bir kasabayı ve bu kasaba sakinlerinin hayatlarını anlatmaktadır. Bir gün David ve ailesinin evine bir televizyon tamircisi gelir. Televizyonu tamir edip yeni ve tuhaf bir kumanda bırakarak gider. Ablası ile kumanda için kavga eden David’in kumandanın ne işe yaradığını anlaması uzun sürmeyecektir. Ablası ile kendisini Pleasantville’in içinde bulan David’in nasıl çıkacaklarına dair hiçbir fikri yoktur. Ancak bir yol bulana kadar bu 50’ler kasabasına uyum sağlamaları ve göze çarpmamaları gerekmektedir.

 • Tür: Komedi, Drama, Fantastik
 • Rotten Tomatoes: %85 Google: %89
 • Yıl: 1998

18. Zaman Yolcuları (Safety Not Guaranteed) – (IMDb 7,0)

Zaman Yolcuları
Safety Not Guaranteed

Aylık bir derginin haber peşindeki üç muhabiri bir gün gazetede bir ilan görürler. ‘Zaman yolculuğu için arkadaş aranıyor, güvenlik garantisi yoktur’ yazılı ilandan ilginç bir haber çıkabileceğini düşünen üçlü ilanın peşine düşer ve Kenneth isimli bir adama ulaşırlar. Sıradan bir market çalışanı gibi görünmekle birlikte Kenneth, oldukça takıntılı ve paranoyak bir adamdır. Bir de zaman yolculuğunun sırrını çözdüğünü iddia etmektedir. Kenneth’a şüpheyle yaklaşmakla beraber olayın sonunu da merak eden muhabirlerden Darius, zaman yolculuğunda Kenneth’a eşlik etmeye karar verir. Hazırlıklar devam ederken Darius, Kenneth’i yakından tanıma fırsatı elde eder.

 • Tür: Komedi, Drama, Romantik
 • Rotten Tomatoes: %85 Google: %89
 • Yıl: 2012

19. Tetikçiler (IMDb 7,4)

Tetikçiler
Looper

Sıradaki önerimiz Türkçeye Tetikçiler olarak çevrilmiş olan Looper. Bruce Willis, Joseph Gordon-Levitt ve Emily Blunt’lı göz dolduran kadrosu ile bu film tam bir zaman karmaşası yapımı! İzlemeniz gereken en iyi zamanda yolculuk filmleri arasında yer alan Looper, 2072 yılında geçiyor. Bu yakın gelecekte zaman yolculuğu yapmak mümkün fakat yasa dışı. Bu yüzden zaman yolculuğu yer altı dünyasında, mafyaların kendi çıkarları için kullandığı bir teknoloji olmuş. Büyük çete liderleri ne zaman birinden kurtulmak isteseler onu otuz yıl önceye yani 2042 yılına gönderiyorlar. 2042 yılındaki seri katil Joe da mafya için gönderilen kişiyi öldürüyor. Kendi zamanından otuz yıl geride zengin ve rahat bir hayat yaşayan Joe, bir gün hiç beklemediği bir iş ile karşılaşıyor. 2072 yılından kendisine yaşlanmış hali gönderilen bu adam, hayatının kararını vermek zorunda. Zira yalnızca bir Joe hayatta olabilir.

 • Tür: Aksiyon, Drama, Bilim Kurgu
 • Rotten Tomatoes: %93 Google: %86
 • Yıl: 2012

20. A.R.O.G (IMDb 7,3)

A.R.O.G
A.R.O.G

G.O.R.A efsanesi ikinci bir film ile devam ediyor! Cem Yılmaz klasiği Arog’da biricik aşkı Ceku ile dünyada sakin yaşamına dönen Arif, beklemediği misafirler ile karşılaşıyor. Uzun süredir ortalarda görünmeyen Komutan Logar, aralarını düzeltip af dilemek için Dünya’ya, Arif’in ayağına kadar geliyor. Ancak elbette gerçekte başka planları var. İyi niyetli olduğu konusunda Arif’i ikna etmeyi başaran Logar, bir daha asla dünyaya dönememesi için Arif’i tam bir milyon yıl geriye gönderiyor. Arif’in buradan kurtulabilmesi için gerçek anlamda medeniyeti sıfırdan inşa etmesi gerekecek!

 • Tür: Komedi, Fantastik, Bilim Kurgu
 • Google: %94
 • Yıl: 2008

21. Zamanın İçinde (IMDb 7,1)

Sizler için hazırladığımız en iyi zamanda yolculuk filmleri listemizi edebiyat severlerin hoşuna gidecek olan Zaman Zaman İçinde ile bitiyoruz. Orijinal ismi Time After Time olan bu yapımın ana karakteri, ünlü yazar H.G Wells. İlk bilim kurgu romanı olarak bilinen Zaman Makinesi’nin yazarı olan Wells, sanıyoruz ki zaman yolculuğu konulu bir filmin ana karakteri olmak için en uygun isim. (Bu arada Zaman Makinesi’ni okumanızı da şiddetle tavsiye ediyoruz.

Zamanın İçinde
Time After Time

Lafı daha fazla uzatmadan bu eğlenceli filmin konusuna geçelim. Filmde H.G Wells, başarılı bir mucittir. O kadar başarılıdır ki zaman makinesini icat etmeyi başarır. Bu icadını da güvendiği dostu Doktor Stevenson’a gönül rahatlığı ile gösterir. Ancak bilmediği gerçek Stevenson’ın aslında acımasız seri katil Karındeşen Jack’in ta kendisi olduğudur! Doktor Stevenson (nam-ı diğer Jack), polis baskınından kurtulmak için Wells’in makinesini kullanır ve kendini geleceğe gönderir. Gittiği 1979 yılı barış ve huzurun hüküm sürdüğü, teknolojik olarak çok gelişmiş bir dünyadır. Kendi icat edip korkunç bir seri katile elleriyle gösterdiği makinenin sorumluluğunu alan Wells de Stevenson’ın peşinden geleceğe gelmekte çekinmez. Ve ikisinin de çok yabancı olduğu bu fazla gelişmiş dünyada eğlenceli bir kedi fare oyunu başlar.

 • Tür: Macera, Drama, Bilim Kurgu
 • Rotten Tomatoes: %86 Google: %91
 • Yıl: 1979

İzlemeniz gereken en iyi zamanda yolculuk filmleri adlı listemizin burada sonuna geldik. Düşünce ve önerilerinizi yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın. Görüşmek üzere… 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.