“Yok Artık!” Dedirtecek Komik Sims Hataları!

Komik Sims hataları adlı listemize geçmeden önce bilmeyenler oyunu açıklayalım. Sims, bundan tam yirmi yıl önce 2000 senesinde piyasaya sürülmüş bir oyun. İlk yayınlandığında bu kadar ilgi çekeceği tahmin ediliyor muydu bilinmez ancak günümüzde seveni çok. İlk sürümünden itibaren farklı güncellemeler ile birçok sürüm çıkaran ve kimi zaman ek paketler ile de güncel kalmayı başaran bu oyun, piyasa sürüldüğünden beri tam iki yüz milyon kopya satmış.

Peki, bu oyunu bu kadar ilgi çekici yapan ne? Sims‘te oyuncular tam olarak istedikleri karakterleri yaratıp onlara istedikleri hayatı yaşatabiliyorlar. Tamamen sizin kontrolünüzde olan ve hiçbir sorumlulukla karşılaşmadan karakterinize istediğiniz her şeyi yaptırabileceğiniz bu oyun, bu sebeple bu kadar çok kişiye çok çekici geliyor. Ancak Sims’in bu noktaya kadar gelebilmesi algoritmasını sürekli geliştirmesine de bağlı. Siz belli özelliklere sahip bir karakter yarattığınızda oyun; karakterinizin beklentileri, sorumlulukları gibi detayları belirleyip sizi bu doğrultuda yönlendiriyor. Elbette bu sistemin hem yazılım hem de görsel olarak şimdiki haline gelebilmesi uzun yıllar almış Kimi zaman da oyunun piyasaya sürülmüş versiyonlarında bile hatalar gözlemlenmiş. İşte bu yazının konusu da internette oldukça popüler olan ve Sims’e sık görülebilen hatalar! İşte, sizler için listelediğimiz her bakışınızda daha komik gelen Sims hataları!

1. Lütfen Bebeğinizi Makinede Yıkamayın

komik sims hataları bebek

Acemi anneler bebek büyütürken kimi zaman hatalar yaparlar. Ancak hepsi zamanla çocuklarına en iyi şekilde bakmayı öğrenir. Umuyoruz ki bu Sims annesi de kısa zamanda bebeğini makineye koymaması gerektiğini öğrenir…

2. Ciğerimizi Söken Fotoğraflarda Bugün

komik sims hataları süpürge bugu

Sims’e alışık olanların asla şaşırmayacağı görüntülerden biri… Eğer oyunda dikkatli olmazsanız bir anda içinizden geçen temizlik paspası ile öldürülebilirsiniz.

3. Centaurlar Yazlık Bölgelere Akın Etti

komik sims hataları at bugu

Aslında bu fotoğrafta garip olan hiçbir şey yok. Aksine, yüzyıllardır mitolojik hikayelerde adı geçen centaurlara dair hiç akla gelmeyen bir gerçeği vurguluyor. Eğer bunlar gerçek olsalar ve güneşlenmek isteselerdi, tam olarak böyle görünürlerdi!

4. Madem Atlardan Konuşuyoruz…

komik sims hataları at bug

Fotoğraf üzerine çok espri yapılabilir ama biz yorumsuz bırakıp yaratıcılık kısmını size devrediyoruz.

5. Hangimiz Aynaya Bakıp Böyle Hissetmedik Ki?

sims hataları bebek

Komik Sims hataları arasından en ilginci bu olsa gerek. Bu Sims ya çok kötü bir gün geçiriyor ya da ciddi anlamda bir şeyler ters gitmiş. Onun için hoş olmasa gerek ama biz her baktığımızda gülmeden edemiyoruz.

6. Taşınırken Yardım Lazım Mı?

komik sims hataları yatak

Sims bilenler asla şaşırmazken fikri olmayanlar bu ne diyor… Sims’te doğal karşılamanız gereken durumlardan biri yaşanıyor yalnızca. Kızımız ya taşınmaya yardım ediyor ya da arkasındaki çift konuşurken orada yokmuş gibi davranıp yatak kılığına giriyor?

7. Kafam Dağınık Bu Aralar

Simülasyon kastığı zamanlarda özene bezene yarattığınız Sims evreninizi böyle yaratıklar basmış gibi görünebilir, korkmayın. Bir açıp kapayın genelde düzeliyorlar.

8. Sporda Hissedilen Tam Olarak Bu

Spora başlayanların okuduğu lanetlerin ortak odak noktası olan plank, şınav ve mekik tam olarak böyle hissettiriyor. Sadece yapanlar anlayabilir. Fotoğrafta bir hata yok yani.

9. Karantinada 49262. Gün

Bir hata var mı emin değiliz zira hayattan bıktıysa birçok kişinin yapmak istediği hareketi yapmış. Ama o şekilde yemek yemeye çalışıyorsa ciddi bir sorun var…

Komik Sims hataları içeriğimizin sonuna geldik. Siz bu oyun ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.