Yaşandı Bitti Delice! 2000’ler Modasından İnciler

2000’ler modası: Kimimiz çocuk, kimimiz ise gençtik. Belki de henüz moda nedir onu bile bilmiyorduk. Sosyal medyanın hayatımızı bu denli yönetmediği yıllarda, müzik kliplerinden ve magazin programlarından gördüklerimiz, kişisel zevklerimizi belirliyordu. Ancak toplu olarak gözden kaçırdığımız nokta, dünyanın hızla değiştiği bir dönem olan 2000’lerdi. Çok ünlü de olsalar, herkeste ufak kafa karışıklıkları yaratıyordu. Güzellik algısı hızla değişirken, bu yıllarda birçok farklı stil denendi. Biz de sizler için bu stillerden unutulmaz parçaları bir araya getirdik. Unutmak istesek de, her biri tarihe kazınmış bu estetik faciaları unutmak pek mümkün değil gibi görünüyor.

1. Bolerolar

2000'ler

Ne işe yaradığı belirsiz yarım hırkalar, nedense 2000’ler de çok modaydı. Hemen hemen her tarzda bolero bulmak mümkündü. İster abiye üstüne, isterse de kot pantolon üstüne bir bolero giyebilir, hatta gururla paparazilere poz bile verebilirdiniz!

2. Kalın Kemerler

2000'ler

Şu sıralar yeniden moda olmuş olan kalın kemer, 2000’lerde de aramızdaydı. Tuniklerin, bluzların üstüne bulabildiğiniz en kalın kemeri takıp, kendinizden emin şekilde sokaklarda yürüyebilirdiniz. Bunların bir de kot pantolon üstüne takılanları vardı. Kemer bantlarından geçirilmez, direkt pantolon etrafından sarılırdı. O konuya şu anda hiç girmek istemiyoruz. Bu yüzden sizi Kim Kardashian’ın o yıllardan kalma, kalın kemer kullanımına örnek oluşturan bir fotoğrafıyla baş başa bırakıyoruz

3. Elbise Altına Kot Giymek

2000'ler

Evet, maalesef bir dönem böyle bir şey vardı. ‘Şey’ diyoruz çünkü bunu nasıl tanımlarız hiçbir fikrimiz yok. Ancak etek ve elbiselerin altına kot pantolon giymek, bir dönem oldukça havalı kabul ediliyordu. Bu şekilde galalara dahil katılabilmek mümkündü.

4. Kapri Pantolonlar ve Yarım Taytlar

Ne yazlık ne kışlık, ne olduğundan asla emin olamadığımız bir moda faciası daha! Bundan tam kurtulduk sanıyorduk ki, Kim Kardashian sağ olsun yarım taytlar tekrar aramızda! Demek ki tarih, gerçekten tekerrürden ibaretmiş…

5. Kargo Pantolonlar

2000’li yıllardan bir dönüş yaşandı. Yaşadığımız dönemde kargo pantolonlar da yenilenmiş versiyonları ile tekrar aramızda. Şu anki halleri ile bile kendilerini benimsemek oldukça zorken, 2000’li yıllarda bunlara nasıl katlandık, inanın hiçbir fikrimiz yok! Hemen hemen her yere uyarlanabilen kamuflaj deseni ve her biri düşük bel olan bu pantolonları iyi atlatmışız diyor ve konuyu kapatıyoruz.

6. Her Kıyafete Kravat Takmak

2000’li yılların asi kız ve erkekleri için mükemmel bir tarzın vazgeçilmez tek bir parçası vardı; kravat! İyi tarafı, kravat takarken mantık aramanıza da ihtiyaç yoktu. Üzerinizde pijama dahi olsa, bir kravat geçirip dışarı çıkabiliyordunuz.

7. Klipsli Tokalar

Şu anda küçük kız çocuklarında gördüğümüz, hatta zaman zaman onların bile beğenmediği bu klipsli tokalar, bir zamanlar kırmızı halı tarzınızı tamamlayan değişmez parçalardan bir tanesiydi. Paris Hilton bile zamanında bunları tercih etmişti. O dönemlerde modayı takip eden kesim için, muhtemelen en ulaşılabilir parçalar bunlardı.

8. Tek Renk Eşofman Takımları

Spor yapmak dışında her etkinlikte giyilen, kadife gibi alakasız kumaşlardan yapılma bu takımlar, bir dönem ortalığı kasıp kavuruyordu. Bunların yeniden yorumlanmış halini, bugünlerde de etrafta görmeye başladık. Umuyoruz ki, olay düşük belin yeniden moda olmasına kadar gelmez!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.