TYT Birincisi Öğrenciye, Öğretmeninden Lüks Otomobil Hediyesi!

Öğrencilerine, “Aranızdan TYT birincisi olana, arabamı hediye edeceğim” diyen öğretmenin söyledikleri gerçek oldu!

Öğretmen: “TYT birincisini kendi öğrencilerim arasından çıkarmak 15 yıldır hayalimdi.”

TYT Türkiye birincisi

Her şey Ankara’da yaşayan ve matematik öğretmenliği de yapan dershane sahibi İlker Nafile’nin öğrencilerine verdiği bir söz ile başladı. İlker öğretmenin 15 yıllık meslek hayatında ki en önemli hayali; dershanesinden TYT birincisi bir öğrenci çıkarmaktı. Bu amaç uğrunda sınav hazırlığı sürecindeki öğrencilerine devamlı eğer aralarından TYT birincisi çıkarsa, arabasını o öğrenciye hediye edeceğini söylüyordu. İstediği de oldu! Gürkan İnal’ın başarısı öğretmenini adeta hayallerine kavuşturdu.

Aslında İlker öğretmen, yıllarca tüm öğrencilerine bu vaadde bulunmuş; fakat istediği 2020 yılına nasip olmuş.

Öğrencim Gürkan İnal’a arabamı hediye ettim!

Bu yıl, İlker öğretmenin öğrencilerinden, kimya mühendisi bir ailenin küçük çocuğu olan Gürkan İnal, YKS kapsamındaki TYT’de Türkiye birincileri arasına girmeyi başardı. Bu başarıya en çok sevinenlerden birisi olan İlker öğretmen, “Ben her sene bu sözü öğrencilerime veriyordum; ancak bu yıl istediğim tam anlamıyla oldu. Söz verdiğim üzere, arabamı Gürkan İnal’a hediye ettim” dedi. Hatta dersler de, Gürkan’ın kendisine “Hocam, arabayı bana verirseniz siz eve nasıl gideceksiniz?” sorusuyla şakalaştıklarını bile söyleyen öğretmen, “Sen arabayı kazan, TYT birincisi ol, ben gerekirse eve koşarak giderim” diye konuştuklarını da ekledi.

TYT türkiye birincisine öğretmeni araba hediye etti

Azmi sayesinde genç yaşında elde ettiği başarı ile hem istediği üniversiteyi seçme fırsatını elde eden Gürkan İnal hem de ehliyeti bile olmadan üst segment bir araba sahibi oldu. 

“OKULDAN SONRA, SOLUĞU DERSHANEDE ALIYORDUM.”

Çalışma sürecinden de bahseden başarılı öğrenci Gürkan İnal, okuldan sonrasında hep dershaneye gittiğini ve güne orada devam ettiğini, dershanede bol bol konu çalıştığını söyledi. Gürkan İnal; “Matematik dersini küçüklüğümden beri çok seviyordum ve hep ilgim vardı, boş zamanlarımda soru çözmekten ziyade bol bol konu çalıştım ve matematiğe olan ilgim de bana TYT’de büyük avantaj sağladı.” diyerek birçok öğrenciye de azmi ile ışık tuttu.

İlker hoca bizlere; “TYT Birincisi olana kullandığım arabamı vereceğim.” Dedi ve sözünü tuttu.

Gürkan İnal

TYT’de elde ettiği başarıyla ailesininde çok sevindiğini söyleyen Gürkan İnal, “ ailem her zaman bana destek oldu ve başarıma çok sevindiler. Bu süreçte İlker öğretmen, bizi hep arabasını birinci olana hediye edeceğini söyleyerek motive etti ve sözünü de tuttu” dedi. Şimdiler de, üniversite tercihi yapmak için bol bol araştırmalar yapan başarılı öğrenci, büyük ihtimalle tercihini mühendislik fakültesinden yana kullanacağını da sözlerini ekledi.

“Ankara’da ODTÜ, Bilkent Üniversitesi ya da İstanbul’da Boğaziçi, Koç üniversiteleri arasında araştırmalarımı yapıp tercihimi ona göre yapacağım.” dedi. TYT birincisi Gürkan İnal’ı bizde tebrik ediyoruz ve kendisine öğrenim hayatında nice başarılar diliyoruz. 🙂

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor…

0