Stranger Things 4. Sezon İlk Fragman Yayınlandı!

Netflix’in sevilen dizisi Stranger Things için 4. sezondan ilk tanıtım filmi geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Hayranları sevindirecek bir sürpriz içeren film, yeni sezona dair beklentileri de oldukça artırdı. İşte çok konuşulan o tanıtım filmi ve diziye dair detaylar!

Yazının devamı diziye dair spoiler içerebilir. 

Stranger Things 4. Sezon Hopper Sürprizi!

Stranger Things 4. Sezon fragman

Dizinin üçüncü sezonunun sonuna doğru aksiyon oldukça artmıştı. Sezon finali ise birçok kişi için gözyaşlarıyla dolu geçmişti. Sezon finalinde upside down denen dünyaya açılan geçidi kapatmak için sevilen karakterlerden olan Hopper, kendini feda etmişti. Stranger Things 3. sezonun son sahnesi aslında Hopper’ın yaşadığına dair işaretler gönderse de çoğu kişi karakterin öldüğünü düşünmüştü. Ancak yeni yayınlanan tanıtım filmi gösteriyor ki kasabanın sevilen şerifi Hopper ölmemiş! Rusya’da bir esir kampında çalışırken gördüğümüz Hopper’ın oldukça zayıfladığı ve traş olduğunu fark ediyoruz. Bu sürpriz elbette dizinin hayranlarını fazlasıyla sevindirdi ve yeni sezona dair beklentileri de artırdı. Bu sezonda Hopper ve çocukları neler bekliyor izleyip göreceğiz.

David Harbour’dan Hopper’a Dair İpucu

Dizinin sevilen karakteri Hopper’ın ölmesi elbette üçüncü sezon sonunda birçok kişiyi üzmüştü. Çok fazla kişi de Hopper’ın aslında ölmediğini kanıtlamak için adeta son sahneyi kılı kırk yararak incelemişti. Birçok teori ortaya atılmış ve kafa karıştırıcı hapishane sahnesi de bu olayları iyice körüklemişti. Ancak yine de tüm bunlar Hopper’ın dönüşüne dair verilen ilk ipuçları değildi. Dizinin kendi sahneleri dışında hayranlar için ilk umut ışığını Hopper’ın bizzat kendi yakmıştı.

Stranger Things üçüncü sezonun finalinden sonra bir sohbet programına katılan ve dizide Jim Hopper’ı canlandıran David Harbour, canlı yayında dizinin senaristini aramıştı. Arama sırasında Jim’İn ölüp ölmediğini soran Harbour’a senaristin cevabı her şey mümkün şeklinde olmuştu ki bu aslında net bir reddediş değildi. Geçidi kapatmak için girişilen son kavga ve patlamanın Hopper’ın tam yanında gerçekleşmesi karakterin hayatta kalma ihtimallerini azaltsa da, fantastik Stranger Things dünyasında her şey mümkün!

Stranger Things dizisinin Konusu

Netflix’in sevilen dizilerinden Stranger Things, yayınlanmaya başladığı ilk sezondan itibaren büyük bir hayran kitlesi kazandı. 80’lerde geçen ve 80’ler havasını çok iyi yansıtmayı başaran dizide bir grup arkadaşın maceralarının ele alındığı dizi, oldukça sakin bir kasabada yaşayan, bilime ve masa oyunlarına meraklı bu erkek grubunun enteresan hikayesini anlatıyor. Will’in bir gün gizemli şekilde ortadan kaybolması tüm kasabayı geri dönüşü olmayacak bir şekilde değiştiriyor.

stranger things 4. sezon fragman
© Netflix / Stranger Things

Annesi Will’i ararken, arkadaş grubu da Eleven adında çok garip bir kızla tanışıyor ve onun Will’i bulmalarına yardım edebileceğini düşünüyorlar. Küçük kasabada yaşanan gizemli olaylar herkesi bir şekilde birbirine bağlarken kişisel ilişkiler de farklı boyutlar kazanıyor. Üstelik tüm bunlar olurken birileri sürekli kasabayı ve herhangi bir ipucuna ulaşan herkesi izliyor! Tahmin edebileceklerinden çok daha büyük bir oyunun içinde olan bu gruba kendilerinden başka yardım edebilecek kimse yok.

Stranger Things 4. sezon fragmanı hakkında ne düşünüyorsunuz ? Stranger Things 4. Sezon Hopper geri mi dönüyor ? düşüncelerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir