Stranger Things 4. Sezon İlk Fragman Yayınlandı!

Netflix’in sevilen dizisi Stranger Things’in 4. sezondan ilk tanıtım filmi geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Hayranları sevindirecek bir sürpriz ile karşımıza çıkan popüler dizi, yeni sezona dair beklentileri de oldukça artırdı. İşte, çok konuşulan o tanıtım filmi ve diziye dair tüm detaylar!

Yazının devamı diziye dair spoiler içerebilir. 

Stranger Things 4. Sezon Hopper Sürprizi!

Stranger Things 4. Sezon fragman

Dizinin üçüncü sezonunun sonuna doğru aksiyon oldukça artmıştı. Sezon finali ise, birçok kişi için gözyaşlarıyla dolu geçmişti. Sezon finalinde upside down denen dünyaya açılan geçidi kapatmak için sevilen karakterlerden olan Hopper, kendini feda etmek zorunda kalmıştı. Stranger Things 3. sezonun son sahnesi aslında Hopper’ın yaşadığına dair işaretler gönderse de, çoğu kişi karakterin öldüğünü düşünmüştü. Ancak yeni yayınlanan tanıtım filmi gösteriyor ki, kasabanın sevilen şerifi Hopper ölmemiş! Rusya’da bir esir kampında çalışırken, gördüğümüz Hopper’ın oldukça zayıfladığı ve traş olduğunu fark ediyoruz. Bu sürpriz elbette dizinin hayranlarını fazlasıyla sevindirdi ve yeni sezona dair beklentileri de artırdı. Bu sezonda Hopper ve çocukları neler bekliyor hep beraber izleyip göreceğiz.

David Harbour’dan Hopper’a Dair İpucu

Dizinin sevilen karakteri Hopper’ın ölmesi, elbette üçüncü sezon sonunda birçok kişiyi üzmüştü. Çok fazla kişi de Hopper’ın aslında ölmediğini kanıtlamak için, adeta son sahneyi kılı kırk yararak incelemişti. Birçok teori ortaya atılmış ve kafa karıştırıcı hapishane sahnesi ile de bu olayları iyice körüklemişti. Ancak yine de tüm bunlar Hopper’ın dönüşüne dair verilen ilk ipuçları değildi. Dizinin kendi sahneleri dışında, hayranlar için ilk umut ışığını Hopper’ın bizzat kendisi yakmıştı.

Stranger Things üçüncü sezonun finalinden sonra bir sohbet programına katılan ve dizide Jim Hopper’ı canlandıran David Harbour, canlı yayında dizinin senaristini aramıştı. Arama sırasında Jim’İn ölüp ölmediğini soran Harbour’a senaristin cevabı her şey mümkün şeklinde olmuştu Bu aslında net bir reddediş değildi. Geçidi kapatmak için girişilen son kavga ve patlamanın Hopper’ın tam yanında gerçekleşmesi karakterin hayatta kalma ihtimallerini azaltsa da, fantastik Stranger Things dünyasında her şey mümkün!

Stranger Things dizisinin Konusu

Netflix’in sevilen dizilerinden Stranger Things, yayınlanmaya başladığı ilk sezondan itibaren büyük bir hayran kitlesi kazandı. 80’lerde geçen ve 80’ler havasını çok iyi yansıtmayı başaran dizide,  grup arkadaşın maceralarının ele alındığı oldukça sakin bir kasabada yaşayan ve masa oyunlarına meraklı bu erkek grubunun yaşadığı enteresan hikayesini anlatıyor. Will’in bir gün gizemli şekilde ortadan kaybolması, tüm kasabayı geri dönüşü olmayacak bir şekilde değiştiriyor.

stranger things 4. sezon fragman

})(jQuery);