Spor Filmleri: Tüm Zamanların En İyi 30 Spor Filmi!

Eğer sizde klasik aşk filmlerinden ya da basit aksiyon filmlerinden sıkıldıysanız,listemize mutlaka bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Üşenmedik! Tüm zamanların en iyi spor filmleri adlı bir içerik hazırladık ve tarihin muhteşem yapımlarını bir araya getirdik. 

Aralarında sadece müziği ile bile efsane olmayı başarmış Rocky gibi filmlerinde bulunduğu bu liste, izlenecekler listenizde kesinlikle olması gereken başyapıtları içeriyor. Hazırsanız önerilerimize geçelim. 🙂

1. Senna (IMDb: 8,5)

Spor filmleri Senna
Senna

Tüm zamanların en iyi spor filmleri listemizin ilk yapımı Senna, Brezilyalı efsanevi yarışçı Ayrton Senna’nın hayatını konu ediyor. Senna, 34 yaşında ölmüştür ve ölümünden önce 3 defa Formula 1 şampiyonu olmuştur. Senna’nın en güçlü rakibi ise, Alain Prost’tir. Ayrıca filmde siyasetin spora girmesine de değinilmiştir….
Yarış pilotu olan Senna, aslında çok dramatik bir şekilde hayatını kaybetmiştir. 1994 yılında yapılan bir yarışta ünlü pilot virajı alamamıştır ve direksiyondan kopan bir parçanın kafasına isabet etmesiyle orada hayatını kaybetmiştir. İşte film, tüm bu olayları en gerçekçi şekilde seyirciye vermeyi başarabilmiştir…

 • Yıl: 2010
 • Tür: Belgesel, Biyografi, Spor
 • Rotten Tomatoes: %93 Google: %94

2. Raging Bull (IMDb: 8,2)

Spor filmleri Raging Bull
Raging Bull

Türkçe adı Kızgın Boğa olan film, ortasiklet bir boksörün kariyeri uğruna verdiği üstün çabayı ve bu çabanın hayatına olan etkilerini konu almaktadır. Akademi Ödülleri dalında Oscar sahibi olan film, bizlere bu idealist boksörün yaşadığı iniş ve çıkış öyküsünü siyah beyaz olarak boksörün kendi sesinden anlatmaktadır. Katıldığı her maçı alan ve oldukça başarılı olan genç boksör, sadece ring içinde değil ring dışında da agresif hareketler sergilemektedir. Yaptığı bu ve bunun gibi bir çok hata ise, onu kariyerde önlenemez büyük bir düşüşe götürecektir…

 • Yıl: 1980
 • Tür: Biyografi, Drama, Spor
 • Rotten Tomatoes: %93 Google: %88

3. Warrior (IMDb: 8,2)

Spor filmleri Warrior
Warrior

Başarılı spor filmleri arasında yer alan yapım Warrior, yine bir dövüşçünün hikayesini anlatmaktadır. Birgün, Tommy Riordon alkolü tamamen bırakan babasını ziyarete gider. Babasının alkolden uzaklaştığına bir türlü inanamayan Tommy, kazandığı başarılı turnuvalarla birden ünlenir ve herkes tarafından tanınmaya başlar. Bir gün Tommy’ye, 5 milyon dolar ödüllü bir turnuvaya katılması için teklif gelir. Bu turnuvaya çok aktif bir şekilde hazırlanması gereken kahramanımız, babasından kendisini çalıştırması için yardım ister. Bakalım kahramanımızın, alkolü bıraktığına bir türlü ikna olmadığı babası ile yaptığı çalışmaların sonucu, ona başarı olarak dönebilecek midir?

 • Yıl: 2001
 • Tür: Aksiyon, Drama, Spor
 • Rotten Tomatoes: %83 Google: %90

4. Rush (IMDb: 8,1)

Spor filmleri Rush
Rush

Yine gerçek bir hayat öyküsünden uyarlama bir film ile karşınızdayız. Film, 1970’lerin ünlü ve başarılı iki formula yarışçısı olan James Hunt ve Niki Lauda’nın heyecanlı rekabetini anlatmaktadır. Filmdeki karakterlerden Niki Lauda hala hayatta iken, James Hunt, 1993 yılında hayatını kaybetmiştir.

 • Yıl: 2013
 • Tür: Aksiyon, Biyografi, Drama
 • Rotten Tomatoes: %88 Google: %92

5. Million Dollar Baby (IMDb: 8,1)

Spor filmleri Million Dollar Baby
Million Dollar Baby

Frankie Dunn adındaki bir eğitmen bütün hayatını dövüşçüler yetiştirmeye adamıştır. Başarılı eğitmenin öğrencilerine en önemli öğüdü ise; öğrencilerinin her şeyin ötesinde, önce kendilerini korumaları gerektiğidir. Frankie, aslında hırçın görüntüsünün aksine yaralı ve yalnız bir adamdır. Bir gün, çok uzun zamandır kimseyle yakın olmayı tercih etmeyen Frankie’nin dükkanına boks öğrenmek için gelen bir adam hikayenin de kırılma noktası olacak desek yanlış olmaz bizce… En iyi spor filmleri arasında yer alan ve Dört dalda Oscar sahibi olmuş yapım Million Dollar Baby, heyecanlı sahneleri ile sizi ekran başına kilitleyecek görünüyor.

 • Yıl: 2004
 • Tür: Drama, Spor
 • Rotten Tomatoes: %91 Google: %93

6. Rocky Balboa (IMDb: 7,1)

Spor filmleri Rocky Balboa
Rocky Balboa

Bizce tüm zamanların bizce en iyi spor filmi olan Rocky Balboa, 8 filmlik bir seri yapım. Eminiz ki hepiniz bu filmin adını, adını olmasa bile müziğini kesinlikle bir yerlerden duymuşsunuzdur. Boksör Rocky Balboa’nın yaşam öyküsünü anlatan film, 3 adet Oscar sahibi. Rocky Balboa, boş zamanlarında yaşadığı küçük şehrin yerel kulüplerinde maç yapan başarılı bir boksördür. Bu sırada, Amerika’da büyük bir boks turnuvası vardır. Apollo Creed adında ki yenilmez boksör, bu turnuvanın en dişli rakibi iken aniden sakatlanır. Turnuva için, Apollo Creed’in yerine acilen yeni bir boksöre ihtiyaç duyulur ve Rock’ye teklifte bulunulur. Yerel boksör Rock’yi artık çok zorlu bir hazırlık süreci beklemektedir. Rocky’nin en büyük destekçileri ise, hocası Mickey ve biricik sevgilisi Adrian olacaktır.

 • Yıl: 2006
 • Tür: Aksiyon, Drama, Spor
 • Rotten Tomatoes: %77 Google: %91

7. Treto Poluvreme (IMDb: 7,7)

Spor filmleri Treto Poluvreme
Treto Poluvreme

1942’de Levki ve Makedonya Takımları arasında oynanan maçta, Makedon takımı eğer maçı kaybederse onları çok hazin bir son beklemektedir. Çünkü Naziler, (Makedon takımı yenilirse) onları kurşuna dizeceklerdir. 2. Dünya Savaşı sırasında geçen ve gerçek bir olaydan alıntı olan film, o dönemde savaşın spor üzerinde bile ne kadar etkisinin olduğunu tekrar tekrar gözler önüne sermektedir… Bakalım yenilmeleri durumunda kurşuna dizilecek olan takım için, takım yöneticileri başka bir çözüm bulabilecekler mi?

 • Yıl: 2012
 • Tür: Drama, Tarih, Romantik
 • Google: %86

8. Cinderella Man (IMDb: 8,0)

Spor filmleri Cinderella Man
Cinderella Man

James J. Braddock’un gerçek yaşam öyküsünü anlatan film, bizlere sıfırdan dünya şampiyonu olmayı başarmış bir boksörün zorlu hayatını hayretle izletiyor. James J. Braddock ve ailesi ABD’deki ekonomik kriz döneminde çok büyük sıkıntılar çekmektedirler. James ise, adeta ailenin umut ışığı olacaktır ve Dünya Şampiyonluğuna giden basamakları hızlıca tırmanacaktır. İzlenmesi gereken en iyi spor filmleri arasında yer alan Cinderella Man, aradığınız yapım olabilir.

 • Yıl: 2005
 • Tür: Biyografi, Drama, Tarih
 • Rotten Tomatoes: %80 Google: %92

9. The Fighter (IMDb: 7,8)

Spor filmleri The Fighter
The Fighter

Türkçe adı “Dövüşçü” olan film, 2010 yılında çekilmiştir. Bir çok Akademi Ödülü de alan film, bir boksörün sıfırdan başlayıp, yaşadığı tüm zorluklara rağmen hiç yılmamasını ve başarıya ulaşmasını konu etmektedir. Dizi aynı zamanda Amerikan aile yapısını ve gençlerin içinde bulunduğu karmaşık düzeni de detayları ile konu etmektedir.

 • Yıl: 2010
 • Tür: Biyografi, Drama, Sport
 • Rotten Tomatoes: %90 Google: %87

10. The Wrestler (IMDb: 7,9)

Spor filmleri The Wrestler
The Wrestler

Baş kahramanımız Randy, şimdilerde yerel bir markette çalışan eski ve başarılı bir güreşçidir. Bir gün yerel bir müsabakada güreşe çıkan Randy, yıllar  geçmesine rağmen başarısından hiçbir şey kaybetmediğini gösterir ve rakibini kolayca yener. Hiç vakit kaybetmeden Randy’ye, dönemin en dişli güreşçilerden biri olan The Ayatollah ile müsabaka teklifi gelir. Teklifi kabul eden yaşlı güreşçi, maalesef bu müsabaka sırasında kalp krizi geçirir. Spor hayatının tamamen sonuna geldiğini düşünen Randy, tekrar bir markette işe girer. Yıllardır kızı ile görüşmeyen yaşlı güreşçi, bu hastalık sürecini kızı ile arasını düzeltmek için bir fırsat olarak görür. Oysa, kendi halinde sakin bir yaşam sürmeyi planlayan yaşlı adamın peşini dövüş dünyası ve ringler kolay kolay bırakmayacaktır.
Ayrıca en iyi spor filmleri arasında olan bu yapım, başından sonuna oldukça başarılı bir olay örgüsüne ve kaliteli sahnelere sahip.

 • Yıl: 2008
 • Tür: Drama, Spor
 • Rotten Tomatoes: %98 Google: %86

11. The Blind Side (IMDb: 7,6)

Spor filmleri The Blind Side
The Blind Side

Michael Oher, maddi durumu kötü olan genç bir adamdır. Onun en belirgin özelliği ise, oldukça iri birisi olmasıdır. Michael Oher, bu yönünü bir avantaj olarak kullanmaya karar verir ve kolej futbol takımına girmeye karar verir. Bu karar, onun ve etrafındaki herkesin hayatını çok fazla değiştirecektir.

 • Yıl: 2009
 • Tür: Biyografi, Drama, Spor
 • Rotten Tomatoes: %66 Google: %95

12. Remember The Titans (IMDb: 7,8)

Spor filmleri Remember The Titans
Remember The Titans

Türkçe adı Unutulmaz Titanlar olan bu yapım, 2000 yapımı başarılı spor filmleri arasında yer alıyor. Film, 1972 yılında Alexandria kentinde geçmektedir. 1972 Amerikasında lise futbolu çok önemlidir. Eyaletin kararı ile siyahlar ve beyazların okulları birleştirince yeni bir futbol takımı kurulması ihtiyacı doğmuştur. Bu yeni takımın başına ise, siyahi bir koç getirilmiştir. Takımın eski koçu ise, siyahi koçun yardımcısı olmuştur. Yeni adı Titanlar olan bu takım, siyahi ve beyaz insanların bir arada centilmence oynadığı futbolu gözler önüne sermektedir. Takımın siyahi koçu ve beyaz yardımcısı arasında ise, gitgide daha da sıcak bir dostluk oluşacaktır. Titanlar Takımı’nı da ırk ayrımcılığı yapmadan yöneten bu ikili, yörenin tutucu halkının da ırkçılığa karşı sergilediği nahoş tutumu değiştirmeye büyük katkı sağlayacaktır.

 • Yıl: 2000
 • Tür: Biyografi, Drama, Spor
 • Rotten Tomatoes: %73 Google: %93

13. Moneyball (IMDb: 7,6)

Spor filmleri Moneyball
Moneyball

İşte, şimdi de karşınızda baş rolünde yakışıklı aktör Brat Pitt’in oynadığı başarılı bir spor filmi olan Moneyball var. ‘Oakland A’, kısıtlı bütçeye sahip bir beysbol takımıdır. Bu küçük çaplı takım, başarısı ile çok büyük takımlara bile meydan okumaktadır. Takımın menajeri Billy Beane, en başlarda kısıtlı bütçesi ile takıma oyuncu bulmakta çok zorlanır. Bir türlü işin içinden çıkamayan yakışıklı Billy, Harvard Üniversitesi’nde ekonomi öğrencisi olan Paul DePodesta’dan yardım ister. İkili, takıma beraber oyuncu bulmaya çalışırlar. Yöntemleri ise bilinen tüm yöntemlerden çok farklıdır. Geçmiş yıllardaki verilerden faydalanarak istatistiksel bir yöntemle oyuncu arayan ikili, keşifçilerin fark etmediği çok büyük bir detay fark ederler. Keşifçiler, oyuncuların gerçek değerini belirlerken yanılmaktadırlar. Bunu fark eden ikili, keşifçilerin ağına takılmayan, fakat istatistiksel olarak güçlü verilere sahip olan takım oyuncularını aramaya başlarlar ve hızlıca bulurlar da. Bu yolda bir çok emek sarf eden ikili, en sonunda başarılı bir takım oluştururlar ve ilk maçlarını da kazanırlar…. Sadece bir maç kazanmakla kalmayan bu ilginç takım, üst üste aldıkları galibiyetlerle herkesi çok şaşırtacaktır…

 • Yıl: 2011
 • Tür: Biyografi, Drama, Spor
 • Rotten Tomatoes: %94 Google: %91

14. Field of Dreams (IMDb: 7,5)

Spor filmleri Field of Dreams
Field of Dreams

Kevin Costner’ın gençlik performansını seyredeceğimiz film, bolca komedi ve dram içeriyor. Baş rolümüz Ray Kinsella, mısır tarlası olan kendi halinde bir çiftçidir. Ray Kinsella, uzunca bir süredir anlam veremediği sesler duymaktadır. Sesler ona, tarlasını bir beysbol takımına çevirmesini söylemektedir. Joe Jackson ve 1919 Dünya Kupasında oynamaları yasaklanan Chicago White Sox takımının diğer yedi oyuncusunun hayaletlerinin de tarlanın üzerinde görünmesi sonucu, genç çiftçi tarlasını beysbol sahasına çevrilmesi hususunda ikna olur ve çevresinden gelen tüm itirazlara rağmen bunu gerçekleştirir… Bakalım tarladan beyzbol sahasına dönüştüren bu alan üzerinde gerçekleşen müsabakalar, Ray Kinsella’yı mutlu edebilecek mi? En iyi spor filmleri arasında yer alan Field of Dreams, 7,5 IMDb puana sahip bir yapım.

 • Yıl: 1989
 • Tür: Drama, Aile, Fantastik
 • Rotten Tomatoes: %87 Google: %87

15. The Damned United (IMDb: 7,5)

Spor filmleri The Damned United
The Damned United

2009 yılında izleyici ile buluşan başarılı spor filmi, İngiliz futbolunun gelmiş geçmiş en iyi hocalarından olan Brian Clough’un, sadece 444 gün süren teknik direktörlük deneyimini anlatmaktadır.

 • Yıl: 2009
 • Tür: Biyografi, Drama, Spor
 • Rotten Tomatoes: %92 Google: %91

16. The Hurricane (IMDb: 7,6)

Spor filmleri The Hurricane
The Hurricane

Rubin ‘Hurricane’ Carter, gençlik yıllarını oldukça sorunlu ve bir o kadar da zorlu şekilde geçirmiştir. Fakat, bu zorlu süreç onun için arkada geri kalmıştır. Çünkü Rubin, artık 1960’ların en önemli orta siklet boksörü olmuştur. 1966 yılı, Rubin için hiç de iyi gelmeyecektir. Çünkü Rubin, kötü niyetli bir polis tarafından işlemediği bir suçtan ötürü tutuklanır ve ceza evine girer. Suçsuz olduğuna kimseyi inandıramayan kahramanımızın dışarı çıkma umutları iyiden iyiye tükenmiştir. Kahramanımız Rubin bu sebeple karısıyla görüşmek ister ve onun hayatından daha fazla zaman çalmamak adına boşanmak istediğini söyler. Artık bekar bir adam olan talihsiz kahramanımız, hapiste bir kitap yazar ve uğradığı haksızlığı anlatır. Bu olaylardan sonra yıllar geçer ve 15 yaşında Kanadalı bir çocuk olan Lesra Martin, Rubin’in yazdığı kitabı alır. Rubin’in hikayesi küçük çocuğun çok dikkatini çeker. Küçük çocuk, onu dışarı çıkarıp suçsuzluğunu ispat etmek için elinden geleni yapmaya karar verir…

 • Yıl: 1999
 • Tür: Biyografi, Drama, Spor
 • Rotten Tomatoes: %83 Google: %92

17. Green Street Hooligans (IMDb: 7,5)

Spor filmleri Green Street Hooligans
Green Street Hooligans

Matt, son derece yakışıklı, kendi halinde bir üniversite öğrencisidir. Matt’in oldukça zengin olan oda arkadaşı bir gün bir suça karışır ve Matt onu korumak ister. Bu sebeple suçu üzerine alan Matt, Amerika’nın en iyi üniversitesi olan Harvard’dan atılır. Birden koca bir boşluğa düşen genç kahramanımız, ablasının yanına Londra’ya gider. Burada kendisine yeni bir hayat kurmaya çalışan kahramanımız, yepyeni de arkadaşlar edinir. Matt’in bu yeni arkadaşları, İngiltere’nin ünlü takımı West Ham United’ın önde gelen taraftar grubundandır. Holiganlığa doğru giden bu taraftar gruba genç kahramanımız Matt’te dahil olacak ve geçmiş acıları bu sayede hatırladıkları ile tekrar tekrar açığa çıkacaktır. Başarılı bir spor filmi olan Green Street Hooligans’ı eminiz ki sizlerde çok beğeniceksiniz.

 • Yıl: 2005
 • Tür: Suç, Drama, Spor
 • Rotten Tomatoes: %47 Google: %93

18. Miracle (IMDb: 7,5)

Miracle
Miracle

Tüm zamanların en iyi spor filmleri arasında yer alan Miracle, 1980 Kış olimpiyatlarında geçen mucizevi bir hikayeyi anlatmaktadır. Film, daha önce oyunculuktan gelen takım koçu Brooks’un sıradan oyunculardan oluşan takımına duyduğu güveni ve bu güvenin takımı nasıl başarıya taşıdığını göstermektedir. Altın Madalya kazanan bu başarı öyküsü, sizleri de adeta ekran başına kilitleyecek görünüyor…

 • Yıl: 2004
 • Tür: Biyografi, Drama, Spor
 • Rotten Tomatoes: %81 Google: %82

19. Invictus (IMDb: 7,3)

Invictus
Invictus

Oscar ödüllü ünlü oyuncu Morgan Freeman’ın baş rolde oynadığı başarılı spor filmi Invictus, Freeman’ın hapisten çıktıktan kısa bir süre sonra Güney Afrika başkanı seçilmesini ve akabinde gelişen olayları anlatmaktadır. Filmdeki adı Nelson olan kahramanımızın, Güney Afrika rugby takımı Sprinbok’ları ülkesine barış ve beraberlik getiren başarılı bir başkandır. Sporun, insanlar üzerinde ki birleştirici etkisini çok güzel bir şekilde gözler önüne seren Invictus, eminiz ki sizler tarafından da oldukça beğenilecek.

 • Yıl: 2009
 • Tür: Biyografi, Drama, Tarih
 • Rotten Tomatoes: %77 Google: %89

20. United (IMDb: 7,4)

United
United

Film, İngiliz futbol takımı Manchester United’ın geçmişini ve kendi içindeki değerlerini anlatmaktadır. 

 • Yıl: 2011
 • Tür: Drama, Tarih, Spor
 • Google: %95

21. The Basketball Diaries  (IMDb: 7,3)

The Basketball Diaries 
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries’te, baş kahramanımız Jim başarılı bir lise öğrencisidir. Jim, basketbol oynamaktan çok büyük keyif almaktadır. Bu konuda oldukça başarılı olan Jim, kısa zamanda okul takımının da aranılan ismi haline gelir. Onun tek hayali ise, dünya çapında başarılı bir sporcu olabilmektir. Fakat işler hiç de öyle gitmez. Çünkü Jim, uyuşturucu ile tanışır ve bu illet onun hayatını komple değiştirir. Leonardo Di Caprio’nun başrolde oynadığı filmde kahramanımız Jim için bir çıkış yolu elbette vardır… Bakalım Jim, bu yolu bulmayı başarabilecek mi?

 • Yıl: 1995
 • Tür: Biyografi, Suç, Drama
 • Rotten Tomatoes: % Google: %95

22. Coach Carter (IMDb: 7,3)

Coach Carter
Coach Carter

Kahramanımız Ken Carter, başarılı bir basketbol oyuncusu olduğu Richmond Lisesi’nden gelen koçluk teklifini kabul eder.  Koç, oyuncuların sadece takımda başarılı olmaları ile yetinmez ve onların derslerinde de çok başarılı olmalarını ister. Bundan dolayı, takımın tüm oyunlarıyla aralarında bir sözleşme imzalar. Sözleşmenin ise, oyuncuların ortalamasının yüksek tutulması, derslerde öğrencilerin en ön sıralarda oturması gibi kuralları vardır. Koçun sözleşmeye bu kuralları koymasındaki temel amaç, takımın derslerinde de çok başarılı olmasını sağlamaktır. Oldukça kuralcı ve disiplinli bir adam olan koç Carter için sezon çok iyi başlamıştır. Takım, maçlarda gayet başarılı sonuçlar elde etmektedir. Bu durumdan son derece memnun olan Carter’ın bu mutluluğu ise çok uzun sürmeyecektir. Takımın akademik ilerleme raporlarını gören Carter, bir yerlerde bir hata olduğunu fark edecek ve bu durum takım oyuncular için ise büyük bir sorun haline gelecektir.

 • Yıl: 2005
 • Tür: Biyografi, Drama, Spor
 • Rotten Tomatoes: %64 Google: %94

23. Looking For Eric (IMDb: 7,2)

Looking For Eric
Looking For Eric

Bir başka spor filmi olan Looking For Eric’te, bir futbol fanatiği olan Eric, kendi halinde bir postacıdır. Orta yaş bunalımında olan Eric için, hayat her gün dahada kötüye gitmektedir adeta. Zorlu bir depresyon süreci yaşayan Eric, bir gün oğlunun bir hapını içer. Etkisinde olduğu hap ile hayal gören Eric, idolü Eric Contana’yı ile konuşmaya başlar. Onunla bazen en büyük tutkusu futbolu konuşan, bazen ise kendisini terk eden eski karısı hakkında dertleşen Eric için her şey ufak ufak düzelmeye başlamış gibidir. Ta ki Eric’in biricik oğlunun başı, bir çete ile büyük bir belaya girene kadar…  

 • Yıl: 2009
 • Tür: Komedi, Drama, Fantastik
 • Rotten Tomatoes: %85 Google: %84

24. Glory Road (IMDb: 7,2)

Glory Road
Glory Road

Lise takımının başarılı koçu olan Don Haskins’in, en başlarda kız takımlarını çalıştırmaktadır. Daha sonra Don Haskins’e üniversite takımlarını çalıştırması için teklif gelir. Ailesi ile beraber Texas’a yerleşen kahramanımız bir an önce takımını kurmaya başlamak ister. Takımına, 7 tane siyahi oyuncu dahil eden başarılır takım koçumuzun amacı şampiyon olmaktır. Siyahilere karşı sergilenen ırkçı tutumun aksine, bu yolda kendinden emin adımlarla ilerleyen Don Haskins’in kurduğu okul takımı, bakalım başarılı olabilecek midir?

 • Yıl: 2006
 • Tür: Biyografi, Drama, Spor
 • Rotten Tomatoes: %55 Google: %91

25. We Are Marshall (IMDb: 7,1)

We Are Marshall
We Are Marshall

1971 yılında yaşanan talihsiz bir uçak kazasında okul takımı ve koçun ölmesiyle başlayan bir hikayenin anlatıldığı başarılı spor filmi We Are Marshall, dramatik komedi türünde yapılmış başarılı bir yapıttır. Bu talihsiz kazada takımın bütün fertlerini kaybeden okul, öğrenciler tarafından sunulmuş tekrar takım kurulması fikrine sıcak bakar. Önce okula, yeni bir koç bulunur ve ondan bir an önce yeni bir takım kurması istenir. Bakalım kurulan bu yeni takım karşılaşmalarda başarılı olabilecek midir?

 • Yıl: 2006
 • Tür: Drama, Spor
 • Rotten Tomatoes: %49 Google: %89

26. Will (IMDb: 6,9)

Will
Will

11 yaşında kimsesiz kalan bir çocuk olan Will Brennan, yakın zamanda annesini kaybetmiştir. Çok geçmeden babası tarafından terk edilen minik Will’in hayatındaki en önemli tutkusu ise, futbol oynamaktır. Bir gün, hiç beklemediği bir anda babası çıka gelir. Üstelik babasının elinde İstanbul’da oynanacak Liverpool –A.C. Milan, Şampiyonlar Ligi Final maçına iki de bilet vardır. En başına babasına güvenmekte zorlanan Will, yine de sevgisine yenik düşer ve ona güvenmeyi seçer. Ancak babası, bu maça gidecekleri sırada aniden ölür. Yine yapayalnız kalan Will, ayakta durmayı seçer ve her ne pahasına olursa olsun babası için o maça gitmek ister. Hiç vakit kaybetmeden İstanbul’a doğru yola çıkan kahramanımızın hiç ummadığı bir de yol arkadaşı olacaktır…

 • Yıl: 2011
 • Tür: Drama, Aile, Spor
 • Google: %95

27. He Got Game (IMDb: 6,9)

He Got Game
He Got Game

Tüm zamanların en iyi spor filmleri listemizin sıradaki yapımı, dramatik olarak kurgulanmış yapım He Got Game.  Kahramanımız Jake, 6 yıldır tutuklu olduğu ceza evinden şartlı olarak tahliye edilecektir. Jake’in serbest bırakılmasını sağlayan kişinin ise bir şartı vardır; Jake, Jesus ‘la konuşmalıdır ve Vali’nin mezun olduğu Big State Üniversitesi’ne girmesi için onu ikna etmelidir…

 • Yıl: 1998
 • Tür: Drama, Spor
 • Rotten Tomatoes: %81 Google: %84

28. The Football Factory (IMDb: 6,8)

The Football Factory
The Football Factory

Film, John King’in kitabından uyarlanmıştır. 20’li yaşlarında olan Tommy’nin alkol ve uyuşturucu gibi bir çok kötü alışkanlığı vardır. Tommy’ye bu kötü  alışkanlıklarla yetmediğinde ise, dövüşe merak sarmaktadır. Bu spor filmi, ilginç bir şekilde futbolla iç içe geçmiş şiddeti bize hayretle izletecektir.

 • Yıl: 2004
 • Tür: Suç, Drama, Spor
 • Rotten Tomatoes: %38 Google: %84

29. Any Given Sunday (IMDb: 6,9)

Any Given Sunday
Any Given Sunday

Tony D’Amato, bir Amerikan Futbolu takımının baş antrenörüdür. Bir gün, takımındaki en önemli oyunculardan birisi çok kötü bir şekilde sakatlanır. Bu kaza dolayısıyla sonsuza dek sakatlanan başarılı oyuncunun yerine, Willie atanır. Willie, oldukça dik başlı ve sert bir karakterdir. Oysa, artık Willie’nin değişmesi gerekmektedir. Çünkü, bu belkide onun son şansıdır…

 • Yıl: 1999
 • Tür: Drama, Spor
 • Rotten Tomatoes: %52 Google: %83

30. Goon (IMDb: 6,8)

Goon
Goon

Goon’da baş kahramanımız Doug Glatt, asi ve serserilik yapan bir adamdır. Bu huylarından dolayı ailesi tarafından bile dışlanan kahramanımızın önüne bir gün büyük bir fırsat çıkar. Bu fırsatı hemen değerlendiren Doug, bir hokey takımına liderlik etmeye başlar ve kendisinden hiç umulmadığı kadar da önemli bir başarıya kavuşur…

 • Yıl: 2011
 • Tür: Komedi, Drama, Spor
 • Rotten Tomatoes: %81 Google: %87

Sizler için hazırladığımız izlemeniz gereken en iyi spor filmleri adlı listemizin sonuna geldik. Düşünce ve önerilerinizi yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın! Görüşmek Üzere… 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.