Samsung Galaxy A51 Modelini Yakından İnceliyoruz!

Samsung Galaxy A51, Teknoloji devi Samsung’un orta segmentte en son tanıttığı model. Geçtiğimiz günlerde ülkemizde satışa sunulan cihaz, birçok kişi tarafından merakla bekleniyordu. Firma da kullanıcılarının beklentilerini boşa çıkarmadı ve A51’e bazı sürprizler ekledi. Samsung Note 10 modeline benzerliği ile dikkat çeken telefon için, Note 10’a kıyasla daha mütevazı ve uygun fiyatlı bir seçenek denebilir. İşte, herkesin merakla beklediği telefon ile gelen yenilikler!

Samsung Galaxy A51
Samsung Galaxy introduced A51 and Galaxy A71

Prizmatik Kasa İle Samsung Galaxy A51!

A51 inceleme

Başarılı A serisinin yeni üyesi olarak sunulan telefon, prizmatik kasa tasarımı ile dikkat çekiyor. Her biri prizmatik olmak üzere pembe, beyaz ve siyah olarak da üç adet renk seçeneği mevcut. Son dönemlerde farklı markaların sıkça kullandığı bir kasa tasarımına yönelen Samsung, arka ve yan kasada plastik kullanmış. Her ne kadar farklı kullanım deneylerine göre yeterince dayanıklı olsa da, elbette kimse telefon kasasının asla çizilmeyeceğini ya da çatlamayacağını söyleyemez. Ancak iyi haber, Gorilla Glass ekran ile gelen telefonun kutusundan bir de ekran koruyucu çıkıyor. Yani en azından ekranınızı telefonu kutusundan çıkarır çıkarmaz güvenceye alabiliyorsunuz.

Samsung, yeni modelinde telefonunu yanlarında da plastik kullanmayı tercih etmiş ancak başarılı boya uygulaması telefonun ucuz görünmesinin önüne geçmiş. Firma, bu tasarım tercihleri ile hem telefonun ulaşılabilirliğini artırmış hem de geleceği düşünülen üst segment modellerde nelerin daha iyi olabileceğinin sinyallerini vermiş.

Samsung A51 Performans Değerlendirmesi

Samsung’un en son çıkan modeli olan Galaxy A51, tasarım açısından oldukça başarılı. Ancak bu telefon artık mükemmelin beklendiği batarya ömrü ve telefonun kullanım sırasındaki performansı gibi konularda isteneni veriyor mu?

Samsung Galaxy A51
Samsun Galaxy A51

İlk olarak batarya ömrü incelenecek olursa, Samsung Galaxy A51 bu noktada da iyi iş çıkarmış denebilir. Yoğun kullanımlarda dahi kullanıcıyı zor duruma sokmayan cihaz bu açıdan puanları topluyor. Ancak telefonunu şarj olma süresi dengi cihazlara göre biraz daha uzun. Bu da kullanıcılar için kimi zaman sorun yaratabilir. Tam şarja yaklaşık iki saatte ulaşan telefon, bu açıdan geliştirmeye ihtiyaç duyuyor gibi görünüyor.

Telefona dair olumlu olan bir diğer özellik ise, Android 10 işletim sistemine sahip olması. Genelde S ve Note serilerinde en üst işletim sistemini kullanan Samsung, bu kez A serisine de mevcut sistemlerin en gelişmişini ekleyerek kullanıcılarına hoş bir sürpriz yapmış. Gerek Note 10’u andıran tasarımı gerek de gelişmiş işletim sistemi ile Samsung Galaxy A51 gerçekten uygun fiyata alınabilecek üst düzey bir telefon görünümüne sahip.

Samsung Galaxy a51 modeli
© Samsung Galaxy A51

Samsung’un mükemmel kamera, mükemmel ekran ve uzun batarya ömrü gibi özelliklerini öne çıkararak sunduğu yeni telefonu, genel anlamda konuşulursa oldukça başarılı. Ancak kamera ve ekran olarak bu modelden daha iyi iş çıkaran telefonlar olduğu kesin. Günlük kullanımda olmasa da yoğun grafikli oyunlarda Samsung Galaxy A51 bazı pürüzlere sahip. Fakat A serisinin devamı gelmeye devam edeceğinden, A51’deki ufak sorunlar muhtemelen üst modellerde giderilecek çok kullanıcılara çok daha iyi deneyimler sunulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir