Ödev Yaparak Para Kazanma 2022 » 500₺ Veya 3500₺

Ödev yaparak para kazanma 2021

Ödev yaparak para kazanma yollarını sizler için tek bir içerikte listeledik. Tabi ki zengin olmayacaksınız ancak boş zamanlarınızı kazanca dönüştürmeniz mümkün. Şimdi “Ödev yap para kazan diyorsun ama kim bana bunun için para öder?” Dediğinizi duyar gibiyiz. Merak etmeyin, tüm harçlığını sizinle paylaşacak yüzlerce tembel öğrenci var. 🙂 Neyse lafı çok uzatmadan başlayalım! İşte size birkaç ödev yaparak para kazanma platformu ve ekstralar!

Ödev Yaparak Para Kazanma Platformları 2022

Ödev yaparak para kazanma 2021

Freelance ödev yapmak isteyenler için önce test ettik sonra listeledik! Aşağıda yer alan ödev yap para kazan sitesi önerilerinin bazıları tamamen bu iş üzerine olmasa bile yine de ilan vererek alıcı bulabilirsiniz. Ek olarak aşağıda sıraladığımız platformlar ile hiç bir sponsorluk anlaşmamız yoktur. Dolayısıyla hizmet sunacağınız platforma kayıt olmadan önce koşullarına bir göz atmanızda fayda var. 🙂

1. Bionluk

Şu sıralar YouTube üzerinde sıkça deneme videolarını gördüğümüz Freelance çalışma platformu Bionluk, istediğiniz alanlarda rahat rahat çalışabileceğiniz bir hizmet platformudur. Siteye kayıt olabilirsiniz ancak ilan verebilmek için öncelikle tek seferlik freelancer olma ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ücreti ödeyip, üyeliğinizi tamamladıktan sonra site sizi iş ilanı açmanız için ayrı bir freelancer bölümüne yönlendirecektir. Freelancer olarak “Ödev Yapma” başlığı altında bir ilan açarsanız, sizlerden talep edilen ödevleri yaparak kazanç sağlayabilirsiniz.

Bütçe, tamamen karşınızdaki iş veren ve size bağlıdır. Ortalama piyasayı gözlemleyerek ödevin yoğunluğuna, vaktine göre kendi kazancınızı kendiniz belirleyebilirsiniz. Projeyi teslim ettikten sonra alıcı onaylarsa ödemeniz Bionluk Cüzdanınıza aktarılır. Bu aktarım sonrası sizin onayınız dahilinde kazancınız, banka hesabınıza 2-5 iş günü içerisinde yatırılır. Yalnız, site her işiniz için sizden %20 oranında komisyon kesmektedir. Fiyat belirlerken bunu göz ününde bulundurursanız sizin açınızdan daha iyi olur. 

İlginizi çekebilir: Reklam İzleyerek Para Kazanma 2022

2. Proje Kurdu

Proje Kurdu, üye olmanız ve iş alabilmeniz için sizden herhangi bir ücret talep etmez. Site üzerinden hazır işlere teklif verebilir ya da kendi ilanınızı oluşturarak ödev yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Üye olduktan sonra hangi alanda çalışmak istediğiniz konusunda ayrıntılı bilgi verirken, ödev yapma konusunda tercih yaparsanız bu konu üzerine teklifler ya da projeler alabilirsiniz. Projelerin bütçeleri yine piyasadaki genel duruma bağlı, bu nedenle işlerinizi burada da kendi bütçenizle belirlersiniz.

3. Fiverr

Fiverr, İngilizce altyapılı bir sitedir. Burada özellikle diliniz iyiyse, yapılması istenen ödevleri yaparak dolar üzerinden çok daha fazla para kazanabilmeniz mümkün. Çünkü Fiverr üzerinden genellikle alacağınız minimum ücret 5 dolar ve platform küresel çapta hizmet veriyor. Dolayısıyla müşteri kitlenizde bir hayli çok! 🙂

4. SadeceOn

Satıcı profilinizi oluşturabilmek için tek seferlik ücreti ödeyerek üye olduktan sonra ödev ilanlarınızı yayımlayarak para kazanmaya başlayabileceğiniz bir sitedir. Aynı zamanda burada kendi iş ilanınızı oluşturarak da ödev yaptıracak olan iş verenleri çekebilirsiniz. Kazancınız cüzdanınızda birikir ve buradan belirttiğiniz IBAN adresinize aktarılır.

5. Freelancer

Yine İngilizce olarak hizmet veren sitelerden olan Freelancer, üye olmanız ve para kazanmaya başlamanız için hiçbir ücret talep etmez. Kazançlarınız dolar üzerindendir. Hazır olarak gösterilen iş ilanlarından size uygun olanlarına teklif verdiğiniz zaman karşı tarafın da bunu onaylamasıyla işi almış olursunuz. Kategori sekmesinden ödev içeriklerini görerek teklif verebilirsiniz.

6. Uzman Kirala

Sırada yine Bionluk sistemine benzer bir platform var. Hesabınızı oluşturup, giriş yaptıktan sonra profil bilgileri bölümünden konumunuzu “Uzman” olarak değiştirmeniz gerekir. Değiştirmediğiniz takdirde ödevleri yapamazsınız. Sonrasında hakkımda ve iş potansiyeli kısmından ödev yapabileceğinizi belirterek ödev yaptırmak isteyen kullanıcılara ulaşabilir ve kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz.

Ödev Siparişi Alınabilecek Forum Siteleri!

Tam anlamıyla ödev yapıp para kazanabileceğiniz mecralar olmasa bile ödevleri için ilan oluşturan öğrencilere rastlamak mümkün. Bu yüzden yukarıda yer alan çalışma platformları ile birlikte aşağıda yer alan forum sitelerini de işinize dahil edebilirsiniz.

Ödev yap para kazan 2021

Gelirinizi arttırabilmek için olabildiğince çeşitli olmalısınız. Ayrıca tek bir platformda ilan vererek müşteri kazanmazsınız. Elinizden gelen her seçeneği değerlendirirseniz, müşteri bulma oranınız da o kadar artacaktır. Mesela sosyal medya üzerinden de paylaşımda bulunarak yeni müşteriler edinebilirsiniz.

  • WM Rehber
  • Donanım Haber
  • ShiftDelete Forum

Ek olarak sadece müşteri bulmakla biten bir iş değil. Kaliteli hizmet vermeniz durumunda akılda kalırsınız. Yani alıcı satın almış olduğu hizmetten memnun olursa, bir sonraki sefere aklına ilk kim gelir sizce? Tabi ki siz! 🙂 Bahsettiğimiz şey sadece bu iş için geçerli değil. Hangi işi yapıyorsanız yapın, mutlaka elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın. Marka bilinirliğiniz zamanla artacak, artık siz uğraşmasanız bile müşteriler kendiliğinden gelecektir.

Ödev Yaparak Para Kazanmak Mümkün mü?

Tabi ki mümkün! İnternette neredeyse her türlü işin ticareti dönmektedir. Yani yapılacak olan işi çoğu kişi bilmiyor veya zorlayıcı buluyorsa, o işi internette para karşılığında yapan bir kesim mutlaka vardır. Mesela Photoshop yapmayı bilen bir çok insan var ancak hala bir çok kişi bu konuda deneyimli kişiler arıyor. Çünkü kolay bir iş değil ve kimse uğraşmak istemiyor. Uğraşan kısım ise her zaman kazanıyor. İşte, Kapitalizm tam olarak burada başlıyor. Neyse o kadar ileriye gitmeyelim! 🙂

Ödev Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Aslında bu soru verilen ödevin zorluğuna göre değişir. Günümüzde 10 sayfalık ödev fiyatları 100 TL ile 250 TL arasında değişiyor.

Sizler için hazırladığımız ödev yaparak para kazanma adlı içeriğimizin burada sonuna geldik. Düşünce ve önerilerinizi yorum kısmına yazmayı unutmayın! Görüşmek üzere… 🙂