En İyi Netflix Yerli Komedi Filmleri – 2020 Güncel Öneriler!

Evde geçirdiğimiz süre boyunca gülmeye çok ihtiyacı oldu. Bu yüzden  tüm zamanların en sevilen ve en iyi Netflix yerli komedi filmleri adlı bir içerik iyi gider diye düşündük… Sizlerin de seveceğinizi düşündüğümüz, bize kahkahalar attıran yerli yapımları derledik. Listemizde Netflix‘ten en komik yerli filmleri bulabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım! 🙂

1. Ölümlü Dünya (İMDb: 7,7)

netflix yerli komedi filmleri

Bu filmi izlemeyen kaldı mı gerçekten? Ali Atay’ın yönettiği Ölümlü Dünya isimli bu komedi aksiyon filmi daha önce gördüklerinizden oldukça farklı bir tarza sahip. Köklü bir suç örgütüne üye olan ailenin, kendilerini kurtarmak için bu örgütten kaçışının anlatıldığı filmin kadrosu bile gülmeniz için yeterli. Oyunculukları, kadrosu ve kendine has tarzı ile Ölümlü Dünya sizin de favori yerli yapımlarınızdan olabilir.

2. Cinayet Süsü (İMDb: 7.1)

netflix yerli komedi filmleri cinayet süsü

Ölümlü Dünya ekibine doymadıysanız Cinayet Süsü tam sizlik! Yine Ali Atay yönetmenliğindeki Cinayet Süsü filminde, bir grup polisin gizemli bir cinayeti aydınlatma çabasını izliyoruz. Her biri birbirinden komik karakterli ile Cinayet Süsü, son yılların en iyi Netflix yerli komedi filmleri arasında olmaya bir aday.

3. Bana Masal Anlatma (İMDb: 7.5)

netflix yerli komedi filmleri bana masal anlatma

Başarılı senarist Burak Aksak’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Bana Masal Anlatma, farklı tarzıyla dikkat çeken samimi bir komedi filmi. Sıcak ortamı ve samimi diyalogları ile gerçek ile masalı birbirine karıştıran filmde, isimsiz bir prensesin kendini bir anda günümüz İstanbul’unda bulmasını izliyoruz.

4. Kelebekler (IMDb: 7.5)

netflix yerli komedi filmleri kelebekler

Dram komedi karışımı olan bu film, Netflix yerli komedi filmleri içinde de oldukça dikkat çekiyor. Çünkü Tolga Karaçelik’in yönetmen koltuğunda olduğu yapım 2018 yılında Sundance film festivalinden Büyük Jüri Ödülü ile ayrılmış.

Film, babalarından gelen bir haber ile köylerine dönmek zorunda kalan üç kardeşi anlatıyor. Birbirlerinden pek haberi olmayan bu kardeşler köyde kaldıkları süre boyunca birbirlerini daha iyi tanıma fırsatı buluyor.

5. Aile Arasında (IMDb: 7.8)

netflix yerli komedi filmleri aile arasında

Geçtiğimiz yılların en ses getiren yerli komedi filmleri arasında olan Aile Arasında, eğer hala izlemediyseniz bir şans vermeniz gereken yapımlardan biri. Aile arasında olması planlanan basit dir düğünün çığrından çıkmasını konu alan filmin senaryosunda ise Gülse Birsel imzası var.

6. Beynelmilel (IMDb: 7.2)

Beynelmilel

2006 yapımı Beynelmilel, 1982 yılında geçiyor. Dönemin siyasi ve toplumsal olaylarını komik bir dille anlatan film asıl olarak bir grup müzisyene odaklanıyor. Traji-komik yapımları sevenlerin hoşuna gidebilecek olan bu yapıma bir şans vermeye değer.

7. Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? (IMDb: 7.5)

Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?

Başarılı oyunculukları ile hala adından söz ettiren yapımlardan olan Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü, yerli komedi yapımları içinde mutlaka izlenmesi gerekenlerden biri. Osmanlı’nın kuruluş döneminde, 1300’lü yılların Bursa’sında geçen film kültürümüzün değişmez parçaları Hacivat ve Karagöz’e odaklanıyor. Birbirleri ile sürekli atışmaları etraftan dikkat çeken bu ikili, zamanla kendi çaplarında bir ün kazansalar da bu durum başlarının derde girmesini engellemiyor.

Netflix yerli komedi filmleri adlı içeriğimizin sonuna geldik. Siz de filmlerle ilgili görüşlerinizi ve listeye eklemek istediğiniz yapımları yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.