Netflix Türk Filmleri – IMDb Puanı Yüksek En İyi Türk Filmleri!

Netflix’in geniş dizi ve film arşivi, izleyecek bir şeyler aradığımızda bizlere büyük kolaylık sağlıyor. Bu büyük arşivin içerisinde tüm dünyada bilinen klasikler yer aldığı gibi Netflix Türk filmleri kategorisi de yerli sineme seven kullanıcıları memnun edecek kadar fazla seçenek sunuyor. Biz de Netflix’in yerli film arşivlerini karıştırdık ve sizler için en iyi seçenekleri derledik.

1. Dağ 2 (IMDb: 8,9)

Aksiyonu sevenler buraya! En iyi Netflix Türk filmleri listemizin ilk sırasında yer alan Dağ 2, soluksuz izleyeceğiniz türden bir yapım. Özel Kuvvetler’den tecrübeli bir ekip, Kuzey Irak’ta çok tehlikeli bir göreve çıkar. Kaçırılan gazeteci Ceyda Balaban’ı kurtarmak için hayatlarını tehlikeye atan ekip, dönüş yolunda yardıma muhtaç bir köy görünce vicdanlarına yenik düşer ve onlara yardım etmeye karar verirler. İzlerken sizi hem heyecanlandıracak hem de duygulandıracak Dağ 2, şans vermeniz gereken yerli yapımlardan biri.

Tür: Aksiyon, Drama, Savaş

Rotten Tomatoes: %76 Google: %94

Yıl: 2016

NETFLİX’TE İZLE

2. Ayla (IMDb: 8,5)

Ülkemizde ilk çıktığı andan itibaren çok ses getiren Ayla, gerçek bir hikayeden uyarlanmış etkileyici bir yapım. Bildiğiniz gibi 1950 yılında ülkemizden birçok asker Kore’ye gitmiş. Süleyman Dilbirliği de Kore’ye savaşa giden askerlerimizden biri. Ancak Kore’deki görevi ona hayatı boyunca unutamayacağı birini tanıtmış;Ayla’yı… Süleyman Bey, Kore görevinde adını Ayla koyduğu küçük bir Koreli kız bulmuş. Ailesini kaybetmiş olan Ayla dağ başında bir başına kalınca, askerlerimizin vicdanı onu geride bırakmaya el vermemiş bir süre askeri kampta Ayla askerlerimizin misafiri olmuş. Bir yanda savaşın korkunçluğu, diğer yanda hayatın her an beklenmedik sürprizlerle insanı şaşırtması ve en karanlık anlarda dahi bir umut ışığı olması… Ayla’yı izlerken sizin de bazı tarifi zor duygular yaşayacağınıza eminiz.

 

Tür: Biyografi, Drama, Tarih

Rotten Tomatoes: %91 Google: %97

Yıl: 2017

NETFLİX’TE İZLE

3. Bizim İçin Şampiyon (IMDb: 8,4)

Bir çoğumuz şöyle düşünmüşüzdür. Bir at yarışçısının hayat hikayesi nasıl ilerliyor? Ama öyle genel geçer bir at yarışı hikayesi değil. Bu film ile hayatını ve hayallerini bir at yarışına bağlamış olan kişileri izleyeceksiniz. Ayrıca filmde öne çıkan at ise 1996 yılında efsaneleşmiş bir koşuya imza atan birini simgeliyor. Yani gerçek bir hayat öyküsü ile tanışacaksınız. Filmin önemli baş rol oyuncuları ise Ekin Koç, Farah Zeydan Abdullah ve Fikret Kuşkan.

Tür: Biyografi, Drama, Romantik

Rotten Tomatoes: %- Google: %96

Yıl: 2018

NETFLİX’TE İZLE

4. Eşkıya (IMDb: 8,3)

Türk sinemasının gelmiş geçmiş en klasik yapımlarından Eşkıya’yı kime sorsak ‘izledim’ diyecek türden. Kısaca bir baş yapıt da denilebilir. IMDb’si yüksek en iyi Netflix Türk filmleri arasında yer alan Eşkiya, arkadaşı yüzünden hapse düşmüş olan bir kişinin verdiği mücadeleyi konu ediyor. Filme adını veren eşkıya lakaplı Baran, arkadaşı tarafından hem sevdiği elinden alınmış hem de yıllarca hapiste yatmıştır. Ancak onu hala ayakta tutan tek bir şey vardır. Ne mi? Tabi ki çok sevdiği o kadın. Onu bulmak için İstanbul’a gelen Baran, bir çok olay ile karşı karşıya kalır. Senaryosunu Yavuz Turgut’un üstlendiği bu film ile Türkiye’nin bazı gerçeklerine de şahitlik edeceksiniz. Filmin baş rol oyuncuları ise Şener Şen, Uğur Yücel ve Sermin Hürmeriç.

Tür: Suç, Drama, Gizem

Rotten Tomatoes: %- Google: %92

Yıl: 1996

NETFLİX’TE İZLE

5- 7. Koğuştaki Mucize (IMDb: 8,3)

Engelli bir baba nasıl olur diye merak ediyorsanız eğer bu önerimize mutlaka bir göz atın. 7. Koğuştaki Mucize, 1983 yılında Ege’nin bir sahil kasabasında geçen filmde engelli bir baba ve onun küçük kızının hayat hikayesi konu ediyor. Ancak bu babamız engelli de olsa kızına öyle bağlı ve öyle seviyor ki onlar arasındaki bağı gördüğünüz an göz yaşlarınıza hakim olamayacaksınız. Suçsuz bir baba girdiği koğuştan kurtulacak mı? Filmin baş rol oyuncuları ise Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya, Deniz Baysal.

Tür: Drama

Rotten Tomatoes: %84 Google: %96

Yıl: 2019

NETFLİX’TE İZLE

6. Babam ve Oğlum (IMDb: 8,3)

Yine Türk sinemasının klasiklerinden birisi ile önerilerimize devam ediyoruz. 2005 yılında yayınlanmış olan film Babam ve Oğlum, en iyiNetflix Türk filmleri arasında yer alıyor. Filmde bir baba ile oğlun verdiği hayat mücadelesi ve yaşanan pişmanlıklar en çarpıcı şekilde anlatılıyor. Küçük çocuğun gözlerinde ki acı size her şeyi anlatacak diyebiliriz. Baş rolde ise Fikret Kuşkan, Çetin Tekindor ve Hümeyra gibi önemli isimler yer alıyor.

Tür: Drama, Aile

Rotten Tomatoes: %97 Google: %94

Yıl: 2005

7. Her Şey Çok Güzel Olacak (IMDb: 8,1)

Bu film ile Cem Yılmaz’ı ilk defa beyaz perdede göreceksiniz. Tabi Cem Yılmaz her zaman aklımıza komedi tarzı ile geliyor. Ancak bu filmde farklı bir rolde onunla karşılaşacaksınız. Filmde Cem Yılmaz’a eşlik eden diğer isim ise Mazhar Alanson. Filmde iki kardeşin yıllar sonra tesadüf eseri karşılaşması ve sonrasında yaşanacaklar güzel bir senaryo etrafında verilmiştir. Filmde iki zıt karakter ile karşılaşacaksınız. Ancak onları bekleyen öyle maceralar var ki… 

Tür: Komedi, Drama

Rotten Tomatoes: %88 Google: %90

Yıl: 1998

NETFLİX’TE İZLE

8. Dedemin İnsanları (IMDb: 8,0)

Çağan Irmak tarafından ortaya konmuş bu eser sevimli ve küçük bir Ege kasabasında geçiyor. Kısaca küçük bir çocuğun gözünde dedesi ve onun etrafındaki diğer insanlar anlatılıyor. Türk sinemasının önemli isimlerinden olan Çetin Tekindor, Yiğit Özşener ve Gökçe Bahadır da bu filmde yer alıyor.

Tür: Komedi, Drama, Aile

Google: %96

Yıl: 2011

NETFLİX’TE İZLE

9. Nefes: Vatan Sağolsun (IMDb: 8,0)

Tüm zamanların en iyi Netflix Türk filmleri arasında yer alan yapım Vatan Sağolsun, millet ve bayrak kavramı etrafında destansı Türk Askerlerinin kahramanlıklarını konu ediyor. Filmde dikkat çeken husus şudur ki tüm karakterler adeta o havayı yaşıyormuş gibi izleyiciye bunu başarılı bir şekilde aksettiriyor. Ülkede aslında bilmediğimiz sıkıntılara ışık tutan aynı zamanda Türk askerinin yaşadığı zorlukları da en çarpıcı şekilde yansıtan bir yapım diyebiliriz.

Tür: Aksiyon, Drama, Gerilim

Rotten Tomatoes: %79 Google: %93

Yıl: 2009

NETFLİX’TE İZLE

10. Gora (IMDb: 8,0)

Absürt komedinin zirveye ulaştığı Cem Yılmaz film Gora ile hayal dünyanız da farklı bir boyut alacak. Film, Arif adlı kişinin kendisini bir anda dünyanın dışında yani uzayda bulması ile başlıyor. Sonrasında ise birçok macera sizleri bekliyor.

Tür: Macera, Bilim Kurgu, Komedi

Rotten Tomatoes: %77 Google: %92

Yıl: 2004

NETFLİX’TE İZLE

11. Vizontele (IMDb: 8,0)

Komedi ile dramı bir potada eriten Vizontele, en iyi Netflix Türk filmleri önerilerimizde ki klasik yapımlardan. Oyuncu kadrosu ele alındığın da oldukça zengin bir yapım diyebiliriz. Filmin adından da anlaşılacağı gibi televizyon ön plana çıkan bir olgudur. Vizon tele ile bir televizyonun insan hayatını ne derece etkileyeceğini sorgulayacaksınız. Bu değerli yapımın unutulmaz baş rol karakterleri ise Yılmaz Erdoğan. Cem Yılmaz. Demet Akbağ, Altan Erkekli ve Şafak Sezer.

Tür: Komedi, Drama

Rotten Tomatoes: %88 Google: %94

Yıl: 2001

NETFLİX’TE İZLE

12. İtirazım Var (IMDb: 7,9)

Eski bir boksör olan Selman Bulut yeni bir hayat seçen ve camide imamlık yapan birisidir. Bir gün namaz kıldırırken camide silah sesleri duyulur. Seslerin ardından olay yeri incelendiğinde içerideki insanlardan biri ölü bulunur. Sonrasında polisler olay yerine intikal eder. Amaç cinayeti kimin işlediğini bulmaktır. Gizemli bir hal alan olaylar zincirleme olarak seyirciye sunuluyor. Filmin önemli baş rol oyuncuları ise Serkan Keskin, Umut Kurt ve Mustafa Kırantepe.

Tür: Aksiyon, Suç, Drama

Google: %90

Yıl: 2014

NETFLİX’TE İZLE

13. Müslüm (IMDb: 7,8)

Arabeskin önemli yıldızı ve baba lakaplı kişisi Müslüm Gürses’in hiç bilinmeyen hayat hikayesi tüm detayları bu filmde anlatılmıştır. En iyi Netflix Türk filmleri arasında ki en çok izlenen yapımlardan birisidir. Filmde 80’lere ve 90’lara gideceksiniz. O zamanın Türkiye’sinde yaşanan siyasi olaylar da bu filmde yer ediniyor. Ayrıca Müslüm Gürses’i canlandıran Türk oyuncu ise Timuçin Esen’dir.

Tür: Biyografi, Drama, Müzik

Google: %95

Yıl: 2018

NETFLİX’TE İZLE

14. Kelebeğin Rüyası (IMDb: 7,8)

2013 yapımı Kelebeğin Rüyası adlı bu yapım da Zonguldak’ta hayatını sürdüren iki genç şair ile tanışacaksınız. Bu iki genç ise Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu’dur. İki şairin bir madenci şehrinde modern yaşama geçişleri ve bir kıza aşık olmaları sizleri ekran başına kilitleyecek. Dostluğun ve aşkın bir arada olduğu eşsiz bir yapıt da diyebiliriz. Filmde iki şairi canlandıran önemli Türk oyuncular ise Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat’tır.

Tür: Biyografi, Drama, Tarih

Rotten Tomatoes: %88 Google: %91

Yıl: 2013

NETFLİX’TE İZLE

15. Aile Arasında (IMDb: 7,7)

21 yıllık hayat arkadaşlıklarını aynı gün sonlandıran Fikret ile Solmaz aynı gün tesadüf eseri tanışırlar. Solmaz’ın kızı Zeynep genç bir kızdır ve bir erkek arkadaşı vardır. Adanalı olan erkek arkadaşı ile evlenme kararı alırlar. Tamamen zıt hayatlara sahip olan Fikret ve Solmaz işte bu süreçte kendilerini bir macera içinde bulurlar. Sizce bu macera nasıl sonuçlanacak? Netflix Türk filmleri arasında yer alan kaliteli bir içeriğe sahip filmin başrol oyuncuları ise Demet Evgar, Engin Günaydın ve Erdal Özyağcılar.

Tür: Komedi

Google: %93

Yıl: 2017

NETFLİX’TE İZLE

16. Kabadayı (IMDb: 7,8)

Kabadayı, bir Şener şen ve Kenan İmirzalıoğlu filmi. İki usta oyuncu 2007 yapımı bu film ile bir araya geliyor. Eski kabadayı Ali Osman farklı bir çevresi olan ve tesirli bir adamdır. Ayrıca karanlık camiada da önemli bir yeri vardır. Ancak Ali Osman kabadayı dünyasında ezenlerin değil ezilenlerin yanında duracaktır. Onun karşısında ise Devran isimli genç ve deli fişek bir kabadayı vardır. Bu kişi Ali Osman’ın karşısında durmaya niyetlidir. Ancak savaşta galip gelen taraf Ali Osman mı yoksa Devran mı olacak onu izleyip göreceğiz.

Tür: Aksiyon, Suç, Drama

Google: %93

Yıl: 2007

NETFLİX’TE İZLE

17. Ölümlü Dünya (IMDb: 7,7)

8 kişilik Mermer ailesi, kendi hallerinde kimseye zararı olmadan yaşamaktadırlar. Ama bilmediğiniz bir şey var aslında onların işi kiralık katillik yapmaktır. Bunu ise kimse sezemez. Öyle ki bu işte oldukça profesyonel bir şekilde çalışmaktadırlar. Bir gün yaptıkları bir işte kuralı ihlali ederler ve sonuç olarak kimlikleri ortaya çıkar. Artık hayatta kalmak için bir kaçış planı yapmak zorundadırlar.

Tür: Aksiyon, Komedi

Google: %90

Yıl: 2018

NETFLİX’TE İZLE

18. Mucize (IMDb: 7,7)

Mucize filmi ile hem 1960’lı yılların yoksulluğuna hem de engelli bir gencin dramatik hayat hikayesine konuk olacaksınız. Sizce aşk bir hastalığı yener mi? Gerçek bir hayat hikayesinden esinlenilen bu film ile duygu seline kapılacaksınız. Hikaye Anadolu’nun ücra bir köyüne sürülen öğretmen ile başlar. Burada yoksullukla okumak isteyen öğrenciler ve fakirlik Doğu kesimlerinde en çarpıcı şekilde verilmektedir. Aynı zamanda sakat bir gencin karısına aşık olması ile değişen hayatına eşlik edeceksiniz. Filmin oyuncuları arasında Ali Sürmeli, Mahsun Kırmızıgül ve Talat Bulut gibi başarılı isimler yer almaktadır.

Tür: Komedi, Drama, Romantik

Rotten Tomatoes: %63 Google: %94

Yıl: 2015

NETFLİX’TE İZLE

19. Kaybedenler Kulübü (IMDb: 7,6)

Kaan ve Mete adında iki arkadaşın bir radyo yayını yapması ile başlayan olay zinciri anlatılıyor. Bu programda sanki karşılıklı sohbet ediyorlarmış gibi konuşurlar ancak etkileri zamanla hissedilmeye başlar. Toplumun dışlanmış olan farklı kesimleri bu radyo altında bir araya gelir adeta. İşte bu da ‘Kaybedenler Kulübü’ olarak ad alır. Tüm zamanların en iyi Netflix Türk filmleri arasında adından sıkça söz ettirmiş yapım Kaybedenler Kulübü mutlaka izlemeniz gereken bir yapım.

Tür: Komedi, Drama, Romantik

Google: %88

Yıl: 2011

NETFLİX’TE İZLE

20. Unutursam Fısılda (IMDb: 7,5)

Şarkıcılık hayali ile yola çıkmış üç genç ve yolun sonunda her birinin bir yana savrulan hayatları bu filme konu oluyor. Çarpıcı hikayesi ile en çok izlenen Türk filmleri arasında yer alan Unutursam Fısılda’nın konusuna geçelim. Hanife, lise mezunu ve muhafazakar olan kardeşi Hatice ile bir kasabada yaşıyordur. Ayrıca Hanife çok çekingen bir kızdır. Kardeşi ise onun tam tersidir. Zaten gözü kara olduğu için bir gün evden kaçarak şarkıcı olmanın yolunu tutar. İşte olaylar tam da burada başlıyor. İkilinin bilmediği tek bir şey vardır. Acaba bu yol onlara hüzün mü yoksa mutluluk mu getirecekti. Baş rollerini Farah Zeydan Abdullah, Kerem Bürsin ve Mehmet Günsürün paylaştığı Türk filmi Unutursam Fısılda ile duygu dolu anlar sizleri bekliyor.

Tür: Drama, Müzik, Romantik

Google: %95

Yıl: 2014

NETFLİX’TE İZLE

21. Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? (IMDb: 7,5)

Hacivat ve Karagöz’ü bizler bir gölge oyunu olarak bilirdik. Fakat bu yapım ile farklı bir bakış açıları kazanacağız. Film yaklaşık 14. Yüz yılda geçiyor. O sıralarda Anadolu’da Moğol tehlikesi var. Filmde bir anda herkes bu kente sığınır. Durum adeta bir kase döner. Bu arada Karagöz Hacivat ile tanışır. İkilinin mizahi yanı çok güçlü olduğu için kısa sürede muhabbetleri de meşhur olur. Ancak onlar için şöhretin bedeli ağır olacak. Tüm zamanların en iyi Netflix Türk filmleri arasında yer alan bu filmin baş rolünde ise Haluk Bilginer, Beyazıt Öztürk ve Şebnem Sönmez gibi isimler var.

Tür: Komedi, Drama, Tarih

Rotten Tomatoes: %80 Google: %89

Yıl: 2006

NETFLİX’TE İZLE

22. Bana Masal Anlatma (IMDb: 7,5)

Filmde dolmuş şoförlüğü yapan delikanlı ve bir o kadar da iyi kalpli olan Rıza etrafında çok sevilen bir delikanlıdır. Bu güne kadar onun doğru dedikleri vardır. Ancak bir gün Ayperi ile tanıştıktan sonra her şeyi sorgulamaya başlar. Çünkü Ayperi onun için adet masallardan gelmiş bir prensesi andırır. Ancak onlar için mutlu son var mı izleyip göreceğiz. Filmin oyuncuları ise Hande Doğandemir, Fatih Artman ve Cengiz Bozkurt.

Tür: Komedi, Fantastik, Romantik

Rotten Tomatoes: %62 Google: %91

Yıl: 2015

NETFLİX’TE İZLE

23. Kelebekler (IMDb: 7,4)

Filmde üç kardeşin hayatları evden ayrılınca başka yönlerde gelişim gösterir. Aradan tam 30 yıl geçmiştir. Bu sırada babaları onları bir araya getirmek ister. Bunun için üçünü de Hasanlar köyündeki baba evine çağırır. Ancak onları köye vardıklarında kötü bir sürpriz beklemektedir. Çünkü babaları vefat etmiştir. Babaları ise ölmeden önce tuhaf bir şekilde kelebeklerin geliş zamanında gömülmeyi ister. Ancak onlar bu süreç içinde kendi hayatlarını ve bir birlerini gözden geçirme fırsatını bulurlar. Üç kardeşi canlandıranlar ise Tolga Tekin, Bartu Küçükçağlayan ve Tuğçe Altuğ’dur.

Tür: Komedi, Drama

Rotten Tomatoes: %88 Google: %84

Yıl: 2018

NETFLİX’TE İZLE

24. Limonata (IMDb: 7,5)

Hayatını Makedonya’da sürdüren ve bir tır şoförü olan Suat Zorlu ölümcül bir hastalığa yakalanarak yatağa düşer. Suat bu esnada oğlu Sakip’i yanına çağırır. Ona son isteğini iletir. Suat’ın yıllar önce imam nikahlı bir karısı olmuş ve bundan da bir çocuk dünyaya getirmiştir. Tek isteği ise bu çocuğundan helallik istemektir. Sakip bunun için İstanbul yollarına düşerek kardeşini bulmaya gider. Filmin önemli oyuncu kadrosu içinde Ertan Saban, Serkan Keskin ve Funda Eryiğit yer alır.

Tür: Komedi, Drama

Google: %89

Yıl: 2015

NETFLİX’TE İZLE

25. Yahşi Batı (IMDb: 7,4)

Bir Cem Yılmaz filmi ile buluşmaya hazır olun. Bu film ile 19. Yüz yıla gideceksiniz. Bu dönemde Aziz bey ve Lime bey Osmanlı devletinin yetkilileri olarak Osmanlı padişahını Amerika’ya gönderirler. Ancak yolda haydutlara elmaslarını kaptırırlar. Bu ikili ise elmasları tekrar yerine koymak adına çalışmaya karar verirler. Bunun için popüler bir yol ararken azılı suçluların peşine düşmek gibi kelle avcılığı yapmaya kalkışırlar. İşte bu süreçte sizi eğlenceli ve kahkaha dolu anlar bekliyor olacak. IMDb ve Google notu yüksek en iyi Netflix Türk filmleri listemizde yer alan Vahşi Batı’nın oyuncuları ise Cem Yılmaz, Ozan Güven ve Zafer Algöz.

Tür: Komedi, Batı

Google: %92

Yıl: 2010

NETFLİX’TE İZLE

26. Bizi Hatırla (IMDb: 7,4)

Dram tadında bir film sizleri bekliyor. Kaan çalışkan ve başarılı bir adamdır. Kariyerine yıllarını vermiş bir olarak nihayet istediği yere gelir. Kaan aynı zamanda eşi ve iki çocuğu ile yaşayan bir adamdır. Yoğun hayatı içinde babası Eşref’i de ihmal etmeyen birisidir. Fakat tüm bunlar babasının rahatsızlığı ile değişir. Yaşanan bu durum ile Kaan babası Eşref’i yanına İstanbul’a alır. Bir birinden yıllarca uzakta yaşamış olan baba ve oğul şimdi yan yanadır. Oyuncuları arasında Altan Erkekli, Tolga Tekin ve Özge Özberk yer alır.

Tür: Drama

Google: %98

Yıl: 2018

NETFLİX’TE İZLE

27. İftarlık Gazoz (IMDb: 7,4)

Dram ve komediyi bir arada yaşayacağını bir film daha sizleri bekliyor. Film 70’li yılların Türkiye’sinde geçiyor. Adem ailesiyle yaşayan zeki bir öğrencidir. 6. Sınıfa geçmiş olan Adem yaz aylarını değerlendirmek için gazozcu Cibar Kemal usta ile çalışmak ister. İş zor olsa da gazozcunun yanında çalışmaya başlar. Ramazan ayının da ilk günleridir. Adem oruç da tutmak ister. Ailesi küçük olduğu için bunu istemez ancak Adem ailesinden gizli oruç tutar. Ege’nin sıcağında gazoz satarken bu durum küçük bir çocuk için hiç de kolay olmayacaktır. Adem’in yaşadığı bu zorluklar onu maceraya sürükler. Filmin oyuncuları arasında Cem Yılmaz, Berat Efe Parlar ve Adam Bay yer alır.

Tür: Komedi, Drama

Google: %94

Yıl: 2016

NETFLİX’TE İZLE

Sizler için hazırladığımız en iyi Netflix Türk filmleri adlı listemizin sonuna geldik. Düşüncelerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. Farklı bir içerikte görüşmek üzere! 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.