Netflix Türk Dizileri: İzlemeniz Gereken En İyi 12 Türk Dizisi!

Netflix’te takılmayı sevenler ancak arada bir kendimizden de bir şeyler görsek iyi olurdu diyenler için bugün en iyi Netflix Türk dizileri listesi ile karşınızdayız. Her seferinde milli gururumuz gibi sahiplendiğimiz bu diziler, yavaş yavaş farklı ülkelerde de bilinmeye başladı bile. Eh, bu da elbette bizi mutlu ediyor. Siz de Türk dizilerini seviyor ve ülkemizin bu platformda daha fazla boy göstermesi gerektiğini düşünüyorsanız, bu konu hakkındaki görüşlerinizi mutlaka yorumlarda belirtin. Lafı fazla uzatmadan, Netflix dizi önerilerimize başlayalım. 🙂

1. Rise Of Empires: Ottoman (IMDb: 8,0)

Listemize belgesel ve tarih sevenler için hoş bir yapımla devam ediyoruz. Amerikan yapımı olan Rise Of Empires, aslında bir mini dizi. Bu dizde her sezon dünyaya hakim olmuş bir imparatorluğun nasıl kurulduğu anlatılacak. Dizinin ülkemizde bu kadar sevilmesinin sebebi ise kuşkusuz ilk sezonun Osmanlı İmparatorluğu’nu anlatması. Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u alışını konu alan ilk sezonunda bir yandan kurgu devam ederken bir yandan da ara ara konu hakkındaki uzman görüşlerine başvuruluyor.

2. Son (IMDb: 7,4)

Netflix Türk dizileri Son

Türk dram dizisi olan Son, mutlu bir evliliği olan Aylin’in bildiği tüm hayatının bir anda darmadağın olmasını konu alıyor. Aylin ile Selim mutlu ve birbirine aşık bir çifttir. Bir de oğulları vardır. Selim, oğullarının yedinci yaş partisinin sabahında yurt dışına bir iş seyahatine çıkar ve bir daha geri dönmez. Bir anda ortadan kaybolan eşinin peşine düşen Aylin, yavaş yavaş tüm hayatının yalanlar üzerine kurulu olduğunu öğrenecektir. Aylin yeni bilgiler öğrendikçe, hiç beklemediği derin bağlantılarla karşılaşır.

3. Aşk 101 (IMDb: 7,6)

Gençlerin yeni göz bebeği Türk Netflix dizisi Aşk 101, uzun süredir merakla bekleniyordu. Doksanlı yıllarda geçen bu gençlik dizisi, bir grup sorunlu liseliyi merkezine alıyor. Her birinin aile yaşamında ya da kendi içinde farklı sorunları olan bir grup genç, okullarında özellikle müdür tarafından sevilmemektedir. Her birini okuldan atmak için fırsat kollayan müdürlerine inat, idealist ve genç bir öğretmen onlara daima arkadaşları gibi yaklaşıp okulda kalmalarını sağlamaktadır. Okuldaki son kaleleri olan bu öğretmenin tayini çıktığında, bu gençlerin okuldan atılması da an meselesi olacaktır. Artık yapmaları gerekenler bellidir. Ne olursa olsun, öğretmenlerini okulda tutmaları gerekmektedir. Bu yüzden de akla gelmeyecek bir yol seçip yeni gelen basketbol koçları ile öğretmenlerini birbirlerine aşık etmeye çalışırlar.

4. Masum (IMDb: 8,5)

Netflix Türk dizileri Masum

})(jQuery);