Netflix Mini Dizileri – Vakti Olmayanlara Dizi Önerileri!

Siz de zamanınızın yetersizliği yüzünden güzel bir şeyler izlemeye vaktiniz olmadığından yakınıyorsanız, sizler için listelediğimiz Netflix mini dizileri adlı içeriğimiz tam da ihtiyacınız olan şey! Başladığınız uzun dizileri bitirmeye vaktiniz olmuyorsa ya da dikkatiniz çok kolay dağılıyorsa belki de olayların daha kısa sürede sonuca bağlandığı mini diziler size daha uygundur. İşte, bir oturuşta bitirebileceğiniz en iyi Netflix mini diziler tavsiye listesi, kendileri kısa ancak etkileri uzun diyebiliriz. Şimdiden ilginizi çekiyorsa, o zaman buyurun içeriğimize! 🙂

1. Unorthodox (IMDb: 8,1)

netflix mini dizileri unorthodox

Netflix’in ses getiren yeni işlerinden olan Unorthodox, katı kurallara sahip bir Yahudi topluluğuna üye bir kadının kendine dayatılan hayatı reddetmesini konu alıyor. Brooklyn’deki Hasidik Yahudi topluluğundan kaçarak Berlin’e gelen bu kadın burada dış dünyayı tanıyıp yeni insanlarla tanışıyor. Ancak geçmişi Berlin’e kadar peşinden geliyor.

2. Seven Seconds (IMDb: 7,7)

netflix mini dizileri seven seconds

Sizler için derlediğiniz içeriğimiz mini diziler Netflix listesinin ikinci sırasında Seven Seconds var. On bölümlük bu kısa suç dizisi, Jersey’de siyahi bir gencin polis silahıyla vurulması ile başlıyor. Polisin olayları örtbas etme çabası, gencin yaşadığı semtte büyük bir tepkiyle karşılanıyor. Polis ve semt sakinleri arasında büyük bir gerginlik devam ederken, yoğun bakımdaki gencin vurulma olayı oldukça ses getirecek bir davanın da fitilini ateşliyor.

3. Green Frontier (IMDb: 7,4)

netflix mini dizileri green frontier

Listemize gizemli bir polisiye ile devam ediyoruz. Kolombiya yapımı dizide, bir dedektifin el değmemiş bir ormandaki kadın ardı ardına meydana gelen kadın cinayetlerini araştırması konu alınıyor. Ancak dedektif, bu araştırma sonucunda asla beklemediği bazı bilgileri açığa çıkarıyor. Ormanın derinliklerindeki şeytani bir güç ve gizemli bir kabile, dedektife cinayetlerini çözmesinde yol gösterirken çok daha fazla soruyu da beraberinde getirecektir. Hem polisiye hem de gizem yüklü ve kimi zaman oldukça gerilimli mini diziler Netflix arasında yer alan Green Frontier, izlemek isteyenlerin hoşuna gidecektir.

4. Messiah (IMDb: 7,7)

Sıradaki Netflix dizimiz Messiah da ilk çıktığında oldukça ses getirmiş yapımlardan biri. Kimilerinin çok başarılı bulduğu kimilerinin ise hiç sevmediği dizinin en azından konusunun oldukça ilgi çekici olduğunu söyleyebiliriz.

Modern dünyada bir mesih fikrinden yola çıkan dizide, Ortadoğu’da kendi kitlesini oluşturmaya başlayan gizemli bir adam konu alınıyor. Siyasi olarak oldukça stratejik noktalarda bu denli etkili olabilen bu adam elbette CIA’in de ilgisini çekiyor. Bir CIA ajanı, kendisi mesih ilan eden bu adamı araştırmak için görevlendiriliyor. Ancak bu adamı yakalamak o kadar da kolay değil. Ajan, bu adamın aslında kim olduğunu ve eylemlerinin sebeplerini ararken biz de bir kovalamacaya şahit oluyoruz. Bu kişi gerçekten modern dünyanın messiahı mı yoksa bu işin ardında çok daha büyük bir gizem mi yatıyor?

5. When They See Us (IMDb: 8,9)

Bu kısa ancak üstünüzden etkisini kolay kolay atamayacağınız yapım gerçek bir hikayeye dayanıyor. Beş siyahi gencin Central Park’ta meydana gelen bir saldırı olayında haksız yere suçlanmaları büyük ses getiriyor. Gençlerin adalet karşısında verdiği savaşı izlerken dönemin toplumsal yapısını, siyahilere olan bakış açısını ve ön yargıların ne kadar ciddi hatalara yol açabileceğini görüyoruz.  2019 yılının en iyi Netflix mini dizileri arasında yer alan dizi listenizin ilk sırasında olabilir.

6. Kedilere Bulaşmayın: İnternette Katil Avı (IMDb: 8,1)

Sırada oldukça sıra dışı bir yapım var. Üç bölümlük bu dizide, internette viral olan kediye işkence videolarının peşine düşen bir grup gönüllü dedektif anlatılıyor. Gizli hesap üzerinden paylaşılan videolar, hayvan seve bir grubun kendi aralarında örgütlenmesine yol açıyor. Kanada’da büyük ses getiren katil Luka Magnotta’nın yakalanma hikayesinin kısa bir şekilde anlatıldığı bu Netflix yapımı oldukça sürükleyici.

7. Unbelievable (IMDb: 8,4)

Unbelievable, gerçek olaylardan esinlenmiş bir Netflix mini dizisi. Dizide, tecavüze uğradığını söyleyen ancak kendisine kimseyi inandıramayan bir kadının hikayesi anlatılıyor. Kadın, tecavüze uğradığını kanıtlayamayınca yalan ifade vermek ile suçlanıyor. Ancak bu dosya birkaç yıl sonra tekrar açılıyor ve iki dedektif, üç yıl önceki olayla şaşırtıcı derecede benzerlik gösteren saldırıları araştırmaya başlıyorlar.

8. Self Made (IMDb: 7,4)

Madam C. J. Walker’ın gerçek öyküsünden uyarlanan bu dizi, ilk siyahi milyoner kadının öyküsünü anlatıyor. Dizide, çamaşırcı iken kendi geliştirdiği bir formül ile güzellik imparatorluğu kuran Walker’ın gerçek hikayesi anlatılıyor. Siyahi kadınların saç sorunları için bir ilaç geliştirme amacıyla yola çıkan ancak çok daha büyük yerlere ulaşan Madam Walker üzerinden dönemin ırkçılığı da mini dizi Netflix listemizde ki bu yapımda çok başarılı bir şekilde anlatılmış. Büyük bir hayran kitlesine sahip olan dizi 7,4’lük bir IMDb puanına sahip.

9. The Spy (IMDb: 7,9)

Yine gerçek olaylara dayanan bir yapım olan Netflix mini dizisi The Spy’da uzun yıllar Suriye’de casusluk yapmış Eli Cohen’in hikayesi anlatılıyor. Cohen, İsrail ajanı olarak Suriye’ye girip sosyete hayatının tanınan isimlerinden biri haline geliyor. Hatta devlette üst kademelere yükselerek burada da sözünü geçirmeye başlıyor.

11. The English Game (IMDb: 7.6)

1800’lü yılların İngiltere’sinde geçen Netflix dizisi, dönem yapımı sevenlerin oldukça hoşuna gidebilir. Bu başarılı dizide, futbolun İngiltere’de zenginlere özel bir oyunken zamanla halka karışma hikayesini izliyoruz. Görmezden gelinen işçi sınıfının sesini yükseltmesi ile toplumsal düzendeki değişimin başlamasını çok iyi anlatan bu yapım, kısa sürede bitirebileceğiniz başarılı bir dizi. Kaliteli oyuncu kadrosu ve kostümleri ile English Game, dönem havasını gerçekten hissetmenizi sağlıyor.

12. Rise Of Empires:Ottoman (IMDb:8.0)

Netflix’in yeni belgesel serisi Rise of Empires, her bölümünde tarihe damgasını vurmuş imparatorluklardan birini konu alacak. İlk bölümünde Osmanlı’nın İstanbul’u fethini anlatan dizide, belgesel ve kurguyu bir arada bulabilirsiniz. Eğer tarihe ilginiz varsa, Netflix mini dizileri listemiz de yer alan Rise of Empires’ı izlerken oldukça iyi vakit geçirebilirsiniz.

13. Safe (IMDb: 7,3)

netflix-mini-dizileri-safe

İnsanın başına kötü bir şey geldiğinde ilk sığınacağı yer en yakınları olur. Ancak herkes için durum aynı değil. Başınıza gelen felaketten sonra bir de en yakınınızdaki herkesten şüphelenmeye başlasanız ne hissederdiniz? Sürükleyici bir dizi olan Netflix Safe, tam da bu noktaya eğiliyor. Kızıyla beraber yaşayan bir cerrah, kızının gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasıyla kendisini karmaşık olayların ortasında buluyor. Kızını güvenli bir şekilde bulması için vaktinin giderek azaldığının farkında olan bu adam, çocuğuna kavuşmak için etrafındakilerin sırlarını ortaya çıkarmaktan çekinmiyor.

14. The I-Land (IMDb: 4,5)

netflix-mini-dizileri-the-i-land

Dizi, bir grup insanın bir gün ıssız bir adada uyanması ile başlıyor. Bu insanlar buraya nasıl geldiklerini bilmedikleri gibi, kendilerinin de kim olduğunun farkında değiller. Hafızaları silinmiş halde bir adaya atıldıklarını anladıklarında, geri dönüp kendilerine dair tüm gerçekleri yeniden öğrenmeye karar veriyorlar. Ancak adadan çıkıp eve dönmek o kadar kolay değil. Adada onları bekleyen bir dizi zorlu mücadeleden galip çıkmak zorundalar.

15. Virgin River (IMDb:7,5)

netflix-mini-dizileri-virgin-river

Hayatında beklenmedik gelişmeler yaşayan bir hemşire, ciddi bir değişime ihtiyacı olduğunu hisseder. Los Angeles’ın kalabalık yaşamına alışkın olmasına rağmen kendini kararlı bir şekilde California’nın küçük bir kasabasına atar. Los Angeles’te hayatta kalabilmesinin ardından küçük bir kasabanın kendisine çocuk oyuncağı gibi geleceğini düşünse de, işler tam olarak düşündüğü gibi gitmez. Küçük kasaba yaşamı düşündüğünden zordur. Üstelik burada tuhaf bir adamla da tanışır.

Samimi ve romantik dizilerden hoşlanıyorsanız Netflix mini dizileri arasında yer alan Virgin River, bir çırpıda bitirebileceğiniz 10 bölümü ile sizin de favorilerinizden biri olabilir.

16. Black Earth Rising (IMDb: 7,3)

netflix-mini-dizileri-black-earh-rising

Sarsıcı ve duygusal etki bırakan bu Netflix yapımı, Ruanda soykırımını ve onun etkilerini konu alıyor. Soykırımdan kurtarılıp bir insan hakları avukatı tarafından evlat edinilen Kate, yasal araştırmacı olarak hayatına devam etmektedir. Ancak bir güç annesi savaş suçları ile ilgili bir davayla karşılaşır. Kate ve annesini derinden sarsacak olan bu dava, aynı zamanda Kate’in geçmişi ile yüzleşmesine de yol açacaktır.

17. High Seas (IMDb:6,8)

netflix-mini-dizileri-high-seas

Dönem dizisi sevenlerin bir oturuşta bitireceği Netflix High Seas, 1940’lı yıllarda geçiyor. Dizinin mekanı ise bir transatlantik. İspanya’dan Brezilya’ya giden bu devasa ve oldukça lüks gemide, gizemli bir cinayet işlenir. Cinayetin kurbanı olan kadın ise misafir listesinde yoktur. Daha da garibi, kimse kadını hatırlamaz. Yolcuların her birinin karanlık sırlar sakladığı bu gemide, iki kız kardeş de aile geçmişlerinde dair daha önce bilmedikleri şeyleri keşfederler.

18. Tales of The City(IMDb 7,4)

 netflix-mini-dizileri-tales-of-the-city

Listemizin sıradaki yapımı oldukça samimi bir dizi. San Francisco’daki bir arkadaş grubuna odaklanan dizi, duygusal ve içten hikayeleri sevenlerin hoşuna gidebilir. Dizi, baş karakter Ann’in şehre dönmesi ile başlıyor. Farklı insanlardan oluşan komşularıyla yeniden bir araya gelen Ann ve arkadaşlarının sıcak hikayesi sizi de içine alacak.

19. What/If (IMDb 6,3)

 netflix-mini-dizileri-what-if

Sıradaki yapımımız, oldukça sürükleyici bir hikayeye ait. Dizi, start-up projeleri için kaynak arayan karı koca Lisa ve Sean’In, yatırımcı Anne’den garip bir teklif alması ile başlıyor. Anne, Sean ile bir gece karşılığında istedikleri parayı vermeyi kabul ediyor. Çift, aralarındaki güveni onarılmaz şekilde sarsabilecek bu teklif karşısında bir karar vermek zorunda.

20. Deep Water (IMDb 6,9)

netflix-mini-dizileri-deep-water

Gerçekçi polisiye sevenlerin hoşuna gidecek Netflix en iyi mini dizileri arasında yer alan Deep Water, Dedektif Tori Lustigman’ın kendi doğup büyüdüğü yerde bir cinayet davasını araştırmasını konu alıyor. Tori, çocukluğunun geçtiği Bondi Beach’e döndüğünde beklenmedik bir cinayet davası ile karşılaşır. Davada ilerledikçe, uzun yıllar önce kaybettiği kendi erkek kardeşinin ölümü ile bazı bağlantılar bulabildiğini fark eder.

21. Masumiyet Dosyaları (IMDb 8,1)

netflix-mini-dizileri-innocence-files

Gerçek olaylara dayanan Masumiyet Dosyası, haksız yere hüküm giymiş insanları aklamak için verilen mücadeleyi anlatıyor. Zanlıların uğradığı haksızlıkları da açığa çıkaran dizi, oldukça sürükleyici bir yapım.

22. Collateral (IMDb: 6,7)

netflix-mini-dizileri-collateral

İngiliz yapımı 2018 tarihli bu Netflix dizisinin baş rolünde Carey Mulligan yer alıyor. Londra’da geçen dizide, bir pizza dağıtıcısının cinayet araştırmasına tanık oluyoruz. Sıradan bir adam gibi gözüken kurban, dava derinleştikçe farklı bağlantıları ortaya çıkarıyor. Dedektifler kendilerini karanlık sırların ve suç örgütlerinin ortasında bulurken, cinayetin İngiliz yüksek sosyetesine dek uzandığını da keşfediyorlar.

23. The OA (IMDb: 7,9)

netflix-mini-dizileri-the-oa

Bilim kurgu ve gizemi bir arada içeren bu dizide, yedi yıl kaybolduktan sonra yeniden ortaya çıkan bir kadının hikayesi anlatılıyor. Kaybolmadan önce görme engelli olan kadın, görme yeteneği ve bir dizi özel güç ile yeniden ortaya çıktığında kendini büyük bir gizemin ortasında bulur. Artık özel bir görevi vardır ve bu görev için kendi ekibini kurmak zorundadır.

Netflix mini dizileri adlı içeriğimizin burada sonuna geldik. Siz de izlediğiniz diziler hakkındaki görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın. Ayrıca eğer varsa listeye eklemek istediğiniz yapımları da yorumlara yazabilirsiniz. Dizi önerilerine doyamadım derseniz, şuraya tıklayarak istemediğiniz kadar dizi önerisi içeriğine ulaşabilirsiniz. Başka içeriklerde görüşmek üzere!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.