Blog Diziler Netflix Sinema

Netflix Mini Dizileri – Vakti Olmayanlara Dizi Önerileri!

Beğen0
Please Giriş Yap or Kayıt ol to do it.
Netflix Mini Dizileri: Vakti Olmayanlara Dizi Önerileri

Siz de zamanın yetersizliği yüzünden güzel bir şeyler izlemeye vaktiniz olmadığından yakınıyorsanız, sizler için hazırladığımız Netflix mini dizileri içeriğimiz tam da ihtiyacınız olan şey! Başladığınız uzun dizileri bitirmeye vaktiniz olmuyorsa ya da dikkatiniz çok kolay dağılıyorsa belki de olayların daha kısa sürede sonuca bağlandığı mini diziler size daha uygundur. İşte, bir oturuşta bitirebileceğiniz en iyi Netflix mini diziler tavsiye listesi karşınızda! Listemizdeki diziler için kendileri kısa ancak etkileri uzun diyebiliriz. Şimdiden meraklandıysanız vakit kaybetmeden buyrun içeriğimize! 🙂

1. Unorthodox (IMDb: 8,1)

YouTube video

Netflix’in ses getiren yeni işlerinden olan Unorthodox, katı kurallara sahip bir Yahudi topluluğuna üye bir kadının kendine dayatılan hayatı reddetmesini konu alıyor. Brooklyn’deki Hasidik Yahudi topluluğundan kaçarak Berlin’e gelen bu kadın burada dış dünyayı tanıyıp yeni insanlarla tanışıyor. Ancak geçmişi Berlin’e kadar peşinden geliyor.

2. Seven Seconds (IMDb: 7,7)

YouTube video

Sizler için derlediğiniz Netflix mini dizileri listemizin ikinci sırasında Seven Seconds var. On bölümlük bu kısa suç dizisi, Jersey’de siyahi bir gencin polis silahıyla vurulması ile başlıyor. Polisin olayları örtbas etme çabası, gencin yaşadığı semtte büyük bir tepkiyle karşılanıyor. Polis ve semt sakinleri arasında büyük bir gerginlik devam ederken, yoğun bakımdaki gencin vurulma olayı oldukça ses getirecek bir davanın da fitilini ateşliyor.

3. Green Frontier (IMDb: 7,4)

YouTube video

Listemize gizemli bir polisiye ile devam ediyoruz. Kolombiya yapımı dizide, bir dedektifin el değmemiş bir ormandaki ardı ardına meydana gelen kadın cinayetlerini araştırması konu alınıyor. Ancak dedektif, bu araştırma sonucunda asla beklemediği bazı bilgileri açığa çıkarıyor. Ormanın derinliklerindeki şeytani bir güç ve gizemli bir kabile, dedektife cinayetlerini çözmesinde yol gösterirken cevaplanması gereken birçok soruyu da beraberlerinde getirecekler. Hem polisiye hem de gizem yüklü ve kimi zaman oldukça gerilimli bir dizi olan Green Frontier, Netflix’te bulabileceğiniz en sağlam mini diziler arasında.

4. Messiah (IMDb: 7,7)

YouTube video

Sıradaki yapımımız Messiah, ilk çıktığında oldukça ses getirmiş yapımlardan biri. Kimilerinin çok başarılı bulduğu kimilerinin ise hiç sevmediği dizinin en azından konu bakımından Netflix mini dizileri arasında diğerlerinden ayrıldığını söyleyebiliriz.

‘Modern dünyada bir mesih’ fikrinden yola çıkan dizide, Ortadoğu’da kendi kitlesini oluşturmaya başlayan gizemli bir adam konu alınıyor. Siyasi olarak oldukça stratejik noktalarda bu denli etkili olabilen bu adam elbette CIA’in de ilgisini çekiyor. Bir CIA ajanı, kendisi mesih ilan eden bu adamı araştırmak için görevlendiriliyor. Ancak bu adamı yakalamak o kadar da kolay değil. Ajan, bu adamın aslında kim olduğunu ve eylemlerinin sebeplerini ararken biz de heyecanlı bir kovalamacaya şahit oluyoruz. Bu kişi gerçekten modern dünyanın mesihi mi yoksa bu işin ardında büyük bir aldatmaca mı yatıyor?

5. When They See Us (IMDb: 8,9)

YouTube video

Bu kısa ancak etkisini üstünüzden kolay kolay atamayacağınız yapım gerçek bir hikayeye dayanıyor. Beş siyahi gencin Central Park’ta meydana gelen bir saldırı olayında haksız yere suçlanmaları büyük ses getiriyor. Gençlerin adalet karşısında verdiği savaşı izlerken dönemin toplumsal yapısını, siyahilere olan bakış açısını ve ön yargıların ne kadar ciddi hatalara yol açabileceğini görüyoruz.

6. Kedilere Bulaşmayın: İnternette Katil Avı (IMDb: 8,1)

YouTube video

Sırada oldukça sıra dışı bir yapım var. Bu üç bölümlük dizide, internette viral olan kedi işkencesi videolarının peşine düşen bir grup gönüllü dedektif anlatılıyor. Gizli hesap üzerinden paylaşılan videolar, hayvan sever bir grubun kendi aralarında örgütlenmesini sağlıyor. Kanada’da büyük ses getiren katil Luka Magnotta’nın yakalanma hikayesinin kısa bir şekilde anlatıldığı Kedilere Bulaşmayın, Netflix mini dizileri listenizde kesinlikle olması gereken yapımlardan biri.

7. Unbelievable (IMDb: 8,4)

YouTube video

Unbelievable, gerçek olaylardan esinlenmiş bir Netflix mini dizisi. Dizide tecavüze uğradığını söyleyen ancak kendisine kimseyi inandıramayan bir kadının hikayesi anlatılıyor. Kadın, tecavüze uğradığını kanıtlayamayınca yalan ifade vermek ile suçlanıyor. Kadın da baskılara dayanamayıp şikayetini geri çekiyor. Ancak bu dosya birkaç yıl sonra tekrar açılıyor ve iki dedektif, üç yıl önceki olayla şaşırtıcı derecede benzerlik gösteren saldırıları araştırmaya başlıyorlar.

8. Self Made | The Enduring Legacy of Madam C.J. Walker

(IMDb: 7,4)

YouTube video

Madam C. J. Walker’ın gerçek öyküsünden uyarlanan bu dizi, ilk siyahi milyoner kadının öyküsünü anlatıyor. Dizide, çamaşırcı iken kendi geliştirdiği bir formül ile güzellik imparatorluğu kuran Madam Walker’ın gerçek hikayesi anlatılıyor. Siyahi kadınların saç sorunları için bir ilaç geliştirme amacıyla yola çıkan ancak çok daha büyük yerlere ulaşan Madam Walker’ın zorluklarla dolu bu yükselişi kesinlikle izlemeye değer. Netflix mini dizileri listemizde yer alan bu yapım, baş karakter Madam Walker üzerinden dönemin ırkçılığına da gönderme yapıyor.

9. The Spy (IMDb: 7,9)

YouTube video

Yine gerçek olaylara dayanan bir yapım olan Netflix mini dizisi The Spy’da uzun yıllar Suriye’de casusluk yapmış Eli Cohen’in hikayesi anlatılıyor. Cohen, İsrail ajanı olarak Suriye’ye girip sosyete hayatının tanınan isimlerinden biri haline geliyor. Hatta devlette üst kademelere yükselerek burada da sözünü geçirmeye başlıyor.

11. The English Game (IMDb: 7.6)

YouTube video

1800’lü yılların İngiltere’sinde geçen dizi, dönem yapımı sevenlerin oldukça hoşuna gidebilir. Bu başarılı dizide, futbolun İngiltere’de zenginlere özel bir oyunken zamanla halka karışma hikayesini izliyoruz. Görmezden gelinen işçi sınıfının sesinin yükseltmesi ile toplumsal değişimin başlamasını çok iyi anlatan bu yapım, kısa sürede bitirebileceğiniz başarılı bir dizi. Kaliteli oyuncu kadrosu ve kostümleri ile English Game, dönem havasını izleyiciye yansıtma konusunda oldukça başarılı.

12. Rise Of Empires:Ottoman (IMDb:8.0)

YouTube video

Netflix’in yeni belgesel serisi Rise of Empires, her sezonunda tarihe damgasını vurmuş imparatorluklardan birini konu alacak. İlk sezonunda Osmanlı’nın İstanbul’u fethini anlatan dizide, belgesel ve kurguyu bir arada bulabilirsiniz. Eğer tarihe ilginiz varsa, Netflix mini dizileri listemizde yer alan Rise of Empires’ı izlerken oldukça iyi vakit geçireceksiniz.

13. Safe (IMDb: 7,3)

YouTube video

İnsanın başına kötü bir şey geldiğinde ilk sığınacağı yer en yakınları olur. Ancak herkes için durum aynı değil. Başınıza gelen felaketten sonra bir de en yakınınızdaki herkesten şüphelenmeye başlasanız ne hissederdiniz?

ürükleyici bir dizi olan Safe, tam da bu noktaya eğiliyor. Kızıyla beraber yaşayan bir cerrah, kızının gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasıyla kendisini karmaşık olayların ortasında buluyor. Kızını güvenli bir şekilde bulması için vaktinin giderek azaldığının farkında olan bu adam, çocuğuna kavuşmak için etrafındakilerin sırlarını ortaya çıkarmaktan çekinmiyor.

14. The I-Land (IMDb: 4,5)

YouTube video

Dizi, bir grup insanın bir gün ıssız bir adada uyanması ile başlıyor. Bu insanlar buraya nasıl geldiklerini bilmedikleri gibi, kendilerinin de kim olduğunun farkında değiller. Hafızaları silinmiş halde bir adaya atıldıklarını anladıklarında, geri dönüp kendilerine dair tüm gerçekleri yeniden öğrenmeye karar veriyorlar. Ancak adadan çıkıp eve dönmek o kadar kolay değil. Adada onları bekleyen bir dizi zorlu mücadeleden galip çıkmak zorundalar.

15. Virgin River (IMDb:7,5)

YouTube video

Hayatında beklenmedik gelişmeler yaşayan bir hemşire, ciddi bir değişime ihtiyacı olduğunu hisseder. Los Angeles’ın kalabalık yaşamına alışkın olmasına rağmen kendini California’nın küçük bir kasabasına atar. Başlarda büyük şehirden küçük bir kasabaya taşınma konusunda oldukça kararlıdır. Los Angeles’ta hayatta kalabilmesinin ardından küçük bir kasabanın kendisine çocuk oyuncağı gibi geleceğini düşünse de, işler tam olarak düşündüğü gibi gitmez. Küçük kasaba yaşamı düşündüğünden zordur. Üstelik burada tuhaf bir adamla da tanışır.

Samimi ve romantik Netflix mini dizileri arıyorsanız Virgin River tam size göre! Bir çırpıda bitirebileceğiniz 10 bölümü ile sıkılmadan ve hızla Virgin River’ı bitirebilirsiniz.

16. Black Earth Rising (IMDb: 7,3)

YouTube video

Sarsıcı ve duygusal etki bırakan bu Netflix yapımı, Ruanda soykırımını ve onun etkilerini konu alıyor. Soykırımdan kurtarılıp bir insan hakları avukatı tarafından evlat edinilen Kate, yasal araştırmacı olarak hayatına devam etmektedir. Ancak bir gün annesi savaş suçları ile ilgili bir davayla karşılaşır. Kate ve annesini derinden sarsacak olan bu dava, aynı zamanda Kate’in geçmişi ile yüzleşmesine de yol açacaktır.

17. High Seas (IMDb:6,8)

YouTube video

Dönem dizisi sevenlerin bir oturuşta bitireceği High Seas, 1940’lı yıllarda geçiyor. Dizinin mekanı ise bir transatlantik. İspanya’dan Brezilya’ya giden bu devasa ve oldukça lüks gemide, gizemli bir cinayet işlenir. Cinayetin kurbanı olan kadın ise misafir listesinde yoktur. Daha da garibi, kimse kadını hatırlamaz. Yolcuların her birinin karanlık sırlar sakladığı bu gemide, iki kız kardeş de aile geçmişlerinde dair daha önce bilmedikleri şeyleri keşfederler.

18. Tales of The City (IMDb 7,4)

YouTube video

Listemizin sıradaki yapımı oldukça samimi bir dizi. San Francisco’daki bir arkadaş grubuna odaklanan dizi, duygusal ve içten hikayeleri sevenlerin hoşuna gidebilir. Dizi, baş karakter Ann’in şehre dönmesi ile başlıyor. Farklı insanlardan oluşan komşularıyla yeniden bir araya gelen Ann ve arkadaşlarının sıcak hikayesi sizi de içine alacak.

19. What/If (IMDb 6,3)

YouTube video

Netflix mini dizileri listemize sürükleyici yapım What/If ile devam ediyoruz. Dizi, start-up projeleri için kaynak arayan karı koca Lisa ve Sean’ın yatırımcı Anne’den garip bir teklif alması ile başlıyor. Anne, Sean ile bir gece karşılığında istedikleri parayı vermeyi kabul ediyor. Çift, aralarındaki güveni onarılmaz şekilde sarsabilecek bu teklif karşısında bir karar vermek zorunda.

20. Deep Water (IMDb 6,9)

YouTube video

Gerçekçi polisiye sevenlerin hoşuna gidecek Deep Water, Dedektif Tori Lustigman’ın doğup büyüdüğü yerde bir cinayet davasını araştırmasını konu alıyor. Tori, çocukluğunun geçtiği Bondi Beach’e döndüğünde beklenmedik bir cinayet davası ile karşılaşır. Davada ilerledikçe, uzun yıllar önce kaybettiği kendi erkek kardeşinin ölümü ile ilgili bazı bağlantılar bulabildiğini fark eder.

21. Masumiyet Dosyaları (IMDb 8,1)

YouTube video

Gerçek olaylara dayanan Masumiyet Dosyası, haksız yere hüküm giymiş insanları aklamak için verilen mücadeleyi anlatıyor. Zanlıların uğradığı haksızlıkları da açığa çıkaran dizi, oldukça sürükleyici bir akışa sahip.

22. Collateral (IMDb: 6,7)

YouTube video

İngiliz yapımı 2018 tarihli bu Netflix dizisinin baş rolünde Carey Mulligan yer alıyor. Londra’da geçen dizide, bir pizza dağıtıcısının cinayet araştırmasına tanık oluyoruz. Sıradan bir adam gibi gözüken kurban, dava derinleştikçe farklı bağlantıları ortaya çıkarıyor. Dedektifler kendilerini karanlık sırların ve suç örgütlerinin ortasında bulurken, cinayetin İngiliz yüksek sosyetesine dek uzandığını da keşfediyorlar.

23. The OA (IMDb: 7,9)

YouTube video

Bilim kurgu ve gizemi bir arada içeren bu dizide, yedi yıl kaybolduktan sonra yeniden ortaya çıkan bir kadının hikayesi anlatılıyor. Kaybolmadan önce görme engelli olan kadın, görme yeteneği ve bir dizi özel güç ile yeniden ortaya çıktığında kendini büyük bir gizemin ortasında bulur. Artık özel bir görevi vardır ve bu görev için kendi ekibini kurmak zorundadır.

Sizler için hazırladığımız “en iyi Netflix mini dizileri” adlı içeriğimizin sonuna geldik. Düşünce ve önerilerinizi yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Büyü Anime Önerileri: İzleyebileceğiniz En İyi Büyü Animeleri!
EN İYİ ANİME DİZİLERİ: Güncel Anime Dizi Önerileri!