Netflix Lise Dizileri: IMDb Puanı Yüksek En İyi Lise Dizileri!

Netflix lise dizileri

Bugün sorumluluklarımızdan uzaklaşıyor ve çocukluğumuza geri dönüyoruz. Çünkü bugün IMDb ve Google puanı yüksek tüm zamanların en iyi Netflix lise dizileri listesi ile günümüzü gün ediyoruz. 🙂 Entrikalı aile ilişkilerinden, iç karartan polisiyelerden ve gözyaşlarının sel olduğu dramlardan sıkıldınız mı? Gençliğin tüm sorumsuzluğunu, uçarılığını geri mi istiyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz! 🙂

Netflix lise dizileri

Lise aşklarını, gençlikte yaşanan kimlik bunalımlarını, ergenlik yıllarında aile ile olan iletişimi kısaca lise yıllarında herkesin yaşadığı sorunları kendi yordamında ele alan Netflix lise dizileri ile siz de ufak bir nostalji hissi yaşayabilirsiniz.

1. Gossip Girl (IMDb: 7,4)

Tüm zamanların en iyi Netflix lise dizileri adlı bir içerik hazırlayıp da Gossip Girl’ü atlamak düşünülemezdi bile! Biz de bu yüzden efsaneye hak ettiği değeri verdik ve onu listemizin ilk sırasına yerleştirdik. Gossip Girl, nasıl liseli olduklarına akıl sır erdiremeyeceğiniz kadar iyi görünüşlü ve zengin bir grup genci konu alıyor. Gençlerin birbirleri ile kurdukları aşk ve arkadaşlık ilişkilerini izlediğimiz dizi de bir gün tüm bu yüksek sosyete ergenlerini şoka sokan bir olay gerçekleşiyor.

Gossip Girl rumuzlu kim olduğu bilinmeyen biri, gençlerin en derin sırlarını birer birer blogun da yayınlamaya başlıyor. Gençler, bir yandan attıkları her adımı saklamak için ekstra bir çaba sarf ederken aynı zamanda Gossip Girl’ün kim olduğunu da bulmaya çalışıyorlar. Başta Blake Lively olmak üzere günümüzün tanınmış oyuncularından bir çoğunun ilk kez boy gösterdiği dizi Gossip Girl, kostümleri ile de hala konuşulan yapımlardan. Yüksek sosyete şıklığını her sahnede doyasıya hissedeceğiniz Gossip Girl, izleyebileceğiniz en sağlam Netflix gençlik dizilerinden biri.

Tür: Romantik, Drama

Rotten Tomatoes: %84 Google: %95

Yıl: 2007-2012

NETFLİX’TE İZLE

2. Aşk 101 (IMDb: 7,6)

Netflix Türkiye yapımı yeni dizi Aşk 101, geçtiğimiz haftalarda izleyicisi ile buluştu. Büyük ses getiren ve oldukça da izlenen dizi, izleyicilerin beğenisini toplayarak en iyi Netflix lise dizileri listemizde de üst sıralarda yer almaya hak kazandı. Senaryosunun kimi noktalarında eksikler bulunsa da izlemeye değer yapımlardan olan Aşk 101, 90’lı yıllarda geçiyor. Yani nostalji sevenleri mutlu edecek bir dizi diyebiliriz. Yapımda, gittikleri okulun belası olmuş bir grup genç konu alınıyor. Gençlerin her birinin kendi içinde farklı bir sorunu var ve bunu kendilerine has şekillerde dışarıya vuruyorlar. Ancak sorunlarını dışa vurma şekilleri çoğunlukla okul kurallarının dışında kalınca, okul müdürü de bu gruptan kurtulmak için fırsat kollamaya başlıyor.

Okulun belası olmuş gençlerin hala daha atılmamasının başlıca sebebi ise onları her daim koruyup kollayan idealist genç bir öğretmen. Dizi de olaylar tam da bu öğretmenin tayininin çıkması ile başlıyor. Gençler, okuldaki son kalelerini de kaybetmemek için çaba sarf ediyorlar. Sonunda okula yeni gelen basketbol koçu ile öğretmenlerini birbirlerine aşık edip kadının uzaklara gitmesini engellemeyi planlıyorlar.

Dizide ara ara gençlerin yetişkinlik hallerini de görüyoruz. Her biri hayatta farklı noktalara gitmiş. Muhtemelen gelecek sezonlarda lise sonrası hayatlarına dair daha fazla bilgi almak mümkün olacak. Ancak dizinin şu an yalnızca bir sezonu bulunuyor. Eğer şimdiye kadar bu yapıma ilginiz azalmadıysa, sekiz bölümlük ilk sezonu bir çırpıda bitirebilecek potansiyele sahipsiniz diyor ve sıradaki önerimize geçiyoruz.

Tür: Komedi, Romantik

Google: %96

Yıl: 2020

NETFLİX’TE İZLE

3. Skins (IMDb: 8,2)

Siz de dizilerin sunduğu parlak ve sorunsuz lise hayatlarını itici bulanlardansanız şayet sıradaki önerimiz tam size göre! Karamsar, gerçekçi ve hatta sarsıcı denebilecek bir dizi olan Skins, ilk yayımlandığı zamanda çokça ses getirmiş. 2007-2013 yılları arası yayınlanan Skins’te gençlik sorunları en sert ve gerçekçi halleri ile ele alınıyor. Bir grup liseli genci odağına alan dizi de; ailelerin gençlerin davranışları üzerindeki etkileri, baskıların ergenlik yıllarında nasıl tepkilere yol açabileceği, uyuşturucu, aşk, arkadaşlık, cinsellik kısaca hayatın tüm gerçek yüzleri işlenmiş. Üstelik Netflix lise dizileri arasında yer alan Skins, tüm bunlardan üstü kapalı şekilde de bahsetmiyor. Her birinin üstüne gidiyor ve izleyicinin bir davranışın altında yatan nedeni anlamasını sağlıyor.

Dizide bir grup genç konu alındığından, her bölüm tek bir kişiye odaklanmıyor. Farklı bölümlerde merkeze oturtulan karakter farklı olabiliyor. Sonuçta karakterlerin hikayeleri birbirlerine başarıyla bağlanıyor. Sert ve gerçekçi Netflix lise dizileri arasında yer alan Skins, mutlu ve kafa dağıtmalık bir yapım arıyorsanız pek size göre olmayabilir.

Tür: Drama

Rotten Tomatoes: %83 Google: %93

Yıl: 2007-2013

NETFLİX’TE İZLE

4. That 70’s Show (IMDb: 8,1)

https://www.youtube.com/watch?v=WqYAM-2OKZM

Skins ile karamsar bir havaya büründük bu yüzden sıradaki önerimiz ile modunuzu yükseltmeyi hedefliyoruz. İşte Netflix lise dizileri arasında belki de en nostaljik, en sevimli yapım olan That 70’s Show ile karşınızdayız! Mila Kunis ve Ashton Kutcher’ı ilk kez ekranlarda görmemizi sağlayan That 70’s Show, adından da anlaşılacağı üzere yetmişli yıllarda geçiyor. Dönemin havasını sonuna kadar hissedeceğiniz dizi de lise yıllarını yaşayan bir arkadaş grubu konu alınıyor. Çoğunlukla Eric Forman’ın bodrum katında takılan bu grubun dostluğu yıllar geçtikçe pekişiyor. Skins kadar gerçekçi olmasa da 70’li yılların kafa yapısına dair bir çok göndermenin yer aldığı dizi, oldukça eğlenceli bir işleyişe sahip. Siz de iyi hissetmek istediğiniz zamanlarda That 70’s Show’a açıp izleyebilirsiniz.

Tür: Komedi, Romantik

Rotten Tomatoes: %75 Google: %95

Yıl: 1998-2006

NETFLİX’TE İZLE

5. Elite (IMDb: 7,6)

Sırada ne yapsa da entrikadan vazgeçemeyenler için Netflix lise dizileri arasında yer alan Elite var. İspanya yapımı Elite, ‘kimin eli kimin cebinde belli değil’ şeklinde tabir ettiğimiz bir karakter etkileşimine sahip. O yüzden izlerken pek telefonunuza bakmayın, kaçırdığınız sahne birbirinin kuyusunu kazma sahneleri olabilir. Dizi, ülkede yaşanan bir deprem sonucu okullarını kaybeden öğrencilerin farklı okullara yerleştirilmesi ile başlıyor. Alt tabakadan gelme üç genç de İspanya’nın en seçkin okulu olan Las Encinas’a kabul ediliyor. İspanya’da ki her öğrencinin hayallerini süsleyen bu okul, başta bu üç gence hayatlarının fırsatı gibi gelse de kısa sürede işin iç yüzünün hiç de öyle olmadığı anlaşılıyor.

Las Encinas’ta ki zengin öğrenciler, sonradan aralarına katılan ve kendilerinden aşağıda gördükleri üç genci bir türlü kabul etmeyince, iki grup arasında büyük bir savaş başlıyor. Okuldaki öğrencilerden birinin ölü bulunması, her şeyi ciddiye bindiriyor. İki grup da cinayet için birbirini suçluyor ve açıktan açığa düşmanlıklarına devam ederken, kişisel ilişkiler sınır tanımamaya başlıyor.

Entrikanın bir an olsun eksik olmadığı bu Netflix lise dizisine başlamadan kendinizi her şeye hazırlayın. Zira her an hiç beklemediğiniz gelişmeler olabilir! 🙂

Tür: Suç, Drama, Gerilim

Rotten Tomatoes: %97 Google: %94

Yıl: 2018 –

NETFLİX’TE İZLE

6. Never Have I Ever (IMDb: 8,0)

Never Have I Ever ile içeriğimize tam gaz devam ediyoruz. Netflix’in yeni dizilerinden Never Have I Ever, yemek yerken dahi izlenebilecek çerezlik eğlenceli bir yapım. Dizi de ailesi yıllar önce Hindistan’dan Amerika’ya göç etmiş ‘Devi’ isimli bir kızın lise hayatı konu alınıyor. Annesinin Hintli kökenlerine bağlı kalması konusunda ki yoğun ısrarlarına rağmen aslında Devi’nin tek yapmak istediği okulda popüler olmak. Okulun drama kraliçesi ve teknoloji dahisi ile yakın arkadaş olmayı başaran Devi, iki kızı da yanına alarak lise hayatlarını tamamen değiştirmek için söz veriyor. Amacı her birini daha çekici ve popüler hale getirmek. Böylece okulun yakışıklısı Paxton ile bir şansı olabilir. Ancak kendi içinde yaşadığı dalgalanmalar, bir kaybın henüz taze olan acısı, mükemmel notlarını düşürmeyip iyi bir üniversiteye girmesi için her an ensesinde olan annesi ve iki kültür arasında sıkışıp kalmışlığı ile popüler olmadan önce çözecek bir çok problemi var.

IMDb puanı yüksek en iyi Netflix lise dizileri listemizin en iç karartmayan yapımlarından diyebileceğimiz Never Have I Ever, tüm gençlik sorunlarına eğlenceli bir perspektiften bakıyor.

Tür: Komedi

Rotten Tomatoes: %94 Google: %97

Yıl: 2020 –

NETFLİX’TE İZLE

7. Sex Education (IMDb: 8,3)

Listemize daha çok genç kitleye hitap eden, seveni olduğu kadar nefret edeni de çok olan ünlü yapım Sex Education ile devam ediyoruz. Okulda pek arkadaşı olmayan içine kapanık Otis, lise yıllarını böyle geçiremeyeceğinin farkındadır. Ancak okulda öne çıkmak, farklı arkadaşlar edinmek ya da en azından partilere davet edilmek için yaşıtlarına sunabileceği herhangi bir şeyi yoktur. O da annesinin mesleki birikimini üstlenmeyi tercih eder.

Seks terapisti olan annesinin aracılığı ile seks konusunda oldukça bilgili olan Otis, okula yeni gelen gizemli kız Maeve ile birlik olup bilgisini paraya dönüştürmeye karar verir. Artık tecrübesiz liseli ergenlerin cinsellik ile ilgili her konuda danışacağı birisi olmuştur. Ancak başkalarının sorunlarını çözmek, kendisininkileri daha kolay hale getirmez.

Tür: Komedi, Drama

Rotten Tomatoes: %94 Google: %95

Yıl: 2019 –

NETFLİX’TE İZLE

8.​ I Am Not Okay With This (IMDb: 7,6)

https://www.youtube.com/watch?v=M9vp9lhZiqU&t=2s

Lise yılları azıcık sihir olmadan geçmez diyorsanız, size katılıyor ve I Am Not Okay With This adlı Netflix lise dizisini öneriyoruz. Her gencin yaşadığı gibi kendi gençlik sorunları ile boğuşan Syd, bunlar yetmezmiş gibi kısa zaman önce bazı özel güçlere sahip olduğunu fark eder. Artık bir yandan yeteneklerini nasıl kullanacağını öğrenmesi bir yandan da bu durumun okulundaki ilişkilerine olumsuz bir şekilde yansımasını önlemesi gerekmektedir.

Tür: Komedi

Rotten Tomatoes: %86 Google: %95

Yıl: 2020 –

NETFLİX’TE İZLE

9. Chilling Adventures Of Sabrina (IMDb: 7,6)

https://www.youtube.com/watch?v=ybKUX6thF8Q&t=12s

Sırada hepimizin tanıdığı tatlı cadı Sabrina’nın güncellenmiş hali var! Sıradan bir hayata sahip olan Sabrina, çok kısa sürede bu düzeni özleyecektir. Çünkü o bir cadıdır ve 16. yaş gününde bir cadı olarak kabul görmek için şeytan ile anlaşma imzalaması gerekmektedir. Büyülü bir kitaba adının yazılması ile resmen cadılar arasına katılacak olan Sabrina, bu kitaba adı yazıldığında eski hayatından kimseyi bir daha göremeyeceğini öğrenir.

Arkadaşlarını ve sevgilisini bırakmaya hazır olmayan Sabrina, adının büyülü kitaba yazılmasını engeller ve kendi töreninden kaçar. Bir anda tüm cadıların açık hedefi haline gelen genç kız, artık kendi ruhunda hangisinin ağır bastığına hızla karar vermek zorundadır. Yarı insan yarı cadı olarak büyülü bir dünyada dahi diğerlerine tam uymayan Sabrina, insanların dünyasında gerçek potansiyeline ulaşabilecek midir?

Tür: Drama, Fantastik, Korku

Rotten Tomatoes: %84 Google: %95

Yıl: 2018 –

NETFLİX’TE İZLE

10. 13 Reasons Why (IMDb: 7,7)

Lise çağındaki Hannah, kimsenin nedenini bilmediği bir şekilde intihar eder. Genç kızın ölümünün etkisi okulunda henüz taze iken en yakın arkadaşı Clay, Hannah’dan bir kaset alır. Genç kızın intiharından iki hafta sonra gizemli şekilde odasında bulduğu kasette Hannah’ın sesi vardır. Hannah, kendisini ölüme sürükleyen on üç sebebi bu kasetlerde açık açık anlatmıştır. Sizler için hazırladığımız Netflix lise dizileri sıralamamızın son yapımı olan 13 Reasons Why, aynı isimi taşıyan kitaptan uyarlanmış. Ayrıca dizi, sürükleyici kurgusu ve gizemli yapısı ile sizi adeta içerisine çekiyor.

Tür: Drama, Gizem

Google: %93

Yıl: 2017 – 2020

NETFLİX’TE İZLE

Tüm zamanların en iyi Netflix lise dizileri adlı listemizin burada sonuna geldik. Listedeki dizilerden izledikleriniz varsa yorumlara ne düşündüğünüzü yazarak izlemeyenlere fikir verebilirsiniz. Ya da listemizi oluştururken gözden kaçırdığımız yapımları yorumlar kısmına ekleyerek içeriği genişletmemize yardımcı olabilirsiniz. Görüşmek üzere, kendinize iyi bakın. 🙂