Netflix Lise Dizileri – IMDb Puanı Yüksek En İyi Lise Dizileri!

Bugün, sorumluluklarımızdan uzaklaşıyor, çocukluğumuza dönüyoruz. Çünkü bugün IMDb ve Google notu yüksek tüm zamanların en iyi Netflix lise dizileri listesi ile karşınızdayız! Entrikalı aile ilişkilerinden, iç karartan polisiyelerden ve gözyaşlarının sel olduğu dramlardan sıkıldınız mı? Gençliğin tüm sorumsuzluğunu, uçarılığını geri mi istiyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz.

Netflix gençlik dizileri

Lise aşklarını, gençlikte yaşanan kimlik bunalımlarını, ergenlik yıllarında aile ile olan iletişimi kısaca lise yıllarında herkesin yaşadığı sorunları kendi yollarında ele alan bu Netflix dizileri ile siz de ufak bir nostalji hissi yaşayabilirsiniz. O halde hazırsanız, daha fazla vakit kaybetmeden başlayalım. 🙂

1. Gossip Girl (IMDb: 7,4)

Yani tüm zamanların en iyi Netflix lise dizileri listesi yapıp da Gossip Girl’i atlamak düşünülemezdi bile! Biz de bu yüzden bu efsaneye hak ettiği değeri verdik ve onu listemizin ilk sırasına yerleştirdik. Gossip Girl, nasıl liseli olduklarına akıl sır erdiremeyeceğiniz kadar iyi görünüşlü ve zengin bir grup genci konu alıyor. Bu gençlerin birbirleri ile kurdukları aşk ve arkadaşlık ilişkilerini izlediğimiz dizide bir gün tüm bu yüksek sosyete ergenlerini şoka sokan bir olay gerçekleşiyor. Gossip Girl rumuzlu kim olduğu bilinmeyen biri, gençlerin en derin sırlarını birer birer bloğunda yayınlamaya başlıyor. Gençler, bir yandan attıkları her adımı saklamak için ekstra bir çaba sarf ederken bir yandan da Gossip Girl’ün kim olduğunu bulmak için çabalıyorlar. Başta Blake Lively olmak üzere günümüzün tanınmış oyuncularından birçoğunun ilk kez boy gösterdiği yer olan Gossip Girl, kostümleri ile de hala konuşulan dizilerden. Yüksek sosyete şıklığını her sahnede doyasıya hissedeceğiniz Gossip Girl, izleyebileceğiniz en sağlam gençlik dizilerinden biri.

Tür: Romantik, Drama

IMDb: 7,4

Rotten Tomatoes: %84 Google: %95

2. Aşk 101 (IMDb: 7,6)

Netflix Türkiye yapımı yeni dizi Aşk 101, geçtiğimiz haftalarda izleyici ile buluştu. Büyük ses getiren ve oldukça da izlenen dizi, izleyicilerden beğeni de topladı ve Netflix lise dizileri listemizde de üst sıralarda yer almaya hak kazandı. Senaryosunda kimi noktalarda eksikleri bulunsa da izlemeye değer yapımlardan olan Aşk 101, 90’lı yıllarda geçiyor. Kısaca nostalji sevenleri mutlu edecek bir dizi. Yapımda, gittikleri okulun belası olmuş bir grup genç konu alınıyor. Bu gençlerin her birinin kendi içinde farklı bir sorunu var ve bunu bir şekilde dışarıya vuruyorlar. Ancak sorunlarını dışa vurma şekilleri çoğunlukla okul kurallarının dışında kalınca, okul müdürü de bu gruptan kurtulmak için fırsat kollamaya başlıyor. Okulun belası olmuş gençlerin hala daha atılmamasının başlıca sebebi ise onları her daim koruyup kollayan idealist genç bir öğretmen. Dizide olaylar tam da bu öğretmenin tayininin çıkması ile başlıyor. Gençler, okuldaki son kalelerini de kaybetmemek için öğretmenlerini tutmanın farklı yollarını düşünüyorlar. Sonunda, okula yeni gelen basketbol koçu ile öğretmenlerini birbirlerine aşık edip kadının uzaklara gitmesini engellemeyi kafalarına koyuyorlar.

Dizide ara ara gençlerin yetişkinlik hallerini de görüyoruz. Her biri hayatta farklı noktalara gitmiş. Muhtemelen ileri ki sezonlarda lise sonrası hayatlarına dair daha fazla bilgi almak mümkün olacak. Ancak dizinin şu anda sadece bir sezonu bulunuyor. Eğer şimdiye kadar bu yapıma ilginiz azalmadıysa, sekiz bölümlük ilk sezonu bir çırpıda bitirebilecek potansiyele sahipsiniz. Bizce bir şans verebilirsiniz.

Tür: Komedi, Romantik

IMDb: 7,6

Rotten Tomatoes: %- Google: %96

3. Skins (IMDb: 8,2)

Siz de dizilerin sunduğu parlak ve sorunsuz lise hayatlarını itici bulanlardansanız, sıradaki yapımımız tam size göre! Karamsar, gerçekçi ve hatta sarsıcı denebilecek bir dizi olan Skins, ilk yayınlandığı zamanda çokça ses getirmiş Netflix lise dizileri arasında yer alıyor. 2007-2013 yılları arası yayınlanan Skins’te gençlik sorunları en sert ve gerçekçi halleri ile ele alınıyor. Bir grup liseli genci odağına alan dizide; ailenin gençlerin davranışı üzerindeki etkileri, baskıların ergenlik yıllarında nasıl tepkilere yol açabileceği, uyuşturucu, aşk, arkadaşlık, cinsellik kısaca hayatın tüm gerçek yüzleri işlenmiş. Üstelik Skins tüm bunlardan üstü kapalı şekilde de bahsetmiyor. Her birinin üstüne gidiyor ve izleyicinin bir davranışın altında yatan nedeni anlamasını sağlıyor.

Dizide bir grup genç konu alındığından, her bölüm tek bir kişiye odaklanmıyor. Farklı bölümlerde merkeze oturtulan karakter farklı olabiliyor. Ancak sonuçta bir şekilde karakterlerin hikayeleri birbirlerine başarıyla bağlanıyor. Sert ve gerçekçi lise dizileri arasında yer alan Skins, mutlu ve kafa dağıtmalık bir gençlik dizisi arıyorsanız pek size göre olmayabilir.

Tür: Drama

IMDb: 8,2

Rotten Tomatoes: %83 Google: %93

4. That 70’s Show (IMDb: 8,1)

Skins ile karamsar bir havaya büründük diye size modunuzu yükseltecek bir öneri ile geldik. Netflix lise dizileri arasında belki de en nostaljik, en sevimli dizi olan That 70’s Show ile karşınızdayız! Mila Kunis ve Ashton Kutcher’ı ilk kez ekranlarda görmemizi sağlayan That 70’s Show, adından da anlaşılacağı üzere yetmişli yıllarda geçiyor. Yetmişli yılların havasını sonuna kadar hissedeceğiniz dizide, lise yıllarını yaşayan bir arkadaş grubu konu alınıyor. Çoğunlukla Eric Forman’ın bodrum katında takılan bu grubun dostluğu yıllar geçtikçe pekişiyor. Skins kadar gerçekçi olmasa da 70’li yılların kafa yapısına dair birçok göndermenin yer aldığı dizi, oldukça eğlenceli. Siz de iyi hissetmek istediğiniz zamanlarda That 70’s Show’a rahatlıkla koşabilirsiniz!

Tür: Komedi, Romantik

IMDb: 8,1

Rotten Tomatoes: %75 Google: %95

5. Elite (IMDb: 7,6)

Sırada ne yapsa da entrikadan vazgeçemeyenler için en iyi Netflix lise dizileri arasında yer alan Elite var. İspanya yapımı bu dizi, ‘kimin eli kimin cebinde belli değil’ şeklinde tabir ettiğimiz bir karakter etkileşimine sahip. O yüzden izlerken pek telefonunuza bakmayın, kaçırdığınız birbirinin kuyusunu kazma sahneleri olabilir. Dizi, ülkede yaşanan bir deprem sonucu okullarını kaybeden öğrencilerin farklı okullara yerleştirilmesi ile başlıyor. Alt tabakadan gelme üç genç de İspanya’nın en seçkin okulu olan Las Encinas’a kabul ediliyorlar. İspanya’daki her öğrencinin hayallerini süsleyen bu okul, başta bu üç gence hayatlarının fırsatı gibi gelse de kısa sürede işin iç yüzünün hiç de öyle olmadığını anlıyorlar. Las Encinas’taki zengin öğrenciler, sonradan aralarına katılan ve kendilerinden aşağıda gördükleri üç genci bir türlü kabul etmeyince bu iki grup arasında büyük bir savaş başlıyor. Okuldaki öğrencilerden birinin ölü bulunması, bir anda her şeyi ciddiye bindiriyor. İki grup da cinayet için birbirini suçlar ve açıktan açığa düşmanlıklarına devam ederken, kişisel ilişkiler sınır tanımamaya başlıyor.

Entrikanın bir an olsun eksik olmadığı bu gençlik dizisine başlamadan, kendinizi her şeye hazırlayın. Zira her an hiç beklemediğiniz gelişmeler olabilir! 🙂

Tür: Suç, Drama, Gerilim

IMDb: 7,6

Rotten Tomatoes: %97 Google: %94

6. Never Have I Ever (IMDb: 8,0)

Never Have I Ever ile içeriğimize tam gaz devam ediyoruz. Netflix’in yeni dizilerinden Never Have I Ever, tam da yemek yerken izlenebilecek eğlenceli çerezlik dizilerden. Dizide, ailesi yıllar önce Hindistan’dan Amerika’ya göç etmiş Devi isimli bir kızın lise hayatı konu alınıyor. Annesinin Hintli kökenlerine bağlı kalması konusundaki yoğun ısrarlarına rağmen, Devi’nin tek yapmak istediği okulda popüler olmak. Okulun drama kraliçesi ve teknoloji dâhisi ile yakın arkadaş olan Devi, bu iki kızı da alarak lise hayatlarını tamamen değiştirmek için söz veriyor. Amacı, her birini daha çekici ve popüler hale getirmek. Böylece okulun yakışıklısı Paxton ile bir şansı olabilir. Ancak kendi içinde yaşadığı dalgalanmalar, bir kaybın henüz taze olan acısı, mükemmel notlarını düşürmeyip iyi bir üniversiteye girmesi için her an ensesinde olan annesi ve iki kültür arasında sıkışıp kalmışlığı ile popüler olmadan önce çözecek birçok problemi var gibi. IMDb puanı yüksek en iyi Netflix lise dizileri listemizin en az iç karartmayan yapımlarından diyebileceğimiz Never Have I Ever, gençlik sorunlarına eğlenceli bir perspektiften bakıyor.

Tür: Komedi

IMDb: 8,0

Rotten Tomatoes: %94 Google: %97

7. Sex Education (IMDb: 8,3)

Genç kitleye hitap eden, seveni olduğu kadar nefret edeni de çok olan ünlü Netflix yapımı Sex Education ile devam ediyoruz. Okulda pek arkadaşı olmayan içine kapanık Otis, lise yıllarını böyle geçiremeyeceğinin farkındadır. Ancak okulda öne çıkmak, farklı arkadaşlar edinmek ya da en azından partilere davet edilmek için yaşıtlarına verebileceği herhangi bir şeyi yoktur. O da annesinin mesleki birikimini üstlenmeyi tercih eder. Seks terapisti olan annesinin aracılığı ile seks konusunda oldukça bilgili olan Otis, Maeve ile birlik olup bu bilgiyi paraya dönüştürmeye karar verir. Artık tecrübesiz liseli ergenlerin cinsellik ile ilgili her konuda danışacağı biri olmuştur. Ancak başkalarının sorunlarını çözmek, kendisininkileri daha kolay hale getirmez.

Tür: Komedi, Drama

IMDb: 8,3

Rotten Tomatoes: %94 Google: %95

8.​ I Am Not Okay With This (IMDb: 7,6)

Lise yılları azıcık sihir olmadan geçmez diyorsanız, size katılıyor ve Netflix’in I Am Not Okay With This adlı gençlik dizisini öneriyoruz. Her gencin yaşadığı gençlik sorunları ile boğuşan Syd, bunlar yetmezmiş gibi kısa zaman önce bazı özel güçlere sahip olduğunu fark etmiştir. Artık bir yandan yeteneklerini nasıl kullanacağını öğrenmesi bir yandan da bu durumun okulundaki ilişkilerine olumsuz bir şekilde yansımasını önlemesi gerekmektedir.

Tür: Komedi

IMDb: 7,6

Rotten Tomatoes: %86 Google: %95

9. Chilling Adventures Of Sabrina (IMDb: 7,6)

Sırada hepimizin tanıdığı tatlı cadı Sabrina’nın güncellenmiş hali var! Sıradan bir gencin hayatına sahip olan Sabrina, çok kısa sürede bu sıradanlığı bile özleyecektir. Çünkü o bir cadıdır ve 16. yaş gününde, bir cadı olarak kabul görmek için şeytan ile anlaşma imzalaması gerekmektedir. Büyülü bir kitaba adının yazılması ile resmen cadılar arasına katılacak olan Sabrina, bu kitaba adı yazıldığında eski hayatından kimseyi bir daha göremeyeceğini öğrenir. Arkadaşlarını ve sevgilisini bırakmaya hazır olmayan Sabrina, adının büyülü kitaba yazılmasını engeller ve kendi töreninden kaçar. Bir anda tüm cadıların açık hedefi haline gelen genç kız, artık kendi ruhunda hangisinin ağır bastığına hızla karar vermek zorundadır. Yarı insan yarı cadı olarak büyülü bir dünyada dahi diğerlerine tam uymayan bu genç kız, insanların dünyasında gerçek potansiyeline ulaşabilecek midir?

Tür: Drama, Fantastik, Korku

IMDb: 7,6

Rotten Tomatoes: %84 Google: %95

10. Why Reason 13 (IMDb: 7,7)

Lise çağındaki Hannah, kimsenin nedenini bilmediği bir şekilde intihar eder. Genç kızın ölümünün etkisi okulunda henüz taze iken Clay, Hannah’dan bir kaset alır. Genç kızın intiharından iki hafta sonra gizemli şekilde odasında bulduğu kasette Hannah’nın sesi vardır. Hannah, kendisini ölüme sürükleyen on üç sebebi bu kasetlerde açık açık anlatmıştır. Sizler için hazırladığımız Netflix lise dizileri sıralamamızın son yapımı olan Why Reason 13, aynı isimi taşıyan kitaptan uyarlanmış. Dizi, sürükleyici kurgusu ve gizemli yapısı ile kendini izlettiren yapımlardan.

Tür: Drama, Gizem

IMDb: 7,7

Rotten Tomatoes: %- Google: %93

Tüm zamanların en iyi Netflix lise dizileri listemizin burada sonuna geldik. Siz de listedeki dizilerden izledikleriniz varsa yorumlara ne düşündüğünüzü yazarak dizileri izlemek isteyenlere fikir verebilirsiniz. Ya da listemizi oluştururken gözden kaçırdığımız yapımları yorumlar kısmına ekleyerek içeriğimiz genişletmemize yardım edebilirsiniz. Ayrıca daha fazla öneri isterseniz, Netflix dizileri listemiz emrinize amade. Bizden şimdilik bu kadar, sizi lise yıllarınıza götürebildiğimizi umuyoruz. Bir başka öneri listesinde görüşmek üzere, kendinize iyi bakın. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.