Netflix Korku Filmleri: Mutlaka İzlemeniz Gereken Yapımlar!

Bu zor karantina günlerinde evde canı sıkılanlar ve gerilim filmlerini sevenler için özenle derlediğimiz en i̇yi Netflix korku filmleri adlı listemiz ile sizlere rehber olmaya çalışacağız. Eğer sizde gerilim filmlerini seviyorsanız ya da aileniz ile oturmuş izleyecek Netflix gerilim filmleri arıyorsanız, bu makalemiz size ilaç gibi gelecek. İşte, Netflix’te izleyebileceğiniz tüm zamanların en iyi korku filmleri!

Dikkatli olun bu korku filmi önerileri uykunuzu kaçırabilir. Neyse, lafı fazla uzatmadan buyurun içeriğimize!

1. Yok Oluş – 2018 (IMDb: 6.9)

Listemize başarılı yapımlardan biri olan Yok Oluş ile başlayalım. Yıllardır gizemi çözülemeyen “Area X” bölgesine gruplar halinde insanlar gönderiliyor ve bölgede yaşanılan olaylar raporlar halinde kayıt ediliyordur. Hükumetin kararıyla karantina altına alınan bu korkunç bölgenin gizemi henüz çözülebilmiş değil. Bu yüzden hükumet psikolog, biyolog, antropolog ve bir araştırmacı olmak üzere toplamda 4 ekibi bölgeye gönderiyor.

Ekibin bölgeye intikal ettikten sonra yapması gereken dört şey vardır; arazinin haritasını çıkarmak, gözlem yapmak, numune toplamak ve hayatta kalmaktır. Paranormal faaliyetlere ve farklı yaşam formlarına tanıklık eden iyi biri gibi gözüken ekibin aslında birbirlerinden sakladığı çok şey vardır…

2. Sessiz Bir Yer – 2018 (IMDb: 7.5)

Toplamda 4 kişiden oluşan Abbott ailesi, kimsenin olmadığı bir kırsalda mutlu ve huzurlu bir hayat sürüyorlardı. Ayrıca aile arasında geçen haberleşmeler yalnızca el işaretleri kullanılarak sağlanıyordu. Bunun nedeni ise işitme engelli olmaları değil, ses çıkaran herkesi avlayan varlıkların dikkatini çekmemektir. Bu zamana kadar hayatta kalmayı başaran Abbott ailesinin sakin yaşamı, çocuklarının oyun oynarken lambayı yere düşürmesiyle tepetaklak olur ve olaylar gelişir. Artık yaşadıkları yerden uzaklaşmaları, bu yaratık veya varlıklardan kaçmaları gerekecektir, hemde hiç ses çıkarmadan… 7.5’lik IMDb puanına sahip Netflix korku filmleri arasında yer alan Sessiz bir yer mutlaka izlemeniz gereken filmlerden diğer bir tanesi diyebiliriz.

3. Nefesini Tut – 2018 (IMDb: 8.2)

Rocky adlı karakterin kendini ve kardeşini yaşadıkları hayatın içerisinden kurtarmak istemesini konu ediyor. Haliyle bunun için fazlasıyla paraya ihtiyacı olacaktır Rocky’nin bu yüzden sevgilisi Money ve arkadaşı Alex ile bir araya gelir ve evleri soymak için kendilerine karar kılarlar. Hırsızlık yapmak için yola çıkan ekip, bir gün çok zengin ancak görme engelli bir adamın evini soymak için işe koyulurlar. Bunun çok kolay olacağını düşünen üçlü, yanlış bir karar verdiklerini çok sonra anlayacaklardır. Çünkü soymaya kalkıştıkları bu ev aslında eski bir seri katilin evidir. Ve evin derinlikleri onları bekleyen sırlarla doludur. Bu yüzden kaçmaları gerekir ve nefeslerini tutarak… Son dönemin en popüler Netflix korku filmleri arasında yer alan yapım Nefesini Tut, 8.2’lik IMDb puanıyla listenize eklemeniz gereken yapımlardan…

4. Eli (IMDb: 5.7)

11 yaşındaki küçük çocuk Eli, mikroplara karşın çok hassas bir bedene sahiptir. Bu hastalığı yüzden Eli, ailesine ve diğer nesnelere dokunamadığı gibi birde “Mylar” adı verilen bir balonun içerisinde yaşaması gerekir. Pek çok doktor ve tedavi denemelerine rağmen eli bir türlü bu hastalığı yenemez. Günün birinde aile çocuklarının bu hastalığı kontrol altına alan yeni bir tedavi yöntemi keşfeder. Ancak tedaviyi mümkün kılan klinik, sanıldığından da ıssız bir yerdedir. Eli ve ailesi bu durumu görmezden gelir ve ilk tedavi süreci başlar.

Tedavi için klinikte bekleyen Eli, kısa bir zaman sonra kötü bir varlığın onu izlediğini fark eder.. Eli bu durumu ailesine açıklamaya çalışır ancak doktorlar onun tedavi yüzünden halüsinasyon gördüğünü söylerler ve olaylar gelişir. IMDb puanı her ne kadar düşük olsa da, Netflix korku filmleri arasında yer alan bu yapımı mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

5. Otopsi 2016 (IMDb: 6.8)

Austin ve babası Tony Tilden birlikte çalışan iki adli tıp memurudur. Günün birinde Austin’in sevgilisi için şehir dışına taşınması gerekecektir. Ancak Austin’in babası eşinin ölümünü henüz atlatamamıştır. Bu yüzden Austin babasını yalnız bırakmak istemez. Austin ve sevgilisi tam bu konu üzerinde konuşacaklardır ki o gece morga yeni bir ceset gelir. Ancak ölen kadının kim olduğu ve nasıl öldüğü bilinmediği gibi kadının cesedi üzerinde görünen ölümcül bir yara yoktur. Gariplikler bununla sınırlı kalmayacak, Austin otopsiye başladıktan sonra işler daha da gizemli ve tehlikeli bir hal alacaktır.

6. Yaratık

Uzun bir seriye sahip olan Netflix korku filmleri arasında yer alan Yaratık, hakkında hiçbir şey bilmedikleri korkunç gibi görünen bir gezegene zorunlu olarak iniş yapan ekibin başından geçen olayları konu alıyor… Yaratık aslında bir film serisi ve yayınlanan i̇lk film 1979 yılında seyircisiyle buluşmuştur. Yıllardır oldukça sevilen Yaratık filmi yönetmen koltuğunda Ridley ScottJames CameronDavid FincherJean-Pierre Jeunet gibi isimleri bulunduruyor.

Netflix korku filmleri adlı listemizin sonuna geldik. Listeye ekleyebileceğiniz film ve düşüncelerinizi yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın! Ayrıca daha fazla Netflix film önerisi için diğer yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.