Netflix Kore Dizileri: İzlemeniz Gereken En iyi Kore Dizileri!

Evde canı sıkılanların yardım çağrısına kayıtsız kalamadık! Üşenmedik ve tüm zamanların en iyi Netflix Kore dizileri adlı listemizi sizler için hazırladık! Ayrıca araştırma yaparken fark ettik ki böyle sahiplenici bir topluluk daha yok. Dünya üzerinde bir K-Pop fanlarına iki de Kore dizileri fanlarına sataşmamak lazım. Ancak kendilerinden sınırsız dizi önerisi alabilirsiniz. Biz de öyle yaptık ve araştırmamızı derinleştirdik. Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi Kore dizileri bu yazımızda sıralandı. Size de sadece okumak kaldı. Başlamadan önce belirtelim! Listelediğimiz Kore yapımlarının Türkçe alt yazılı fragmanları olmadığı için orijinal tanıtımları yerleştirdik.

Ayrıca fazlasını isteyenler olabilir diye Kore film önerileri ve Kore dizileri listelerimizi de buraya bırakıyoruz.

1. Hello, My Twenties (2016)

Eğer eğlenceli bir gençlik dizisi arıyorsanız Netflix’te yer alan Hello, My Twenties sizin diziniz olabilir. Enerjik havası ve sıkmayan hikaye akışı ile beğeni toplayan bu dizi, birbirlerinden çok farklı karakterlere sahip beş kıza odaklanıyor. Üniversiteye yeni başlayan bu kızlar, Belle Epoque isimli bir daireye taşınıyorlar. Aralarındaki farklılıklara rağmen beraber yaşamaya başlayan bu kızların, dizinin isminden de anlaşılacağı üzere yirmili yaşlarında yaşadıkları, hataları ve aşkları sizi de içine çekecek.

 • Tür: Komedi, Drama, Romantik
 • IMDb: 8,3
 • Google: %98
 • Sezon: 2

2. Signal (2016)

Bilim kurgu ile karışık bir suç dizisi olan Signal, zamanın ötesinden birbirine uzanan iki dedektifi konu alıyor. Biri 2015 yılında diğeri de 1989 yılında yaşayan iki dedektif, gizemli bir şekilde bir telsiz bağlantısı üzerinden birbirleri ile iletişime geçmeye başlıyorlar. İkili, bu sıra dışı durumu suçlular ile savaşmak için kullanmaya karar veriyor. En iyi Netflix Kore dizileri listemizde yer alan bu  ödüllü yapım yalnızca bir sezondan oluşuyor. Ancak bölümleri bir saatten doksan dakikaya kadar çıkabiliyor. O yüzden hemen bitecek diye üzülmeyin, her biri birer film havasında tam 16 bölümlük bir macera sizi bekliyor!

 • Tür: Suç, Drama, Fantastik
 • IMDb: 8,8
 • Google: %92
 • Sezon: 1

3. A Korean Odyssey (2017)

Fantastik yapımlardan hoşlananlar buraya! A Korean Odyssey, size sürükleyici bir fantastik hikaye sunuyor. Bu Kore dizisi, Çin yapımı Journey To The West’ten uyarlanmış ve Son oh Gong’un cezalı olarak dünyaya gönderilmesi ile başlıyor. Son oh Gong’un aslında burada cezasını çekmesi ve bir dağa hapsolması gerekiyor ancak dünyada hayaletleri görebilen bir kız tarafından fark edilince kurtuluyor. Kızın onu kurtarmasına karşılık Gong, her adını söylediğinde kıza yardım edeceğine dair söz verse de hileci kişiliği ile bu sözünden dönmenin de bir yolunu buluyor. Ancak yıllar geçip de Sonoh Gong, cennete geri dönebilmek için bir zamanlar kandırdığı küçük kıza ihtiyaç duyduğunda işler değişiyor. 25 yıl sonra o günkü küçük kız elbette eskisi kadar saf değil. Üstelik güçlerinin ve kendi etrafındaki tehlikelerin de farkında.

 • Tür: Komedi, Fantastik, Korku
 • IMDb: 8,1
 • Google: %97
 • Sezon: 1

4. The Legend of the Blue Sea (2016)

Listemize bir sezonluk bir romantik komedi ile devam ediyoruz. Açıkçası Koreliler romantik komedi işini bayağı bir çözmüşler. Üstelik bu kez işin içine biraz da fantastik ögeler katmışlar. Romantik Netflix Kore dizileri arasında yer alan Legend Of The Blue Sea, tıpkı yukarıdaki Signal’da bahsettiğimiz gibi iki farklı zamandan iki insanın bir araya geliş hikayesini anlatıyor. Ancak bu kez şartlar oldukça farklı. Geçmişten gelen bir deniz kızı, beklenmedik şekilde kendisini günümüz Seoul’ünde buluyor. Burada önce insan olmayı daha sonra da modern zamanın şartlarına uyum sağlamayı öğrenmesi gerekiyor. Şanslı ki yalnız değil, ona yardımcı olabilecek biriyle tanışması uzun sürmüyor. Ancak kötü haber dünya üzerinde tanıdığı tek kişinin bir dolandırıcı olması. Üstelik bu kişinin kızın geçmişi ile de gizemli bağlantıları var. Her şeyi açığa kavuşturmak ve deniz kızını kendi zamanına göndermek için beraber çalışmayı öğrenmek zorundalar.

 • Tür: Komedi, Fantastik, Romantik
 • IMDb: 8,1
 • Google: %97
 • Sezon: 1

5. Strong Girl Bong-soon (2017)

Madem eğlenceli Netflix Kore dizileri ile listemize başladık aynı şekilde devam edelim. Sırada ara ara Stranger Things havası aldığımız Strong Girl Bong-Soon var. Dizinin adından anlayacağınız üzere Bong-soon oldukça güçlü bir kız. Ancak burada insan üstü güçler manasında bir güçten bahsediyoruz. Bong-soon’un özel güçleri var ve bunlar kızımızı neredeyse tamamen yenilmez yapıyor. Genç kız, özel güçlerinden pek kimseye bahsetmese de şu anki işini, patronunun bu güçlerini görmüş olmasına borçlu. Özel korumalık görevi üstlenen Bong-soon, fiziksel olarak oldukça güçlü olsa da duygusal olarak kendisini zorlayacak bir aşk üçgeni içine girmek üzere.

 • Tür: Komedi, Suç, Drama
 • IMDb: 8,2
 • Google: %98
 • Sezon: 1

6. Good Doctor (2013)

Ülkece doktor temalı dizilere bayılıyoruz. Doktorlar efsanesinden sonra bu konu netlik kazandı. Ancak olay sadece Doktorlar ile de bitmiyor. Dünya üzerinde ne zaman ses getiren hastane temalı bir dizi yapılsa, bunu mutlaka uyarlama ihtiyacı hissediyoruz. İşte Netflix dizisi Good Doctor da ülkemizde Mucize Doktor olarak bilinen dizinin orijinal hali. Dizi, Savant sendromuna sahip bir cerrahı konu alıyor. Sendromun etkisi ile hastalar genel anlamda yaşıtlarından daha geride zihinsel beceri sergileseler de zaman zaman spesifik bir alanda çok üst düzeyde başarı gösterebiliyorlar. Başroldeki cerrah da işte tam olarak böyle biri. Hayat onun için birçok alanda oldukça zor olsa da mesleğinde üstün başarıya sahip. Ancak iş hayatı da onun için yeterince zorlayıcı. Zira sürekli rekabet halinde olduğu bir meslektaşı var. Üstelik aynı kadına aşık olduklarında, rekabetlerinin boyutu da değişiyor.

 • Tür: Drama, Romantik
 • IMDb: 8,1
 • Google: %97
 • Sezon: 3

7. Stranger (2017)

Çok fazla fantastik yapım önerdiniz, ayrıca nedir sizdeki bu romantik komedi sevdası dediğinizi duyar gibiyiz. Daha ciddi, hikayesi ile insanı içine çeken bir şeyler arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sizin için harika bir polisiye dizimiz var. Bu dizi de birçok Kore dizisinde olduğu gibi tek sezondan ve zaman zaman seksen dakikayı aşan uzun bölümlerden oluşuyor. Dizide bir dedektif ve bir savcının derin siyasal bağlantıları da beraberinde getiren bir cinayeti araştırmasını izliyoruz. Savcı, geçirdiği bir kaza sonucu empati yeteneğini kaybetmiş. Bunun mesleğine ve verdiği kararlara etkisini henüz kestiremiyor. Dedektif ise yalnızca adaletin yerini bulmasını istiyor. Bu ikili, adalet peşinde gizemli cinayeti araştırırken arka planda siyasal yozlaşma göndermeleri de oldukça fazla işleniyor. Yavaş temposuna rağmen sürükleyici hikayesi ile sonuna kadar sizi kendine bağlayacak bu Netflix Kore dizisine bir şans vermek isteyebilirsiniz.

 • Tür: Suç, Drama, Gizem
 • IMDb: 8,6
 • Google: %94
 • Sezon: 1

8. Oh My Venus (2015)

Yukarıdaki açıklamadan korkup ‘Kore dizisi demek romantik komedi demek, bizden bunu alma’ diyenler için en romantik Netflix Kore dizileri listemize ilginç ve eğlenceli bir başka romantik komediyle devam ediyoruz. Ama bu türü sevmeyenler de üzülmesin, aşağıda çok farklı türlerden Kore dizileri önerilerimiz olacak. Şimdi Oh My Venus’ü konuşma zamanı. Bu dizi, aslında hayatı bir çoğumuz gibi aynı rutine sıkışıp kalmış bir avukatı anlatıyor. Baş karakterimizin oldukça stresli bir iş hayatı var. Düzenli uyku diye bir şeye ne zaman sahip olduğunu bile hatırlamıyor. Beslenmesi ise … Bu konuya hiç girmeyelim. Tüm bunlar size de tanıdık geldi değil mi? İşte böyle bir hayatta kızımızın kilo alması da kaçınılmaz oluyor. (Evet, hala tanıdık gelmeye devam ettiğini biliyoruz, yalnız değilsiniz.)

Ancak aldığı kiloların ona dönüşü birçok insana olmadığı kadar sert oluyor. Tam 15 yıldır beraber olduğu sevgilisi kilo aldıktan sonra onu terk ediyor! Kızımız, bir yandan stresli iş hayatında tutunmaya çalışırken bir yandan da bu ani terk edilişi atlatmaya çalışıyor. Üstelik kilo vermeye de kararlı. Ancak artık kulaktan dolma bilgilerin işe yaramadığını anlayacak kadar da tecrübeli. Bu yüzden bir kişisel antrenör ile çalışmaya başlıyor. Bu yakışıklı adam, kızımızın kendini bulmasında ona yardım edebilecek mi?

 • Tür: Komedi, Romantik, Drama
 • IMDb: 7,8
 • Google: %96
 • Sezon: 1

9. Her Private Life (2019)

Hepimizin ‘guilty pleasure’ olarak tarif edebileceği huyları vardır. Çok sağlam bir metal müzik dinleyicisi olsanız da belki evde yalnızken gizli gizli Britney Spears dinliyorsunuzdur. Ya da kimsenin bilmediği ama aslında çok iyi olduğunuz bir hobiniz de olabilir. Ama ne olursa olsun, Sung Duk-mi kadar uçlarda yaşayamazsınız. Sung Duk-mi, günlük hayatta bir küratör olarak çalışıyor. Prestijli bir mesleği var, işinde iyi ve sorumluluk sahibi bir genç kadın. Ancak mesai saatleri dışında o büyük bir K-Pop fanı. Sevdiği sanatçı ile ilgili her türlü etkinliğe katılıyor ve hayran topluluklarında aktif rol alıyor. Hatta, oldukça büyük bir fan sayfasının da yöneticisi! Ancak onun bu ikili yaşantısından profesyonel hayatından kimsenin haberi yok. Ta ki müzeye yeni bir müdür atanana kadar. Müdür, Sung Duk-mi’nin bu ikili yaşantısından ve garip hayranlığından haberdar olduğunda bir anda ilişkileri farklı bir boyut kazanıyor. Müdür Sung-Duk mi’yi çekici bulsa da, genç kadının yoğun iş hayatı ve herkesten sır gibi sakladığı fan sayfası aktiviteleri arasında aşka vakti var mı?

 • Tür: Komedi, Romantik
 • IMDb: 7,7
 • Google: %96
 • Sezon: 1

10. Crash Landing On You (2019)

Sırada dram ve romantizmi bir arada barındıran bir Netflix Kore dizisi var. Dizi, Güney Koreli Yoon Se-ri’nin bir paraşüt kazası sonucu gözünü bambaşka bir yerde açması ile başlıyor. Yanlışlıkla Kuzey Kore sınırına giren Yoon Se-ri, kazadan sonra yolunu bulmaya çalışırken Kuzey Koreli asker Ri Jeong Hyeok ile karşılaşıyor. Yoon Se-ri’ye yardımcı olan bu asker, onu saklamaya karar veriyor. İkili arasındaki ilişki hızla aşka dönerken iki ülke arasındaki aşılmaz duvarlar ilişkilerini büyük bir çıkmaza sokuyor.

 • Tür: Komedi, Romantik
 • IMDb: 8,8
 • Google: %97
 • Sezon: 1

11. Itaewon Class (2020)

Listemiz oldukça motive edici bir yapım ile devam ediyor. Bu dizide, eski bir mahkumun hayatını düzene sokma çabasını anlatılıyor. Park Sae Ro Yi, liseden beri süregelen bir sürtüşme yüzünden Jang Geun Won ile düşmandır. Park’ın babası Jang Geun Won’un da dahil olduğu bir trafik kazasında ölünce Park, Jang’ı dövdüğü için hapse girer. Cezasını çekip çıktığında artık hayattaki tek amacı intikamını almaktır. Jang’ın babası ünlü bir restoran zinciri sahibidir. Ancak Park, onların bu hakimiyetini yıkmaya kararlıdır. Bir grup arkadaşı ile birlikte bir restoran açmaya karar verirler. Seoul’deki bu restoranı açmak ve diledikleri gibi işletmek için, hiç bilmedikleri güç oyunlarına girip galip gelmeleri gerekecektir. 2020 yapımı en iyi Netflix Kore dizileri arasında yer alan Itaewon Class, 16 bölümlük tek bir sezondan oluşuyor. Mutlaka bir göz atın diyor ve listemize devam ediyoruz.

 • Tür: Romantik, Drama
 • IMDb: 8,2
 • Google: %97
 • Sezon: 1

12. Hi Bye, Mama! (2020)

Cha Yoo Ri, beş yıl önce beklenmedik bir şekilde ölmüştür. Ancak hayalet olarak dünyada dolanmaya devam etmektedir. Ölmeden önce evli ve bir kız çocuğu sahibi olan Cha Yoo Ri, öldükten sonra da ailesini izlemeyi bırakmamıştır. En büyük hayali ise bir gün tekrar dünyaya insan olarak gelebilmektir. Beş yıl boyunca sürekli farklı şekillerde dünyaya gelmeyi (diğer insanlar tarafından görünür olarak) istese de bir türlü başarılı olamamıştır. Bu süre boyunca eşi de tekrar evlenmiştir. Cha Yoo Ri, beş yıl sonunda dileğine ulaşır. Dünyaya insan formunda gelmiştir. Ancak yalnızca 49 günü vardır. Eşi ve kızının karşısına çıktığında her birinin hayatları bir anda değişecektir.

 • Tür: Komedi, Drama, Fantastik
 • IMDb: 8,0
 • Google: %97
 • Sezon: 1

13. Reply 1988 (2015)

Nostaljik dizileri sever misiniz? Seksenlerin o kendine has havası içinde geçen sıcak yapımlardan hoşlanıyorsanız ancak Kore dizilerinden de vazgeçemiyorsanız size harika bir önerimiz var! Reply 1988, seksenli yıllarda Seul’de geçen bir gençlik dizisi. Dizi, birbirleri ile çocukluktan beri arkadaş olan beş kişilik bir grubu konu alıyor. Aynı mahalleden yaşayan bu liseli gençlerin aileleri de birbirlerini yakından tanıyor. Dünyanın hızla değiştiği seksenli yıllarda Seul’de gençlik ve aşklar nasıl yaşanıyor görmek isterseniz, en iyi Netflix Kore dizileri listemizde yer alan Reply 1988’e bir şans verebilirsiniz.

 • Tür: Aile, Komedi, Drama
 • IMDb: 9,0
 • Google: %96
 • Sezon: 1

14. Extraordinary You (2019)

Yaşadığımız dünyanın ve tüm gerçekliğin aslında bir simülasyon olabileceği düşüncesi son yıllarda oldukça yaygınlık kazandı. Hatta sosyal medyada da sık sık şakalara konu olmaya başladı. Bu dizi de kısmen aynı konuyu kendine has bir şekilde ele alan eğlenceli bir yapım. Sürükleyici Netflix Kore dizileri arasında yer alan bu yapım, bir webtoon karakteri olduğunu öğrenen Dan-O’Nun etrafında geçiyor. İnternette yayınlanmak için oluşturulan çizgi romanlara webcomic deniyor. Koreliler ise kendilerine has bir çizim tekniğine ve anlatım diline sahip olduklarından buna webtoon diyorlar. İşte Dan-O da böyle bir webtoon karakteri. Ancak o henüz durumun farkında değil. Yaşadığı tüm gerçekliğin bir kurgu olduğunu fark ettiğinde, kendi kaderini de değiştirmek için harekete geçiyor. Yazarın kendi karakterini hikayeden çıkarmasını engellemek ve kendine biçilen rolde yaşaması istenen aşkı değil de, uğruna emek verdiği gerçek aşkını bulmak için tüm kurgu alemini birbirine katıyor. Romantik komedi ögeleri de içeren bu sıcak ve eğlenceli yapıma siz de bir şans vermek isteyebilirsiniz.

 • Tür: Komedi, Fantastik, Romantik
 • IMDb: 7,9
 • Google: %98
 • Sezon: 1

15. Cinderella And The Four Knights (2016)

Başarılı bir lise öğrencisi olan Eun Ha-Won’un en büyük hayali bir gün öğretmen olabilmektir. Ancak annesinin vefatından sonra evde üvey annesi ve üvey kız kardeşleri ile adeta bir modern kül kedisi masalı yaşamaktadır. Evde ve okulda yalnız olan bu dışlanmış genç kız bir gün anlayışlı bir yaşlı adam ile tanışır. Şımarık torunlarını yola getirmenin bir yolunu arayan bu adam, Ha-Won’un bu iş için çok uygun olduğunu fark eder. Eğer Eun Ha-Won, bu yaşlı ve kibar adamın teklifini kabul ederse lüks bir konakta şımarık üç genç ve onların koruması ile birlikte yaşayacaktır. Tek yapması gereken bu şımarık ergenlere göz kulak olup başlarını derde sokmalarını önlemektir. Karşılığında ise üniversite hayalini gerçekleştirebilecektir.

 • Tür: Komedi, Romantik
 • IMDb: 7,3
 • Google: %97
 • Sezon: 1

16. Coffee Prince (2007)

Zengin ve yakışıklı Han Kyul, köklü bir ailenin torunudur. Asıl amacı aile baskısından uzakta Amerika’da yaşamak ve zorla gönderildiği görücü usulü buluşmalardan kurtulmaktır. Eun Chan ise babasının ölümünden sonra ailesini geçindirmek zorunda kalmış sert tavırlı ve erkek görünümlü bir genç kızdır. Han Kyul da birçok kişi gibi Eun Chan’ı ilk görüşte erkek sanar ve ailesinin evlilik baskısından kurtulmak için sevgilisi rolünü oynaması amacıyla tutar. Ancak Han Kyul’un üstündeki evlilik baskısı bitmiş olsa da Amerika’ya dönmesi için hala aşması gereken bir sınav vardır. Harap haldeki kahve dükkânını üç ay gibi kısa bir sürede kar eder hale getirmesi gerekmektedir. Han Kyul kahve dükkânına garson olarak yalnızca yakışıklı erkekleri alıp farklı bir konsept oluşturmaya karar verdiğinde, Eun Chan kadın olduğunu gerçeğini bir süre daha kendine saklayıp parası iyi olan bu işte çalışmaya başlar.

 • Tür: Komedi, Drama, Romantik
 • IMDb: 8,2
 • Google: %95
 • Sezon: 1

Sizler için listelediğimiz en iyi Netflix Kore dizileri içeriğimizin burada sonuna geldik. Umuyoruz ki Netflix listeniz bu içerikten sonra oldukça kabarmıştır. İçerik boyunca sizin için farklı türlerdeki ilgi çekici Kore dizilerini toplamaya çalıştık. Ama tabi ki atladıklarımız olabilir. Siz de en sevdiğiniz Kore dizilerini yorumlara bırakmayı unutmayın. Ayrıca Kore film önerilerimiz için de linke tıklayabilirsiniz. Diğer bir içerikte görüşmek üzere, kendinize iyi bakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.