Netflix Komedi Filmleri: Sevenleri İçin En İyi Komedi Filmleri!

Henüz 2020’nin ilk yarısında olsak da başımıza gelmeyen felaket kalmadı! Eğer siz de yaşanan ve yaşanmaya devam eden iç karartıcı haberlerden sıkıldıysanız dünyaya bir Netflix komedi filmleri molası verebilirsiniz. Üstelik ne izleyeceğinizi düşünmenize bile gerek yok. Çünkü biz üşenmedik ve sizler için IMDb puanı yüksek tüm zamanların en iyi komedi filmleri adlı bir liste hazırladık! 🙂

1. Tag (IMDb: 6.5)

Tüm zamanların en iyi Netflix komedi filmleri listemize Ed Helms’li klasik Tag ile başlıyoruz. Onlar, birçok insanın sahip olmak için büyük fedakarlıklar yapacağı bir şeye sahip. Çocukluk yıllarından beri kopmadıkları, hala daha her şeylerini paylaşabildikleri bir arkadaş grubu. Üstelik dışarıdan biraz garip görünebilecek bir gelenekleri de var; yılda bir kez elim sende oynamak!

Yıllar sonra grup üyeleri farklı hayatlar yaşayan yetişkinler olmasına rağmen, oyunları her yıl olduğu gibi devam etmektedir. Senelerdir süregelen bu çılgın kovalamaca, sonunda grubun yenilmez üyesini de zora sokmuştur. Yıllık elim sende oyunları düğün gününe denk gelen bu güçlü oyuncuyu grubun diğer üyeleri kolay lokma olarak görmektedirler. Ancak o henüz yakalanmaya hazır değildir.

Uzun yıllarda kurulmuş bir güven ve samimiyeti izleyeceğiniz Tag, size sıcacık bir arkadaşlık komedisi sunuyor. İçinizi ısıtacak bir komedi için bu filme bir şans verebilirsiniz.

Tür: Komedi

Rotten Tomatoes: %56 Google: %89

Yıl: 2018

NETFLİX’TE İZLE

2. Love, Rosie (IMDb: 7,2)

Listemiz sıcacık bir romantik komedi ile devam ediyor. En iyi Netflix komedi filmleri arasında yer alan Love, Rosie aynı zamanda samimi bir çocukluk aşkı hikayesini de anlatıyor. Beş yaşından beri arkadaş olan Rosie ve Alex, dostlukları sebebiyle bir ilişki yaşamamış olsalar da aralarındaki çekim inkâr edilemezdir. Uzun yıllar sonra bir araya geldiklerinde bu kez fırsatı kaçırmamaları gerekmektedir. Zira hayat akıp giderken bir araya gelmenin ne kadar zor olduğunu bir kere deneyimlemişlerdir.

Tür: Komedi, Romantik

Rotten Tomatoes: %32 Google: %95

Yıl: 2014

NETFLİX’TE İZLE

3. Nothing To Hide (IMDb: 6,8)

Sırada ülkemizde de bir versiyonu çekilmiş olan Nothing To Hide var. Eski bir arkadaş grubu, klasik akşam toplantılarına renk katmak isterler ve telefonlarını ortaya koyarlar. Akşam boyunca aldıkları her mesaj ve arama tüm grupla paylaşılmak zorundadır. Ancak bunun sonuçları sandıkları kadar eğlenceli mi olacaktır?

Tür: Komedi, Drama

Rotten Tomatoes: %80 Google: %87

Yıl: 2018

NETFLİX’TE İZLE

4. Shaft (IMDb: 6,4)

Sıradaki önerimiz Shaft, aksiyon komedi severler için geliyor. En iyi Netflix komedi filmleri listemizin bu yüksek tempolu yapımında Samuel L. Jackson’ı baş rolde görüyoruz. Film, siber güvenlik uzmanı JJ’in en yakın arkadaşının öldürülmesi ile başlıyor. Dostunu kimin ve neden öldürdüğünü bulmayı kafasına koyan JJ, araştırmaları sırasındaki tıkanınca babasından yardım almak zorunda kalıyor. JJ büyürken pek ortalarda olmayan babası bu araştırmayı oğlu ile arasını düzeltmek için bir fırsat olarak görürken JJ’in iç dünyasında çözmesi gereken başka sorunlar da var gibi duruyor.

Tür: Aksiyon, Komedi, Suç

Rotten Tomatoes: %33 Google: %91

Yıl: 2019

NETFLİX’TE İZLE

5. As Good As It Gets (IMDb: 7.7)

Melvin Udall oldukça başarılı ve sevilen bir yazardır. Ancak gel gör ki gerçek hayatta tek bir arkadaşı bile yoktur. Çünkü kendisi Yahudi ve siyahi düşmanı, homofobik, aksi bir adamdır. Fikirlerini kimi kırdığını düşünmeden söyleme huyu yüzünden kimse mecbur kalmadıkça Melvin ile iletişime geçmemektedir. Üstelik yazarımızın obsesif kompulsif bozukluğu da vardır ki bu durum hayatı Melvin’in etrafındaki herkes için bir kat daha çekilmez kılmaktadır. Her gün aynı saatte, aynı mekanda, aynı masada, aynı garson tarafından servis edilen aynı kahvaltıyı yapmak gibi takıntıları olan Melvin, eşcinsel komşusuna hastanede refakat etmek zorunda kaldığında hayatta o güne dek inandığı birçok şeyin hızla değiştiğine şahit olacaktır. İnsanı güldürdüğü kadar düşünmeye de zorlayan As Good As It Gets, baş rolünde usta oyuncu Jack Nicholson ile tam bir oyunculuk şöleni sunuyor.

Tür: Komedi, Drama, Romantik

Rotten Tomatoes: %85 Google: %90

Yıl: 1997

NETFLİX’TE İZLE

6. We’re the Millers (IMDb: 7.0)

Küçük çaplı uyuşturucu satıcısı David, sektörün ‘büyük ve tehlikeli’ isimlerine bulaşmadan işlerini yürütmektedir. Uyuşturucu dünyasında yükselip başını polisle derde sokmaya hiç niyeti olmayan bu adam, teslimatlarından ufak gelirler elde ederek hayatını sürdürmektedir. Ancak bir gün işler ters gider ve David teslim etmek üzere götürdüğü malı çaldırır. Kaybettiği paket yüzünden uyuşturucu satıcısı Brad’e büyük miktarda borçlanan David’in bu borcu ödeyebilmesinin tek yolu Meksika sınırından yüksek miktarda mal geçirmektir. Ancak uyuşturucu akışı ile ünlü sınır, tam da bu sebeple en sıkı denetlenen yerlerden biri haline gelmiştir.

Yalnız bir adam olarak sınırdan geçerken çok dikkat çekeceğini anlayan David, kendi sahte ailesini kurmaya karar verir. Uyuşturucu satıcısı David artık bir aile babasıdır! Striptizci Rose da anne olarak ona eşlik eder. Çocukları ise içine kapanık Kenny ile asi kaçak Casey olacaktır. Sahte eşi Rose ve iki ergen ile birlikte hayatının yolculuğuna çıkan David’in çuvallama gibi bir şansı yoktur!

Tür: Komedi, Suç

Rotten Tomatoes: %47 Google: %93

Yıl: 2013

NETFLİX’TE İZLE

7. The Christmas Chronicles (IMDb: 7,1)

Kate ve Teddy, Noel Baba’yı her şeyden çok merak eden iki kardeştir. Sonunda duaları kabul olan kardeşler, kendilerine hediye getiren Noel Baba’yı görürler. Ancak onların Noel Baba’dan istedikleri çok daha fazlasıdır. Gizlice Noel Baba’nın kızağına binen iki kafadar yüzünden kızak kaza yapar ve Noel tehlikeye girer! Artık tek yapmaları gereken tüm gece çok fazla çalışmak ve Noel’i geri getirmektir.

Tür: Macera, Komedi, Aile

Rotten Tomatoes: %65 Google: %96

Yıl: 2018

NETFLİX’TE İZLE

8. The Kissing Booth (IMDb: 6,0)

Sıcak bir gençlik filmi olan Kissing Booth, lise öğrencisi Elle ile Noah’ın aşkını konu alıyor. Elle, uzun süredir Noah’ya karşı gizli bir aşk beslemektedir. Bahar festivalinde hayatının ilk öpücüğünü de Noah ile yaşar. İkili arasındaki ilişki giderek derinleşirken Elle’in huzursuzluğu da artmaktadır. Zira Noah, en yakın arkadaşının ağabeyidir. İkilinin arkadaşlık kurallarına göre Elle ve Noah’ın ilişki yaşaması ise yasaktır! Giderek artan huzursuzluğu içinde Elle, uzun süredir içinde büyüttüğü aşkını mı yoksa yıllardır devam eden dostluğunu mu seçecek?

İzlemeniz gereken en iyi Netflix komedi filmleri arasında yer alan Kissing Booth, size hem eğlenceli hem de sıcak bir gençlik aşkı hikayesi sunuyor.

Tür: Romantik

Rotten Tomatoes: %17 Google: %94

Yıl: 2018

NETFLİX’TE İZLE

9. Ayı Teddy (IMDb: 6.9)

8 yaşında bir çocuk doğum gününde oyuncak ayısının canlanmasını isterse ne olur? Gerçekten canlanacağını kimse düşünmeyebilir ancak bu çocuğun oyuncak ayısı sabah uyandığında konuşabilen, düşünebilen, hareket edebilen bir oyuncak ayıya dönüşmüştür. Oyuncak ayısıyla beraber yıllarını geçiren çocuğumuz artık büyümüştür ve otuzlu yaşlarındadır. Haliyle oyuncak ayısı da büyümüştür ve insan hayatına fazlasıyla uyum sağlayarak edepsiz bir ayıcık olup çıkmıştır. Sahibini kimseyle paylaşmak istemeyen yaramaz ayı Teddy sahibinin hayatına bir kız arkadaş girmesinden de pek hoşlanmayacaktır. İzleyebileceğiniz en uçuk kaçık Netflix komedi filmleri içinde yer alan Ayı Teddy, kafa dağıtmalık bir film arayanlar için birebir.

Tür: Komedi

Rotten Tomatoes: %69 Google: %91

Yıl: 2012

NETFLİX’TE İZLE

10. To All The Boys I’ve Loved Before (IMDb: 7,1)

16 yaşındaki utangaç lise öğrencisi Lara, hiçbir zaman hoşlandığı bir çocuk olduğunda karşısına çıkıp söyleyebilen biri olmamıştır. Hoşlandığı kimselere mektuplar yazarak duygularını anlatan Lara, bu mektupları odasında kilitli bir kutuda saklamaktadır. Ancak bir gün Lara dışında kimsenin haberdar olmadığı bu beş mektup sahiplerine postalanır! Lara kısa sürede kendini içinden çıkılmaz ilişkilerin içinde bulacaktır.

Tür: Komedi, Drama, Romantik

Rotten Tomatoes: %96 Google: %97

Yıl: 2018

NETFLİX’TE İZLE

11. Arif V 216 (IMDb: 7,2)

Hepimizin sevgilisi 216, Gora’dan Dünya’ya döndü! Eski dostu Arif’in yanına insan olmaya gelen 216, geldiği gibi büyük karmaşaya da neden olunca Arif zaman makinesini kullanmaya karar verir. Böylece 216 dünyaya gelmeden Gora’ya dönebilecektir. Ancak 216’nın kolay pes etmeye niyeti yoktur. Zaman makinesinde yaşanan bir hata sonucu ikili beklediklerinden çok daha fazla geriye dönünce işler iyice karışır. Cem Yılmaz’dan kahkaha dolu Gora efsanesinin devamı niteliğindeki ArifV216’yı hala izlemediyseniz mutlaka listenize ekleyin!

Tür: Komedi, Müzik, Bilim Kurgu

Google: %88

Yıl: 2018

NETFLİX’TE İZLE

12. Crazy, Stupid, Love (IMDb: 7,4)

Listemizin sıradaki yapımı Steve Carell’lı Çılgın, Aptal, Aşk. Cal (Steve Carell), mükemmel bir hayata sahiptir. Çocukluk aşkı olan kadın ile evlenmiş, ondan harika çocukları olmuştur. İşinde başarılıdır, kariyerinde zamanla yükselerek iyi bir ekonomik duruma ulaşmıştır ve rüya gibi bir evde yaşamaktadır. Dünyada cenneti yaşayanlar listesinin en üstlerinde yer alan bu adamın tüm dünyası eşinin kendini aldattığını öğrendiğinde yıkılır. Üstelik karısı Emily şimdi boşanmak istemektedir!

40 yaşında yalnız bir adam olarak hayatına devam etmek zorunda kalan Cal, bir anda oldukça umutsuz bir duruma düşer. Bırakın yeniden aşık olmayı yeni biriyle tanışmak bile ona imkansız görünmektedir. Ancak bu sırada Jacob ile tanışır. Bekar hayatının kitabını yazmış bu çekici adam, Cal’e yeniden sahalara dönmesi için ihtiyacı olan her şeyi öğretecektir.

Tür: Komedi, Drama, Romantik,

Rotten Tomatoes: %79 Google: %92

Yıl: 2011

NETFLİX’TE İZLE

13. Bad Moms (IMDb: 6,2)

Hangover’ın yazarlarının elinden çıkma bir Netflix komedi filmi olan Bad Moms, bir türlü ‘başarılı’ olamayan anneleri anlatıyor.
Amy, hayatında nefes almaya bile yer olmayan yoğun bir kadındır. Desteğini göremediği kocası, bir türlü memnun edemediği çocukları ve tüm enerjisini emen işi arasında sıkışıp kalmış olan bu kadın yine de ailesi için ‘mükemmel anne’ olmaya çalışmaktadır. Ancak herkesin bir sınırı vardır. Bir gün Amy’nin de canına tak eder. Artık o saçını süpürge eden eski kadın değildir. Bu sırada okulda pek sevilmeyen sorumsuz anne grubu ile de arkadaş olan Amy için hayat şimdi zevkli olmaya başlamıştır.

Tür: Komedi

Rotten Tomatoes: %58 Google: %89

Yıl: 2016

14. How To Get Over A Breakup (IMDb: 6,2)

Sıradaki önerimiz Peru’dan çıkma eğlenceli bir film olan How To Get Over A Breakup. Film, Lima’da yaşayan genç bir yazara odaklanıyor. İlişkiler söz konusu olduğunda yüzü bir türlü gülmemiş olan bu kadın bir gün en büyük hayal kırıklığını işi haline dönüştürmeye karar veriyor. Bekar bir kadın olmak üzerine yazmaya başladığı blogu büyük başarı elde ettiğinde hayatında da beklenmedik gelişmeler onu bekliyor olacak.

Tür: Komedi

Google: %93

Yıl: 2018

NETFLİX’TE İZLE

15. Otel Transilvanya (IMDb: 7.1)

Ünlü vampir Dracula, uzun yıllardır Transilvanya’daki şatosunda insanlardan uzakta yaşamaktadır. İnsanlardan nefret eden Dracula, şatosunu yalnızca canavarlara hizmet eden bir otel haline de getirmiştir. Burada kızı Mavis ile hayatına devam eden Dracula’nın otelinin bir gün beklenmedik bir misafiri olur; çılgın gezgin Jonhhy! Sırtında çantası dünyanın her köşesini gezen Johhny, yolunu kaybedip kendini canavar dolu bu otelde bulmuştur. Ancak bir kere buraya girdikten sonra uzaklaşması çok zor olacaktır. Zira Dracula’nın güzel kızı Mavis ile birbirlerinden ilk görüşte etkilendikleri açıktır!

Çocuk ruhunu asla kaybetmeyen animasyon severlerin hoş vakit geçirmesini sağlayacak Otel Transilvanya, kafanızı boşaltmak istediğinizde yardımınıza koşacak tatlı bir film.

Tür: Animasyon, Komedi Aile

Rotten Tomatoes: %44 Google: %93

Yıl: 2012

NETFLİX’TE İZLE

16. Murder Mystery (IMDb: 6,0)

Tüm zamanların en iyi Netflix komedi filmleri adlı bir liste yapıp da Adam Sandler’lı en az bir yapıma yer vermemek elbette olmaz! Murder Mystery de Adam Sandler ve Jennifer Aniston ile bize kahkaha dolu bir komedi vaat ediyor. Uzun yıllardır evli olan bir çift, ilişkilerini renklendirmek için bir Avrupa tatili planlar. Polis olan adamın yoğun çalışma hayatı çok uzun süredir bu tatili ertelemelerine sebep olmaktadır. Ancak artık yıllardır bekledikleri an gelmiştir. Heyecanla kendilerini Avrupa’ya atan çiftin tatili, katıldıkları bir yat partisi ile beraber kâbus olur. Parti sahibi milyoner öldürülmüştür ve çiftimiz cinayetin baş şüphelisidir. Artık kadının sabrı ve adamın polislik kariyerindeki başarısını kendilerini aklamak için kullanma zamanları gelmiştir.

Tür: Aksiyon, Komedi, Suç

Rotten Tomatoes: %44 Google: %86

Yıl: 2019

NETFLİX’TE İZLE

17. The 40 Year Old Virgin (IMDb: 7.1)

Andy; iyi bir işe, kendine has hobilere ve iyi arkadaşlara sahip, şık bir evde yaşayan 40 yaşında bekar bir adam. Ancak onun bekarlığı doğuştan. Zira kendisinin bugüne dek hiç uzun süreli ilişkisi olmadı. Bir de cinsel deneyimi… Andy’nin arkadaşları bu durumu fark ettiklerinde Andy’e ilk ilişkisini yaşama konusunda yardımcı olmayı kafalarına koyuyorlar. Onun kendine güvenmesini sağlamak için tam destek veren arkadaşları sayesinde Andy, Trish ile tanışıyor. Ancak kısa süre sonra arkadaşları Andy ve Trish’in ilişkilerine ‘seks yok’ kuralı koyduğunu öğreniyorlar. Kırk yılını bekar olarak geçirmiş bu adam için değişim herkesin beklediğinden daha zor olacak gibi.

Tür: Komedi, Romantik

Rotten Tomatoes: %85 Google: %88

Yıl: 2005

NETFLİX’TE İZLE

18. The Hangover (IMDb: 7.7)

Arkadaşlarının bekarlığa vedası için toplanan bir grup erkek; çokça eğlendikleri, kırıp döktükleri, ve elbette içtikleri bir gecenin sabahında oldukça tuhaf bir manzarayla karşılaşırlar. Uyandıkları odada bir kaplan ve bir bebek vardır. Damat ise ortalarda yoktur! Ve hiçbiri gece ne olduğunu hatırlamamaktadır. Gece neler yaşandığını bulmak için ipuçlarını toplamaya çalışan ekibin pek fazla vakti kalmamıştır. İşlerin nerede çığrından çıktığını bulup kayıp olan damadı da yanlarına alarak düğüne yetişmeleri gerekmektedir.

Üç filmden oluşan çılgın Hangover serisinin ilki olan bu yapım, Netflix komedi filmleri listenizde mutlaka yeri olması gereken bir iş. Siz de uçuk kaçık komedilerden hoşlanıyorsanız bu seride gülmekten karnınıza ağrılar girecek.

Tür: Komedi

Rotten Tomatoes: %78 Google: %92

Yıl: 2009

NETFLİX’TE İZLE

19. Always Be My Maybe (IMDb: 6,8)

15 yıl önce kaybettiğiniz çocukluk aşkınıza yeniden rastlasanız ne yapardınız? Sasha ve Marcus, genç yaşlarında kısa bir ilişki yaşarlar ancak sonrasında hayat onları farklı yönlere savurur. Uzun yıllar sonra başarılı bir şef olmuş Sasha, özel bir etkinlik için doğup büyüdüğü şehre döner. Burada Marcus ile karşılaşır ve ikilinin sohbet etme fırsatı olur. Konuştukça birbirleri için hala daha çok özel olduklarını fark eden ve hızlı birbirlerine çekilen ikilinin hayatlarında yine de bir araya gelmelerine engel olacak birçok nokta vardır.

Tür: Romantik

Rotten Tomatoes: %89 Google: %92

Yıl: 2019

NETFLİX’TE İZLE

20. Get Smart (IMDb: 6.5)

Gizli istihbarat örgütü CONTROL için çalışan Ajan Smart, saha deneyimi olmayan çömez bir analizcidir. Saha görevleri konusunda hırslı ve istekli olsa da henüz dışarıda bir özel göreve çıkma fırsatı elde edememiştir.

Kaos isimli bir terör örgütünün saldırısı sonucu CONTROL’ün tüm başarılı ajanlarının kimlik bilgileri ifşa olur. Ortada yok edilmesi gereken bir terör örgütü vardır ancak göreve gönderilecek tek bir ajan kalmamıştır. Bu ifşa olayı örgüte büyük zarar verse de Smart’ın uzun süredir beklediği terfiyi almasını sağlar. Bu tecrübesiz adam artık dünyanın en tehlikeli terör örgütlerinden birini yok etmek amacıyla dışarıdadır. Kendisine eşlik eden başarılı Ajan 99 ile birlikte tahmin bile edemeyeceği maceralar onu beklemektedir.

Tür: Aksiyon, Macera, Komedi

Rotten Tomatoes: %50 Google: %88

Yıl: 2008

NETFLİX’TE İZLE

21. Set It Up (IMDb: 6,5)

Tek istedikleri ofis işlerinden biraz uzaklaşmaktı. Ancak patronlarına kurdukları tuzağın kendilerine çok daha fazla iş çıkaracağını ikisi de tahmin edemedi! İki asistan, uzun çalışma saatleri ve zor beğenen patronları arasında nefes alamaz hale gelmişlerdir. Bu yüzden patronlarını birbirlerine aşık ederek iş hayatının yükünü biraz hafifletmeyi kafalarına koyarlar.

Tür: Komedi, Romantik

Rotten Tomatoes: %92 Google: %92

Yıl: 2018

NETFLİX’TE İZLE

22. The Intern (IMDb: 7.1)

Listemiz ezber bozan bir senaryoya ve göz dolduran bir kadroya sahip Intern ile devam ediyor! Robert De Niro ve Anne Hathaway’li bu filmde, Hathaway şirket sahibi Jules Ostin’i canlandırıyor. Jules, bir tavsiye üzerine şirketinde yaşı ilerlemiş insanlara yönelik bir staj programı başlatıyor. Stajyerlik başvurusunda bulunan 70 yaşındaki Ben Whittaker (Robert De Niro) programa kabul ediliyor ve staja başlıyor. Şirketin yaş ortalamasını çokça yükselten Ben, zamanla genç Jules ile iyi bir dostluk kuruyor.

Tür: Komedi, Drama

Rotten Tomatoes: %60 Google: %94

Yıl: 2015

NETFLİX’TE İZLE

23. Aile Arasında (IMDb: 7.7)

Yerli Netflix komedi filmleri arasında en çok izlenenlerden biri olan Aile Arasında, altında her işini severek izlediğimiz Gülse Birsel’in imzası olan harika bir komedi filmi! 21 yıldır zorla ilerleyen ilişkisi sonunda biten vokalist Solmaz, kızı ile tek başına kalır. Kızının sevgilisi ile evlilik kararı alması üzerine artık Solmaz’ın ayrılık acısını unutturacak yeni bir derdi vardır. Kızı, erkek arkadaşına anne babasının ayrıldığını söylemediği gibi, annesinin şarkıcılık yaptığını da söyleyememiştir.

Adana’lı ağırbaşlı bir aileye mensup damat adayının ailesine iyi bir imaj çizebilmek için Solmaz’ın tek ihtiyacı sahte bir babadır. Zaten her şeyin ‘aile arasında’ olup bitecek ufacık bir törenle sonlanması beklenmektedir.

Yanlış anlaşılmalar ve bolca karmaşanın sizi beklediği bu film, son yıllarda ülkemizden çıkmış en iyi komedi filmlerinden biri.

Tür: Komedi

Google: %93

Yıl: 2017

NETFLİX’TE İZLE

24. Geleceğe Dönüş (IMDb: 8.5)

Komedi severim ama işin içine biraz da bilim kurgu girsin diyenlerdenseniz, sizi Geleceğe Dönüş serisine doğru alabiliriz. Efsane üçlemenin ilk filminde zaman makinesinin mucidi çılgın bir bilim adamı, liseli bir çocuk ile birlikte yanlışlıkla geleceğe gidiyor. Geleceklerinde yaptıkları her hareketin kendi geçmişlerini değiştireceğinden ise şimdilik haberleri yok. Ancak sebep oldukları zaman karmaşasını çözmek için çok büyük şeyleri riske atmaları gerekebilir.

Tür: Macera, Komedi, Bilim Kurgu

Rotten Tomatoes: %96 Google: %95

Yıl: 1985

NETFLİX’TE İZLE

25. The Dictator (IMDb: 6.4)

Sıradaki yapımımız Diktatör, farklı bir film izlemek istemek istiyorum diyenler için geliyor. Netflix komedi filmleri listemizin en absürt işlerinden olan Diktatör’de, ülkesini tamamen kendi çıkarları doğrultusunda yöneten Diktatör Aladeen’i izliyoruz. Kendisi dildeki birçok kelimeyi kendi ismi ile değiştirmiş durumda. Ayrıca olimpiyat madalyası kazanmışlığı da var, yarışan diğer atletleri vurarak…

Bolca taşlama içeren bu yapım buna rağmen o kadar absürt ki bunları fark etmemeniz dahi mümkün!

Tür: Komedi

Rotten Tomatoes: %57 Google: %91

Yıl: 2012

NETFLİX’TE İZLE

26. Dinner for Schmucks (IMDb: 5.9)

1998 yapımı aynı isimli filmin bir yeniden uyarlaması olan Salaklar Sofrası, orijinal filmin senaryosuyla da benzerlik gösteriyor. Steve Carell’ın başrolünde olduğu yapımda, bir adam çevresindeki ‘salaklar’ ile dalga geçmeyi kendisine hobi ediniyor. Hatta her haftanın bir gününde akşam yemeğini tamamen bu işe ayırıyor. Arkadaşlarından da yemeğe bulabilecekleri en acınası insanı getirmelerini istiyor. Ancak bir gün misafir ettiği ‘salaklardan’ birisi kendine büyük bir ders vermek üzere…

Tür: Komedi

Rotten Tomatoes: %84 Google: %41

Yıl: 2010

NETFLİX’TE İZLE

27. Ferris Bueller’s Day (IMDb: 7.8)

Listemizin sıradaki yapımı Ferris Buellar’la Bir Gün. Tüm zamanların en başarılı gençlik komedi filmleri arasında olan bu yapım, 17 yaşındaki lise öğrencisi Ferris Bueller’ın iki arkadaşı ile çıktığı çılgın Chicago macerasını anlatıyor. Aslında bu asi gençlerin tek isteği okuldan uzak bir gün geçirmek. Ancak anlayışsız aileler ve giderek artan üniversite baskısı nefes almalarına engel oluyor. Her şeye rağmen çalıntı bir kırmızı Ferrari ile şehri turlamaya başlayan üçlü, başlarına geleceklerden henüz habersiz.

Tür: Komedi

Rotten Tomatoes: %80 Google: %94

Yıl: 1986

NETFLİX’TE İZLE

28. When We First Met (IMDb: 6,4)

Bir partide Avery ile tanışan Noah, ona görür görmez aşık olur. Ancak Avery için aynı şey geçerli değildir. Kalp kırıklığının etkisi ile Noah, Avery ile tekrar tanışıp bu kez onu etkileyebilecek bir adam olarak karşısına çıkabilmeyi diler. Ve mucizevi şekilde dileği gerçek olur! Zamanda geriye giden Noah’ın artık Avery ile bir şansı daha vardır.

Tür: Komedi, Fantastik, Romantik

Rotten Tomatoes: %43 Google: %93

Yıl: 2018

NETFLİX’TE İZLE

29. Charlie’nin Çikolata Fabrikası (IMDb: 6,6)

Çikolata Fabrikası, başarılı çocuk kitabı yazarı Roald Dahl’ın ünlü kitabının en sevilen uyarlamalarından biri. Fakir çocuk Charlie, bir gün şehrin ünlü çikolata fabrikasına giden bir altın bilet kazanır. Bu gezinin hayatını değiştirebileceğinden ise henüz haberi yoktur.

Tür: Macera, Komedi, Aile

Rotten Tomatoes: %83 Google: %92

Yıl: 2005

NETFLİX’TE İZLE

30. Wayne’s World (IMDb: 7.0)

Listemizin sıradaki yapımı rock müzik seven komedi tutkunları için geliyor. Saturday Night Live programında yayınlanmış bir skeçten yola çıkarak filme dönüştürülen Wayne’in Dünyası, bodrumlarında bir radyo kanalı kuran iki liseli arkadaşı konu alıyor. Hayattan, rock müzikten ve daha birçok farklı şeyden konuşan bu ikilinin en büyük amaçları bir gün ünlü olmak.

Bir gün ikili amaçlarına ulaşıp büyük bir şöhret yakalıyorlar. Hatta ünlerini radyodan alıp televizyon dünyasına da taşıyorlar. Ancak şöhretin bir de bedeli olduğunu kısa sürede öğrenecekler. İzlemeniz gereken en iyi Netflix komedi filmleri arasında olduğunu düşündüğümüz Wayne’in Dünyası, müzikal haavasıyla da oldukça akıcı ilerleyen bir iş.

Tür: Komedi, Müzik

Rotten Tomatoes: %84 Google: %87

Yıl: 1992

NETFLİX’TE İZLE

31. Yes Man (IMDb: 6.8)

Asosyal, aksi, sorunlu ve karısından yeni boşanmış bir adam terapiye gitmeye başlar. Terapide kendisine verilen öneri her şeye evet diyerek kabul etmesi yönündedir. 1 sene boyunca hiçbir şeye hayır dememeyi kabul eden bu adamın hayatı tamamen değişmek üzere!

Kahkaha dolu 2008 yapımı bu filmi izlerken iyi zaman geçireceğinizi garanti edebiliriz. Filmi izlerken kendinizi sık sık ‘Her şeye evet demek nasıl olurdu?’ diye düşünürken bulabilirsiniz.

Tür: Komedi, Romantik

Rotten Tomatoes: %46 Google: %91

Yıl: 2008

NETFLİX’TE İZLE

32. Dazed And Confused (IMDb: 7.6)

1993 yılında çekilen film, 70’li yılların sonunda geçiyor. Amerika’nın en tutucu eyaletlerinden biri olarak bilinen Teksas’ta bir grup liseli, okulun son gününü büyük bir parti ile kutlamayı planlarlar. Ancak parti yapmayı planladıkları evin sahibi tüm planlarını bozar. Bunun üzerine bu asi hippiler, partiyi şehrin tamamına taşımaya karar verir! Yetmişli yılların hippi ruhunu fazlasıyla hissedeceğiniz bu film, gençlerin bu akımdan nasıl etkilendiği ve özellikle erken yaşlardaki özgürlük arayışını çok iyi yansıtıyor. Üstelik yapımda günümüzün büyük yıldızlarından Ben Affleck, Matthew McConaughey, Milla Jovovich gibi isimleri gencecik halleri ile görüyoruz. Sırf bu yüzden bile izlemeye değer!

Tür: Komedi

Rotten Tomatoes: %92 Google: %89

Yıl: 1994

NETFLİX’TE İZLE

33. The Big Lebowski (IMDb: 8.1)

Coen kardeşlerin en sıradışı yapımlarından olan Big Lebowski, komedi ve suç karışımı harika bir yapım. Filmde, Jeff Lebowski’nin bir yanlış anlaşılma sonucu bir milyoner ile karıştırılmasını izliyoruz. Milyonerin eşinin birikmiş borçları yüzünden hiç tanımadığı kişiler tarafından dövülen ve çok önem verdiği halısı mahvolan Lebowski, bu yanlış anlaşılmayı çözmeye kararlı. Bu yüzden ilk işi milyonerin evine gidip konuşmaya çalışmak oluyor.

Tür: Komedi, Suç, Spor

Rotten Tomatoes: %83 Google: %88

Yıl: 1998

NETFLİX’TE İZLE

34. The Breakfast Club (IMDb: 7.9)

Listemizi yılların eskitemediği klasik Kahvaltı Kulübü ile noktalıyoruz! Okulun farklı topluluklarına mensup bir grup genç, bir hafta sonunu okulda cezada geçirmek zorundadır. En başta birbirleri ile pek anlaşamayan bu gençler, ön yargılı davranmayı bırakıp birbirlerinin sorunlarını dinledikçe aslında pek de farklı olmadıklarını göreceklerdir. Sıcacık, gençliği ve arkadaşlığı size en saf hali ile hissettirecek olan Kahvaltı Kulübü içerdiği eğlenceli sahneleri ile de Netflix komedi filmleri listemizin olmazsa olmazlarından biri. Ayrıca bu yapımdan sonra çekilen gençlik filmlerinin neredeyse hepsi de Kahvaltı Kulübü’ne dayanıyor. Yani bu filmi gençlik filmlerinin mihenk taşı olarak düşünebilirsiniz.

Tür: Komedi, Drama

Rotten Tomatoes: %89 Google: %94

Yıl: 1985

NETFLİX’TE İZLE

Sizler için hazırladığımız tüm zamanların en iyi Netflix komedi filmleri adlı listemizin sonuna geldik. Düşünce ve önerilerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. Başka içeriklerde görüşmek üzere, o güne dek kendinize iyi bakın! 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.