Netflix Komedi Dizileri: Son Yılların En İyi Komedi Dizileri!

Sıcaklar iyice bastırdı ancak salgın yüzünden tatile gidemiyorsuz değil mi? Biz de tam olarak aynı ruh hali içindeyiz ve sizi çok iyi anlıyoruz. Bu yüzden moralinizi yükseltecek en iyi Netflix komedi dizileri adlı bir yazı hazırladık! Neşenizi yerine getirecek bol kahkahalı dizilerimizin kimileri oldukça ünlü kimileri ise nispeten daha az biliniyor. Ancak her birinin sizi çokça güldürme garantisi var. Öyleyse hazırsanız, komedi dizileri listemiz başlasın!

Ufak bir dip not: En son çıkan en popüler yapımları sona sakladık. 🙂

1. Leyla ve Mecnun (IMDb: 9,1)

Listemize yılların efsane komedi dizisi Leyla ve Mecnun ile başlıyoruz. Kendine has tarzı ile final yapmasına rağmen hala daha unutulmayan Leyla ile Mecnun, asırların ünlü aşk destanını oldukça farklı bir şekilde yorumluyor. Aynı gün aynı hastanede doğan Leyla ile Mecnun, kaderin bir oyunu ile yıllar sonra karşılaşırlar. Ancak günümüz dünyasında masalsı bir aşk yaşamak elbette çok zordur. Birbirinden farklı karakterleri ve kaliteli mizahı ile Leyla ile Mecnun, ölmeden önce izlemeniz gereken dizilerden biri.

Tür: Macera, Komedi, Drama

Google: %96

Yıl: 2011 – 2014

NETFLİX’TE İZLE

2. Ricky and Morty (IMDb: 9,2)

Duyduk ki her listemizde ısrarla önermemize rağmen hala daha Rick and Morty izlemeyenler varmış. Bu yüzden biz bıkmadan usanmadan tekrar Rick and Morty öneriyoruz. Çünkü kendisi, Netflix komedi dizileri içinde en uçuk kaçık olanı. Dahi bir dede ve onun o kadar da dahi olmayan torununun boyutlar arası maceraları, her seferinde akla hayale gelmeyecek şekillerde sonlanıyor. Dizi, sonsuz uzay maceraları sırasında popüler bilim kurgu yapımlarına göndermeler yapmayı ve onlarla dalga geçmeyi de ihmal etmiyor. Hatta eğlenecek hiçbir şey bulamazsa kendisiyle bile dalga geçtiği zamanlar oluyor. Eh, biz de böyle yaratıcı işlerin aşığıyız. O yüzden de her yerde Rick and Morty savunuyoruz. Size de sadece tatlı tatlı izlemesi düşüyor. 🙂

Tür: Animasyon, Macera, Komedi

Rotten Tomatoes: %94 Google: %97

Yıl: 2013

NETFLİX’TE İZLE

3. Archer (IMDb: 8,6)

Çizgi roman tadında bir komedi dizisi izlemek ister misiniz? O halde Archer sizin diziniz olabilir! Aksiyon komedi karışımı bu yapım, en iyi Netflix komedi dizileri listelerinin de olmazsa olmazı. Zaten kendisinin Emmy ödülü de bulunuyor. Yani başarısı tescilli.

Dizide, sofistike ajan Archer’ın maceraları anlatılıyor. Ağzı oldukça iyi laf yapan ve karşısındakini etkilemeyi bilen Archer, suçluları yakalamak için son teknoloji ürünü aletlerden de yararlanıyor. Ancak konu aynı zamanda patronu olan annesi ile anlaşmaya geldiğinde, ajanlık yetenekleri pek de işine yaramıyor.

Tür: Animasyon, Aksiyon, Komedi

Rotten Tomatoes: %91 Google: %93

Yıl: 2009

NETFLİX’TE İZLE

4. How I Met Your Mother (IMDb: 8,3)

Yılların efsane komedi dizisi How I Met Your Mother artık Netflix’te! Bu diziyi aslında çoğunuz çoktan izleyip bitirdi farkındayız. Ancak yaşı genç olan okuyucularımız için yine de listemize almak istedik.

Dizi, karakterlerden Ted’in çocuklarına anneleri ile nasıl tanıştıklarını anlatması ile açılıyor ve sonraki sezonlar boyunca da bu hikayeyi adım adım takip ediyoruz. Aşk, arkadaşlık ve bolca da komedi içeren bu yapıma hala daha başlamadıysanız, şu sıralar bir şans vermeyi deneyebilirsiniz.

Tür: Romantik, Komedi

Rotten Tomatoes: %83 Google: %94

Yıl: 2005 – 2014

NETFLİX’TE İZLE

5. After Life (IMDb: 8,5)

Sırada Rick Gervais’li After Life var. Son zamanların en iyi Netflix komedi dizileri içinde yer alan After Life, eşini kaybeden Tony’nin radikal değişimini anlatıyor. Eşinin ölümünden sonra oldukça aksileşen ve insanlara o an içinden nasıl geliyorsa öyle davranmaya başlayan Tony, bu şekilde acısı ile baş etmeye çalışıyor. Dram komedi karışımı dizide, Tony’nin fevri tavırları ve etrafındakilerin ona yardım çabalarını kaliteli bir mizahla yoğrulmuş şekilde izliyoruz.

Tür: Komedi, Drama

Rotten Tomatoes: %74 Google: %95

Yıl: 2019 –

NETFLİX’TE İZLE

6. Derry Girls (IMDb: 8,4)

Listemiz 90’lar esintileri ile tam gaz devam ediyor! 90’lı yılların Kuzey İrlanda’sındaki beş liseli genci merkezine alan Derry Girls, bolca nostaljik şarkı ve komedi içeriyor. Dönemin siyasi olaylarına ve gençlik sorunların da gönderme yapmayı ihmal etmeyen Derry Girls; samimi, izlerken zihninizi boşaltabileceğiniz bir yapım.

Tür: Komedi

Rotten Tomatoes: %98 Google: %97

Yıl: 2018 –

NETFLİX’TE İZLE

7. Brooklyn Nine-Nine (IMDb: 8,4)

En iyi Netflix komedi dizileri listesi Brooklyn Nine-Nine olmadan YA-PI-LA-MAZ! Jake Peralta duyarsa çok üzülür. Çünkü kendisi Brooklyn’deki 99 numaralı karakolun tartışmasız en eğlenceli ismi! İşleri kendi yolundan çözmeyi tercih eden bu çılgın ekibin maceraları kesinlikle izlemeye değer.

Tür: Komedi, Suç

Rotten Tomatoes: %95 Google: %96

Yıl: 2013 –

NETFLİX’TE İZLE

8. Community (IMDb: 8,5)

Sırada hak ettiği değeri bir türlü görmediğini düşündüğümüz Community var. Hukuk diplomasının sahte çıkması üzerine üniversiteye geri dönmek zorunda kalan Jeff, diplomasını gerçekten hak etmeye çalışırken bir de çalışma grubu kurar. Topluma uyum sağlamakta zorlanan birbirinden ilginç karakterleri bir araya getiren bu toplulukta herkes ayrı telden çalmaktadır. Ancak bu küçük gruba asıl renk getiren de herkesin birbirinden bu kadar farklı olmasıdır.

Bizce Community en iyi Netflix komedi dizileri arasında bir yeri hak ediyor. Kendisi pek fazla bilinmiyor ancak size kahkaha dolu saatler vaat eden tam 6 sezonu var. Yani bizce bir göz atmaya değer.

Tür: Komedi

Rotten Tomatoes: %88 Google: %88

Yıl: 2009 – 2015

NETFLİX’TE İZLE

9. Ash vs Evil Dead (IMDb: 8,4)

Şeytanı bir kere yendi, kendini ve arkadaşlarını kurtardı. Ancak şimdi Şeytan geri döndü ve bu kez hiç olmadığı kadar tehlikeli! Aynı isimli filmin devamı niteliğindeki Ash vs. Evil Dead, Ash’in bir orman gezisinde Şeytan ile karşılaşıp onu yenmesinin 30 yıl sonrasını anlatıyor. Aradan geçen uzun yıllar boyunca hep onu takip etmiş olan Şeytan, artık ortaya çıkmaya hazır. Ancak Ash’in de işi bitmiş sayılmaz.

Bol şiddet içeren bu sıradışı dizi, sizi aynı anda hem korkutup hem güldürebiliyor. Ancak yine de şeytani güçlerle yapılan bir savaşın en eğlencelisi de ancak bu kadar olurdu diye düşünüyor ve diziyi tavsiye ediyoruz.

Tür: Aksiyon, Komedi, Fantastik

Rotten Tomatoes: %99 Google: %96

Yıl: 2015 – 2018

NETFLİX’TE İZLE

10. Atypical (IMDb: 8,3)

Listemizin sıradaki yapımı ilham veren gençlik dizisi Atypical. Drama ve komediyi aynı anda içinde barındıran dizi, otizmli bir gencin kız arkadaş edinme macerasını anlatıyor. Yaşının getirdiği duygular ile artık daha fazla bağımsızlık isteyen bu genç, özgürlük arayışında tüm ailesini de ardından sürüklüyor.

Tür: Komedi, Drama

Rotten Tomatoes: %87 Google: %97

Yıl: 2017 –

NETFLİX’TE İZLE

11. Sex Education (IMDb:8,3)

Okulda pek popüler olmayan Otis ve onun partiden partiye koşma meraklısı arkadaşı Eric, bir şekilde kendilerini okula tanıtmaya kararlılar. Ancak zorlu ergenlik çağında kabul edilmek için yaşıtlarına sunabilecek pek bir şeyleri yok. Bu yüzden Otis, annesinin mesleğini ödünç alıyor. Seks terapisti olan annesinden edindiği bilgileri kendi yaşıtlarına satmaya başlayan Otis, okulda ufak çaplı bir ün de yapıyor. Ancak popülerliğin tüm sorunlarını çözmediğini anlaması pek uzun sürmeyecek.

Tür: Komedi, Drama

Rotten Tomatoes: %94 Google: %95

Yıl: 2019

NETFLİX’TE İZLE

12. Grace and Frankie (IMDb: 8,3)

Sırada oldukça başarılı olmasına rağmen fazla bilinen komedi dizilerinin gölgesinde kaldığını düşündüğümüz Grace And Frankie var. Bizce kesinlikle en başarılı Netflix komedi dizileri arasında ancak diğer diziler kadar sık adını duymuyoruz. Dizi, adından da anlaşılacağı üzere Grace ve Frankie isimli iki kadına odaklanıyor. Kocaları yıllardır iş ortağı ve yakın arkadaş olduğu için ara ara görüşmek zorunda kalan Grace ve Frankie, aslında birbirlerine oldukça zıt karakterler. Üstelik pek iyi de anlaşamıyorlar. Ancak eşleri yıllardır sürdürdükleri iş ve arkadaşlık ilişkisinin aşka dönüştüğünü itiraf ettiğinde, iki kadın bu durumu beraber atlatmak zorunda kalıyor.

Tür: Komedi

Rotten Tomatoes: %91 Google: %96

Yıl: 2015 –

NETFLİX’TE İZLE

13. Space Force (IMDb: 6,8)

Listemizin sıradaki yapımı çıkmasını bir süredir merakla beklediğimiz Space Force. ABD başkanı Donald Trump’ın kurmayı planladığı ve özel uzay görevleri yürüteceği düşünülen bir ekipten ilham alınarak çekilen dizinin baş rolünde Steve Carell var. Şans vermeniz gereken Netflix komedi dizileri arasında olduğunu düşündüğümüz Space Force’ta aynı zamanda Friends’ten tanıdığımız Lisa Kudrow’u da görüyoruz.

Yeni kurulan Space Force’a alınan bilim insanları, askerler ve farklı meslekten birçok insan bu alışılmadık yerde görevlerinin tam olarak ne olduğundan emin değildir. Üstelik birbirleri ile de pek uyumlu oldukları söylenemez. Bu şartlar altında uyduları korumak ve uzay görevleri yürütmek oldukça zor olacak gibi durmaktadır.

Tür: Komedi

Rotten Tomatoes: %40 Google: %88

Yıl: 2020 –

NETFLİX’TE İZLE

14. Dead To Me (IMDb: 8,0)

Hatırlarsanız yukarıda Grace And Frankie’den bahsetmiştik. Dead To Me de tıpkı Grace And Frankie gibi iki zıt karakterli kadının sıradışı arkadaşlığını konu alan bir yapım. Alışılmışın dışında Netflix komedi dizileri arayanları mutlu edebilecek bir yapım olan Dead To Me, kocasını yeni kaybetmiş Jen’in hayatına odaklanıyor. Sorumlusu kayıplara karışan bir trafik kazasında eşini kaybeden Jen, acısıyla başa çıkmaya çalışıyor ancak derinlerde bir yerde eşinin katilini bulmaya da kararlı. Bu arayışı tek başına sürdürmesi ise biraz zor görünüyor. Kısa süre sonra pek de haz etmediği, rahatsız edici derecede iyimser Judy ile tanışıyor. İkili, baştan beri birbirleri ile oldukça uyumsuz olsa da geçmişlerindeki acılar onları zamanla birbirlerine yakınlaştırıp güçlü bir dostluğun temellerini atıyor.

Kendine has bir mizah anlayışına sahip olan Dead To Me, ilk bölümlerde size biraz tuhaf gelebilir. Ancak diziye biraz zaman tanırsanız karakterlerin sizi kendine çektiklerini fark edeceksiniz.

Tür: Komedi, Drama

Rotten Tomatoes: %90 Google: %94

Yıl: 2019

NETFLİX’TE İZLE

15. Club de Cuervos (IMDb: 8,1)

Meksika yapımı bol futbol soslu bir komedi dizisi izlemek ister misiniz? O halde sizi Netflix’in ilk İspanyolca dizisi Club de Cuervos’a doğru alalım. Ülkenin pek de gelişmemiş şehirlerinden birinin simgesi olan futbol kulübü Club de Cuervos, uzun yıllardan beri Don Salvador Iglesias tarafından yönetilmektedir. Ancak Don’un ani ölümüyle kulüp, Don’un farklı iki kadından olma iki çocuğuna kalır. Artık bu iki kardeş küçük bir şehrin gururu ve simgesi haline gelmiş, şehir sakinleri için büyük öneme sahip bu takımı iyi yerlere getirme baskısı altındadır.

Tür: Komedi, Drama

Rotten Tomatoes: %89 Google: %97

Yıl: 2015 –

NETFLİX’TE İZLE

16. Big Mouth (IMDb: 8,0)

Mutlaka izlemeniz gereken Netflix komedi dizileri listemiz eğlenceli animasyon Big Mouth ile devam ediyor. Family Guy senaristlerinden Andrew Goldberg’ün de yapım ekibinde yer aldığı Big Mouth, listemizin en cüretkar yapımlarından biri. Ergenliği ve yükselen hormonların gençlerin bedenlerini ele geçirmesini en uçuk şekilde anlatan dizi, kendine has mizahı ile izleyicisini eğlendirmeyi başarıyor.

Tür: Animasyon, Komedi, Romantik

Rotten Tomatoes: %100 Google: %92

Yıl: 2017

NETFLİX’TE İZLE

17. Glow (IMDb: 8,0)

Güreşçi kadınları izlemek hiç bu kadar komik olmamıştı! Sıradaki yapımımız, seksenler atmosferiyle kalbimizi çalan Glow. Kariyeri kötüye giden oyuncu Ruth, bir gün içeriği pek de net olmayan bir seçme için telefon alır. Paraya sıkışık olan Ruth, seçmeye bir şans vermeye karar verir. Seçmelerde tıpkı kendisi gibi hayatlarının oldukça kötü dönemlerini yaşamakta olan birçok kadın vardır. Ve bunların her biri, bir güreş şovuna seçilebilmek için sırada beklemektedir!

Hani bir dönem Smack Down yayınlanırdı, işte onun her güreşçisi kadın olan versiyonundan bahsediyoruz! Seksenli yıllar için oldukça dikkat çekici olan bu TV programı, Ruth’un parlaması için belki de son şansı olacaktır.

Tür: Komedi, Drama, Spor

Rotten Tomatoes: %92 Google: %90

Yıl: 2017 –

NETFLİX’TE İZLE

18. Orange Is The New Black (IMDb: 8,1)

Piper Chapman, hayatının gidişatından oldukça memnundu. Ta ki üniversitede işlediği bir suç yüzünden hapse girmesi gerekene kadar! New York’ta iyi bir yaşam süren bu kadın için hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacak. Daha önce hiç tanımadığı kadar farklı insanla tanışacağı hapishane ortamında hayatta kalmayı en eğlenceli yollardan öğrenen bu kadının hikayesi sizi de içine çekecek. Kendine has mizahı ve başarıyla altından kalktığı 6 sezonu ile Orange Is The New Black, bizce kesinlikle en iyi Netflix komedi dizileri arasında!

Tür: Komedi, Suç, Drama

Rotten Tomatoes: %90 Google: %95

Yıl: 2013 – 2019

NETFLİX’TE İZLE

19. Russian Doll (IMDb:7,9)

İnsanlarla pek iyi geçinemeyen programlamacı Nadia’nın monoton sayılabilecek bir yaşamı vardı. Hatta çoğu kişinin tercih etmeyeceği kadar sorumsuz yaşadığı da söylenebilirdi. Ancak en azından yaşıyordu. Ta ki bir gün ölene kadar. Sonra, beklenenin aksine Nadia yeniden yaşamaya başladı. Ama bu şansını iyi değerlendiremedi ve yeniden öldü. Sonra yeniden, yeniden, yeniden… Peki, bu tam olarak ne kadar süre devam edecek? Garip geçmişi ve onu bile geride bırakacak kadar garip ölümünün izinin sürülmesinde siz de Nadia’ya katılmalısınız!

Tür: Macera, Komedi, Drama

Rotten Tomatoes: %97 Google: %95

Yıl: 2019 –

NETFLİX’TE İZLE

Tüm zamanların en iyi Netflix komedi dizileri adlı içeriğimizin burada sonuna geldik. Siz de listemizdeki diziler hakkındaki görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Başka öneri listelerinde görüşmek üzere, kendinize iyi bakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.