Netflix Film Önerileri – İzlemeniz Gereken En İyi Netflix Filmleri!

Her zevke uygun yapımın bir arada olduğu Netflix’te, elbette bir dolu film var. Biz de bu yazımızda her türden en iyi Netflix film önerileri vererek, sizlere kullanışlı bir rehber olmaya çalışacağız.

netflix film önerileri

Bilim kurgudan bağımsıza, komediden korkuya geniş bir yelpazede, farklı kategorilerden izlenmesi gereken Netflix film tavsiye içeren bu yazımızın ne izleyeceğinize bir türlü karar veremediğiniz günlerde size yol göstermesini umuyoruz. İşte, sizler için derlediğimiz en iyi Netflix filmleri!

1. Ucuz Roman (IMDb 8,9)

Quentin Tarantino’nun kült yapımı Ucuz Roman adlı filmi, ölmeden önce izlemeniz gereken Netflix yapımlardan yalnızca bir tanesi. Yönetmenin kendine has tarzını en iyi hissedebileceğiniz yapımlardan olan Ucuz Roman, birbiriyle alakasız gibi görünen olayların yaratmış olduğu hikayeyi zevkle izleyeceksiniz.

Ancak önceden uyaralım, neredeyse her Tarantino filminde olduğu gibi bu Netflix yapımı da, oldukça kan ve şiddet içeriyor.

2. Ruhların Kaçışı (IMDb 8,6)

Ruhların Kaçışı, On yaşındaki Chihiro, ailesi ile birlikte yeni bir mahalleye taşınır. Ancak burası daha önceden bildiği hiçbir yere benzemez. Küçük kız, hiç beklemediği şekilde cadıların, tanrıların ve her türden ruhun yer aldığı bir dünyaya girmiştir. Üstelik tanıdığı herkes hayvanlara dönüşebilme yeteneğine sahiptir. Chihiro, kendi başının çaresine bakıp, bu garip dünyada hayatta kalmak zorundadır.

3. Okja (IMDb 7,3)

Güney Kore’de, modern şehir hayatından uzakta devasa arkadaşı Okja ile mutlu mesut yaşayan Mija’nın yaşamı; uluslararası bir şirketin Okja’yı New York’a götürmesi ile tamamen değişir. En yakın arkadaşını eve geri döndürmek için, kendisini New York’un acımasız sokaklarına atmaktan çekinmeyen Mija, kimin dost, kimin düşman olduğunu çok iyi anlamak zorundadır. Çünkü etrafındaki herkes ona dost gibi görünse de, kimse Okja’yı gerçekten düşünmemektedir. Mija ise, ne şirketlerin ne de göstericilerin tarafındadır. O, yalnızca en yakın arkadaşı ile birlikte eve geri dönmenin yolunu aramaktadır.

4. Cinnet (IMDb 8,4)

Stanley Kubrick’in kült filmi Cinnet. Yazar Jack Torrence, kış boyunca boş kalacak bir otelin, bakım işlerini yapmayı kabul eder. Böylece bir yandan yazılarına odaklanabilecektir. Ailesini de alarak otele yerleşen Jack’in bilmediği ise, otelin ürkütücü sırlar sakladığıdır. Jack, otelde yavaş yavaş aklını yitirirken, eşi ve çocuğu bu durumdan kurtulmanın yollarını bulmak zorundadır. 8.4’lük IMDb puanına sahip Netflix film önerileri arasında yer alan Cinnet’i listenize mutlaka ekleyin. Çünkü bu yapım korku türünün de en başarılı yapımlarından biri diyebiliriz.

5. Yıldızlararası (IMDb 8,6)

Son yılların en çok ses getiren bilim kurgu yapımlarından ayrıca Usta Christopher Nolan’ın yönetmenliğindeki film Yıldızlar Arası, dünyanın açlıkla yüz yüze olduğu bir gelecekte geçiyor. İnsanlığın sonu yakınken ve dünya artık nüfusa yetmezken, yaşamaya devam edebilmek için en iyi seçenek bir alternatif bulmaktır. Bu sebeple yaşanabilir gezegen arayışı, tarih boyunca hiç olmadığı kadar hızlanır. Ancak böyle bir gezegenin varlığından emin olmak için, bir grup cesur astronota ihtiyaç vardır.

Yaşanılabilir bir gezegen bulabilmek üzere gönüllü bir ekip, dönüşünün ne zaman olacağından kimsenin emin olmadığı bir yolculuğa çıkar.

6. Uğur Böceği (IMDb 7,4)

Gençlik ve büyüme konulu Netflix film önerileri arasında yer alan Uğur Böceği filminin merkezinde, kendine Uğur Böceği denmesinden hoşlanan genç bir kız yer alıyor. Annesi ile sıkça tartışan lise son sınıf öğrencisi Uğur Böceği, yaklaşan üniversite tercihleri konusunda da oldukça streslidir. Gözüne New York’taki üniversiteleri kestiren Uğur Böceği’nin; hızla büyüdüğü bu dönemde ailesiyle, tercihleriyle, okuluyla ve hayatıyla ilgili büyük bir sınav beklemektedir.

7. Sil Baştan (IMDb 8,3)

2004 tarihli Sil Baştan, Romantik bilim kurgu hikayesini izlediğimiz bir film, mutlaka izlenmesi gereken yapımlardan diğer bir tanesi de diyebiliriz.. Sil Baştan, anıları zihinden tamamen sildirmenin mümkün olduğu bir dünyada geçiyor. İlişkileri biten bir çift, birbirlerine dair anılarını sildirerek, hayatlarına devam etmek istiyorlar. Ancak bu noktada kaderin, gerçek sevginin ve iki insan arasında kurulabilecek bağın ne derece güçlü olabileceği, bu film ile gündeme geliyor. Film izleyiciye tüm bunları düşündürürken, hiç düşmeyen temposu ve hikayesiyle sizi adeta içine çekiyor. Biraz romantizm, biraz dram, bol miktarda da bilim kurgu içerikli bu yapım, Netflix film önerileri içeriğimizde ki mutlaka izlemenizi tavsiye ettiğimiz nadir yapımlardan.

8. Uncut Gems (IMDb 7,6)

Uncut Gems, New York’ta üst sınıfa satış yapan bir kuyumcu, dükkanındaki malların bir kısmı çalındığında, karakterimizin hayatı da ciddi biçimde etkilenecektir. Borca batmış durumda olan baş karakterimiz, alacaklıları kapıya dayandığında yalnızca dükkanını değil, kendi hayatını da kurtarabilmek için birçok şeyi riske atmak zorunda kalacaktır.

9. Matrix (IMDb 8,7)

Çoğu kişinin bildiği Matrix’i Netflix film önerileri arasına bir yerlere sıkıştırmasak olmazdı. Bir gün yaşadığınız hayatın gerçek olmadığını anlasanız ne yapardınız? Korkar mıydınız? Yoksa savaşır mıydınız? Daha önemlisi size kendiniz dahil, etrafınızdaki hiçbir şeyin gerçek olmadığını söyleyen insanlara inanır mıydınız? Eğer tüm bu soruların cevaplarının öğrenmek istiyorsanız, beyaz tavşanı takip edin!

10. Stajyer (IMDb 7,1)

Stajyer, usta oyuncu Robert De Niro ve yine başarılı aktrist Anne Hathaway’in bir arada olduğu eğlenceli bir yapım. Anne Hathaway’i başarılı şirket sahibi Jules Ostin rolünde izlediğimiz filmde, Jules arkadaşının tavsiyesi üzerine şirketinde, yeni bir stajyer programı uygulamaya başlar. İleri yaştaki insanlara yönelik olan bu program ile şirkete katılan isim Ben Whittaker (Robert de Niro) olur. İkili arasındaki iş ilişkisi zamanla sağlam bir dostluğa dönüşür.

11. Bana Masal Anlatma (IMDb 7,5)

Sıradan insanlar olağan üstü hikayelerin kahramanı olabilirler mi? Yoksa masal kahramanı olmak için para ve mevki gerekli midir? Masallar her zaman saraylarda, sırça köşklerde mi yaşanır yoksa, İstanbul Suriçi’nde büyülü diyarlardan gelen iyi bir prensese yer var mıdır?

Bir minibüs şoförü ve kendini bir anda günümüz İstanbul’unda bulmuş bir peri kızı arasındaki arkadaşlık aşka dönüşürken, kendi masallarını yazıp kendi hikayelerinin kahramanı olmak zorunda kalacaklar.

IMDb puanı 7.5 olan bu yapım, Netflix en iyi film önerileri arasında yer alan yerli film kategorisinin en başarılı ve en sürükleyici dizilerden…

12. The Great Hack (IMDb 7,0)

Sosyal medya verilerinizin güvende olduğunu düşünüyor musunuz? Gizlilik politikalarını sıkı takip ediyor ve hesabınızı tamamen gizli kullanıyor olabilirsiniz. Ancak bunların hiçbiri dijital ortamda sizi gizlemeye yetmiyor. Geçtiğimiz yılların teknolojinin geldiği noktayı sorgulatan, Cambridge Analytica olayına odaklanan bu filmde, dijital dünya üzerinden seçimlerinizin nasıl yönlendirilebileceğini öğreneceksiniz.

13. Guguk Kuşu (IMDb 8,7)

Listemize yılların eskitemediği bir klasik ile devam ediyoruz. Jack Nicholson’ın muhteşem bir performans sergilediği bu film, akıl hastası numarası yaparak kendini bir akıl hastanesine sevk ettiren bir mahkuma odaklanıyor. Kaldığı hastane de gerçek hastalar ile arkadaşlık kuran ve onları baş hemşireye karşı ayaklanmaları için örgütleyen mahkum, bu sırada rolünü sürdürüp etrafındaki herkesi hasta olduğuna da inandırmak zorunda.

14. 2001: Uzay Yolu Macerası (IMDb 8,3)

Listemizin sıradaki filmi, aynı zamanda bilim kurgunun temel taşlarından biri. Filmin 2001 yılında geçmesi, size şaşırtıcı gelebilir ancak çıkış tarihinin 1968 olduğunu aklınızdan çıkarmamanız gerekiyor. Eski yapımara pek sıcak bakmasanız bile, Netflix film önerileri arasında yer alan bu film, mutlaka izlemeniz gereken yapımlardan biri. Üstelik filmi izlemekten hemen vazgeçmemek için çok iyi bir sebebiniz de var. 2001: Uzay Yolu Macerası, bir Stanley Kubrick filmi.

Konusuna dair çok fazla bilgi verip, hevesinizi kaçırmadan önce en kısa sürede filmi izlemenizi tavsiye ediyor, şimdiden iyi seyirler diliyoruz!

15. Yarının Sınırında (IMDb 7,9)

Listemize Tom Cruise’lu Netflix yabancı film önerileri arasında yer alan Yarının Sınırında ile devam ediyoruz. Uzaylı istilacılarla savaşan asker Bill Cage, garip bir şekilde aynı günü tekrar tekrar yaşamaktadır. Acımasız bir savaş sırasında, her öldüğünde yeniden aynı günü yaşamaya başlayan Bill, aynı savaşı sürekli vermekten ve sürekli yenilmekten yorgun düşer. Bill, artık bu alışılmadık döngüden çıkmak için ne yapması gerektiğini biliyordur. Ölü mü, diri mi olduğunun belli olmadığı bir savaş yerine, sonucu görebilmek için istilacıları yenmeye karar verir.

16. Bird Box (IMDb 6,6)

Dünya, çok korkunç bir varlık ya da varlıkların tehdidi altındadır. Görünmez olan ama kimsenin anlayamadığı şekilde insanları intihara sürükleyen bu varlıklar, dünyada nüfusun ciddi oranda azalmasına sebep olur. Malorie isimli bir anne de, iki çocuğu ile birlikte beş yıldır bu cehennemi yaşamaktadır. Malorie, kendisi ve çocukları için daha güvenli bir yer bulması gerektiğini düşünür. Malorie bu kararı ile birlikte çocukları ile beraber uzun bir yolculuğa çıkmak zorundadır. Bütün yolculuk sırasında gözleri kapalı olacak anne ve çocukların, kurtuluş için bir nehirden geçmeleri gerekmektedir. En ufak bir hatanın hayatlarına mal olacağı bu yolculukta, henüz çok küçük olan çocuklarını korumak zorunda olan Malorie’yi, yol boyunca ne olduğundan asla emin olamadıkları bir şey takip etmektedir.

Gerilim sevenlerin keyifle izleyebileceği bu film, son yılların ses getiren yapımlarından bir tanesi. Diğer bir taraftan Netflix film önerileri içeriğimizin 16. sırasında yer alan Bird Box, baş rolünde Sandra Bullock’u bulunduruyor. Bird Box, orijinal konusu ve her dakika devam eden gerilimi ile izlenmeye değer.

17. Karakomik Filmler (IMDb 6,5)

netflix film önerileri Karakomik filmler

Cem Yılmaz’ın ses getiren film serisi, 2 Arada ve Kaçamak artık Netflix’te! Sıradan kişilerin sıra dışı maceralarını konu alan serinin ilk filmi 2 Arada, bir gemide çalışan ve aynı zamanda gemide yaşayan bir adama odaklanıyor. Kaçamak ise, tatile giden bir arkadaş grubunu merkezine yerleştiriyor.

18. Lucy (IMDb 6,4)

netflix film önerileri lucy

Makalemize oldukça ilginç bir bilim kurgu aksiyon filmi ile devam ediyoruz. Scarlett Johansson ve Morgan Freeman’lı Lucy, istemeden uyuşturucu ticaretine bulaşmış Lucy adında ki bir kadına odaklanıyor. Bir uyuşturucu alışverişinde kurye olmak zorunda kalan kadın, vücuduna enjekte edilen yeni tip uyuşturucular karşısında, kimsenin beklemediği bir tepki verir ve insan üstü güçler kazanır. Artık onu durdurmak mümkün değildir.

19. Friends with Benefits (IMDb 6,5)

Friends with Benefits

Romantik komedi sevenlerin keyifle izleyeceği yapım Friends With Benefits, arkadaşlıklarını bağlılık olmadan bir adım öteye taşımaya karar veren iki bekara odaklanıyor. Düzenli ilişki konusunda başarısız olan Jamie ve Dylan, eski arkadaşlardır. Dylan iş için Jamie’nin de yaşadığı New York’a taşınınca yolları kesişir. Hayatlarında bir ilişki yükü taşımak istemeyen ikili, bağlılığın ve karşı tarafı sorgulamanın olmadığı, yalnızca iyi vakit geçirmeye odaklandıkları yeni bir tür ‘arkadaşlık’ bağı kurarlar.

Justin Timberlake ve Mila Kunis’in baş rollerini paylaştığı bu yapım, Netflix film önerileri serimizin sunduğu iyi vakit geçirmek ve zihninizi boşaltmak için izleyebileceğiniz yapımlarından.

20. Scarface (IMDb 8,3)

Netflix filmleri Scarface

1983 yapımı Scarface, Al Pacino’nun baş rolünde olduğu film, gerçek oyunculuk görmek isteyenleri asla hayal kırıklığına uğratmayacak bir yapım.

Film, Fidel Castro yönetimindeki Küba’dan Amerika’ya göçmüş hırslı bir adamın öyküsünü anlatıyor. Küba’da rejim karşıtı insanların, Amerika’ya göçmesinin önünün açan Fidel Castro ve kaçanlardan biri olan Tony Montana, Amerika’ya girince kendisi için uyuşturucu dünyasında yer bulur. Çok hırslıdır ve her şeye sahip olmak ister. Böylece kısa sürede büyük bir suç örgütünün başına geçer. Peki, kazanmak için her şeye sahip olmak yeterli midir? Daha da önemlisi, her şeye sahip olmak sonunda tatmin getirir mi?

Gerçek hayatta kimsenin sevmeyeceği bir karakter yaratan ve onu tüm dünyaya sevdiren listemizde yer alan Scarface, sadece bu özelliği ile bile efsane olmayı hak ediyor. Bir anti kahraman yaratan, seyirciye onun yükselişini ve çöküşünü anlatan film, aynı zamanda baş karakterin ruhunu da derinlemesine görmemizi sağlıyor.

21. Genç ve Heyecanlı (IMDb 7,6)

Genç ve Heyecanlı

Daha çok orijinal adı Dazed and Confused ile duymuş olma ihtimalinizin yüksek olduğu film, aslında bir gençlik komedi filmi. Günümüzün başarılı oyuncularının gençlik hallerini izlediğimiz 1993 yapımı filmde Ben Affleck, Milla Jovovich ve Matthew McConaughey’i gençlik halleri ile görüyoruz.

Yapım, 1970’lerde Amerika Teksas’ta geçiyor. O dönem ülkenin en tutucu eyaletlerinden biri olduğu söylenen Teksas’ta bir grup genç, yaşadıkları yere ve dar görüşlü insanlara rağmen tüm dünyayı saran hippi akımının etkisinde kalıyorlar. Aslında hiçbir şeyi enine boyuna düşündükleri yok. Çünkü ertesi gün yaz tatiline girecek arkadaşlar, yaza girmeden son günlerini delice eğlenerek geçirmek ister. Bir sonraki yıl son sınıfa geçecekler ve artık yetişkinlik yoluna girecekler.

Parti yapmak için tüm planlarını yapan gençler son dakikada yakalanınca, parti sokağa taşınmak zorunda kalıyor. Ancak bu noktada partiyi düzenleyen hevesli ergenler de, artık bunu kontrol edemez hale geliyorlar ve olaylar karışıyor.

Gençlik hevesleri, büyüme ve ergenlik isyanları üzerine eğlenceli bir yapım olan Dazed and Confused, gençlik heyecanını ruhunuzda hissetmek isterseniz, Netflix film önerileri arasında yer alan Genç ve Heyecanlı sizin için iyi bir seçim olabilir.

22. Charlie’nin Çikolata Fabrikası (IMDb 6,5)

Ailecek izleyebileceğiniz eğlenceli ve bir o kadar da tuhaf bir yapım ile devam ediyoruz. Roald Dahl’ın ünlü kitabında uyarlama olan hikayede, ekonomik durumu çok iyi olmayan bir aileye mensup Charlie’nin hayatını görüyoruz.

Charlie, bir gün hiç aklına gelmeyecek şekilde Willy Wonka’nın çikolata fabrikasına girişini sağlayan altın bileti bulur. Yalnızca beş tane olan bu altın bilete sahip olan çocuklar, Willy Wonka’nın fabrikasını gezmek için bir araya geliyorlar. Oldukça garip bir karaktere sahip olan Willy Wonka’nın en az kendisi kadar garip fabrikasında yaşananlar ise kesinlikle izlemeye değer!

Willy Wonka’yı Johnny Depp’in canlandırdığı Charlie’nin Çikolata Fabrikası, büyük küçük herkesin sevip iyi vakit geçirebileceği başarılı yapımlardan biri.

23. Kayıp Şeylerin Bakım Kılavuzu (IMDb 7,3)

Kayıp Şeylerin Bakım Kılavuzu, sıra dışı ve samimi bir yol öyküsü. Her şeyini kaybetmiş ve borca batmış olan eski yazar Ben Benjamin, hayatını bakıcılık yaparak kazanmaktadır. Trevor isimli genç bir çocuğa bakıcılık yapmaya başladığında aralarında beklenmedik bir dostluk başlar.

Bu dostluk, Ben’in Trevor’ın annesini beraber çıkacakları bir yolculuğa ikna etmesiyle iyice pekişir. Ancak birlikte yola çıkmak beklediklerinden çok daha zorlayıcı olacaktır. Yol boyunca umutları, birbirlerine bağlılıkları ve hayat görüşleri sınanan ikilinin yolculuğu birlikte bitirebilmek için güvenebilecekleri tek şey aralarındaki dostluktur.

Netflix film önerileri adlı listemizin sonuna geldik. Listede ki hangi film seni şaşırttı ? Listede olmayan başka Netflix filmleri biliyor musunuz ? Başarılı olduğunu düşündüğünüz Netflix filmi varsa bunu yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.