En İyi Netflix Drama Dizileri – Gözyaşı Garantili Drama Dizileri

Evde kalmak zorunda olduğumuz şu sıkıcı karantina günleri içerisinde sıkılmadan izleyebileceğiniz en iyi Netflix drama dizileri, sizler için bu makalemizde listelendi!

Atiye, Hakan: Muhafız, Aşk 101, Rise Of Empires ve Atiye gibi yapımlar ile Türkiye sinemasına iyiden iyiye girmeye başlayan Netflix, tabiri caizse hayatımızı günden güne ele geçiriyor. Yalnızca Türkiye için değil, 80 farklı ülke ile projeler gerçekleştiren Netflix  gerçekten gelecek için büyük adımlar atıyor. Her yeni orijinal yapımı ile adından sıkça söz ettiren başarılı platform, alışılmadık tarzı ile sinema ve televizyon dünyasının da işleyişini büyük oranda değiştirmeyi başardı.

Netflix’i fazla tanımıyor olabilirsiniz diye kısaca açıklamak istedik, böyle de tatlıyız işte! 🥰 Lafı fazla uzatmadan başlayalım.

1. Hollywood (IMDb: 7,7)

Listemize Hollywood adlı Netflix yapımı ile başlıyoruz. Hepimizin gözlerini kamaştıran eğlence dünyasının arka planını izlediğimiz yapım, İkinci Dünya Savaşı sonrasında geçiyor. Kendilerine yeni büyümekte olan Hollywood’da bir yer edinmeye çalışan bir grup yönetmen ve oyuncunun hikayesinin anlatıldığı dizide, dönem şartları en iyi şekilde hissettiriliyor. Savaştan çıkmış insanların psikolojileri, savaşın kitleler üstündeki etkisini dolaylı yoldan görebileceğimiz dizide aynı zamanda sistemin adaletsizliği ve dönemin film endüstrisindeki ön yargılar da başarılı şekilde anlatılmış.

2. Living With Yourself (IMDb: 7,2)

Tamam drama seviyorum ama arada gülmek de istiyorum, salya sümük ağlamalı diziler bana göre diyorsanız Living With Yourself’e bir şans verin deriz. Paul Rudd’un baş rolünde olduğu bu sıra dışı yapım, sürekli mücadele içinde olmasına rağmen hayatından bezmiş Miles’ı konu alıyor. Miles bir gün bir alışveriş merkezinde sıradan bir spaya giriyor. Ancak çıktığında kendisini daha iyi bir versiyonu ile yer değiştirmiş olarak buluyor! En başta çok iyi görünse de bir anda kariyeri, ailesi ve benliği kısaca sahip olduğu her şeyi geri kazanmak için kendisi ile savaşmak zorunda kalan Miles’ın kimi zaman komik kimi zaman hüzünlü hikayesi sizi de içine çekecek.

Üstelik bu muhteşem Netflix dizisi yalnızca sekiz bölüm! ‘Yani güzel dizi ama vakit yok kim izleyecek şimdi o kadar’ bahanelerinizi bir kenara bırakabilirsiniz. Pek fazla dizi sizi sekiz bölümde hem güldürüp hem ağlatıp hem de hayatı sorgulatmaz, haberiniz olsun!

3. Maniac (IMDb: 7,8)

Şimdi size Jonah Hill ve Emma Stone’lu oldukça sıra dışı bir mini dizi öneriyoruz, kıymetimizi bilin. 🙂 Bu dizide gerçek ile hayal birbirine karışıyor. Psikolojik sorunları olan bir adam bir gün bir ilaç deneyine katılıyor. Deneye katılan grup içindeki kadınlardan biriyle arasında gizemli bir bağ kurulunca, ikilinin kaderi deneyin sonucunu da tehdit etmeye başlıyor. Zihinlerinin içinde garip bir şekilde bağ kuran bu ikili, gerçek mi değil mi bir türlü anlamadıkları farklı dünyalarda her seferinde birbirlerini bulmaya devam ediyorlar.Böyle anlatınca biraz karmaşık göründüğünü biliyoruz ama Netflix drama dizileri arasında yer alan Maniac‘a bir şans verirseniz çok seveceğinize eminiz.

4. The Crown (IMDb: 8,7)

Şimdi sizi 1900’lü yılların ortalarına götürecek bir Netflix dizisi karşınızdayız. Kraliçe İkinci Elizabeth’in tahta çıkmasını ve yönetimdeki ilk yıllarını konu alan bu yapım The Crown, senaryosu ile izleyicisini ekrana kilitlemeyi gayet iyi başarıyor. Kostümleri, dönem ruhunu ve olayları başarılı bir şekilde yansıtması zaten ilk çıktığı 2016 yılında da takdirle karşılanmıştı. Savaşın ardından toparlanma evresinde olan İngiltere’yi gördüğümüz dizide aynı zamanda bilindik olayların perde arkasında da bir göz atma imkanımız oluyor.

Oldukça sürükleyici drama dizileri arasında yer alan bu diziyi dönem yapımlarını veya tarihi sevenler keyifle izleyecektir. Ancak bize soracak olursanız yalnızca kostümleri için dahi izlenebilir!

Netflix Dizi Önerileri: İzlemeniz Gereken En İyi Netflix Dizileri!

5. Skins (IMDb: 8,2)

Gençleri hedef alarak yola koyulan Netflix drama dizileri arasında yer alan Skins, ilk çıktığı andan itibaren kendi türünün farklı bir örneği olduğunu göstermişti. 2007 yapımı dizi, liseli bir grup gencin hayatına odaklanıyor. Ancak bu dizide alışık olduğumuz mükemmel görünüşlü futbolcu çocuklar, ponpon kızlar ve onların çocukça dertlerine yer yok. Her biri kendi hayatlarında gerçek problemlerle boğuşan bu gençlerin arkadaşlıkları, ilişkileri ve olaylarla başa çıkma şekilleri gerçekçi bir dille anlatılmış. Bölümlerin sonunda mucizeler yaşanmıyor. Sorunlar bir anda sihirli bir şekilde çözülmüyor. Yaralar bir sonraki bölümde iyileşmiyor ve kayıplar kalıcı. Kısaca tıpkı gerçek hayat gibi. Gençlik problemlerini çarpıcı bir gerçeklikle ele alan bu diziye bir göz atmak isteyebilirsiniz.

6. Peaky Blinders (IMDb: 8,8)

Drama ve suç karışımı bu Netflix dönem dizisi, yayınlanmaya başladığı zamandan beri çok sevildi. 1900’lü yılların İngiltere’sinde bir suç örgütü lideri Thomas Shelby’yi konu alan yapım şiddet içeriyor, şimdiden uyaralım. Bir lider olarak kendini duyurmak ve suç dünyasında yükselmek için her şeyi yapmaya hazır gözü kara Thomas Shelby’nin sürükleyici hikayesi sizin de ilginizi çekiyorsa diziyi bir deneyin deriz. Ancak lütfen diziyi sadece izleyin ve içinizdeki Shelby gibi giyinme isteğini sonuna kadar bastırın. Çünkü üzülerek söylüyoruz ki, yakışmıyor.

7. Gossip Girl (IMDb: 7,4)

Sırada efsanevi Gossip Girl var. Bu diziyi izlemeyen de en az bir kez adını duymuştur. Eğer hala Gossip Girl’ün kim olduğuna dair spoiler yemediyseniz ve canınız aşırı entrikalı bir gençlik dizisi çekiyorsa başlamak için çok doğru bir zamandasınız!

Zengin bir grup kolejli gencin ilişkiler ağını ele alan ve popüler Netflix drama dizilerinden olan Gossip Girl, saman altından su yürüten bu grubun her hareketinin bir gün açığa çıkmasıyla başlıyor. Kimliği belirsiz bir yazar adeta hayalet gibi her an onları gözlemliyor ve başlarını en kötü şekilde belaya sokabilecek sırlarını ifşa ediyor. Grup, artık her adımlarını dikkatle atmak zorunda.

8. The Society (IMDb: 7,0)

Sineklerin Tanrısı kitabının modern Netflix dizisi için hazır olun! Ünlü kitaptan ilham alan bu yapımda, tüm yetişkinlerin gizemli bir şekilde ortadan kaybolduğu bir kasaba konu alınıyor. Kasaba gençleri etrafta anne, baba ya da öğretmenler olmadan hayatta kalmak zorunda. Ancak hayatlarının ruhsal olarak en gelgitli döneminde bırakın bir arada kalmayı, kendi adlarına en mantıklı kararı alabilmeleri bile bir mucize!

9. Unorthodox (IMDb: 8,1)

Aşırı baskıcı bir Yahudi topluluğundan kaçıp Berlin’e yerleşen genç bir kadını konu alan bu yapım, yeni çıkan Netflix drama dizileri arasında en çok ses getiren işlerinden biri. Brooklyn’den Berlin’e uzanan bu yolculukta, genç kadın dış dünya ile ilk kez tanışıyor. Diğer insanların nasıl yaşadıklarını kendisine evini açmış bir müzisyenin yardımı ile öğreniyor. Ancak Brooklyn’den uzaklaşmış olması, geçmişinin de kendi peşinden gelmeyeceği anlamına gelmiyor.

Netflix Animasyon Dizileri: İzlenmesi Gereken En İyi 18 Animasyon Dizisi!

10. Self Made Inspired By The Life Of Madam C.J. Walker (IMDb: 7,4)

İlk siyahi milyoner ile tanışmaya hazır mısınız? Madam C.J Walker’ın gerçek hikayesinden uyarlanan bu dizi, sizi de derinden etkileyecek. Dizide, Madam Walker siyahi kadınlarda yaygın görülen bir saç hastalığını geçirecek bir formül arıyor. Geliştirdiği krem çok ses getirince kendi kozmetik markasını kurup başına geçen Madam Walker böylece hem milyonlara örnek oluyor, hem de tarihe geçiyor. Bu etkileyici ve samimi hikaye sizde de merak uyandırdıysa ya da Netflix dönem dizilerini seviyorsanız, bu yapıma mutlaka bir şans vermelisiniz.

11. After Life (IMDb: 8,5)

Sırada izleyen herkesi etkileyen Ricky Gervais’li Netflix dizisi After Life var. Önceden söyleyelim, oldukça kaliteli ve içten bir dizi ile karşı karşıyasınız. Sizi kimi zaman güldürecek kimi zaman da derinden üzecek bu yapım mutlu bir hayat süren Tony’yi merkeze alıyor. Ancak Tony’nin mutlu hayatı eşinin ani ölümü ile tepetaklak oluyor. Acısı ile baş etmenin bir yolunu bulmaya çalışan Tony, hayatında ciddi bir değişikliğe gidiyor. Artık herkese o an içinden nasıl geliyorsa o şekilde davranmaya başlaması, kendisine yardım etmek isteyenler de dahil etrafındaki herkesi Tony’den uzaklaştırıyor. Son dönemin popüler Netflix drama dizileri türünde 8,5’lik IMDb puanıyla After Life, izlenmesi gereken kaliteli işlerden biri.

12. Gentefied (IMDb: 7,3)

Bu sıcak Netflix aile dizisi, dedelerini taco dükkanını kurtarmak için bir araya gelen üç kuzeni anlatıyor. Komedi dram karışımı bu dizinin eğlenceli yanları biraz daha ağır basıyor diyebiliriz. Ancak hikayesi oldukça samimi. Dizi, Morales ailesine odaklanıyor. Aile bağlarının çok önemli olduğu bu ailede, üç kuzen dedelerinin artık pek iş yapmayan taco dükkanını daha iyi bir yer yapabilmek için bir araya geliyorlar. Her birinin farklı karakteri ve bambaşka hayalleri olmasına karşın üçü de aileleri için bir arada kalmaya çalışıyorlar.

13. Atypical (IMDb: 8,3)

Yine bir dram komedi ile karşınızdayız. Oldukça beğenilen Netflix dizisi Atypical, 18 yaşındaki Sam’i merkeze alıyor. Sam, kendi yaşındaki diğer çocukları gibi yaşamak isteyen bir gençtir. Ancak otizmlidir ve ailesi için Sam’in dış dünyaya öylece açılmasını kabullenmek oldukça zordur. Yine de Sam, yaşının gereği olarak artık daha özgür olmak istemekte ve hepsinde de önemlisi bir kız arkadaşı olmasının hayalini kurmaktadır.

Sam’e karşı oldukça korumacı davranan annesi, kendisini keşfetmesi konusunda ona destek veren babası ve tüm işleri dengelemeye çalışan terapisti arasında Sam’in özgürlük arayışı tüm aile için zorlu bir sınava dönüşür.

14. Mindhunter (IMDb: 8,3)

Sırada ses getiren Netflix drama dizileri arasında yer alan Mindhunter var. Dizi, John Douglas’ın Türkçeye Zihin Avcısı olarak çevrilen romanı üzerine kurgulanmış. Bu kitap, FBI’ın seri cinayetleri sınıflandırma ve anlama sürecini anlatıyor. Temellerini bu kitap üzerine oturtan Mindhunter da henüz ‘seri katil’ tanımının dahi yapılmadığı 1979 yılında geçiyor. İki polis ve bir bilim insanı; arka arkaya ve belirsiz sebeplerle cinayet işleyen suçluların davranışlarını anlayarak bir kalıp oluşturmaya, böylece ileride işlenecek seri cinayetlerin önüne geçmeye çalışıyorlar. Ancak dönemin ön yargıları, karakterlerin kendi hayatlarında yaşadıkları dramlar ve araştırmanın en başta pek değer görmemesi işleri zorlaştırıp ilişkileri geriyor.

15. Better Call Saul (IMDb: 8,7)

Çok başarılı olmuş bir dizi bittikten sonra spin-offunun çıkmasına hepimiz alışığız. Bu spin off genelde asıl dizi kadar ilgi görmemekle birlikte kalite olarak da aslının yanından dahi geçemez. Ancak hiçbirimiz Emmy adaylığı olan bir spin-off ile pek karşılaşmadık sanırım. Better Call Saul da çok ses getirmiş başarılı dizi Breaking Bad’den sonra çekildi. Breaking Bad’den hatırladığımız Saul Goodman’ın, Walter White’tan önceki hayatına odaklanan dizide kendi halindeki bir avukatın nasıl yoldan çıktığını izliyoruz. Netflix’in popüler yapımı Breaking Bad’i sevenlerin mutlaka göz atması gereken oldukça kaliteli bir yapım.

16. When They See Us (IMDb: 8,9)

Gerçek bir hikayeden uyarlama olan en iyi Netflix drama dizileri arasında yer alan When They See Us, suç drama karışımı bir yapım. Central Park’ta gerçekleşen bir saldırının faili olmakla suçlanan beş siyahi gencin adalet arayışını anlatan dizi gerçekten etkileyici. Haksız yere suçlanan gençlerin dönemin ön yargılarını kırıp masumiyetlerini ispatlamaya çalışma süreçlerini başarılı şekilde ele alan When They See Us, görülmesi gereken işlerden biri.

En İyi Netflix Aşk Dizileri – 2020 GÜNCEL ÖNERİLER

17. Orange Is The New Black (IMDb: 8,1)

Büyük bir hayran kitlesine sahip olan Netflix dizisi Orange Is The New Black, güzel bir hayata sahip Piper Chapman’ın hikayesini anlatıyor. Chapman, sorunsuz hayatına devam ederken bir anda kendini üniversitede karıştığı bir suç olayı yüzünden hapishanede buluyor. Şehrin elit kesiminden gelen bu genç kadın, hayatında asla bilmediği bu ortama alışmaya çalışırken bir yandan da yeni arkadaşlıklar kuruyor. Ancak bu, Piper’ın hayatından memnun olduğu anlamına da gelmiyor. Ani şekilde hapse girişi hala daha hem Piper hem de çevresindekiler için ciddi bir sınav.

18. Dear White People (IMDb: 6,2)

Komedi dram türünde sıra dışı Netflix drama dizileri arasında yer alan yapım Dear White Peopla‘da, işlerin pek de dışarıdan görüldüğü gibi yürümediği bir üniversite konu alınıyor. Her ne kadar eşitlikçi görünse de yine de siyahi öğrencilerin zorluklar çektiği okulda, cesur bir kız bir gün Dear White People isminde bir radyo programı yapmaya başlıyor. Okul yönetimi de dahil okuldaki herkesten büyük tepki alan bu program, aynı zamanda öğrenci toplulukları arasındaki tüm ilişkilerin de kökten değişmesine yol açıyor.

19. Ölmek İçin On Üç Sebep (IMDb: 7,8)

Liseli bir genç kız intihar ettiğinde, olayın etkisi tüm okulda hissedilir. Ancak henüz aynı okuldan Jay Asher, Hannah’nın ölümünden iki hafta önce kaydettiği kaseti almamıştır. Jay, kaseti dinledikçe hem hayata hem de okulundaki herkese farklı bir gözle bakmaya başlar. Zira Hannah neden kendini öldürdüğünü tam on üç maddede sıra sıra anlatmaktadır.

En iyi Netflix drama dizileri içeriğimizin burada sonuna geldik. Siz de listemizdeki dizilerden izledikleriniz hakkındaki görüşlerinizi yorumlara yazmayı unutmayın. Ayrıca Netflix aşk dizileri adlı diğer içeriğimize de bir göz atabilirsiniz. Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere!

Yorumlar ( 1 )

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.