EN İYİ NETFLİX DİZİLERİ: Netflix Çaylaklarına Güncel Öneriler (2020)

Netflix’te her yeri darmadağın ettik. Ne komedisi ne polisiyesi kaldı. Sanal alemin en kapsamlı ve en iyi Netflix dizileri 2020 güncel adlı içeriğimize hazır olun!  ‘İzleyecek bir şey bulamıyorum‘ yakınmalarının sonu gelsin diye üşenmedik ve bu uzun listeyi sizler için çıkardık. Hazırsanız, Netflix’in 2020 yılında en çok izlenen dizileri listelensin! 🙂

Not: Listemiz en yüksek IMDb puanından en aza doğru ilerlemektedir.

En iyi Netflix Dizileri 2020 Güncel;

1. The Breaking Bad (IMDb: 9,5)

Kanser olduğunu öğrenen kimya öğretmeni Walter White, ailesine iyi bir gelecek bırakmak için her şeyi göze almıştır. White, eski öğrencilerinden biriyle iletişime geçer ve metamfetamin üretimine başlarlar. Böylece acımasız uyuşturucu dünyasına da hızlı bir giriş yapmış olurlar. Her bir bölümü ortalama 50 dakika olan bu yapımın toplamda 6 sezonu bulunuyor. Efsanevi Netflix dizisi Breaking Bad’i hala izlemediyseniz mutlaka bir göz atın!

2. Our Planet (IMDb: 9,3)

Her bölümde biricik dünyamızın bir başka noktasına odaklanan belgesel dizi, içerisinde barındırdığı yüksek görüntü kalitesi ile kullanıcıyı adeta ekrana kilitliyor. Görüntü açısından en başarılı Netflix dizilerinden olan Gezegenimiz’de; yağmur ormanlarından buzullara, dünyanın her bir noktasını oturduğunuz yerden keşfetmeniz mümkün. Ancak dizi aynı zamanda tüm bu güzelliklere nasıl zarar verdiğimizi de üzücü bir şekilde yüzümüze vuruyor. 2019 yapımı belgesel dizisi Our Planet, tek sezondan ve bu sezon içindeki 8 bölümden oluşuyor.

3. Rick And Morty (IMDb: 9,2)

Bu harika diziyi listeye almamazlık edemezdik! Biliyoruz, artık hepiniz bu yapıma aşinasınız. Adını duydunuz, iyi kötü konusunu biliyorsunuz ya da çoktan izlediniz. Ancak yine de Netflix animasyon dizileri arasında yer alan bu yapım övülmeyi gerçekten hak ediyor.

Dahi bilim insanı bir büyük baba ile onun tuhaf torununun boyutlar arası maceralarını konu alan Netflix dizisi Rick and Morty, aslında temelinde oldukça derin bir hikayeye dayanıyor. Farklı bilim kurgu filmlerine yaptığı göndermeler, gerektiğinde kendiyle bile dalga geçmesi ve karakterlerin hikayelerini alttan alta çok iyi işlemesi diziyi başarılı yapan noktalardan yalnızca birkaçı.

Dizinin yetişkinlere yönelik olduğunu belirtmekte fayda var. Nihayetinde basit bir çizgi dizi deyip sakın çocuklarla beraber izlemeye kalkmayın. Daha önemlisi, diziyi izlerken her türlü sonuca hazırlıklı olun! Efsanevi animasyon yapımı Rick and Morty, toplamda 4 sezondan oluşuyor. Yayımlanan bölümlerin her biri ise ortalama 22 dakika.

4. Sherlock (IMDb: 9,1)

Efsanevi dedektif Sherlock Holmes, modern dünyada yeniden karşımızda! Çok uzun aralıklarda gelen yeni sezonlar biraz can sıkıcı olsa da ne yapalım seviyoruz…

5. When They See Us (IMDb: 8,9)

Bir grup siyahi genç, işlemedikleri bir suç için yargılandıklarında yüzyılların ön yargılarının asla kaybolmadığı anlaşılır. Görünen o ki, bazı fikirler olması gerektiği gibi tarihe karışmamış, sadece şekil değiştirmiştir. Gerçek olayların senaryoya serildiği Netflix’te yer alan bu suç belgeselinde, gençlerin yaşadıkları yargı süreci ve tüm bu sürecin hayatlarını nasıl etkilediği çarpıcı bir biçimde anlatılmış. Drama konulu Netflix dizileri kategorisinde başarıyı yakalayan When They See Us, tek sezon fakat her bir bölümü 1 saat 10 dakika kadar sürüyor.

6. Peaky Blinders (IMDb: 8,8)

1900’lü yılların başında Thomas Shelby, bir suç çetesi lideridir. Hayattaki tek amacı ise bu sert dünyada yükselmek ve sözü geçen biri olmaktır. En iyi Netflix dizileri arasında yer alan bu yapım, sırf etkileyici İngiliz aksanı ve harika kostümleri için bile izlenebilir. Henüz 5 sezona sahip dizinin bölümleri ortalama 55 dakika civarında.

7. Narcos (IMDb: 8,8)

Ünlü uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın hayatını anlatan popüler Netflix dizisi Narcos, aynı anda Pablo’nun yakalanma sürecini de konu alıyor. Kovalamacanın asla bitmediği yapımda, Escobar’ın iç dünyasını da yakından tanıma fırsatı buluyoruz.

 • Tür: Biyografi, Suç Drama
 • Google: %94 Rotten Tomatoes: %89
 • Yıl: 2015 – 2017
 • NETFLİX’TE İZLE

8. Black Mirror (IMDb: 8,8)

Black Mirror, alternatif yakın geleceklerde teknolojinin hayatımızın ne kadar içine işleyebileceğini anlatan bir Netflix dizisi. Ancak bunu oldukça karamsar bir şekilde yapıyor. Dizide, gelişen teknolojinin getirilerinden çok bize ödeteceği bedellere odaklanılıyor. Her bölümü konu olarak birbirinden bağımsız olduğu için sezonlar arasında gezerek konusu ilginizi çeken herhangi bir bölümü izleyebilirsiniz.

Konular ve karakterler birbirinden tamamen bağımsız, ancak ara ara bölümler arasında ufak göndermeler yaşandığı da oluyor. Siz de teknolojinin hayatımızın her yerine çoktan işlediği çağımızda bu çılgın gelişmelere biraz mesafeli yaklaşıyorsanız Black Mirror, çılgın komplo teorileri ile kafayı bozmak için harika bir yapım!

 • Tür: Dram, Bilim Kurgu, Gerilim
 • Google: %92 Rotten Tomatoes: %83
 • Yıl: 2011-
 • NETFLİX’TE İZLE

9. Stranger Things (IMDb: 8,8)

Seksenli yılların muhteşem atmosferi eşliğinde harika bir maceraya hazır olun! Ünlü bilim kurgu filmlerine yaptığı göndermeler ile çokça beğenilen şimdiden en iyi Netflix dizileri arasında gösterilen Stranger Things; çizgi romanlar, masa oyunları ve fantastik hikayelerden hoşlanan sıkı bir arkadaş grubunu anlatıyor Dizide olaylar, bu grubun üyelerinden Will’in gizemli şekilde ortadan kaybolmasıyla başlıyor. Küçük yaşlarına rağmen Will’i aramaktan asla vazgeçmeyen arkadaşları, kasabanın yıllardır büyük bir sırrı sakladığını keşfetmek üzere.

10. Better Call Saul (IMDb: 8,7)

Breaking Bad’den tanıdığımız avukat Saul Goodman, her zaman böyle biri değildi! Bir adamın doğru yoldan çıkıp yozlaşmaya giden hikayesini izlediğimiz Better Call Saul, bolca ödül toplamış çok sağlam bir spin off dizisi.

11. House of Cards (IMDb: 8,7)

Frank Underwood, bakan olmak ve politik hayatta yerini garantiye almak için üstüne düşeni fazlasıyla yapmıştır. Ancak yine de yerine bir başkası getirilir. Artık intikam almak için kendi planını devreye sokma vakti gelmiştir.

12. Bojack Horseman (IMDb: 8,7)

Yıldızı sönmüş televizyon yıldızı Bojack, eski şöhretine kavuşmak için bir kitap yazmaya karar verir. Ancak sorumsuzluğu yüzünden kendi hayatını anlatacak olan kitabın taslağını bile oluşturamaz. Böylece yayın evinden aldığı öneri ile bir hayalet yazar tutmaya karar verir. Biz deböylece Bojack’in hayatını izlemeye başlarız.

Eski ünü kalmamış, etrafında hiç gerçek dostu olmayan Bojack Horseman’ın yürek burkan ama bir o kadar da eğlenceli hikayesini siz de mutlaka izlemelisiniz. Netflix’te yetişkin çizgi dizileri türünde oldukça önemli bir yere sahip olan Bojack Horseman’ın oldukça büyük bir de hayran kitlesi var. Eleştirmenlerden ve izleyicilerden büyük beğeni elde etmiş durumda. Tüm zamanların en iyi Netflix dizileri arasında yer alan bu yapımı basit bir çizgi dizi olarak görüp küçümsemeyin sakın, içerisinde hayata dair ciddi fikirler ve ironiler var.

 • Tür: Animasyon, Komedi, Dram
 • Google: %95 Rotten Tomatoes: %93
 • Yıl: 2014 – 2020
 • NETFLİX’TE İZLE

13. The Crown (IMDb: 8,7)

Kraliçe Elizabeth’in tahta geçmesi ile saraydaki tüm düzen değişmek üzeredir. Dünyanın ve İngiltere’nin mevcut durumu, Kraliçe Elizabeth için işleri yeterince zorlaştırırken bir de saraydaki entrikalar ile baş etmek zorundadır.

14. Dark (IMDb: 8,7)

Küçük bir çocuğun kaybı, kasabadaki herkesi alarma geçirir. Kasabanın sakinleri, hiç tahmin etmedikleri bir gizemin içine çekilmektedirler. Bu popüler Netflix bilim kurgu dizisi, tüm zaman algınızı birbirine karıştıracak.

15. Mad Men (IMDb: 8,6)

Sırada henüz yayınlanırken efsaneleşmiş Netflix dizisi Mad Men var. Üstelik Mad Men’in bu şöhreti boşuna değil. Ne de olsa dizinin arkasında Matthew Weiner var. Kendisini doğrudan tanımıyor olabilirsiniz ancak The Sopranos’u duymuşsunuzdur diye düşünüyoruz. İşte Weiner, gelmiş geçmiş en iyi dizilerden biri olarak kabul edilen The Sopranos’un arkasındaki isim! Altmışlar ruhunu doyasıya hissedeceğiniz dizi, New York’un reklamcılık dünyasını konu alıyor. Don Draper ve ekibini merkeze alan dizide dönemin şartlarını, sert rekabet ortamını ve insanların yükselmek için neler yapabileceğini göreceksiniz.

 • Tür: Drama
 • Google: %89 Rotten Tomatoes: %94
 • Yıl: 2007 – 2015

16. Daredevil (IMDb: 8,6)

Gözleri görmese de başarılı avukatlık kariyerine devam eden Matt Murdock, görmediği uzun yıllarda diğer tüm duyularını üst düzeye getirmiştir. Bu becerileri geceleri Daredevil adıyla kötülükle savaşırken fazlaca işine yarar.

 • Tür: Aksiyon, Suç, Drama
 • Google: %94 Rotten Tomatoes: %92
 • Yıl: 2015 – 2018
 • NETFLİX’TE İZLE

17. Mindhunter (IMDb: 8,6)

Dünya henüz seri katil kelimesini hiç duymamışken, sıra dışı bir üçlü emniyetten aldıkları ödenek ile bir araştırma projesi başlatırlar. Ancak bu proje zamanla kendi üstleri de dahil birçok kesimi rahatsız etmeye başladığında, projeyi başarıya ulaştırmaktan başka şansları kalmaz.

18. Suits (IMDb: 8,5)

Sırada oldukça yeni olmasına rağmen şimdiden en iyi Netflix dizileri arasında yer alan bir yapım var. Siz de mahkeme salonları ve jüriye yapılan havalı savunmalardan hoşlanıyorsanız, The Suits’e bir göz atabilirsiniz. Dizi, dahi Mike Ross ve arkadaşı Harvey Specter’i anlatıyor.

Mike, inanılmaz bir deha olmasına rağmen hukuk fakültesinden atılmıştır. Harvey ise Harvard hukuk mezunu gözde bir avukattır. İkilinin yolları kesiştiğinde Harvey, Mike’ın hukuk konusundaki bu dehasından yararlanmak ister. Ancak Mike’ın herhangi bir avukatlık lisansı olmadan davalara katılabilmesi mümkün değildir. Böylece ikili, Mike’ın Harvard mezunu olduğu yalanını uydururlar.

19. Community (IMDb: 8,5)

Hayat Jeff için gayet yolunda gitmektedir. Ta ki üniversite diplomasının sahte olduğu ortaya çıkana kadar. Ancak Jeff şanslıdır. Yıllardır üstünden para kazandığı diplomasına gerçekten sahip olması için kendisine bir şans daha verilir. Tek yapması gereken, üniversiteye dönmek ve derslerini yeniden vermektir. Herkesin yetişkinlik hayatında kurduğu ‘Keşke tekrar üniversitede olsam’ cümlesi Jeff için artık gerçeğe dönüşmüştür. Ancak yetişkinlik hayatının sorumlulukları giderek üstüne gelirken, on sekizinde bir genç gibi kendini partilerden partilere attığı bir üniversite hayatını kaldırabilecek midir? Üstelik, kendisi ile aynı sebepten tekrar okula dönmek zorunda kalan bir grup insanla vakit geçirmek zorundadır. Başta okul yönetimi ve öğretmenler tarafından güvenilir bulunmayan bu insanlar, zamanla kendi aralarında bağ kurar ve sıra dışı bir topluluk oluştururlar.

Altı sezonu geride bırakmasına rağmen Community, pek bilinen bir dizi değil. Biraz gerilerde kaldığını düşünüyoruz. Hak ettiği takdiri alması için de bu yapımı izlenmesi gereken Netflix dizileri listemize aldık. Dizi, ekranlarda reyting konusunda pek başarı gösterememiş ancak izleyen birçok kişiden tam not almayı başarıyor. Siz de bu farklı mizah anlayışına sahip yapıma bir şans vermek isteyebilirsiniz.

20. Vikings (IMDb: 8,5)

700’lü yıllarda geçen bu Netflix dizisi, Kuzeyli fakir bir çiftçinin büyük bir Viking liderine dönüşmesini anlatıyor. İsyan etmekten çekinmeyen Ragnar Lothbrok, aman vermez denizlerde hayatta kalabilmek için elinden gelen her şeyi yapıyor.

21. Love, Death +Robots (IMDb: 8,5)

Harika bir Netflix animasyon antolojisi ile devam ediyoruz. Her biri farklı bir tarza sahip ve konuları bağımsız bölümlerden oluşan bu dizi, gerçekten oldukça şaşırtıcı. Üstelik bölümlerin uzunlukları da sizi asla yormuyor. Yani çok az vaktiniz bile varsa 6 dakikalık bir bölümünü hemencecik izleyebilirsiniz. Diziye mutlaka bir şans verin diyoruz. Hatta izledikten sonra ‘Senin en sevdiğin bölüm hangisi?’ geyiğini çevirmek için yorumlara da bekleriz.

22. Ozark (IMDb: 8,4)

Yasa dışı yollara giren finans danışmanı, girdiği belalar boyunu aşınca ailesini Missouri’deki Ozark kasabasına taşır. Ancak bir kere suça bulaşınca, bundan kurtulmak oldukça zordur. Peşinden bu küçük kasabaya da gelen mafyadan kurtulmak için iki seçeneği vardır. Kaçmaya çalışırken ölmek ya da bu küçük yerde dikkat çekmeden beş yıl içinde 500 milyon dolar aklamak.

23. La Casa De Papel (IMDb: 8,4)

İşinde usta hırsızlardan oluşan bir grup, başlarında Profesör ile birlikte İspanya Kraliyet Darphanesi’ni rehin alırlar. Tüm zamanların en iyi Netflix dizileri arasında yer alan bu yapımda gerilim bir an bile eksik olmuyor. Ekip eğer büyük vurgunu başarıyla tamamlayamazsa, kaybedecekleri yalnızca özgürlükleri olmayabilir.

24. Midnight Gospel (IMDb: 8,3)

Rick and Morty sevenlerin hoşuna gidebileceğini düşündüğümüz bu yapımda, bir uzay yayıncısı olan Clancy’i izliyoruz. Kahramanımız, evindeki evren simülatörü ile her bölümde başka bir evrene yolculuk yapıyor. Amacı ise burayı kayıt altına almak ve mümkünse gittiği yerin sakinleri ile biraz sohbet etmek. İşler her zaman yolunda ilerlemiyor. Ancak Clancy, yayına koyacak bir şeyler bulmak zorunda. Siz de hayata dair mesajlarını akla gelebilecek en uçuk kaçık şekillerde veren Netflix dizilerini seviyorsanız, Clancy’nin evrenler arası yolculuğundan keyif alabilirsiniz.

25. Dirk Gently’s Holistic Dedective Agency (IMDb: 8,3)

Büyük kafa karışıklıklarına hazır olun! Usta bilim kurgu yazarı Douglas Adams’ın aynı isimli romanından uyarlanan bu Netflix dizisi, holistik dedektif Dirk Gently ve onun bitmek tükenmek bilmeyen maceralarını konu ediyor. Douglas Adams’ı muhtemelen Otostopçunun Galaksi Rehberi serisinden tanıyacaksınız. İşte, tıpkı Otostopçu’nun Galaksi Rehberi’inde olduğu gibi bir yandan macera dolu bir yandan da absürt olaylar dizisi bu yapımda da sizi bekliyor olacak.

Dizide her şey o kadar mantıksız ve birbirinden alakasız ki, bir noktada bu kaos kendi içinde bir düzen oluşturuyor. Zaten holistik dedektiflik de tam olarak bunun için var! Evrendeki her olayın birbiri ile bağlantılı olduğunu ve olması gereken yere evrenin kendini götüreceğine inanan Dirk, bu büyük akıntının kendisini çözülmesi zor davalara sürüklemesine izin veriyor.

İlk bölümlerde aklınız çok karışabilir. Siz de en iyi Netflix dizileri arasında yer alan bu yapıma birkaç bölüm şansı verin. Olaylar kısa sürede birbirlerine bağlanmaya başlıyor ve diziden giderek daha fazla zevk alıyorsunuz.

 • Tür: Polisiye, Aksiyon, Macera, Komedi
 • Google: %96 Rotten Tomatoes: %85
 • Yıl: 2016 – 2017
 • NETFLİX’TE İZLE

26. Grace and Frankie (IMDb: 8,3)

Hayata dair sıcak bir komedi arıyorsanız Grace ve Frankie tam sizlik! Şöyle soğuk akşamlarda çayımı alıp hem eğleneyim hem de aralarda hüzünleneyim diyenlerin Netflix dizisi kesinlikle Grace and Frankie. Dizinin konusu da oldukça sıra dışı. Ayrıca ilk yayınlanmaya başladığı sezondan beri birçok ödül toplamış bir yapımdan bahsediyoruz. Zaten oyunculukları da kaliteleri ile ödülleri hak ettiklerini gösteriyor.

Lafı çok uzatmadan Netflix dizi önerileri listemizin gözdesi olan bu yapımın konusuna geçelim. Grace ve Frankie, eşleri uzun yıllardır iş ortağı ve aynı zamanda çok yakın arkadaş olan iki kadındır. Eşleri çok iyi anlaşsa da bu iki kadın birbirlerinden pek hoşlanmaz. Olabildiğince az bir araya gelmeye çalışırlar. Ancak bir gün, ikisinin de eşleri kendilerine sarsıcı bir haber verir. Birbirlerinin en yakın arkadaşı olan eşleri, aslında birbirlerine aşıktır! Üstelik Grace ve Frankie’den ayrılıp beraber yaşamaya karar vermişlerdir. Kocalarından aldıkları bu inanılmaz haber karşısında oldukça şaşıran iki kadın, artık hayatlarına tek başlarına devam etmek zorundadır.

Birbirine zıt karakterli iki kadının ayrılıktan sonra ayakta kalma ve dost olma hikayesini izlediğimiz bu dizide, ana karakterlerin çocukları ve onların hayatları da gösteriliyor. Kısaca kendimizi bir anda kocaman bir ailenin içinde buluyoruz. Gerisi ise, tıpkı hayat gibi! Kimi zaman sizi güldürüyor, kimi zaman ağlatıyor. Çoğunlukla da ikisini aynı anda yapıyor.

27. Sex Education (IMDb: 8,3)

Kendisi seks hakkında hiçbir şey bilmezken, tüm okula ders vermeye kalkmamalıydı! Otis ve arkadaşlarının  eğlenceli macerası, lise hayatlarını dönülmez bir şekilde değiştirmek üzere.

28. The Good Place (IMDb: 8,2)

Hiç nasıl öleceğinizi düşündünüz mü? Peki ya öldükten sonra neler olacağını? Bu sorular herkesin en az bir kere aklını kurcalamıştır. Ancak pek az kişinin ölümden sonrayı The Goog Place gibi düşündüğüne eminiz! Eleanor ve dünyanın diğer yerlerinden üç kişi, ani ölümlerinin ardından kendilerini cennette bulurlar.

Diğer üç kişi, çoktan cennetin tadını çıkarmaya başlamıştır. Ancak Eleanor için her şey tam olarak yerine oturmaz. Kendisi, cennette olmaması gerektiğine emindir. Bir yanlışlık sonucu cennete alınmıştır. Şimdi, her şey bittikten sonra, ölüm bile geride kaldıktan sonra, bir hata olduğunu söylemeli midir? Yoksa burayı gerçekten hak ettiğine etrafındaki herkesi inandırabilir mi?

Alışık olduğunuz tarzın dışında bir mizah anlayışına sahip olan ve bu özelliği ile en iyi Netflix dizileri arasında yer alan The Good Place, ilk birkaç bölüm sıkıcı gelebilir. Aslında ilk bölümler durgun değil. Dizide birçok gelişme yaşanıyor. Ancak yine de alışık olmayanların bu dizinin mizah anlayışına alışması birkaç bölümü bulabilir. Farklı türde bir komedi izlemek isterseniz, bir göz atın.

 • Tür: Komedi, Drama, Fantastik
 • Google: %95 Rotten Tomatoes: %97
 • Yıl: 2016 – 2020
 • NETFLİX’TE İZLE

29. Lucifer (IMDb: 8,2)

Şeytan tatile çıktı! Cehennem bekçisi Lucifer Mornigstar, bir gün cehennemdeki işinden çok sıkıldığını fark eder. Zaten aynı zamanda patronu olan babasıyla da (Tanrı) arası pek iyi değildir. Tüm sorumluluklarını diğer tarafta bırakıp dünyaya gelen Lucifer, burada gününü gün etmektedir. Bir gece kulübü satın alır ve gece hayatını sonuna kadar yaşamaya başlar. Ancak yine de içindeki boşluğu tam olarak doldurabilmiş değildir. Bu yüzden tanıştığı insanlara oyunlar oynar. Birinin gözlerine içine bakarak ona en derin arzularını itiraf ettirebilme yeteneği, başı her sıkıştığında onu kurtarmaktadır.

Bir gün, bir cinayet davasında dedektif Chloe kendini sorgulamaya geldiğinde ise her şey değişir. Görünüşe göre Chloe, Lucifer’ın bu gizemli yeteneğinden etkilenmemektedir. Lucifer, ilk kez yeteneklerinin işlemediği bir insanla karşılaşmıştır. Ve bu olayın peşini bırakmaya da niyeti yoktur. Chloe’yi özel yapanın ne olduğunu bulma yolunda Lucifer, kendini dava gözlemcisi olarak Chloe’nin yanına aldırmayı başarır. Artık ikili, gizemli cinayet davalarına birlikte gitmektedir.

Yeni toparladığı kariyeri ve tepe taklak olmuş evliliği ile Chloe için Lucifer her ne kadar bir yük olsa da zamanla cinayet çözme konusunda iyi bir ekip olurlar.

Son yılların en iyi Netflix dizileri arasında yer alan Lucifer; komedi, polisiye, dram ve fantastik türlerini içerisinde barındırıyor. Üstelik Lucifer rolünde Tom Ellis’i görüyoruz ki kendinin aksanı bile diziyi izlemek için başlı başına bir sebep.

30. The Walking Dead (IMDb: 8,2)

Aslında bu diziyi hepinizin duyduğunuzu düşünüyoruz ancak yine de listemize almak istedik.

Aynı isimli çizgi romandan uyarlanan Netflix dizisi, zombi istilası altındaki bir dünyada geçiyor. Bilinmeyen bir sebepten ötürü zombiye dönüşen insanlar, hayatta kalanlar için büyük tehlike arz ediyor. Dünya kaosa sürüklenirken Şerif Rick’in hiçbir şeyden haberi yok. Vurulduktan sonra komaya giren Rick, uyandığında kendini tüm bu karmaşanın ortasında buluyor. Artık geride kalan bir avuç insan için yapılabilecek en iyi şey hayatta kalmak. Ancak bunun için öncelikle beraber kalabilmeyi öğrenmeleri gerekiyor.

31. The End Of The F***ing World (IMDb: 8,1)

Sınır tanımaz gençlik ve dram türündeki bir yapım ile devam ediyoruz en iyi Netflix dizileri listemize. Sosyopat olduğuna emin olan bir genç, okulda tanıştığı garip kızı ilk kurbanı olarak seçmiştir. Kız sevgili olmaya, oğlan katil olmaya çabalarken başlarını alıp gitmeye karar verirler. Nereye gideceklerine ve hayatlarını bu noktadan sonra nasıl devam ettireceklerine dair hiçbir fikirleri olmayan bu iki genç, henüz başlarına neler gelebileceğinden de habersizdir.

Karakterlerin tam olarak yaşlarına uygun tutarsızlıklarda davrandığı, dışarıya karşı çizdikleri imaja karşı iç dünyalarında ne kadar hassas ve korkak olduklarının çok iyi yansıtıldığı bu Netflix dizisi, oldukça sıra dışı. İki sezonu ve kısa süreli bölümleri ile diziyi bir oturuşta bitirebilirsiniz.

 • Tür: Macera, Komedi, Suç
 • Google: %97 Rotten Tomatoes: %93
 • Yıl: 2017 – 2019
 • NETFLİX’TE İZLE

32. Altered Carbon (IMDb: 8,1)

Suçlu bulundu, cezasını çekti. Cezası bittiğinde aradan tam 250 yıl geçmişti! Ancak hala daha özgürlüğünü tam kazanmış değil. Gizemli bir cinayetin failini bulamazsa, uzun uykusuna bir daha uyanmamak üzere dönmesi gerekecek.

 • Tür: Aksiyon, Drama, Bilim Kurgu
 • Google: %91 Rotten Tomatoes: %76
 • Yıl: 2018 –
 • NETFLİX’TE İZLE

33. Unorthodox (IMDb: 8,0)

Şimdi son zamanlarda Netflix’te popüler olmuş Unorthodox’tan bahsedelim. Bu dizi için kısaca, genç bir kadının özgürlük hikayesi diyebiliriz. Dizide dış dünyaya oldukça kapalı yaşayan tutucu bir topluluk içindeki Esty’yi görüyoruz. Hasidik Yahudi topluluğun bir üyesi olarak ondan olabildiğince sessiz olması, eşine hizmet etmesi ve doğurabildiği kadar çok çocuk doğurması bekleniyor. Ancak Esty diğerleri gibi değil. Dünyanın her yerinden insanın bulunduğu çok kültürlü Brooklyn’de yaşadığı hayattan bunalan bu genç kadın bir gün ailesini, kocasını ve hayatı boyunca bildiği tek yer olan evini geride bırakıyor.

Geçmişinden ve şehrin her yerinde kendisini bulabilecek olan Yahudi topluluğundan kaçmak için sığındığı yer ise Berlin. Burada Esty, kendisine evini açan bir müzisyen ile hayatı yeniden keşfediyor. Ancak doğduğundan beri içinde olduğu bu topluluktan çıkması o kadar kolay değil. Geçmişi Berlin’de de peşini bırakmazken Esty; parasız, eğitimsiz, işsiz ve hiç bilmediği bir ülkede tek başına. Bu, kesinlikle kolay kazanılan bir savaş olmayacak.

34. How To Get Away With Murder (IMDb: 8,1)

Gizemli cinayet hikayelerini sever misiniz? Eğer seviyorsanız, Netflix dizileri içinde izleyebileceğiniz en iyi suç yapımlarından birini size önerelim. How To Get Away With Murder, cinayetlerin daha çok mahkemede geçen kısımlarına odaklanıyor. Dizi, kriminal savunma dersi profesörü ve bir grup öğrencisinin derslerde hayali vakaları çözmeye çalışmaları ile başlıyor. Profesörleri, onlara kendi deyimi ile ‘cinayetten yakayı sıyırmayı’ anlatıyor. Sınıfın hırslı ve gözde öğrencileri için bulunmaz bilgilere sahip bu kadın ve ekibinin en son bekleyeceği şey ise gerçek bir cinayet davasının ortasında kalmak. Bir anda kendilerini gizemli bir ölüme olmak isteyeceklerinden çok daha yakın bir konumda bulan bu grup için, derste öğrendiklerini gerçek hayatta uygulama vakti.

35. Gilmore Girls (IMDb: 8,1)

Henüz lise çağında bir gençlik hatası sonucu hamile kalan Lorelai ve ailesinin arası, o günden sonra eskisi gibi olmamıştır. Ancak Lorelai sıfırdan başlayıp kızını yetiştirmeyi ve temizlikçi olarak girdiği otelde müdürlüğe yükselmeyi başarmıştır. Mantığın karşısında daima duygularını tercih eden çocuk ruhlu bu kadının zeki ve başarılı kızı çok seçkin bir okuldan kabul alır. Lorelai, bu okulun yüksek masraflarını karşılayabilmek için ailesi ile kopan bağları istemese de tekrar kurmak zorundadır. Lorelai’ın annesi, torununun okul masraflarını karşılamak için tek bir şart koşar. Haftada bir akşam beraber yemek yiyeceklerdir.

Aradan yıllar geçtikten sonra anne babası ile iletişim kurmak Lorelai için olduğu kadar ailesi için de zordur. Üstelik artık ortada aralarındaki kırgınlıkları ve yaşanmışlıkları yansıtmak istemedikleri bir de çocuk vardır. Şirketin yayın haklarını satın aldığı Netflix dizileri arasında yer alan ve bu sebeple başka yerde bulmakta biraz zorlanabileceğiniz bu nostaljik ve sıcak yapımda, bir anne kızın her seferinde daha da güçlenerek büyüme hikayesine şahit olacaksınız.

36. That 70’s Show (IMDb: 8,1)

Eski zaman hasreti çekenler buraya! Size sıcacık, eğlenceli bir Netflix komedi dizisi ile geldik. Üstelik dizimiz 70’lerde geçiyor! 1998’de yayın hayatına başlayan dizi, 70’li yıllarda lise öğrencisi olan bir grup gence odaklanıyor. Gençlik sorunları ve aile ilişkilerini irdeleyen dizide, karakterlerin zamanla büyümelerine de şahit oluyoruz. Mila Kunis ve Aston Kutcher gibi günümüzün ünlü yıldızlarının ilk kez boy gösterdiği işlerden olması ile de önemli olan That 70’s Show, aradan yıllar geçmesine rağmen hala daha popülerliğini koruyan nadir yapımlardan.

37. Rise Of Empires: Ottoman (IMDb: 8,0)

Bu dizide her sezon tarihi değiştirmiş bir imparatorluğun kuruluş hikayesini anlatıyor. Son zamanların en iyi Netflix dizileri arasında yer alan yapımının ilk sezonunda İstanbul’u yeniden fethediyoruz! Hem belgesel hem de dizi formatında ilerleyen Rise Of Empires, sizi adeta kendisine bağlayacak.

38. Never Have I Ever (IMDb: 8,0)

Netflix’teki yeni komedi gençlik dizilerinden olan Never Have I Ever, Hint kökenli bir genç kızın lisede popüler olma çabasına dair eğlenceli bir yapım. Her derste inanılmaz başarılı Devi, biri okulun teknoloji dahisi diğeri de drama kulübünün ateşli üyesi olan iki en yakın arkadaşı ile popüler olmaya oldukça uzak.

Okulda herkesin takma isimler taktığı bu üçlü, Devi’nin yaşadığı zorlu bir yıldan sonra kaderlerini değiştirmeye kararlı. Ancak okulda bir kere adları çıktıktan sonra, kendilerini popüler kızlar haline getirmeleri çok da kolay olmayacak. Popüler bir izleyici kitlesine sahip olan ve komedi türündeki en çok izlenen Netflix dizileri yer alan Never Have I Ever, yeni aşkların başladığı ve arkadaşlıkların sınandığı işleyişiyle sizi kahkahalara boğacak.

39. Russian Doll (IMDb: 7,9)

Kimse ölmek istemez ancak yine de birini seçmek zorunda kalsanız, bir kez ölmeyi mi yoksa ölmeyi becerememeyi mi tercih ederdiniz? Aksi programlamacı Nadia, kendisine tahammül edebilen bir avuç insandan oluşan arkadaş grubu ile hayatına devam etmektedir. Ancak bir gün hiç hesaplamadığı bir şey olur, ölür! Sonra daha da beklenmedik bir şey olur ve Nadia kendini yeniden hayatta bulur. Her ölümünden sonra aynı ana geri dönen Nadia, bir kez daha saçma bir sebepten ölmeden önce toplayabildiği kadar çok bilgi toplamak zorundadır. Bu döngünün içinden çıkmak için altın kural öncelikle hayatta kalmak, sonrasında ise araştırmalarını derinleştirmek.

40. The OA (IMDb: 7,9)

Genç bir kadın gizemli şekilde ortadan kaybolur. Aradan tam yedi yıl geçtikten sonra ise yine bir o kadar gizemli şekilde ortaya çıkar. Ancak geçen sürede oldukça fazla şey değişmiştir. Kaybolmadan önce gözleri görmeyen karakterimiz, görme yetisini yeniden kazanmıştır. Üstelik kazandığı tek yetenek de bu değildir. Genç kadının gizemli hali bazılarının dikkatini çekerken, o burada olma amacını çok iyi biliyor. Kendisini gibi özel yeteneklere sahip bir avuç insanı mümkün olan en kısa sürede toplamak ve büyük bir görevi tamamlamak zorunda. Dram ve fantastik türündeki popüler Netflix dizisi The OA, izleyicisini sıkmadan yapımlardan…

 • Tür: Dram, Fantastik, Gizem
 • Google: %90 Rotten Tomatoes: %84
 • Yıl: 2016 – 2019
 • NETFLİX’TE İZLE

41. Good Girls (IMDb: 7,9)

Komedi dram ağırlıklı Netflix dizisi Good Girls, hayatları pek de yolunda gitmeyen üç kadının para kazanmak için yasa dışı yollara başvurmasını konu alıyor. Eşinin kendisini aldatması ve boğazlarına kadar borca battıkları gerçeği ile baş etmeye çalışan Beth, sorumsuzluğu yüzünden kızının velayetini kaybetmek üzere olan Beth’in beş parasız kardeşi Annie ve kızı böbrek hastası arkadaşları Ruby, bir gün daha fazlasını kaldıramayacaklarını anlarlar. Üçlünün basit bir yerel marketi soyması ile olaylar başlar.

42. You (IMDb: 7,8)

Takıntılı bir adam, ilgisini çeken insanların hayatlarına sızmak için hiçbir sınır tanımamaktadır. Başlarda flört etmek için fazla hevesli biri gibi görünse de Joe’nun gerçek yüzü çok yakında ortaya çıkacak.

43. Maniac (IMDb: 7,8)

Garip bir ilaç deneyindeki deneklerden ikisi, tüm araştırmacıları şaşırtan biçimde her seferinde koparılmaz bir bağ kurarlar. Deney beklenmedik yerlere doğru giderken, deneyi yürütenlerin kişisel hırsları deneklerin güvenliğinin önüne geçecek midir? Pek bilinmeyen Netflix dizileri arasında yer alan Emma Stone’lu Maniac yapım, gerçek ile hayalin birbirine karıştığı ilginç bir kovalamaca hikayesi sunuyor.

44. Jane The Virgin (IMDb: 7,8)

Listemize son yılların en çok beğenilen Netflix dizileri içinde yer alan komedi yapımı Jane The Virgin ile devam ediyoruz. Dinine sıkı sıkıya bağlı bir anne ve ondan da sıkı bir büyük anne tarafından yetiştirilen Jane, evlenene kadar kimseyle ilişki yaşamayacağına söz vermiştir. Ancak rutin bir kontrol için gittiği hastanede büyük bir hata yapılır. Hamile kalmak isteyen bir kadına yapılması gereken iğne Jane’e yapılır. Hamile kalan Jane için bu tam bir kaos demektir. Başta annesini ve büyük annesini herhangi biriyle bir şey yaşamadığına inandırması gerekmektedir. Sonrasında ise tüm hayat planını yeni baştan yapması! Bir yanda uzun süredir devam eden kendi ilişkisi, diğer yanda hamilelik haberi ve çocuğun gerçek anne babası varken tüm bunlar Jane için çok fazla!

45. Titans (IMDb: 7,8)

Süper kahraman dizileri sevenlerin oldukça hoşuna gidecek Netflix dizisi Titans, süper güçlere sahip bir grup genci konu alıyor. Birbirlerinden ve kendi güçlerinden habersiz bu gençler, hem peşlerindeki hem de dünyadaki kötülerle savaşmak için iyi bir ekip olmak zorunda. Ancak henüz kendilerini yeni keşfederken hayatlarını bir takıma adamak oldukça zor.

46. Santa Clarita Diet (IMDb: 7,8)

Mükemmelliyetçi Sheila ve bu durumdan pek de memnun olmayan eşi Joel’in sıradan bir hayatları vardır. Joel arada sırada Sheila’dan gizli tüttürse de, hayatlarında garip sayılabilecek tek nokta budur. Banliyöde güzel bir evleri, emlak şirketinde uzun yıllar emek vererek oluşturdukları kariyerleri ve bir ergen kızları olan bu çiftin tüm rutinleri bir anda yerle bir olmak üzere. Sheila, bir gün işte feci şekilde midesini bozar. Kendine geldikten sonra ise artık eski Sheila değildir. Gözü insan etinden başka bir şey görmeyen Sheila ve kocası, bu durumun tam olarak ne olduğunu çözmeye çalışırken kariyerlerinde hızlı bir yükseliş için de Sheila’nın garip durumundan faydalanmaktan geri kalmazlar.

Sheila için hayat hızla değişirken, başına gelen bu olayın karakterine de büyük etkisi olmuştur. Uçuk kaçık ve bir o kadar da eğlenceli Netflix dizileri arıyorsanız bu yapımdan istediğiniz her şeyi bulacaksınız!

47. Atiye (IMDb: 7,6)

Ressam olan Atiye, her zaman etrafındakilerden farklı olmuştu. Ancak Göbeklitepe’deki araştırma fotoğraflarını gördüğünde artık bazı şeylerin tesadüf olamayacağından emindi. İstanbul’dan Urfa’ya uzanan bu yolculuk, Atiye’nin inandığı her şeyi darmadağın edebilir.

48. Aşk 101 (IMDb: 7,6)

Doksanlı yıllarda bir lisedeki baş belası grup, her zaman kendilerini koruyan anlayışlı öğretmenleri sayesinde yakayı kurtarmaktadır. Ancak öğretmenin tayini çıktığında, müdürün kendilerini okuldan atmak için bir gün bile beklemeyeceği bir sır değildir. Artık bu sorunlu gençlerin yeni amacı, öğretmenlerini yeni basketbol koçuna aşık edip okuldan ayrılmasını engellemektir. Ülkemizden çıkan Netflix dizileri içinde son zamanların tartışmasız en popüleri olan Aşk 101, iddialı senaryosu ile adından sıkça söz ettirdi. Belki de bir göz atmalısınız.

49. Workin’ Moms (IMDb: 7,5)

Doğum bitti, kutlamalar sona erdi. Artık gerçeklerle yüzleşme vakti. Bu anneler doğumdan sonra iş hayatlarına dönmek ve hem çocuklarına hem de kariyerlerine yetişmek zorundalar. Ancak hayat akıp giderken ve bir bebeğinizin olması profesyonel hayatta kesinlikle bir bahane olarak kabul edilmezken, işler pek de peri masalına benzemiyor.

Her birinin hayatta farklı öncelikleri olan ve doğum öncesi kursunda tanışan kadınların, kendi benliklerinden vazgeçmeden çocuklarını büyütme mücadelelerini eğlenceli bir şekilde anlatan Netflix dizisi, tam yemek yerken izlemelik.

50. Marcella (IMDb: 7,4)

Hayatınızda hiç sevdikleriniz için çok sevdiğiniz başka bir şeyden vazgeçmeniz gerekti mi? Marcella’nın gerekti. Kendisi, 10 yıl önce ailesinin yanında daha çok var olabilmek için Cinayet Masası’ndaki görevini bırakmıştı. Ancak buna rağmen kocası tarafından terk edildi. Kocası, Marcella’nın kendisini artık eskisi kadar sevmediğini söyleyip onu bıraktığında, Marcella için sahalara geri dönme vakti gelir. Üstelik on yıl önce yarım kalan bir cinayet davasında da yeni gelişmeler yaşanmaktadır! Avrupa yapımı Netflix dizileri sevenlerin hoşuna gidebilecek Marcella’da baş karakterimiz bir yandan yıpratıcı bir ayrılık sürecini atlamak bir yandan da tam zamanlı bir anne olmak zorunda. Kısaca bu cinayetleri çözmek için elinden gelenin fazlasını yapması gerekecek.

51. Lost In Space (IMDb: 7,3)

Kendi cennetlerini kurma hayali ile uzay gemisine binen bir aile, beklenmedik olaylar sonucunda gizemli bir gezegene iniş yapmak zorunda kalırlar. Burada bir medeniyet başlatmak için önce hayatta kalmaları gerekmektedir.

52. Daybreak (IMDb: 6,7)

Uçuk kaçık Netflix gençlik dizilerini seviyorsanız bir de bu yapımı deneyin! Tüm yetişkinlerin zombiye dönüştüğü ama gençlerin bu salgından etkilenmediği kıyamet sonrası dünyasında, ergenler gezegeni ele geçirmiştir. Ancak görünen o ki kıyamet bile kopsa değişmeyen şeyler vardır. Tıpkı lisede olduğu gibi gruplaşmalara ve ayrımcılığa devam eden ergen grupları arasındaki savaş, artık çok daha büyük boyuttadır. Bu sorumsuz ve inatçı çocukların enine boyuna düşünülmemiş kararları ile yönetmeye çalıştığı dünya, kaosun bir adım sonrasını yaşıyor. Ancak kaos artıkça eğlencenin de artığını kimse inkar edemez!

53. Freud (IMDb: 6,5)

Bu Netflix yapımında, herkesin adını en az bir kez duyduğu Sigmund Freud’u genç hali ile görüyoruz. Evet, psikanalizin kurucusu olan Freud’u! Ancak önceden uyarmakta fayda var, dizi size herhangi bir tarihi gerçeklik garantisi sunmuyor. Frued’un hayatına dair belli başlı detaylara yer verilse de yaşanan olayların da karakterlerin hareketlerinin de tamamı kurgu. Hatta dizi bu sebeple kimi izleyiciler tarafından eleştirildi. Çünkü insanlar adı Freud olan bir Netflix dizisinde, ana karaktere dahil daha rasyonel gerçekler görmek istediler. Ancak bu yapım, daha çok gizemli bir polisiye şeklinde ilerliyor.

1800’lü yılların Avustralya’sında, faili bir türlü bulunamayan seri cinayetler işlenmektedir. Şehirde korku büyürken katili yakalamak için polislerin çabaları fayda vermez. Sonunda araştırmalara yardım edecek bir ekip kurulur. Ekipte bir dedektif, bir medyum bir de Frued bulunmaktadır. O dönem genç ve hırslı bir araştırmacı olan Freud, katilin peşinde koşarken onun zihnini de çözümlemeye çalışır.

Tüm zamanların en iyi Netflix dizileri 2020 güncel adlı içeriğimizin sonuna geldik. Umarız ki siz de önerilerimiz içinde hoşunuza giden bir dizi bulabilmişsinizdir. Görüşmek üzere! 🙂

Yorumlar ( 1 )

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.