Netflix Belgesel Dizileri: Bu Yılın Dikkat Çeken Netflix Belgeselleri!

Netflix, dizi ve filmleri ile kendini tüm dünyaya kanıtlamış bir platform. Üstelik ortaya koyulan çoğu proje izleyenlerin de bağımlılık yaratıyor! Bu yüzden sevenleri için en iyi Netflix belgesel dizileri adlı bir makale hazırladık!

Netflix belgesel dizileri

Netflix’de bu kadar çok vakit geçirirken, biraz da bilgilenmek fena olmazdı dediğinizi duyar gibiyiz.. İşte! izleyenlerine hem eğlenceli vakit geçirtecek, hem de arkadaşlarınıza anlatabileceğiniz oldukça yararlı bilgiler içeren mutlaka izlenmesi gereken belgeseller!

1. Sıra Dışı Bir Kaya (IMDb: 8,8)

Netflix belgesel dizileri

Sıra Dışı Bir Kaya, gezegenimizi oluşum sürecinden itibaren inceliyor ve bu süre içinde izleyicilere muazzam görüntüler sunuyor. Dünyada yaşamın nasıl başladığını ve zorlu şartlarda ortaya çıkan hayat mucizesini gözlerimizin önüne seriyor. Ayrıca bu Netflix belgeseli, uzun yıllardır sorulan o ünlü soruya da bir cevap arıyor; dünya dışı bir yerde yaşamın yeşermesi mümkün olur muydu?

Siz de biraz jeoloji biraz biyoloji biraz da astronomi olsun, hepsinden azar azar olsun rahat anlayayım diyorsanız, bu belgeseli kaçırmayın. Zaten gezegenimizin mükemmel görüntülerine bakarken, bölümlerin nasıl aktığını anlamayacaksınız.

2. Our Planet (IMDb: 9,3)

Netflix belgesel dizileri

Bu Netflix belgesel serisi, farklı eko sistemlerde ki yaşamın nasıl var olduğunu ve ne gibi mücadeleler verdiğini gözler önüne seriyor.

Her bölümde farklı bir habitatın işleyişine odaklanan bu Netflix yapımı, küresel ısınmanın etkilerini incelemesiyle de Netflix belgeselleri türünde son zamanlarda adından en çok söz ettiren nadir belgesellerden yalnızca bir tanesi….

3. İnancın Hikayesi (IMDb: 7,9)

Netflix belgesel dizileri

Belgesel dendiğinde birinin size bilimsel gerçekleri arka arkaya sıralamasından sıkıldınız mı? Ya da aradığınız matematiksel kanıtlardan çok sosyolojik veriler mi? O halde ünlü oyuncu Morgan Freeman ile dünyayı keşfe çıkacağınız Netflix belgesel dizileri arasında yer alan bu seriye bayılacaksınız!

Her bölümde dünyanın farklı bir bölgesine giden ve oradaki toplulukların inançlarına şahit olan Freeman ile siz de aslında insanlığın ne kadar birbirine benzediğini bir kez daha idrak edeceksiniz. Kim bilir, belki de bu belgeseli izledikten sonra dünyaya çok daha az ön yargılı bakacaksınız.

4. Explained (IMDb: 8,0)

Netflix belgeselleri

Explained, listemizin içerisinde en belgesel gibi hissettirmeyeni desek, yanlış söylemiş olmayız! Kısacık bölümleri ve eğlenceli grafikleri ile Explained, hep merak ettiğiniz ama bir türlü doğrusunu öğrenemediğiniz birçok konuya açıklık getiriyor.

Her bir bölümünde bambaşka bir olguyu ele alan bu seride, sıkılmanız imkansız! Bölümleri göz açıp kapayana kadar sona erdiğinden, Netflix belgesel dizileri serimizde ki hızlıca bitirebileceğiniz yapımlardan bir tanesi bu belgesel. Ancak merak etmeyin, yeni bölümler gelmeye devam ediyor!

5. Follow This (IMDb: 4,8)

Netflix belgeselleri

Follow This’in konsepti de tıpkı Explained gibi, kültürleneyim ama çok da sıkılmayayım, diyenler için oldukça uygun. Buzz Feed ekibinin bir ürünü olan Follow This, her bölümünde güncel hayattan merak uyandırıcı detaylar seçip, bunların peşine düşüyor ve ne olduğunu kısaca açıklıyor.

Siz de son zamanlarda internette ya da arkadaş grubunda duyduğunuz, ne olduğunu bilmediğiniz ancak soramadığınız her türlü trend için bu Netflix serisini takibe alın.

6. İkinci Dünya Savaşı’nın En Önemli Olayları (IMDb: 8,7)

Netflix belgeselleri

Son dönemin gözde arasında yer alan bu seri; Beni kısacık grafikler kesmez, belgesel gibi belgesel istiyorum diyenler için birebir. Her bir bölümü İkinci Dünya Savaşı için kritik bir olayı ele alan serinin en güzel yanı ise, görüntülerin renklendirilmiş olması!

Netflix belgesel dizileri listemizin sonuna geldik. Bizim bilmediğimiz başka yapımlar biliyor musunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.