Netflix Belgesel Filmleri: Tüm Zamanların En İyi Belgeselleri!

Sürekli Netflix’te içerikleri incelerken arada bir ufkunu genişletmek isteyenler için Netflix belgesel filmleri adında bir liste hazırladık. Zaten daha önceden hazırladığımız bir belgesel dizi listemiz vardı. Bu kez de Netflix‘te bulabileceğiniz belgesel filmleri listeledik. Listemizde birçok farklı konudan belgesel filmleri bulabilirsiniz. Bilgilenmeye hazırsanız, en iyi belgeseller içeriğimize başlayalım!

1. Minimalizm (IMDb: 6,7)

Günümüz toplumunun sürekli satın almaya ve sosyal statü ile kişisel mutluluğu da buna endekslemeye bağlı gidişatı sizi de düşündürüyorsa, bu Netflix belgeseli size göre olabilir. Bu yapım hayatlarında daha azı ile yetinmeyi ve bu şekilde mutlu olmayı öğrenmiş insanlarla yapılan sohbetleri konu alıyor. Siz de bu sistemde ters giden bir şeyler olduğunu düşünüyorsanız, mutlaka bu filme bir şans vermelisiniz.

Netflix belgesel filmleri Minimalizm

2. Cowspiracy (IMDb: 8,3)

Tarım her zaman bir şeyler üretmede en temiz seçenek gibi görünür. Ancak dünyamız geliştikçe tarım da fabrikalaştı. Peki, bu durum gezegenimizi nasıl etkiliyor? Siz de bu sorunun cevabını merak ediyorsanız bu Netflix yapımı tam size göre!

Netflix belgesel filmleri Cowspiracy

3. Take Your Pills (IMDb: 6,4)

Bu belgesel, ülkemizde pek yaygın olmasa da Amerika’da sıklıkla kullanılan Adderall isimli bir hapı konu alıyor. Bu hap çok yoğun ve uzun saatler öğrenciler tarafından genelde odaklanmayı artırmak için kullanılıyor. Ayrıca sporcuların da daha iyi bir performans için sıklıkls Adderall aldığı biliniyor. Peki, bu hapı kullanmanın hiçbir yan etkisi yok mu? İşte Netflix belgesel filmleri arasında yer alan yapım tamda bu noktaya odaklanıyor.

Netflix belgesel filmleri Take Your Pills

4. Nazi Toplama Kampları (IMDb: 8,3)

İkinci Dünya Savaşı yıllarında tarihin gördüğü en korkunç olaylardan biri yaşandı. Milyonlarca Yahudi, toplama kamplarına alınarak işkence gördü ve acımasızca öldürüldü. Nazi Toplama Kampları isimli Netflix filmi çarpıcı video ve fotoğraflar ile toplama kamplarındaki insanların yaşadıklarını en gerçekçi biçimde izleyicilerin yüzüne vuruyor.

Netflix belgesel filmleri Nazi Toplama Kampları

5. Uzayda Yaşam Arayışı (IMDb: 7,2)

Tüm zamanların en iyi Netflix belgesel filmleri listemizin sıradaki yapımı, birçok kişinin aklını kurcalayan sorulardan birini irdeliyor;evrende yalnız mıyız? Siz de bu ihtimali düşününce bile heyecanlanıyor, yıldızların ötesinde neler olduğunu keşfetmek için bitmek bilmeyen bir istek duyuyorsanız bu yapıma mutlaka bir şans verin.

6. Bob Lazar 51. Bölge ve Uçan Daireler (IMDb: 5,5)

Yıllardır hakkında en çok spekülasyon üretilen ünlü ve gizemli 51. Bölge ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, yıllar önce tüm dünyaya burayı ilk duyuran isim Bob Lazar’ın izinden gidin. Bu ünlü alanda gerçekte neler olduğu ile ilgili şaşırtıcı bilgilerin yer aldığı Netflix belgesel yapım, konuya ilgi duyanların hoşuna gidebilir.

en-iyi-netflix-belgesel-filmleri-bob-lazar

7. The Most Unknown (IMDb: 6,6)

Sıradaki Netflix belgeseli Dünyaya, hayata, diğer gezegenlere, evrene, insan olmaya kısaca varoluşa dair sürekli zihninizi kurcalayan sorularınız varsa, farklı dallardan dokuz bilim insanı ile birlikte düşüncelerinizi tartışmak belki de iyi gelir. Çok farklı branşlardan bu yetkin insanların herkesin öyle ya da böyle üstüne kafa yorduğu sorulara farklı yaklaşımlarını dinlemek gerçekten ufuk açıcı.

Sizler için hazırladığımız en iyi Netflix belgesel filmleri listemizin burada sonuna geldik. Sizin bu listeden izlediğiniz yapımlar var mı? Eğer izledikleriniz varsa haklarında ne düşünüyorsunuz? Listeye eklemek istediğiniz filmlerle beraber düşüncelerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.