Netflix Aşk Filmleri – IMDb Puanı Yüksek En İyi Aşk Filmleri!

Karantinalı günlerin ardından yaz mevsimi geldi ve etrafa aşk kokuları yayılmaya başladı. Biz de havadaki bu aşk kokusundan geri kalmayalım dedik ve tüm zamanların en iyi Netflix aşk filmleri listesini hazırladık! Isınan havalar ve hepimizde hızla artan aşık olma isteği doğrultusunda, bu haftaki Netflix içeriğimizin sizin de hoşunuza gideceğini umuyoruz. Evet, belki birçoğumuz bu yaz kendini sıcak kumlardan serin sulara atamayacak. Ancak evden çıkmadan dünyanın her yerinden sımsıcak romantik hikayeleri izlemek hala mümkün. O zaman kimisi sizi biraz ağlatacak kimisi de mutlu sonu ile kalbinizi sıcacık yapacak en iyi aşk filmleri listemiz başlasın! 🙂

Ayrıca Netflix aşk dizileri listelediğimiz diğer makalemize de göz atabilirsiniz.

1. The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society (IMDb: 7,4)

Listemize drama esaslı bir Netflix aşk filmi ile başlamak istedik. Savaşta yaşanan her şeyi romanına yazmak isteyen yazar Juliet, Dawsey’den bir mektup alacaktır. Juliet, Dawsey’in yazdığı mektuptan çok müteessir olur. Bu davetin kendisi ve romanı için iyi bir fırsat olduğunu düşünür ve adaya doğru yolculuğa çıkar. Juliet’in vermiş olduğu bu karar hayatını bir hayli değiştirecektir.

Tür: Drama, Romantik, Savaş

Rotten Tomatoes: %81 Google: %95

Yıl: 2018

NETFLİX’TE İZLE

2. Crazy Rich Asians (IMDb: 6,9)

Crazy Rich Asians, New York’lu Rachel’ın Singapurlu sevgilisinin ailesi ile tanışmak için dünyanın bir ucuna gitmesini konu alıyor. Rachel, bu büyük seyahat konusunda yeterince endişeliyken bir de ülkeye varır varmaz erkek arkadaşının Singapur’un en zengin ailelerinden birine mensup olduğunu öğreniyor. Ülkeye gittiğinde yalnızca erkek arkadaşının ailesinin kendisi ile ilgileneceğini tahmin ederken bir anda ülke gündemine oturan Rachel, bu abartılı zenginlik içinde aşkını korumak zorunda. Çünkü ailesinin konumu, erkek arkadaşını Singapur’un en gözde bekarlarından biri yapmış durumda.

Tür: Komedi, Drama, Romantik

Rotten Tomatoes: %76 Google: %93

Yıl: 2018

NETFLİX’TE İZLE

3. The Ugly Truth (IMDb: 6,4)

Katherine Heigl ve Gerard Butler’lı Kadın Aklı Erkek Aklı olmadan en romantik Netflix aşk filmleri listesi yapamazdık! Çekilmesinin üstünden yıllar geçmesine rağmen hala daha popülerliğini koruyan filmde, saf aşka inanan Abby’nin çalıştığı TV kanalına gerçekçi ve gösteriş yapmayı seven sunucu Mike’ın gelişi anlatılıyor. Karakter olarak birbirine çok zıt noktalarda yer alan bu ikili, konu ilişkiler olduğunda da aynı fikirleri paylaşmıyorlar. İnsanlara ilişki tavsiyeleri verdikleri programı ortak bir şekilde yürütebilmek için ikili bir anlaşma yapıyor. Abby, yeni ilişkisini Mike’ın tavsiyeleri doğrultusunda yürütmeyi kabul ediyor. Mike da ilişkilere dair gerçekleri Abby’ye göstermeyi kendine görev ediniyor ve başarısız olursa istifa edeceğini söylüyor. Ancak ikilinin tahmin edemediği şey, aşkın her zaman en beklenmedik yerden geldiği.

Tür: Komedi, Romantik

Rotten Tomatoes: %60 Google: %89

Yıl: 2009

NETFLİX’TE İZLE

4. All the Bright Places (IMDb: 6,5)

2020 yapımı Netflix aşk filmi All the Bright Places, Violet ve Theodore adındaki iki gencin hikayelerini esas alıyor. Akıl hastalıkları karşısında birlik olan ikili, geçirdikleri zaman ile birlikte daha önce dikkat etmedikleri mucizeleri keşfediyorlar.

Tür: Drama, Romantik

Rotten Tomatoes: %60 Google: %91

Yıl: 2020

NETFLİX’TE İZLE

5. Tall Girl (IMDb: 5,2)

Sıradaki önerimiz, bir Netflix orijinal içeriği. Romantik bir gençlik filmi denebilecek Tall Girl’de, 1.85 boyundaki Jodi’nin zorlu geçen lise hayatını izliyoruz. Dikkat çeken dış görünüşü üzerine yaşıtlarının alayları yüzünden öz güvenini yitirmiş olan Jodi, artık kimsenin gözüne takılmadan hayatını sürdürmeye çalışmaktadır. Ancak bir gün hiç beklemediği bir şey olur ve Jodi, 16 yıllık hayatında ilk kez kendinden daha uzun bir öğrenci görür. Stig’den anında etkilenen Jodi için artık değişimin vakti gelmiştir. Stig’in dikkatini çekmek için hızla kendine olan güvenini yeniden toparlaması gereken Jodi, kız kardeşi Harper’dan yardım alır.

Tür: Komedi

Google: %78

Yıl: 2019

NETFLİX’TE İZLE

6. Sierre Burges Is A Loser (IMDb: 5,8)

Sizler için hazırladığımız en iyi Netflix aşk filmleri listemiz, bir başka gençlik yapımı ile devam ediyor. Ana karakter Sierra, görünüşün her şey demek olduğu lise yıllarında bu özelliği ile pek öne çıkan bir kız değildir. Zeki ve öz güveni yüksek olan Sierra, gönlünü bir yakışıklıya kaptırır. Ancak hoşlandığı çocuk, okulun en popüler kızlarından birine çıkma teklifi eder. Başta birbirlerinden pek hoşlanmayan bu iki kız, farklı çıkarları doğrultusunda bir araya gelmek zorunda kalınca Sierra kendini, hiç hoşlanmadığı bu kıza yardım ederken bulur.

Tür: Komedi, Drama, Romantik

Rotten Tomatoes: %61 Google: %77

Yıl: 2018

NETFLİX’TE İZLE

7. An Officer and a Gentleman (IMDb: 7,0)

Eğer romantizm izleyeceksem bana sağlam önerilerle gel diyorsanız, Subay ve Centilmen tam size göre. Oscar ödüllü Netflix aşk filmi, subay olmak isteyen Zack Mayo’nun zorlu bir askeri eğitimden yalnızca fiziken değil, ruhen de çok daha büyümüş olarak çıkmasını konu alıyor. Eğitim için gittiği ve on üç hafta kalacağı yeni bir kasabada Zack, daha ilk günden eğitmenlerinden biri ile pek de iyi anlaşamayacağını anlar. Ancak zamanın bir insanı nasıl değiştirebileceğinden henüz haberdar değildir.

Salt aşk değil, aynı zamanda büyüme ve dostluk üzerine de güçlü bir hikayeye sahip olan Subay ve Centilmen, romantik filmlerden hoşlananların mutlaka izlemesi gereken zamansız bir klasik.

Tür: Drama, Romantik

Rotten Tomatoes: %81 Google: %88

Yıl: 1982

NETFLİX’TE İZLE

8. Crazy, Stupid, Love (IMDb: 7,4)

Aşk yaşanıyorsa çılgın olmalı zaten mi diyorsunuz? O halde Netflix aşk filmleri listemize Çılgın Aptal Aşk’ı dahil ediyoruz! Orta yaşlı Cal, birçok kişinin uğrunda büyük fedakarlıkları göze alacağı bir hayatı yaşamaktadır. Gençlik yıllarından beri büyük bir aşk yaşadığı karısı ve harika çocukları vardır. Kariyeri ve maddi durumu da gayet yerindedir. Ancak her rüya gibi bu da bir gün biter ve Cal, karısının kendisini aldattığı korkunç bir gerçekliğe uyanır. Kısa süre sonra boşanmış bir adam olarak hayatına devam etmesi gereken Cal, çapkın Jacob’tan bekarlık hayatına dair tavsiyeler almaya başlar.

Tür: Komedi, Drama, Romantik

Rotten Tomatoes: %78 Google: %92

Yıl: 2011

NETFLİX’TE İZLE

9. The Notebook (IMDb: 7,8)

Sırada, zamanında kalbi aşkla çarpan birçok gencin favori filmi olmuş The Notebook var. Söz konusu olan aşk filmleriyse ben birkaç gözyaşı dökmeye hazırım diyenlerin izlemesi gereken bir yapım olan Notebook, aslında bir dönem filmi. 1940’lı yıllarda birbirlerine aşık olmuş iki gencin hikayesini anlatan film, gençlerin dönem şartları yüzünden ayrı kalışlarını konu ediyor. İkinci Dünya Savaşı ve gençlerin adeta ‘farklı dünyaların insanları’ olmaları, saf aşklarını tehlikeye sokuyor.

Tür: Drama, Romantik

Rotten Tomatoes: %85 Google: %93

Yıl: 2004

NETFLİX’TE İZLE

10. How to Lose a Guy in 10 Days (IMDb: 6,4)

Çapkınlar çapkını Benjamin, düzenli bir yaşam ve ilişkiden kaçan bir adamdır. Tüm hayatı günlük ilişkiler üzerine kuruludur. O kadar ki artık arkadaşları arasında küçük çaplı bir üne bile kavuşmuştur. Benjamin’in bu yoğun hayatı, patronu ile girdiği bir iddia sonrası geri dönülmez biçimde değişecektir. Benjamin, bir kadın ile yalnızca 10 gün bile geçiremeyeceğini düşünen patronuyla iddiaya girer. Ancak bu kez çok yanlış bir hamle yapmıştır.

Tür: Komedi, Romantik

Rotten Tomatoes: %77 Google: %93

Yıl: 2003

NETFLİX’TE İZLE

11. Hitch (IMDb: 6,6)

Will Smith’li bu ünlü yapım, en iyi Netflix aşk filmleri listemize almazsak içimizin rahat etmeyeceği filmlerden biri. Tatlı ve eğlenceli bir romantik komedi izlemek isteyenlerin sevebileceği bu yapım, erkeklere ilişki tavsiyeleri veren Alex ile bir gazetede magazin haberleri yazan Sara’nın ilişkisini konu alıyor. Sara, köşesinde her seferinde farklı bir ünlüyle ilgili dedikodulara yer veriyor. Alex’in işi ise hemcinslerine flört ve ilişkiler konusunda yardım etmek. Bu ikili, zıt karakterlerine rağmen bir ilişkiye başlıyorlar. Ancak yıllardır karşı cinslere uyguladıkları taktikler, söz konusu olan kendileri olduğunda bir işe yarayacak mı? Daha da önemlisi, ilişkileri bir sınavla karşı karşıya kaldığında dağılmadan kalabilecekler mi?

Tür: Komedi, Romantik

Rotten Tomatoes: %62 Google: %91

Yıl: 2005

NETFLİX’TE İZLE

12. Love, Rosie (IMDb: 7,2)

İlk aşklar unutulmaz derler. Bu Netflix aşk filmi de tam olarak bu söz üzerine çekilmiş desek yeridir. Beş yaşından beri arkadaş olan Alex ve Rosie, hayatları boyunca birbirlerinin dostu, destekçisi yeri geldiğinde ailesi olmuştur. Birlikte büyüyen bu ikili, daha önce bir ilişki ihtimalini hiç düşünmemiş olsa da birbirlerine olan çekimleri inkar edilemezdir. Hayatın getirdikleri ile yıllar içinde farklı yerlere savrulan ikili, ikinci bir şans kapısı çaldığında hazır olacaklar mıdır? Aşkın zamansızlığına ve ölümsüzlüğüne dair bu sıcak filmde, siz de kendinizden bir parça bulacaksınız.

Tür: Romantik, Komedi

Rotten Tomatoes: %63 Google: %95

Yıl: 2014

NETFLİX’TE İZLE

13. Isn’t It Romantic? (IMDb: 5,9)

Tüm önerilerimizin üzerine bir romantik komedi filmi desek acaba ilginizi çekebilir miyiz? En iyi Netflix aşk filmleri listemizin belki de kendisi ile en çelişenini size takdim etmekten onur duyuyoruz! Bu yapım, yalnızca kariyerine odaklanmak isteyen mimar Natalie’yi konu alıyor. Natalie, hırslı ve başarılı bir mimar ancak iş yerinde bir türlü ciddiye alınmıyor. Üstelik aşk konusunda da asla aklı havada birisi değil. Romantik komedi filmlerini ergenlik yıllarında bırakan genç kadın, yalnızca başarılı projeler ortaya koymaya çalışıyor. Ancak bir gün bir baygınlık geçiriyor ve uyandığında kendisini en büyük kabusunun içinde buluyor. Klişelerle dolu bir romantik komedi dünyası! Her saniyesi filmlerden çıkmış gibi akmaya başlayan yeni hayatının içinde Natalie, dümeni eline alırsa hayatında her anlamda mutlu sona ulaşabilir. Ancak basit de olsa, bir filmi mutlu sona ulaştırabilmek göründüğü kadar kolay olacak mıdır? ‘O ne öyle vıcık vıcık off!’ ve ‘Ben romantik komedi sevmem yeaa’ diyen arkadaş ya da sevgilinize dahi izletebileceğiniz, kendi türüyle de dalga geçen bu yapımı şiddetle öneriyoruz.

Tür: Komedi, Fantastik, Romantik

Rotten Tomatoes: %71 Google: %84

Yıl: 2019

NETFLİX’TE İZLE

14. No Strings Attached (IMDb: 6,2)

Bir ilişki yaşamak için bağlılık şart mıdır? İşte bu  eğlenceli Netflix aşk filmi izleyicilere tam da bu soruyu sorduruyor. Natalie Portman ve Ashton Kutcher’lı Bağlanmak Yok, yıllar sonra tesadüfen karşılaşan Emma ve Adam’ın hikayesini anlatıyor. Ergenlik yıllarında kısa bir süre çıkan ikili, aradan yıllar geçip ilişkilerin getirdiği yüklerden yorulmuş iki yetişkin olarak yeniden karşılaşır. Geçmişe dayanan bağları aralarında garip bir çekim oluştursa da ikisi de ciddi bir ilişkiyi asla düşünmemektedirler. Bunun üzerine, herhangi bir duyguya yer olmayan farklı bir birlikteliğe başlarlar. Bu ilişki tamamen cinsellik üzerine kuruludur. Ancak kısa süre sonra duygular kendini göstermeye başlar ve ikili, her ne kadar duygusal bir bağlılık istemeseler de hızla bir ilişkiye sürüklenmeye başlarlar. Bu durumla başa çıkmak ise önlerindeki en büyük sınav olacaktır.

Tür: Komedi, Romantik

Rotten Tomatoes: %51 Google: %81

Yıl: 2011

NETFLİX’TE İZLE

16. Set It Up (IMDb: 6,5)

İki asistan, iki iş kolik patron. En iyi Netflix aşk filmleri listemizin sıradaki yapımı, patronlarının dayanılmaz iş yükünden kurtulmak isteyen iki asistanın garip planını konu alıyor. Uzun çalışma saatleri ve ardı arkası kesilmez isteklerden sıkılan asistanlar, patronlarını birbirlerine aşık ederek iş günlerini daha rahat geçirmeyi kafalarına koyarlar. Amaçları, işverenlerinin hayatlarına birini sokmak ve akıllarını işten az da olsa uzaklaştırmaktır. Ancak hayatlarının her alanında olduğu gibi aşk konusunda da patronlarını ilk iş olarak gören ikili, bu sıra dışı planın kendilerini de yakınlaştırdığını sonradan fark ederler. Ava giderken avlanmak temalı eğlenceli bir hikaye de denilebilir.

Tür: Romantik, Komedi

Rotten Tomatoes: %68 Google: %92

Yıl: 2018

NETFLİX’TE İZLE

17. To All the Boys I’ve Loved Before (IMDb: 7,2)

Hiç platonik bir aşk yaşadınız mı? Lara yaşadı. Hatta, Lara şu ana kadar yalnızca platonik ilişkiler yaşadı! 16 yaşında ve ikili ilişkilerde oldukça çekingen olan Lara, hoşlandığı biri olduğunda o kişiye karşı olan duygularını mektup yazarak içinden atmayı tercih ediyor. Şu ana kadar beş kişiye mektup yazmış bulunmakta. Ancak bu mektupları yazdığından kimsenin haberi yok. Onları odasında gizli bir kutuda saklıyor ve asla ama asla odasının dışına çıkarmıyor. Ta ki bir gün gizemli bir kişi tüm mektupları sahiplerine postalayana kadar. Artık Lara’nın hiç beklemediği kadar yoğun ve kontrolden çıkmış bir aşk hayatı var! Üstelik bununla ne yapacağına dair hiçbir fikri de yok. Büyümeye ve aşka dair eğlenceli bir yapım olan Sevdiğim Tüm Erkeklere’nin ikinci bir filmi de var. Buna da yine Netflix’ten ulaşabilirsiniz.

Tür: Komedi, Drama, Romantik

Rotten Tomatoes: %86 Google: %97

Yıl: 2018

NETFLİX’TE İZLE

Tüm zamanların en iyi Netflix aşk filmleri listemizin burada sonuna geldik. Umuyoruz ki size aşk dolu, kalplerle dolup taşan bir izleme listesi verebilmişizdir. Siz de izlediğiniz en etkileyici aşk filmlerini yorumlara bırakmayı unutmayın. Bir sonraki Netflix öneri içeriğimiz de görüşmek üzere, kendinize iyi bakın! 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.