Netflix Aşk Filmleri: IMDb Puanı Yüksek En İyi Aşk Filmleri!

Karantinalı günlerin ardından yaz mevsimi geldi ve etrafa aşk kokuları yayılmaya başladı. Biz de havadaki bu aşk kokusundan geri kalmayalım dedik ve tüm zamanların en iyi Netflix aşk filmleri listesini hazırladık! Isınan havalar ve hepimizde hızla artan aşık olma isteği doğrultusunda, bu haftaki Netflix içeriğimizin sizin de hoşunuza gideceğini umuyoruz. Evet, belki birçoğumuz bu yaz kendini sıcak kumlardan serin sulara atamayacak. Ancak evden çıkmadan dünyanın her yerinden sımsıcak romantik hikayeleri izlemek hala mümkün. O zaman kimisi sizi biraz ağlatacak kimisi de mutlu sonu ile kalbinizi sıcacık yapacak en iyi aşk filmleri listemiz başlasın! 🙂

Ayrıca Netflix aşk dizileri listelediğimiz diğer makalemize de göz atabilirsiniz.

1. The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society (IMDb: 7,4)

Listemize drama esaslı bir Netflix aşk filmi ile başlamak istedik. Savaşta yaşanan her şeyi romanına yazmak isteyen yazar Juliet, Dawsey’den bir mektup alır. Juliet, Dawsey’in yazdığı mektuptan çok müteessir olur. Bu davetin kendisi ve romanı için iyi bir fırsat olduğunu düşünür ve adaya doğru yolculuğa çıkar. Juliet’in vermiş olduğu bu karar hayatını bir hayli değiştirecektir.

 • Tür: Drama, Romantik, Savaş
 • Rotten Tomatoes: %81 Google: %95
 • Yıl: 2018
 • NETFLİX’TE İZLE

2. Crazy Rich Asians (IMDb: 6,9)

Crazy Rich Asians, New York’lu Rachel’ın Singapurlu sevgilisinin ailesi ile tanışmak için dünyanın bir ucuna gitmesini konu alıyor. Rachel, bu büyük seyahat konusunda yeterince endişeliyken bir de ülkeye varır varmaz erkek arkadaşının Singapur’un en zengin ailelerinden birine mensup olduğunu öğreniyor. Ülkeye gittiğinde yalnızca erkek arkadaşının ailesinin kendisi ile ilgileneceğini tahmin ederken bir anda ülke gündemine oturan Rachel, bu abartılı zenginlik içinde aşkını korumak zorunda. Çünkü ailesinin konumu, erkek arkadaşını Singapur’un en gözde bekarlarından biri yapmış durumda.

 • Tür: Komedi, Drama, Romantik
 • Rotten Tomatoes: %76 Google: %93
 • Yıl: 2018
 • NETFLİX’TE İZLE

3. The Ugly Truth (IMDb: 6,4)

Katherine Heigl ve Gerard Butler’lı Kadın Aklı Erkek Aklı olmadan en romantik Netflix aşk filmleri listesi yapamazdık! Çekilmesinin üstünden yıllar geçmesine rağmen hala daha popülerliğini koruyan filmde, saf aşka inanan Abby’nin çalıştığı TV kanalına gerçekçi ve gösteriş yapmayı seven sunucu Mike’ın gelişi anlatılıyor. Karakter olarak birbirine çok zıt noktalarda yer alan bu ikili, konu ilişkiler olduğunda da aynı fikirleri paylaşmıyorlar. İnsanlara ilişki tavsiyeleri verdikleri programı ortak bir şekilde yürütebilmek için ikili bir anlaşma yapıyor. Abby, yeni ilişkisini Mike’ın tavsiyeleri doğrultusunda yürütmeyi kabul ediyor. Mike da ilişkilere dair gerçekleri Abby’ye göstermeyi kendine görev ediniyor ve başarısız olursa istifa edeceğini söylüyor. Ancak ikilinin tahmin edemediği şey, aşkın her zaman en beklenmedik yerden geldiği.

4. All the Bright Places (IMDb: 6,5)

2020 yapımı Netflix aşk filmi All the Bright Places, Violet ve Theodore adındaki iki gencin hikayelerini esas alıyor. Akıl hastalıkları karşısında birlik olan ikili, geçirdikleri zaman ile birlikte daha önce dikkat etmedikleri mucizeleri keşfediyorlar.

5. Tall Girl (IMDb: 5,2)

Sıradaki önerimiz, bir Netflix orijinal içeriği. Romantik bir gençlik filmi denebilecek Tall Girl’de, 1.85 boyundaki Jodi’nin zorlu geçen lise hayatını izliyoruz. Dikkat çeken dış görünüşü üzerine yaşıtlarının alayları yüzünden öz güvenini yitirmiş olan Jodi artık kimsenin gözüne takılmadan hayatını sürdürmeye çalışmaktadır. Ancak bir gün hiç beklemediği bir şey olur ve Jodi 16 yıllık hayatında ilk kez kendinden daha uzun bir öğrenci görür. Stig’den anında etkilenen Jodi için artık değişimin vakti gelmiştir. Stig’in dikkatini çekmek için hızla kendine olan güvenini yeniden toparlaması gereken karakterimiz, kız kardeşi Harper’dan yardım almaya başlar.

6. Sierra Burges Is A Loser (IMDb: 5,8)

Sizler için hazırladığımız en iyi Netflix aşk filmleri listemiz, bir başka gençlik yapımı ile devam ediyor. Ana karakter Sierra, görünüşün her şey demek olduğu lise yıllarında bu özelliği ile pek öne çıkan bir kız değildir. Zeki ve öz güveni yüksek olan Sierra, gönlünü bir yakışıklıya kaptırır. Ancak hoşlandığı çocuk, okulun en popüler kızlarından birine çıkma teklifi eder. Başta birbirlerinden pek hoşlanmayan bu iki kız, farklı çıkarları doğrultusunda bir araya gelmek zorunda kalınca Sierra kendini, hiç hoşlanmadığı bu kıza yardım ederken bulur.

 • Tür: Komedi, Drama, Romantik
 • Rotten Tomatoes: %61 Google: %77
 • Yıl: 2018
 • NETFLİX’TE İZLE

7. An Officer and a Gentleman (IMDb: 7,0)

Eğer romantizm izleyeceksem bana sağlam önerilerle gel diyorsanız, Subay ve Centilmen tam size göre. Oscar ödüllü Netflix aşk filmi, subay olmak isteyen Zack Mayo’nun zorlu bir askeri eğitimden yalnızca fiziken değil, ruhen de çok daha büyümüş olarak çıkmasını konu alıyor. Eğitim için gittiği ve on üç hafta kalacağı yeni bir kasabada Zack, daha ilk günden eğitmenlerinden biri ile pek de iyi anlaşamayacağını anlar. Ancak zamanın bir insanı nasıl değiştirebileceğinden henüz haberdar değildir.

Salt aşk değil, aynı zamanda büyüme ve dostluk üzerine de güçlü bir hikayeye sahip olan Subay ve Centilmen, romantik filmlerden hoşlananların mutlaka izlemesi gereken zamansız bir klasik.

8. Crazy, Stupid, Love. (IMDb: 7,4)

Aşk yaşanıyorsa çılgın olmalı zaten mi diyorsunuz? O halde Netflix aşk filmleri listemize Çılgın Aptal Aşk’ı dahil ediyoruz! Orta yaşlı Cal, birçok kişinin uğrunda büyük fedakarlıkları göze alacağı bir hayatı yaşamaktadır. Gençlik yıllarından beri büyük aşk yaşadığı karısı ve harika çocukları vardır. Kariyeri ve maddi durumu da gayet yerindedir. Ancak her rüya gibi bu da bir gün biter ve Cal, karısının kendisini aldattığı korkunç bir gerçekliğe uyanır. Kısa süre sonra boşanmış bir adam olarak hayatına devam etmesi gereken Cal, çapkın Jacob’tan bekarlık hayatına dair tavsiyeler almaya başlar.

 • Tür: Komedi, Drama, Romantik
 • Rotten Tomatoes: %78 Google: %92
 • Yıl: 2011
 • NETFLİX’TE İZLE

9. The Notebook (IMDb: 7,8)

Sırada, zamanında kalbi aşkla çarpan birçok gencin favori filmi olmuş The Notebook var. Söz konusu olan aşk filmleriyse ben birkaç gözyaşı dökmeye hazırım diyenlerin izlemesi gereken bir yapım olan Notebook, aslında bir dönem filmi. 1940’lı yıllarda birbirlerine aşık olmuş iki gencin hikayesine odaklanan film, gençlerin dönem şartları yüzünden ayrı kalışlarını konu ediyor. İkinci Dünya Savaşı ve gençlerin adeta ‘farklı dünyaların insanları’ olmaları, saf aşklarını tehlikeye sokuyor.

10. How to Lose a Guy in 10 Days (IMDb: 6,4)

Çapkınlar çapkını Benjamin, düzenli bir yaşam ve ilişkiden kaçan bir adamdır. Tüm hayatı günlük ilişkiler üzerine kuruludur. O kadar ki artık arkadaşları arasında küçük çaplı bir üne bile kavuşmuştur. Benjamin’in bu yoğun hayatı, patronu ile girdiği bir iddia sonrası geri dönülmez biçimde değişecektir. Benjamin, bir kadın ile yalnızca 10 gün bile geçiremeyeceğini düşünen patronuyla iddiaya girer. Ancak bu kez çok yanlış bir hamle yapmıştır.

11. Hitch (IMDb: 6,6)

Will Smith’li ünlü yapım Hitch, en iyi Netflix aşk filmleri listemize almazsak içimizin rahat etmeyeceği filmlerden biri. Tatlı ve eğlenceli bir romantik komedi izlemek isteyenlerin sevebileceği bu yapım, erkeklere ilişki tavsiyeleri veren Alex ile bir gazetede magazin haberleri yazan Sara’nın ilişkisini konu alıyor. Sara, köşesinde her seferinde farklı bir ünlüyle ilgili dedikodulara yer veriyor. Alex ise hemcinslerine flört ve ilişkiler konusunda yardım ediyor. Bu ikili, zıt karakterlerine rağmen bir ilişkiye başlıyorlar. Ancak yıllardır karşı cinslere uyguladıkları taktikler, söz konusu kendileri olduğunda bir işe yarayacak mı? Daha da önemlisi, ilişkileri bir sınavla karşı karşıya kaldığında dağılmadan kalabilecekler mi?

12. Love, Rosie (IMDb: 7,2)

İlk aşklar unutulmaz derler. Love, Rosie adlı Netflix aşk filmi de tam olarak bu söz üzerine çekilmiş bir yapım desek yeridir. Beş yaşından beri arkadaş olan Alex ve Rosie, hayatları boyunca birbirlerinin dostu, destekçisi yeri geldiğinde ailesi olmuştur. Birlikte büyüyen ikili, daha önce bir ilişki ihtimalini hiç düşünmemiş olsa da birbirlerine olan çekimleri inkar edilemezdir. Hayatın getirdikleri ile yıllar içinde farklı yerlere savrulan ikili, ikinci bir şans kapısı çaldığında hazır olacaklar mıdır? Aşkın zamansızlığına ve ölümsüzlüğüne dair bu sıcak filmde, siz de kendinizden bir parça bulacaksınız.

13. Isn’t It Romantic? (IMDb: 5,9)

Tüm önerilerimizin üzerine bir romantik komedi filmi desek acaba ilginizi çekebilir miyiz? En iyi Netflix aşk filmleri listemizin belki de kendisi ile en çelişenini size takdim etmekten onur duyuyoruz! Kısaca yapım, yalnızca kariyerine odaklanmak isteyen mimar Natalie’yi konu alıyor. Natalie, hırslı ve başarılı bir mimar ancak iş yerinde bir türlü ciddiye alınmıyor. Üstelik aşk konusunda da asla aklı havada birisi değil. Romantik komedi filmlerini ergenlik yıllarında bırakan genç kadın, yalnızca başarılı projeler ortaya koymaya çalışıyor. Ancak bir gün baygınlık geçiriyor ve uyandığında kendisini en büyük kabusunun içinde buluyor. Klişelerle dolu bir romantik komedi dünyası! Her saniyesi filmlerden çıkmış gibi akmaya başlayan yeni hayatının içinde Natalie, dümeni eline alırsa hayatında her anlamda mutlu sona ulaşabilir.

Basit de olsa, bir filmi mutlu sona ulaştırabilmek göründüğü kadar kolay olacak mıdır? ‘O ne öyle vıcık vıcık off!’ ve ‘Ben romantik komedi sevmem yeaa’ diyen arkadaş ya da sevgilinize dahi izletebileceğiniz, kendi türüyle de dalga geçen bu yapımı şiddetle öneriyoruz.

 • Tür: Komedi, Fantastik, Romantik
 • Rotten Tomatoes: %71 Google: %84
 • Yıl: 2019
 • NETFLİX’TE İZLE

14. No Strings Attached (IMDb: 6,2)

Bir ilişki yaşamak için bağlılık şart mıdır? İşte No Strings Attached adlı eğlenceli Netflix aşk filmi izleyicilerine tam da bu soruyu sorduruyor. Natalie Portman ve Ashton Kutcher’lı yapım, yıllar sonra tesadüfen karşılaşan Emma ve Adam’ın hikayesini anlatıyor.

Ergenlik yıllarında kısa bir süre çıkan ikili, aradan yıllar geçip ilişkilerin getirdiği yüklerden yorulmuş yetişkinler olarak yeniden karşılaşır. Geçmişe dayanan bağları aralarında garip bir çekim oluştursa da ikisi de ciddi bir ilişkiyi asla düşünmemektedirler. Bunun üzerine herhangi bir duyguya yer olmayan farklı bir birlikteliğe başlarlar. Bu ilişki tamamen cinsellik üzerine kuruludur. Ancak kısa süre sonra duygular kendini göstermeye başlar ve ikili her ne kadar duygusal bir bağlılık istemeseler de hızla bir ilişkiye sürüklenmeye başlarlar. Bu durumla başa çıkmak ise önlerindeki en büyük sınav olacaktır.

15. Set It Up (IMDb: 6,5)

İki asistan, iki iş kolik patron. En iyi Netflix aşk filmleri listemizin sıradaki yapımı, patronlarının dayanılmaz iş yükünden kurtulmak isteyen çalışanların garip planını konu alıyor. Uzun çalışma saatleri ve ardı arkası kesilmez isteklerden sıkılan asistanlar, patronlarını birbirlerine aşık ederek iş günlerini daha rahat geçirmeyi kafalarına koyarlar. Amaçları, işverenlerinin hayatlarına birini sokmak ve akıllarını işten az da olsa uzaklaştırmaktır. Ancak hayatlarının her alanında olduğu gibi aşk konusunda da patronlarını ilk iş olarak gören ikili, bu sıra dışı planın kendilerini de yakınlaştırdığını sonradan fark ederler. Ava giderken avlanmak temalı eğlenceli bir hikaye de denilebilir.

16. To All the Boys I’ve Loved Before (IMDb: 7,1)

Hiç platonik bir aşk yaşadınız mı? Lara yaşadı. Hatta, Lara şu ana kadar yalnızca platonik ilişkiler yaşadı! 16 yaşında ve ikili ilişkilerde oldukça çekingen olan Lara, hoşlandığı biri olduğunda o kişiye karşı olan duygularını mektup yazarak içinden atmayı tercih ediyor. Şu ana kadar beş kişiye mektup yazmış bulunmakta. Ancak bu mektupları yazdığından kimsenin haberi yok. Onları odasında gizli bir kutuda saklıyor ve asla ama asla odasının dışına çıkarmıyor. Ta ki bir gün gizemli bir kişi tüm mektupları sahiplerine postalayana kadar. Artık Lara’nın hiç beklemediği kadar yoğun ve kontrolden çıkmış bir aşk hayatı var! Üstelik bununla ne yapacağına dair hiçbir fikri de yok. Büyümeye ve aşka dair eğlenceli bir yapım olan Sevdiğim Tüm Erkeklere’nin ikinci bir filmi de var. İkinci yapıma da yine Netflix’ten ulaşabilirsiniz.

 • Tür: Komedi, Drama, Romantik
 • Rotten Tomatoes: %86 Google: %97
 • Yıl: 2018
 • NETFLİX’TE İZLE

17. The Age of Adaline (IMDb: 7,2)

Eşi ve çocuğu ile birlikte yaşayan Adaline, eşinin ölümü üzerine ailesinin yanına giderken bir kaza geçirir ve kaza sonucu ölümsüz olur. Artık hep 29 yaşında kalacak olan Adaline kendini herkesten uzaklaştırır ve yıllar boyu tek başına yaşar. Her 10 yılda bir yer değiştirerek dikkat çekmemeye çalışır. Sürekli sahte kimlik temin eder ve bir deney faresi gibi incelenmemek için kaçar. Sırrını tek bir kişiye bile açıklamayan Adaline için hayat Ellis Jones ile tanıştığı anda değişecektir. Ellis’e aşık olan Adaline aralarındaki ilişki derinleşirken yaşamanın ne olduğunu yeniden hatırlayacaktır. Blake Lively ve Harrison Ford’lu bu başarılı yapım kesinlikle izlenmeye değer.

 • Tür: Drama, Fantastik, Romantik
 • Rotten Tomatoes: %51 Google: %94
 • Yıl: 2015
 • NETFLİX’TE İZLE

18. The Best of Me (IMDb: 6,7)

20 yıl kadar uzun bir süre görmediğiniz aşkınıza bir anda rastlasanız ne olurdu? Lisede birbirine aşık olan Dawson ve Amanda, yaşadıkları sınıfsal farklılıklardan dolayı ayrılırlar. Günün birinde en yakın arkadaşlarının ölümü üzerine cenaze törenine katılmak için eski kasabalarına tekrar dönerler. Sadece bu buluşma bile onların eski aşklarını tekrar alevlendirir. Ancak 20 yıl önce yürütmesi zor olan bu ilişki için yirmi yıl sonrası da kolay olmayacaktır. Tüm zamanların en iyi Netflix aşk filmleri arasında yer alan The Best of Me, konusu ile sizi sarıp sarmalayacak sıcak bir yapım.

19. When We First Met (IMDb: 6,4)

Noah, bir partide Avery ile tanışır ve ondan çok etkilenir. Ancak Avery Noah’ya olumlu karşılık vermez. Bunun üzerine Noah, Avery ile tekrar tanışıp genç kızın karşısına onu etkileyebilecek bir adam olarak çıkabilmeyi diler. Ve dileği gerçek olur! Artık Noah’nın Avery’i etkilemek için yeni bir şansı vardır. Ancak zaman yolcuğu bu ikiliyi bir araya getirmeye yetecek midir?

 • Tür: Komedi, Fantastik, Romantik
 • Rotten Tomatoes: %43 Google: %93
 • Yıl: 2018
 • NETFLİX’TE İZLE

20. The Kissing Booth (IMDb: 6,0)

Sırada güçlü dostlukları ve tatlı lise aşklarını konu alan sevimli yapım Kissing Booth var. Eğlenceli Netflix aşk filmleri arasında yer alan bu yapım aşkın en sa halini; ilk aşkı anlatıyor. Filmde utangaç kız Elle Evans, yıllardır büyük bir aşk beslediği ancak bir türlü tanışamadığı Noah ile ilk öpücüğünü yaşar. Sadece bu küçük ilk öpücük, Noah ve Elle arasında bir aşk başlatmaya yeter. İkili birbirlerini tanıdıkça ilişkileri de derinleşir ve kendilerini sırılsıklam aşık halde bulurlar! Ancak ortada bir sorun vardır. Noah, Elle’nin en yakın arkadaşının abisidir. Ve ikilinin arkadaşlık kurallarına göre Elle ve Noah’nın bir birliktelik yaşaması yasaktır. Huzursuzluğu giderek artan Elle, yıllardır yanında her şeyini paylaştığı dostu ve büyük aşkı arasında bir seçim yapmak zorunda.

21. Tramps (IMDb: 6,5)

Listemiz yine güzel bir gençlik filmi ile devam ediyor. Film, Danny ve Darren isimli iki kardeşe odaklanıyor. Kardeşlerden Danny, annesi ile birlikte yaşıyor ve çalışıp evin tüm yükünü üstleniyor. Darren ise Danny’nin tam zıttı! İşlediği suçlardan ötürü hapisten olan Darren, bir gün Danny’den bir .çantayı söyleyeceği yere bırakıp bir başkasını almasını ister. Danny, çantaların içinde ne olduğunu bilmiyordur ve öğrenmeye de meraklı değildir. Ancak Darren’ın ısrarları üzerine gönülsüz şekilde bu değiş tokuşu kabul eder. Ve çantayı bırakıp yenisi alırken Ellie ile tanışır. Birbirlerinden etkilenen ikili, kısa sürede yanlış çantayı aldıklarını fark ederler. Hemen doğru çantanın peşine düşen Danny ve Ellie, kendilerini hayal bile edemeyecekleri kadar karmaşık bir gecenin ortasında bulurlar.

22. Senden Bana Kalan (IMDb: 6,6)

Yabacı filmlerin yanı sıra Türk Filmleri de Netflix’te oldukça popüler. Bu filmlerden biri de aşk filmi Senden Bana Kalan. Dram ögelerinin ağır bastığı yapımda, güçlü bir aşk hikayesi siz bekliyor. Film, büyük bir mirasın tek varisi olan Özgür’e odaklanıyor. Ancak Özgür’ün mirasa sahip olması kolay değil. Önce belli şartları yerine getirmesi gerekiyor. Bu şartlardan biri de bir köy okuluna gidip köy hayatını sürdürmesi. İstemeyerek kabul ettiği bu görevde şımarık Özgür, köy hayatına uyum sağlamakta güçlük çekiyor. Ancak köyde Elif’le tanışınca tüm düşünceleri değişiyor. İkili arasında büyük bir aşk başlarken henüz kaderin kendileri için hazırladıklarından habersizler.

23 The Half of It (IMDb: 6,9)

Etkileyici Netflix aşk filmleri arasında yer alan Half Of It, bir kendini bulma hikayesi. Ellie Chu, derslerinde çok başarılı zeki bir lise öğrencisidir. Bir gün okulun futbol takımının çekici üyesi Paul, Ellie’nin yardımını ister. Paul, hoşlandığı kıza bir mektup yazmak istemektedir ancak bu konuda pek başarılı değildir. Ellie, hoşlandığı kıza açılmaya çalışan Paul’e yardım eder. Ancak ortada bir sorun vardır. Ellie, mektup yazdığı kıza karşı giderek güçlenen hisler beslemektedir. Ve Paul’un açılmasına yardımcı olduğu kızdan kendisi de hoşlandığına emin olduğunda işler çok karmaşık bir hal alacaktır.

Gençlik yıllarında aşkın ve kendini bulmanın başarılı bir şekilde anlatıldığı bu filme bizce bir şans vermelisiniz.

 • Tür: Komedi, Drama, Romantik
 • Rotten Tomatoes %97 Google: %90
 • Yıl: 2020
 • NETFLİX’TE İZLE

24. Let It Snow (IMDb: 5,8)

Küçük kasaba Gracetown, bu Noel’i her zamankinden farklı kutlayacak. Yüz yılda bir görülen bir kar fırtınası kasabayı vurmuş durumda ve Noel arifesinde herkes evlerine kapanmak zorunda. Bir grup lise öğrencisi ise bu can sıkıcı durumu fırsata çevirme peşinde. Dışarıdaki soğuğa rağmen kendi sıcak ortamlarını yaratan bu gençler, fırtına boyunca beraber kalmayı planlıyorlar. Başlarda eğlenceli gibi görünse de zamanla ilişkilerin sınandığı bir arenaya dönüşen evde, herkes birbiri ile bağlarını yeniden gözden geçirecek ve gerekirse daha sıkı şekilde kenetlenecekler.

25. Delibal (IMDb: 6,8)

Filmde iki genç üniversite öğrencisinin mutluluk ile başlayan ancak mutsuzluğa doğru giden hikayesine şahit olacaksınız. Barış mimarlık Füsun ise sosyoloji öğrencisi iki gençtik. Okulda tanışan bu gençler birbirlerine delice aşık olup daha okul bitmeden evlenirler. Ancak Barış bipolar kişilik bozukluğuna sahiptir. Çiftin ilişkinin erken dönemlerinde baş edebileceklerini düşündüğü bu hastalık zamanla aralarına girer. Bir yanda büyük bir aşk bir yanda da aşılması gereken zorlu engeller arasında bu ikili, aşkları için neler yapabileceklerini göstermek zorundalar.

26. Kocan Kadar Konuş (IMDb: 6,2)

Sırada en eğlenceli Netflix aşk filmleri arasında yer alan Kocan Kadar Konuş var. Film, otuz yaşına gelmiş bekar kadın Efsun’u anlatıyor. Efsun, aklı fikri kitaplarda olan hayalperest bir kadındır. Şu zamana kadar da ilişkilerle pek işi olmamıştır. Kendisini olduğu gibi kabul edecek erkeği bekleyen Efsun; ilişkide strateji kurmak, karşı tarafa oyunlar oynamak gibi durumlardan da hiç hoşlanmaz. Ancak yaşı ilerledikçe başta kendi ailesinden olmak üzere tüm çevresinden ciddi bir evlilik baskısı görmektedir.  Tüm bunlara karşı direnmeye çalışırken beklemediği bir anda lise aşkı Sinan ile karşılaşır. İkili arasındaki çekim eskisinden de güçlü şekilde devam ederken Efsun aradığı aşkı sonunda bulmuş mudur? Yoksa Sinan’ı elinde tutmak için çevresinin öğütlerini dinleyip oyunlar mı oynamalıdır?

27. Friends with Benefits (IMDb: 6,5)

Listemizin sonunda Mila Kunis ve Justin Timberlake’li  Friends With Benefits var. En komik Netflix aşk filmleri arasında yer alan bu yapım, başarılı insan kaynakları sorumlusu Jamie (Mila Kunis) sanat yönetmeni Dylan’ı New York’a taşınmaya ikna eder. İlişkilerden yorulmuş, mutlu sona  ve gerçek aşka inancı kalmamış bu ikili zamanla sıkı bir arkadaşlık kurarlar. Ancak aralarındaki çekim de inkar edilemez boyuttadır. Hal böyle olunca aralarında bağlanmanın olmadığı, hiçbir duyguya yer olmayan bir ilişki sürdürme konusunda anlaşırlar. Yalnızca cinsellik üzerine kurulu bu birliktelik en başta ikisi için de harika bir seçenektir. Ancak ikili bu kadar iyi anlaşırken bağlanmak yok kuralı ne kadar geçerli kalabilir ki?

Tüm zamanların en iyi Netflix aşk filmleri listemizin burada sonuna geldik. Siz de izlediğiniz en etkileyici aşk filmlerini yorumlara yazabilirsiniz. Bir sonraki Netflix öneri içeriğimiz de görüşmek üzere, kendinize iyi bakın! 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.