Netflix Animasyon Filmleri: 2020 En İyi 13 Animasyon Filmi!

Evde kalmak zorunda olduğumuz şu sıkıcı günleri bir an önce atlatabilmeniz adına, IMDb puanı yüksek en iyi Netflix animasyon filmleri adlı bir liste hazırladık. Netflix bir yana şunu belirtmek istiyoruz. Animasyon yapımları yalnızca çocuklar için değil, yetişkinlerinde izleyebileceği çok geniş bir tür. 🙂

netflix animasyon filmleri

Henüz Netflix’te keşfedemediğiniz yapımlar olabilir diye, Netflix aile komedi filmleri gibi bir çok kategorideki en iyi animasyon filmleri sizler için bu makalemizde listelendi! Hazırsanız başlayalım. 🙂

1. Hadi Gidelim (IMDb: 7.5)

Listemize Onward adlı 2020 yapımı bir animasyon filmi ile başlıyoruz. Film, vefat eden babalarıyla son bir gün geçirebilmek isteyen İki elf kardeş Lan ve Barley’in başından geçen maceraları konu alıyor. Dünyada var olan bir sihir, iki elf kardeş Lan ve Barley’in babaları ile son kez bir araya gelmesini sağlayacaktır. Hatırlamakta dahi zorlandıkları babalarını görebilme şansını yakalayan kardeşler bu sıra dışı fırsatı kaçırmamak için ellerinden geleni yapacaklardır.

 • Tür: Animasyon, Aile
 • Google: %89
 • IMDb: 7.5

2. Efsane Beşli (IMDb: 7.3)

Bir dönemin unutulmaz Netflix yapımı Efsane Beşli konusuyla sizi adeta kendisine çekecek. “Kara” adı ile bilinen kötü ruh, tüm dünyada ki çocukların Noel Baba, Diş Perisi, Uyku Perisi, Paskalya Tavşanı ve Jack Frous’a karşı olan inançlarını yok etmeye çalışıyordur. Bir anda ortaya çıkan Kara, çocukların inandığı hayali karakterleri yok ederek tüm dünyaya sadece korkuyu hissettirmek ister. Ay Dede tarafından görevlendirilen beş ölümsüz bekçi, güçlerini birleştirerek Kara’ya karşı mücadele edecektir. Artık tüm çocukların inançları ve hayalleri ‘Ölümsüz Efsane Beşliye’ bağlıdır.

 • Tür: Animasyon, Aile
 • Google: %93
 • IMDb: 7.3

3. Arı Filmi (IMDb: 6.1)

Listemize tüm zamanların en iyi animasyon filmi ‘Arı Filmi’ (Bee Movie) ile devam ediyoruz. Üniversiteden yeni mezun olan minik arı Barry Benson, mezuniyetinin ardından yepyeni bir yaşamın hayalini kuruyordur. Barry, hayatı boyunca yapacağı tek işin bal toplamak olduğunu öğrenince büyük bir hayal kırıklığı yaşar. Sevimli karakterimiz bir gün başına geleceklerden habersiz bal toplarken, Vanessa adında ki çiçekçi kadın onun hayatını kurtarır. Çiçekçi kadının yaptığı bu iyiliği karşılıksız bırakmak istemeyen Barry, arı kurallarını ihlal eder ve Vanessa adındaki bu çiçekçi kadın ile iletişim kurar. Yaşanılan olayın ardından Barry ve Vanessa arasında sevimli bir arkadaşlık oluşur. Bir kaç günün ardından insanların bal üretip satabilmek için işçi arıları kullandıklarını fark eden Barry, insan ırkını doğaya ve diğer işçi arılara karşın bir tehdit olduğu gerekçesiyle dava eder. Büyük bir izleyici kitlesine sahip olan Arı Filmi, dünyada en çok sevilen Netflix animasyon filmleri arasında da yerini aldı.

 • Tür: Animasyon, Komedi
 • Google: %81
 • IMDb: 6,1

4. Ratatuy (IMDb: 8.0)

Ratatuy adlı Netflix animasyon filmi, aşçılık hayalini gerçekleştirebilmek üzere Paris’in popüler restoranlarını gezen şişman fare Remy’nin başından geçen olayları konu alıyor. Tahmin edebileceğiniz üzere sevimli fare Remy’nin diğer farelerden farklı bir hayali vardır. Aşçı olmak! 🙂 Ancak farelerden pek hoşlanmayan bir insanlığın yer aldığı bu dünyada Remy’nin hayalini gerçekleştirebilmesi sanıldığı kadar kolay olmayacaktır. Paris’in en iyi restoranlarından birisi olan Gusteaus’un yeni çöpçüsü Alfredo Linguini ile ilginç bir anlaşma içerisine giren Remy, sıra dışı bir yol ile insanlığa aşçılık yeteneklerini sergileyebilecektir. Walt Disney tarafından hayata geçirilen animasyon filmi Ratatuy, Yukarı Bak, Oyuncak Hikayesi ve Kayıp Balık Memo gibi popüler animasyon örneklerine ev sahipliği yapan Pixar stüdyolarının bir ürünü. Ayrıca Ratatuy gösterime sunulduğu ilk yıl içerisinde “En iyi Animasyon Film” Oscar ödülünün de alan bir yapım. Bir dönem herkesin adından mutlaka söz ettiği Netflix animasyon filmleri arasında yer alan Ratatuy, izlemenizi tavsiye ettiğimiz nadir Netflix animasyon yapımlarından bunu da belirtelim. 🙂

 • Tür: Animasyon/Aile
 • Google: %94
 • IMDb: 8.0

5. Coco (IMDB: 8.4)

Listemizin sıradaki yapımı Coco, Netflix animasyon filmleri arasında olmazsa olmazlardan bir tanesi diyebiliriz. Coco, henüz 12 yaşında olan Miguel adlı karakterimizin ölüler diyarında yaşadığı maceraları konu alıyor. Meksikalı popüler gitarist Ernesto De La Cruz, 12 yaşındaki Miguel’in hayranı olduğu en iyi müzisyenlerden birisidir. Cruz belirli bir sebepten ötürü hayatını kaybedince en büyük hayranlarından birisi olan Miguel, onunla tanışma fırsatını da kaybeder. Karakterimiz bir gün hayranı olduğu ünlü müzisyen Cruz’un gitarını bulur. Ancak bu gitar sanıldığı gibi normal bir enstrüman değildir. Gitarı çalmasıyla ‘Ölüler Diyarı’ adı verilen boyuta geçen Miguel, eve geri dönmenin yollarını ararken başından türlü türlü maceralar geçer.

 • Tür: Animasyon/Aile
 • Google: %93
 • IMDb: 8.4

6. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin (IMDb: 8.1)

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin, ‘Aynı’ isimli kitaptan ‘Dream Works Animation’ tarafından uyarlanan bir animasyon filmi. Yıllardır ‘Berk’ adı verilen bir adada yaşayan vikingler geçimlerini balıkçılık ve avcılık yaparak sağlıyordur. Ada da yaşayan vikinglerin tek sorunu geceleri Berk’e saldırıp, koyunları ve evleri ateşe veren Ejderhalar’dır. Ana karakterimiz Hıçkıdık da bu adada yaşayan ve kendisini kanıtlamak isteyen küçük bir çocuktur. Hıçkıdık, kendi yaptığı mancınık ile nadir ve güçlü olan ‘Gecenin Öfkesi’ türünde ki bir ejderhayı yaralar. Ancak Hıçkıdık ejderhayı öldüremediği gibi birde yaraladığı için  ona bakıcılık yapmak zorunda kalır. Tüm zamanların en popüler Netflix animasyon filmleri arasında yer alan 8,1 IMDb puanına sahip Ejderhanı Nasıl Eğitirsin, kesinlikle izlemeniz gereken bir yapım.

 • Tür: Animasyon/Aile
 • Google: %95
 • IMDb: 8.1

7. Evim (IMDb: 6.6)

2015 Netflix yapımı Evim, yaptığı hatalar sonucu kendi halkı ve düşmanları tarafından kovalanan sevimli karakterimiz Of ve dünya da annesini arayan genç kız Lüle’in başından geçen maceraları konu alıyor. Of, düşman ırkına halkının ve kendisinin yerini ifşa edince başı büyük belaya girer. Ancak sevimli dostumuz kurtulmanın tek yolunu Lüle adlı genç bir kızdan yardım almakta bulacaktır. Artık her iki karakterimizi de Dünya’nın her yerine gidecekleri son derece ilginç ve eğlenceli bir yolculuk bekliyordur.

 • Tür: Animasyon/Aile
 • Google: %89
 • IMDb: 6.6

8. The Willoughbys (IMDb: 6.5)

Sizler için hazırladığımız içeriğimiz Netflix animasyon filmleri arasında yer alan The Willoughbys, küçük yaşta terk edilen dört çocuğun yaşadığı maceraları konu alıyor. Ebeveynleri tarafından terk edildiğini anlayan dört çocuk, kendi başlarının çaresine bakmanın yolunu arar. Sorumsuz ebeveynlere sahip bu dört çocuk, ailelerinin yokluğunda kendilerini çeşitli maceraların içerisinde bulacaktır. Ayrıca çocukların yaşayacakları bu maceralar onlara aile olmanın ne anlama geldiğini de öğretecektir.

 • Tür: Animasyon/Aile
 • Google: %92
 • IMDb: 6.5

9. Moana (IMDb: 7.6)

Moana, Antik Polinezya da bir kabilede yaşayan güçlü, cesur ve neşeli bir kızdır. Küçüklüğünden bu yana doğa ile iç içe yaşayan Moana, yaşadığı hayattan oldukça keyif alıyordur. Ancak yarı tanrı diye tabir edilen Maui’in yapmış olduğu lanet, Moana’nın adasına dek ulaşmıştır. Elbette ki Moana bu olay karşısında boyun eğmez ve kötülük ile savaşmak için Maui’nin peşinden Güney Pasifik okyanusuna doğru yola çıkar. Artık Moana’nın tek amacı yarı tanrı Maui’yi bulmak ve laneti sonlandırmak olacaktır.

 • Tür: Animasyon/Aile
 • Google: %90
 • IMDb: 7.6

10. Koralin ve Gizli Dünya (IMDb: 7.7)

Baş karakterimiz Koralin, ailesiyle yeni bir eve taşınmak zorunda kalır. Ancak taşındıkları ev çok eski ve korkutucudur. Ayrıca Koralin’in ailesi de bu süreçte kızları ile çok ilgilenmiyordur. Günün birinde dar bir geçit bulan Koralin, keşfettiği bu geçitin paralel bir evrene geçtiğini bilmiyordur. Ancak merakına yenik düşen karakterimiz geçitten geçer. Bu yeni evrende aileler çocuklarına karşı çok ilgilidir ve herkesin hayalleri burada gerçek olur. Ayrı zamanda bu paralel evrende yaşayan inanların gözleri yerine iki adet düğme vardır. Burada kısa bir süre zaman geçiren Koralin’e bir teklif sunulur. Yerliler, Koralin’in geriye kalan hayatını burada geçirmesini ister. Koralin bu teklifi reddeder ve olaylar gelişir. IMDb puanı olarak 7,6’lık bir seviyeye ulaşan yapım, en iyi Netflix animasyon filmleri arasında yer alıyor. Mutlaka bir göz atın! 🙂

 • Tür: Animasyon/Aile
 • Google: %93
 • IMDb: 7.6

11. Sausage Party (IMDb: 6.1)

Sausage Party, yere düşen sosis ve arkadaşlarının rafa geri dönmek için yaşadıkları maceraları konu alıyor.

 • Tür: Komedi/Animasyon
 • Google: %66
 • IMDb: 6.1

12. Mune: Guardian of the Moon (IMDb: 7.2)

Orman tanrısı Mune, yarı insan ve yarı keçidir. Bir anda görevinde değişiklik yapılan karakterimiz ‘Ay Koruyucusu’ olmak zorunda kalmıştır. Hiç bilmediği bir deneyimin içerisine atılan Mune, bu süre içerisinde hem Güneşi hem de Ay’ı tehlikeye sokacaktır. Nercross adında ki kötü bir titan ise gece ve gündüzün mükemmel döngüsünü bozmak isteyen kötü bir karakterdir. Bu durum karşısında deneyimsiz Ay Koruyucusu Mune, Güneş koruyucusu Sohone ve Glim adında ki mumdan bir çocuğun da yardımıyla dengeyi yeniden sağlamak adına tehlikeli maceraların içerisine atılacaklardır. Sürükleyici senaryosu ile Netflix animasyon filmleri arasında yer alan Mune: Guardian of the Moon, aradığınız yapım olabilir.

 • Tür: Animasyon/Fantastik
 • Google: %94
 • IMDb: 7.2

13. Köfte Yağmuru (İMDb: 6.9)

Flint Lockwood, işini severek yapan beceriksiz bir mucittir. Flint, geçimlerini Sardalya balıkları ile sağlayan bir sahil kasabasında yaşıyordur. Flint, her gün deniz ürünleri yemek zorunda kalan bu insanlara bir makine üreterek yardım etmek ister. İcat etmiş olduğu bu makine ile her gün balık yiyen sahil kasabasının imdadına koşmak istiyordur. Flint, büyük uğraşlar sonucu gökten türlü lezzetler yağdırmayı başarır. Bu ilginç makine sayesinde sahil kasabasının keyfi bir süreliğine yerine gelir. Ancak sonu olmayan bu yiyecekler zamanla bir kaosa dönüşecektir. Kasaba da ciddi sorunlara sebep olan mucidimiz, farklı icatları ile yaratmış olduğu sorunun da üstesinden gelmeye çalışacaktır.

 • Tür: Animasyon/Aile
 • Google: %91
 • IMDb: 6.9

Bonus: Kung Fu Panda (İMDb: 7.5)

 

Netflix animasyon filmleri adlı listemizin sonuna geldik. Animasyon dizi arayanlar için diğer yazımızda şuraya bırakalım. Düşüncelerinizi ve görüşlerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.