Netflix Animasyon Filmleri: En İyi 13 Animasyon Filmi!

Evde kalmak zorunda olduğumuz şu sıkıcı günleri bir an önce atlatabilmeniz adına, IMDb puanı yüksek en iyi Netflix animasyon filmleri adlı bir liste hazırladık. Netflix bir yana şunu belirtmek istiyoruz ki animasyon yapımları yalnızca çocuklar için değil, yetişkinlerinde izleyebileceği çok geniş bir tür. O yüzden lafı hiç uzatmayalım ve önerilerimize geçelim.

1. Hadi Gidelim (IMDb: 7.4)

Listemize Onward adlı 2020 yapımı bir animasyon filmi ile başlıyoruz. Film, vefat eden babalarıyla son bir gün geçirebilmek isteyen iki elf kardeş Lan ve Barley’in başından geçen maceraları konu alıyor. Dünya’da var olan bir sihir, iki elf kardeş Lan ve Barley’in babaları ile son kez bir araya gelmesini sağlayacaktır. Hatırlamakta dahi zorlandıkları babalarını görebilme şansını yakalayan kardeşler, bu sıra dışı fırsatı kaçırmamak için ellerinden geleni yapacaklardır.

 • Tür: Animasyon, Aile
 • Google: %89

İlginizi Çekebilir: Anime Film Önerileri: Tüm Zamanların En İyi Anime Filmleri!

2. Efsane Beşli (IMDb: 7.3)

Bir dönemin unutulmaz animasyon yapımı Efsane Beşli, konusuyla sizi adeta ekran başına kilitleyecek. “Kara” adı ile bilinen kötü ruh, tüm dünyadaki çocukların Noel Baba, Diş Perisi, Uyku Perisi, Paskalya Tavşanı ve Jack Frous’a karşı olan inançlarını yok etmeye çalışıyordur. Kısaca Kara, çocukların inandığı tüm hayali karakterleri yok ederek, dünyaya yalnızca korku hissettirmek ister. Bunun üzerine ‘Ay Dede’ tarafından görevlendirilen beş ölümsüz bekçi, güçlerini birleştirerek Kara’ya karşı mücadele eder. Artık tüm çocukların inançları ve hayalleri ölümsüz efsane beşliye bağlıdır.

 • Tür: Animasyon, Aile
 • Google: %93

3. Arı Filmi (IMDb: 6.1)

Listemize tüm zamanların en iyi animasyon filmlerinden olan ünlü ‘Arı Filmi’ (Bee Movie) ile devam ediyoruz. Üniversiteden yeni mezun olan minik arı Barry Benson, mezuniyetinin ardından yepyeni bir yaşamın hayalini kuruyordur. Ancak Barry, hayatı boyunca yapacağı tek işin bal toplamak olduğunu öğrenince büyük bir hayal kırıklığı yaşar. Sevimli karakterimiz bir gün başına geleceklerden habersiz bal toplarken, Vanessa adındaki çiçekçi bir kadın onun hayatını kurtarır.

Çiçekçi kadının yaptığı bu iyiliği karşılıksız bırakmak istemeyen Barry, arı kurallarını ihlal eder ve Vanessa ile iletişim kurar. Barry ve Vanessa arasında sevimli bir arkadaşlık oluşur. Vanessa ile geçirdiği birkaç günün ardından, insanların bal üretip satabilmek için işçi arıları kullandıklarını fark eden Barry, insan ırkını doğaya ve diğer işçi arılara karşın bir tehdit olduğu gerekçesiyle dava eder.

Büyük bir izleyici kitlesine sahip olan Arı Filmi, en çok izlenen Netflix animasyon filmleri arasında yer almaktadır.

 • Tür: Animasyon, Komedi
 • Google: %81

İlginizi Çekebilir: EN İYİ ANİME DİZİLERİ: Güncel Anime Dizi Önerileri

4. Ratatuy (IMDb: 8.0)

Ratatuy adlı Netflix animasyon filmi, aşçılık hayalini gerçekleştirebilmek üzere Paris’in popüler restoranlarını gezen şişman fare Remy’nin başından geçen olayları konu alıyor. Tahmin edebileceğiniz üzere sevimli fare Remy, aşçılık tutkusu ile diğer farelerden ayrılıyor. Remy, büyük aşçılık hayaline giden yolda kendisinin bir fare olmasını hiç umursamamaktadır. Ancak farelerden pek hoşlanmayan birçok insanın yer aldığı bu dünya’da Remy’nin hayalini gerçekleştirebilmesi sanıldığı kadar kolay olmayacaktır. Paris’in en iyi restoranlarından birisi olan Gusteaus’un yeni çöpçüsü Alfredo Linguini ile ilginç bir anlaşma içerisine giren Remy, sıra dışı bir yol izleyerek insanlığa aşçılık yeteneklerini sergileyebilecektir.

Walt Disney tarafından hayata geçirilen animasyon filmi Ratatuy; Yukarı Bak, Oyuncak Hikayesi ve Kayıp Balık Memo gibi popüler animasyon örneklerine ev sahipliği yapan Pixar stüdyolarının bir ürünü. Ayrıca Ratatuy, gösterime sunulduğu ilk yıl içerisinde “En iyi Animasyon Film” Oscar ödülünü de almış bir yapım. Herkesin adından mutlaka söz ettiği Netflix animasyon filmleri arasında yer alan Ratatuy, izlemenizi tavsiye ettiğimiz bir yapım.

 • Tür: Animasyon/Aile
 • Google: %94

5. Coco (IMDB: 8.4)

Listemizin sıradaki yapımı Coco, Netflix animasyon filmleri listelerinin olmazsa olmazlardan bir tanesi diyebiliriz.

Coco, henüz 12 yaşında olan Miguel adlı karakterimizin ölüler diyarında yaşadığı maceraları konu alıyor. Meksikalı popüler gitarist Ernesto De La Cruz, 12 yaşındaki Miguel’in hayranı olduğu en iyi müzisyenlerden birisidir. Cruz belirli bir sebepten ötürü hayatını kaybedince en büyük hayranı Miguel, doğal olarak onunla tanışma fırsatını kaybeder. Karakterimiz bir gün hayranı olduğu ünlü müzisyen Cruz’un gitarını bulur. Ancak bu gitar sanıldığı gibi normal bir enstrüman değildir. Gitarı çalmasıyla ‘Ölüler Diyarı’ adı verilen boyuta geçen Miguel, eve geri dönmenin yollarını ararken, başından türlü türlü maceralar geçer.

 • Tür: Animasyon/Aile
 • Google: %93

6. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin (IMDb: 8.1)

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin, ‘Aynı’ isimli kitaptan ‘Dream Works Animation’ tarafından uyarlanan bir animasyon filmi. Yıllardır ‘Berk’ adı verilen bir ada da yaşayan vikingler, geçimlerini balıkçılık ve avcılık yaparak sağlıyordur. Ancak ada da yaşayan vikinglerin bir sorunu vardır: Geceleri Berk’e saldırıp, koyunları ve evleri ateşe veren ejderhalar. Ana karakterimiz Hıçkıdık da bu adada yaşayan ve kendisini babasına kanıtlamak isteyen küçük bir çocuktur. Hıçkıdık, kendi yaptığı mancınık ile nadir ve güçlü olan ‘Gecenin Öfkesi’ türündeki bir ejderhayı yaralar. Ancak Hıçkıdık başarısız olduğu gibi birde yaraladığı ejderhaya bakıcılık yapmak zorunda kalır.

Tüm zamanların en popüler Netflix animasyon filmleri arasında yer alan Ejderhanı Nasıl Eğitirsin, kesinlikle izlemeniz gereken bir yapım.

 • Tür: Animasyon/Aile
 • Google: %95

7. Evim (IMDb: 6.6)

2015 yapımı Evim, yaptığı hatalar sonucu kendi halkı ve düşmanları tarafından kovalanan sevimli karakterimiz Of ve dünya’da annesini arayan genç kız Lüle’in başından geçen maceraları konu alıyor. Of, düşman ırkına halkının ve kendisinin yerini ifşa edince başı büyük belaya girer. Kaçacak delik bulamayan Of, kurtulmanın tek yolunu Lüle adlı genç bir kızdan yardım almakta bulur. Artık her iki karakterimizi de son derece ilginç ve eğlenceli bir yolculuk bekliyordur.

 • Tür: Animasyon/Aile
 • Google: %89

İlginizi Çekebilir: Büyü Anime Önerileri: İzleyebileceğiniz En İyi Büyü Animeleri!

8. The Willoughbys (IMDb: 6.4)

Sizler için hazırladığımız içeriğimiz Netflix animasyon filmleri arasında yer alan The Willoughbys, küçük yaşta terk edilen dört çocuğun yaşadığı maceraları konu alıyor.

Ebeveynleri tarafından terk edildiğini anlayan dört çocuk, kendi başlarının çaresine bakmanın yolunu arar. Sorumsuz ebeveynlere sahip bu dört çocuk, ailelerinin yokluğunda kendilerini çeşitli maceraların içerisinde bulacaktır. Ayrıca çocukların yaşayacakları maceralar onlara aile olmanın ne anlama geldiğini de öğretecektir.

 • Tür: Animasyon/Aile
 • Google: %92

9. Moana (IMDb: 7.6)

Moana, Antik Polinezya’da bir kabilede yaşayan güçlü, cesur ve neşeli bir kızdır. Küçüklüğünden bu yana doğa ile iç içe yaşayan Moana, yarı tanrı Maui’in yapmış olduğu lanet ile karşı karşıya kalır. Elbette ki Moana bu olay karşısında boyun eğmez ve kötülük ile savaşmak için Maui’nin peşinden Güney Pasifik okyanusuna doğru yola çıkar. Artık Moana’nın tek amacı yarı tanrı Maui’yi bulmak ve laneti sonlandırmak olacaktır.

 • Tür: Animasyon/Aile
 • Google: %90

10. Koralin ve Gizli Dünya (IMDb: 7.7)

Baş karakterimiz Koralin, ailesiyle yeni bir eve taşınır. Ancak taşındıkları bu ev çok eski ve korkutucudur. Ayrıca Koralin’in ailesi de bu süreçte kızları ile çok ilgilenmiyordur. Bu korkutucu evde dar bir geçit bulan Koralin, merakına yenik düşer ve geçitten geçer.

Bu yeni evrende aileler çocuklarına karşı çok ilgilidir ve herkesin hayalleri burada gerçek olur. Ayrıca bu paralel evrende yaşayan inanların gözleri yerine iki adet düğme vardır. Burada kısa bir süre zaman geçiren Koralin’e yerliler bir teklif sunar. Yerliler, Koralin’in geriye kalan hayatını burada geçirmesini ister. Koralin teklifi reddeder ve olaylar gelişir.

 • Tür: Animasyon/Aile
 • Google: %93

İlginizi Çekebilir: İsekai Anime Önerileri: İzleyebileceğiniz En İyi 10 İsekai Anime!

11. Sausage Party (IMDb: 6.1)

Sausage Party, yere düşen sosis ve arkadaşlarının rafa geri dönmek için yaşadıkları maceraları konu alıyor.

 • Tür: Komedi/Animasyon
 • Google: %66

12. Mune: Guardian of the Moon (IMDb: 7.2)

Orman tanrısı Mune, yarı insan ve yarı keçidir. Bir anda görevinde değişiklik yapılan karakterimiz ‘Ay Koruyucusu’ olmak zorunda kalmıştır. Hiç bilmediği bir deneyimin içerisine atılan Mune, bu süre içerisinde hem Güneşi hem de Ay’ı tehlikeye sokacaktır. Diğer taraftan Nercross adındaki kötü titan ise gece ve gündüzün mükemmel döngüsünü bozmak isteyen kötü bir karakterdir. Bu durum karşısında deneyimsiz Ay Koruyucusu Mune, Güneş koruyucusu Sohone ve Glim adındaki mumdan bir çocuğun da yardımıyla dengeyi yeniden sağlamak adına tehlikeli maceraların içerisine atılacaklardır.

Sürükleyici senaryosu ile Netflix animasyon filmleri arasında yer alan Mune: Guardian of the Moon, aradığınız yapım olabilir.

 • Tür: Animasyon/Fantastik
 • Google: %94

13. Köfte Yağmuru (IMDb: 6.9)

Flint Lockwood, geçimlerini sardalya balıkları ile sağlayan ‘Swallow Falls’ kasabasında yaşayan beceriksiz bir mucittir. Karakterimiz her gün deniz ürünleri yemek zorunda kalan bu insanlara, bir makine üreterek yardım etmek ister ve günlerce verdiği uğraşlar sonucu gökten türlü lezzetler yağdırmayı başarır. Bu ilginç makine sayesinde sahil kasabasının keyfi bir süreliğine yerine gelir. Ancak sonu olmayan bu yiyecekler zamanla bir kaosa dönüşür. Kasabada ciddi sorunlara sebep olan mucidimiz, farklı icatları ile yaratmış olduğu bu sorununda üstesinden gelmeye çalışır.

 • Tür: Animasyon/Aile
 • Google: %91

Bonus: Kung Fu Panda (IMDb: 7.5)

İlginizi Çekebilir: Netflix Animasyon Dizileri: İzlenmesi Gereken En İyi 18 Animasyon Dizisi!

Sizler için hazırladığımız en iyi Netflix animasyon filmleri adlı listemizin sonuna geldik. Düşüncelerinizi ve önerilerinizi yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın! Görüşmek üzere… 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 Yorumları