Netflix Animasyon Dizileri: İzlenmesi Gereken En İyi 18 Animasyon Dizisi!

Evde kalmak zorunda olduğumuz şu sıkıcı karantina günlerinde biraz olsun eğlenceli vakit geçirebilmeniz adına en iyi Netflix animasyon dizileri adlı bir içerik hazırladık. Aslında bu içeriği hazırlama sebeplerimizden biri de animasyon aşığı insanlar olarak ‘Ayy çizgi filmi mi izliyosunn’ algısını kırmak.

Netflix animasyon dizileri

Hatta bu vesile ile listemizdeki neredeyse hiçbir yapımın çocuklara uygun olmadığını belirtelim. Bu animasyon dizileri yalnızca yetişkinlere özel. Hazırsanız sizler için sıraladığımız en iyi animasyon dizileri adlı listemize başlıyoruz.

1. The Midnight Gospel (IMDb: 8.3)

Güncel Netflix animasyon dizileri arasında yer alan The Midnight Gospel, hayatın gerçek anlamını bulmaya çalışan yayıncı Clancy’nin hikayesini konu alıyor. Clancy, evini bırakarak farklı gezegenlere yolculuklar yapan bir uzay yayıncısı. Sahip olduğu evren simülatörü ile türlü gezegenlere yolculuk yapan Clancy, birçok farklı varlık ile çeşitli röportajlar gerçekleştiriyor. Hayatın anlamını çözmeye çalışan karakterimizin röportajlarında sorduğu sorular, sizi de derin düşüncelere yönelteceğine eminiz.

İlginizi Çekebilir: Anime Film Önerileri: Tüm Zamanların En İyi Anime Filmleri!

2. Family Guy (IMDb: 8.1)

Listemizin sıradaki önerisi Family Guy, kurgusal şehir Quahog’da geçiyor. Çok da akıllı olmayan aile babası Peter Griffin ve ailesini konu alan Netflix animasyon yapımı Family Guy, ilk bölümünden beri dünyada yaşanan birçok olayı kendi tarzında eleştiriyor. Amerikan toplumu, güncel konular, insanlık halleri ve aklınıza gelebilecek neredeyse her konuyu hicvetmeye meyilli bu yapım, eleştiri soslu komedi seviyorsanız hoşunuza gidebilecek yapımlardan. Siz de bu diziye şans vermek isterseniz, 13. sezondan başlayarak 17. sezon sonuna kadar tüm bölümlerini Netflix’te bulabilirsiniz.

3. Rick and Morty (IMDb: 9.2)

Piyasaya çıktığı andan itibaren tüm dünyada büyük beğeni toplayan Netflix animasyon dizisi Rick & Morty, kendi türündeki en eğlenceli ve uçuk yapımlardan bir tanesi diyebiliriz. Alkolik dede ile onun aklı bir karış havada torununu izlediğimiz dizide uzaylılar, boyutlar arası seyahat eden insanlar ve çok daha fazlası var! Bilim kurgu seviyorsanız bu diziye kesinlikle ama kesinlikle bir şans vermelisiniz!

 • Yıl: 2013 –
 • Tür: Animasyon, Macera, Komedi
 • Rotten Tomatoes: %94 Google: %97
 • NETFLİX’TE İZLE

4. Bojack Horseman (IMDb: 8.7)

Netflix animasyon dizileri listemize yetişkinlere yönelik yapım Bojack Horseman ile devam ediyoruz. Bojack Horseman’in adını bu yazıyı okumadan önce de mutlaka duymuşsunuzdur. Yıldızı sönmüş eski aktör Bojack Horseman, kariyerini ve hayatını yeniden düzene sokmaya ve biraz olsun para kazanabilmek için kendi biyografisini yazmaya çalışıyor. Artık eskisi gibi parlak roller alamayan Bojack; kendi yaşamını anlattığı kitabına odaklanması gerekirken depresif ve oldukça aksi tavırları ile kendi hayatını daha da çekilmez bir hale getirmeyi tercih ediyor. Tüm bu süre boyunca Bojack’in başına gelenler ise seyirci olarak bizlere kimi zaman kahkahalar attırırken kimi zaman da hüzünlendiriyor.

 • Yıl: 2014 – 2020
 • Tür: Animasyon, Komedi, Drama
 • Rotten Tomatoes: %93 Google: %95
 • NETFLİX’TE İZLE

İlginizi Çekebilir: EN İYİ ANİME DİZİLERİ: Güncel Anime Önerileri!

5. Disenchantment (IMDb: 7.2)

Disenchantment, kral babası tarafından evlilik yaşı geldiği düşünülerek başka prenslerle evlendirilmeye çalışılan bir kızın başından geçenleri konu ediyor. Evlilik fikrine şiddetle karşı çıkan Prenses Bean, bir kraliyet üyesi olarak da pek örnek davranışlar sergilemiyor. Zira Prenses Bean, mutluluk diyarından gelme elf Elfo ve Bean’in kişisel iblisi için hayat ancak uçlarda yaşanırsa güzel! Her sezonu on bölümden oluşan dizinin her bölümü de yarım saat uzunluğunda. Yani sıkılmadan bir oturuşta bitirebilirsiniz. Zaten Bean’in babasından gizli katıldığı partiler, halkın arasına inip kumar oynaması ve daha birçok serseriliğinin sizi de kendine bağlayacağına eminiz!

 • Yıl: 2018 –
 • Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera
 • Rotten Tomatoes: %94 Google: %94
 • NETFLİX’TE İZLE

6. Love, Death and Robots (IMDb: 8.5)

Her bölümü birbirinden bağımsız ve oldukça etkileyici bu Netflix antolojisi, tartışmasız en iyi Netflix animasyon dizileri arasında yer alıyor. Her bölümünde izleyicisine film tadı veren bu etkileyici yapımın özellikle bilim kurgu seviyorsanız uzun süre favori diziniz olacağını düşünüyoruz. Kimi zaman korkutucu, kimi zaman üzücü, kimi zaman ise inanılmaz eğlenceli olan bu dizinin her bölümünü ayrı seveceksiniz. Acaba sizin favori Love, Death & Robots bölümünüz hangisi olacak?

 • Yıl: 2019 –
 • Tür: Animasyon, Kısa, Komedi
 • Rotten Tomatoes: %77 Google: %96
 • NETFLİX’TE İZLE

7. Final Space (IMDb: 8.3)

Final Space, başına gelen birkaç talihsiz olay sonucu uzay mahkumu olan Gary’i konu alıyor. Gary, mahkumiyetinin bitmesine saatler kala kendini Avocato ile tehlikeli ve büyük bir maceranın içinde bulur. Zoraki şekilde takım olan ikili, Avocato’nun oğlunun peşinde galaksinin bir ucundan bir ucuna sürüklenirken, başlarındaki bela peşlerini bırakmıyor. Hem eğlenceli hem de yüksek tempolu Netflix animasyon dizisi arıyorsanız, izleyebileceğiniz yapımlardan bir tanesi kesinlikle Final Space diyebiliriz.

 • Yıl: 2018 –
 • Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera
 • Rotten Tomatoes: %70 Google: %97
 • NETFLİX’TE İZLE

8. Macera Zamanı (IMDb: 8.6)

Son yılların özellikle gençler tarafından en çok beğenilen animasyon dizileri arasında yer alan Macera Zamanı (ya da daha bilinen adı ile Adventure Time), Netflix’te de oldukça popüler bir yapım. Adventure Time için gerçek dünyaya biraz ara vermek isteyenlerin animasyon dizisi diyebiliriz. Siz de normal hayatın işleyişinden sıkıldıysanız ya da biraz molaya ihtiyacınız varsa, Finn ve onun köpek dostu Jake’in Ooo Diyarı’nda yer alan film tadındaki maceralarına ortak olabilirsiniz.

 • Yıl: 2010 – 2018
 • Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera
 • Rotten Tomatoes: %100 Google: %96

9. Avatar: Son Hava Bükücü (IMDb: 9.2)

Netflix animasyon dizileri Avatar: Son Hava Bükücü
Avatar: The Last Airbender

İşgalci Ateş Ulusu’na karşı dünyayı savunabilecek, hava bükme yeteneğine sahip son kişi Avatar Aang tam yüz yıl sonra ortaya çıkar. Ancak sorun şu ki bu inatçı çocuğun öğrenmesi gereken daha çok şey var. Üstelik bir yandan dünyaya ayak uydururken diğer bir yandan da kötülerle savaşmak zorunda. Katara ve Sokka isimli iki kardeşin yardımı ile hem yeni gözlerini açtığı bu dünyayı hem de güçlerini keşfeden Aang’in maceraları sizi oldukça eğlendirecek. Güçlü bir hikaye ve olay akışına sahip olan Netflix animasyon dizisi Avatar: Son Hava Bükücü, 9,2 IMDb puanı ile sizi hem heyecanlandıracak hem de çok güldürecek.

 • Yıl: 2005 – 2008
 • Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera
 • Rotten Tomatoes: %100 Google: %97
 • NETFLİX’TE İZLE

İlginizi Çekebilir: Büyü Anime Önerileri: İzleyebileceğiniz En İyi Büyü Animeleri!

10. South Park (IMDb: 8.7)

South Park, cüretkar ve fazla açık sözlü! 1997 yılından beri yayın hayatını sürdüren ve o zamandan beri güncel olayları kendi tarzıyla eleştiren yapım South Park, agresif mizah anlayışıyla sizi kendine bağlayacak.

Netflix animasyon dizileri South Park
South Park

South Park; dünyayı 4 küfürbaz çocuğun gözünden gördüğünüz, olaylara farklı açılardan bakmanızı sağlayan bir dizi. Ayrıca Netflix animasyon dizileri arasında da en çok sevilen yapımlardan biri. Siz de dünyaya farklı açılardan bakmak isterseniz, bu dizinin 16. sezondan 21. sezonuna kadar bütün bölümlerini Netflix’te bulabilirsiniz. Kendisi tamamen yetişkinlere yönelik bir Netflix animasyon yapımı, şimdiden uyaralım. 🙂

11. Paradise PD (IMDb: 6,9)

Paradise PD izleyecekler için küçük bir uyarı, bu yapım tamamen yetişkinlere yönelik! Gerek küfür kullanımı gerek de ciddi anlamda iğneleyici tarzı ile küçük yaştakilere uygun bir yapım değil. Eleştirmenlere göre hafif Family Guy havası veren dizi, bu yönü ile seyircisini mutlu ediyor. Ancak konu olarak elbette Family Guy’dan büyük oranda değişik.

Paradise PD adlı bu Netflix animasyon dizisi küçük bir kasabada geçiyor ve burada soruşturulmakta olan bir uyuşturucu vakasını ele alıyor. Babasının idaresindeki bir polis birliğine annesinin kendisini işe alması ile katılan çaylak polis, babasına bu işi yapabileceğini kanıtlamak zorunda. Ancak işin içine acemilik ve oldukça garip ekip arkadaşları girince karakterimizin işleri bir türlü yolunda gitmiyor. Bir yanda ite kaka ilerleyen bir uyuşturucu soruşturması diğer yanda ise kendi aile bağları… Bolca iğneleme içeren bu animasyon yapımı karşısında size yalnızca izleyip eğlenmek düşüyor.

 • Yıl: 2018 –
 • Tür: Animasyon, Aksiyon, Komedi
 • Rotten Tomatoes: %40 Google: %90
 • NETFLİX’TE İZLE

12. Big Mouth (IMDb: 8.0)

Son yıllarda en çok beğeni toplayan dizisi Big Mouth, bizce Netflix’teki en iyi animasyon yapımlarından bir tanesi. Yetişkinlere yönelik içerik girişimlerinin en başarılı sonuçlarından birisi olan Big Mouth’un arkasında iki ünlü isim Nick Kroll ve Andrew Goldberg var.

Big Mouth, bolca cinsellik ve argo içeren bir yapım. Hatta dizi tamamen cinsellik üzerine inşa edilmiş desek yalan olmaz. Ancak bunlar göz korkutucu olmasın. Zira diziyi yetişkinler için eğlenceli hale getiren iyi noktalar da bunlar. Big Mouth, çocukluktan ergenliğe geçiş yapan bir grup genci konu ediyor. Onların yaşadığı zorluklar çoğu izleyici için yeterince komikken, işin içine sonraki bölümlerde ‘hormon canavarları’ giriyor. Gençlerin sürekli yanlarında duran ve onların her konuyu başka yerlere çekmesini sağlayan bu yaratıklarla birlikte dizi mükemmel bir absürtlük seviyesine ulaşıyor. Herkesin hayatında yaşadığı olayları ve zaman zaman kapıldığı hisleri konu alan ancak bunları kendine has bir uçukluk ile anlatan diziye mutlaka bir şans vermelisiniz. F Is For Family sevenlerin genel olarak beğendiği bu yapım, sınırsız ve mantıksız komedi içeren Netflix animasyon dizileri arasında yer alıyor.

13. Neo Yokio (IMDb: 5.8)

Listemizin sıradaki önerisi, anime severlerin hoşuna gidecek türden. Ayrıca bu yapım, Netflix’in anime konusundaki girişimlerinin olumlu sonuç verdiğini de gösteriyor.

Dizi, Neo Yokio isimli kurgusal şehirde geçiyor. Bu metropol şehir, kültürel anlamda da oldukça zengin, gelişmiş bir yer. Ancak Neo Yokio’nun geçmişi, şimdiki halinden çok farklı. Geçmişte iblislerin istilasına uğramış bu şehir, şimdiki halini bir zamanlar kendisini istiladan kurtaran iblis avcısı bir hanedana borçlu. Şehirde hala aktif konumda olan bu hanedan, şehre dair çok büyük bir sırrı da gizliyor olabilir. Bu sırları keşfetmek ise aynı hanedanın en genç üyesi Kaz Kaan’a düşecek.

Şehrin en popüler ve etkili gençlerinden Arcangelo Corelli ile sürekli sürtüşme halindeki Kaz Kaan, hayatını aklı bir karış havada sürdürürken hem Arcangelo’ya hem de Neo Yokio’ya dair öğrendiği ufak sırlar hayatını tamamen değiştirmek üzere.

 • Yıl: 2017 – 2018
 • Tür: Aksiyon, Macera
 • Rotten Tomatoes: %77 Google: %77
 • NETFLİX’TE İZLE

14. Aggretsuko (IMDb: 8.0)

Madem anime türünde örnek verdik, son birkaç yeri de Netflix’te bulunan animeler ile dolduralım. Aggretsuko; yemek yerken, kahve molanızda ya da yolda giderken bölümlerini hızlıca bitirebileceğiniz türden bir yapım. Ana karakterimizin adı Retsuko ve o bir kızıl panda! Retsuko’nun hayatı modern dünya insanının hayatına çok benziyor. Bu yüzden diziyi izlerken bu karakterde kendinizden çok fazla şeyi bulacağınıza eminiz.

Retsuko tam zamanlı çalışıyor, işine saatlerini veriyor, asla takdir edilmiyor ve elbette ofisteki masa başı görevinden kesinlikle memnun değil. Üstelik özel hayatında da en ufak kıpırdanma yok! Kısaca bu sevimli kızıl panda, birçoğumuzun hayatta yaşamış olduğu zorlukları yaşıyor. Ancak bir gün bunlarla baş edebilmek için oldukça ilginç bir yol keşfediyor; death metal!

Sevimli ve dost canlısı görünen Retsuko, iş çıkışları gittiği karaoke de kendinden geçercesine death metal söyleyerek hem o günün hem de hayatının stresini geride bırakmaya çalışıyor. Elbette hayat karaoke’den ibaret değil. Hayatında enteresan gelişmeler yaşanırken Retsuko’yu bu gelişmelerin her birinin altından bağıra çağıra kalkmaya çalışırken izliyoruz. Kendine yarattığı metal vokali kimliğinde az biraz rahatlasa da, hayat elbette Retsuko’yu rahat bırakmıyor.

Şu anda iki sezonu yayında olan ve en sıra dışı Netflix animasyon dizileri arasında yer aldığını düşündüğümüz Aggretsuko, 8.0 IMDb puanı ile de göz dolduruyor. Aggretsuko’nun her biri onar bölümden oluşan iki sezonu bulunuyor. Her bölümü on beş dakika olan Aggretsuko, her yerde ve her zaman rahatça izleyebileceğiniz yapımlardan. Siz de hayattan çok bunaldığınızda death metal söyleyemeyebilirsiniz. Ancak hemen bir bölüm Aggretsuko izleyebilir, Retsuko’nun sizin yerinize bağırmasıyla rahatlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İsekai Anime Önerileri: İzleyebileceğiniz En İyi 10 İsekai Anime!

15. Fullmetal Alchemist (IMDb: 8.5)

Sıradaki önerimiz, anime dünyasının en çok ses getiren işlerinden biri. Manga serisi ile milyonları kendine bağlayan Full Metal Alchemist, anime yapımı ile de oldukça dikkat çekmişti.

Fullmetal Alchemist
Fullmetal Alchemist

Anime severlerin çoktan bitirdiğini bilsek de bu mecrada henüz yeni olanlar için dizinin konusunu Netflix sıralamamıza eklemekte fayda var. Dizi, iki ana karakterin etrafında şekilleniyor; Edward ve Alphonse Edric. Simyacı olan babaları iki kardeş küçükken evi terk eder. Anneleri de ölünce kardeşlerin hayatında kimse kalmaz. Çocukluklarından beri babalarının evde kalan kitaplarından simyayı öğrenen kardeşler, annelerinin ölümünden sonra bu işe daha da sarılırlar ve uzun eğitimler alırlar. Nihai amaçları ise annelerini geri getirebilmektir. Yıllarını bu işe verdikten sonra annelerini geri getirme denemelerinin kendilerine ağır bir bedeli olacağından ise henüz haberleri yoktur.

Büyük bir felaketle sonuçlanan annelerini geri getirme girişimi sonucunda Alphonse bedenini tamamen kaybederken, Edward da bacağını kaybeder. Üstelik anneleri de bir yaratık olarak geri gelmiştir ve ölmek istemektedir. Bu başarısız denemelerin ardından kardeşini kaybetmeyi göze alamayan Edward, bacağından sonra kolunu da feda ederek kardeşinin ruhunu bir tenekeye hapseder. Bu noktadan sonra iki yoldaşın tek bir amacı vardır; bedenlerini geri almak!

2003 yılında yayınlanmaya başlayan anime serisi, 23’er dakikalık 51 bölümden oluşuyor. Ancak bu versiyonundan farklı olarak 2010 yılında yayınlanmış bir seri daha var. 2003 versiyonunda serinin hayranlarının gözünden kaçmayan birçok hata olması, yapımcıları seriyi yeniden çekmeye itmiş. Full Metal Alchemist:Brothehood adındaki bu yeni versiyon, eleştirmenlere göre ilkinden çok daha olgun. Orijinal hikayeye çok daha sadık kalarak çekildiği söylenen Brotherhood, beş sezonu ve 8.7 IMDb puanına ile dikkat çeken bir Netflix animasyon dizisi diyebiliriz.

16. Hellsing Ultimate (IMDb: 8.3)

Listemizin yavaş yavaş sonuna yaklaşırken, Hellsing ile devam etmek istiyoruz. Etkileyici bir senaryoya sahip olan anime de Hellsing Organizasyonu adındaki grubu izliyoruz. Bu organizasyon, İngiltere’de vampirleri yok etme amacını taşıyor. Kraliçeye bağlı ve gizli çalışıyorlar.

Ancak işin ilginç tarafı, bu organizasyon için çalışan kişinin vampir olması! Dizi de, Hellsing için çalışan ölümsüz vampir Allucard ve onun etrafında geçen olayları izliyoruz. Diğer vampirler tarafından ısırılarak kontrol altına alınan zombileri yanlarına alarak savaşan Allucard ve ekibi, bu süre içinde bir gizemi de çözmek zorunda kalıyor.

Mangadan uyarlanmış bu anime +18 ibaresine sahip. İçerisinde yer alan korku ve şiddet sahneleri ile tamamen yetişkin animasyon türüne ait bu yapımı yaşınız yetiyorsa mutlaka izlemelisiniz.

 • Yıl: 2006 – 2012
 • Tür: Animasyon, Aksiyon, Drama
 • Rotten Tomatoes: %80 Google: %96
 • NETFLİX’TE İZLE

17. The Seven Deadly Sins (IMDb: 8.1)

Sırada son yılların en popüler Netflix animasyon dizileri arasında yer alan The Seven Deadly Sins var. İnsanların ve insan olmayan varlıkların bir arada yaşadığı Liones Krallığı, Kutsal Şövalyeler tarafından yönetilmektedir. Yıllar içinde şövalyeler görevlerini kötüye kullanmaya başlayınca refah dolu günler de sona erer. Ülkenin yasal varisi olması gereken prenses, tiran yönetimi uygulayan şövalyelerin zoruyla tahttan indirilir. Ülkesini kurtarmak ve tahtını geri almak için prensesin Yedi Ölümcül Günah olarak bilinen ve zamanında Kutsal Şövalyeler’den kovulmuş grubu bulmaktan başka şansı kalmamıştır.

Kutsal Şövalyeler’e ihanet ettiği söylenen bu grup hakkında kimsenin tam bil bilgisi olmadığı gibi, ortadan kaybolmalarının üzerinden on yıl geçtiği için bu grubun hayatta olup olmadıkları da bilinmemektedir. Prenses, hakkı olan tahtı geri almaya ve ülkesini bu zalim yönetimden kurtarmaya kararlıdır. Bu sebeple kendini sonunu bilmediği maceralara atar ve risk alarak varını yoğunu Yedi Ölümcül Günah’a bağlar.

 • Yıl: 2014 –
 • Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera
 • Rotten Tomatoes: %75 Google: %96
 • NETFLİX’TE İZLE

18. F Is for Family (IMDb: 8.0)

F Is for Family
F Is for Family

Netflix animasyon dizileri listemizi F Is For Family ile sonlandırıyoruz. Dizi; eşi, 3 çocuğu ve sıkıntılı işine karşı yaşam mücadelesi veren Frank’in başından geçen olayları konu alıyor. Yetmişler Amerika’sında geçen F Is For Family, listemizdeki birçok yapım gibi tamamen yetişkinlere yönelik. Şu anda üç sezonu bulunan F Is For Family, toplamda 26 bölüme sahip.

İlginizi Çekebilir: Netflix Animasyon Filmleri: En İyi 13 Animasyon Filmi!

Sizler için hazırladığımız “Netflix animasyon dizileri” adlı listemizin sonuna geldik. Düşünce ve önerilerinizi yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın. Görüşmek üzere… 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.