Netflix Animasyon Dizileri: İzlenmesi Gereken En İyi 18 Animasyon Dizisi!

Evde kalmak zorunda olduğumuz şu sıkıcı karantina günlerinde biraz olsun vakit geçirebilmeniz adına en iyi Netflix animasyon dizileri adlı bir içerik hazırladık. Bizce animasyon yalnızca çocuklar için değil, yetişkinlere de hitap eden geniş bir tür.

Henüz keşfetmediğiniz Netflix yapımları olabilir diye, komedi dizileri, yetişkinlere yönelik animasyon, yetişkin çizgi dizi, çocuk ve aile filmleri,  aile komedileri, aile temalı animasyonlar, aksiyon komedileri, hayvan masalları gibi bir çok farklı kategorideki bu tür yapımları hoş izlemeyi seviyorsanız, e hadi o zaman buyurun içeriğimize! 🙂

1. Family Guy (IMDb 8.1)

Listemizin giriş dizisi Family Guy, İlk bölümü 1999 yılında yayınlanan dizi, kurgusal şehir Quahog’da geçiyor. Çok da akıllı olmayan aile babası Peter Griffin ve ailesini konu alan Netflix animasyon yapımı Family Guy, ilk bölümünden beri dünyada yaşanan birçok olayı kendi tarzında eleştiriyor. Amerikan toplumu, güncel konular, insanlık halleri ve aklınıza gelebilecek neredeyse her konuyu hicvetmeye meyilli bu yapım, eleştiri soslu komedi seviyorsanız hoşunuza gidebilecek yapımlardan. Siz de bu diziye şans vermek isterseniz, 13. sezondan başlayarak 17. sezon sonuna kadar tüm bölümlerini Netflix’te bulabilirsiniz.

 • Yıl: 1988
 • Tür: Komedi
 • Google: %91

2. Rick & Morty (IMDb 9.2)

Piyasaya çıktığı andan itibaren tüm dünyada büyük beğeni toplayan Netflix yapımı Rick & Morty, kendi türündeki en eğlenceli ve uçuk yapımlardan bir tanesi diyebiliriz. Alkolik dede ile onun aklı bir karış havada torununu izlediğimiz dizide uzaylılar, boyutlar arası seyahat eden insanlar ve çok daha fazlası var!

 • Yıl: 2013
 • Tür: Komedi
 • Google: %97

3. Bojack Horseman (IMDb 8.7)

Listemize yine yetişkinlere yönelik ama bir o kadarda eğlenceli Netflix animasyon dizileri arasında yer alan bir yapım Bojack Horseman ile devam ediyoruz. Bojack Horseman’in adını bu yazıyı okumadan önce de mutlaka duymuşsunuzdur. Yıldızı sönmüş eski aktör Bojack Horseman, kariyerini ve hayatını yeniden düzene sokmaya çalışıyor. Artık eskisi gibi parlak roller alamayan Bojack, hafif depresif ve oldukça aksi tavırları ile kendi hayatını daha da çekilmez bir hale getirmeye devam ediyor. Tüm bu süre boyunca Bojack’in başına gelenler, seyircisine kahkahalar attırmaya, kimi zaman da üzmeye devam ediyor.

 • Yıl: 2014
 • Tür: Komedi
 • Google: %96

4. Disenchantment (IMDb 7.2)

Disenchantment, Kral babası tarafından evlilik yaşı geldiği düşünülerek, başka prenslerle evlendirilmeye çalışılan bir kızın başından geçenleri konu ediyor. Ancak bu kız hiç mi hiç prenses olmak istemiyor. Prenses Bean, mutluluk diyarından gelme elf Elfo ve Bean’in kişisel iblisi için hayat ancak uçlarda yaşanırsa güzel. Sizde Netflix animasyon dizileri listemizde yer alan Disnenchantment ile siz de Bean’in maceralarına ortak olabilirsiniz. Babasından gizli katıldığı partiler, halkın arasına inip kumar oynaması ve çok daha fazlası! Ancak elbette her parti sona erer. Bean’in partisi sona erdiğinde onu sarayda bekleyenler, gerçek hayat problemleri olacak.

 • Tür: Komedi
 • Google: %95

5. Love Death and Robots (IMDb 8.6)

Her bölümü birbirinden bağımsız ve oldukça etkileyici bu Netflix antolojisi, her bölümünde izleyicisine film tadı veren etkileyici bir yapım. Eğer siz de bilim kurgu seviyorsanız, kimi zaman korkutucu, kimi zaman üzücü, kimi zaman ise inanılmaz eğlenceli olan bu yapımın her bölümünü ayrı ayrı seveceksiniz. Peki sizin favori Love, Death & Robots bölümünüz hangisi olacak?

 • Yıl: 2019
 • Tür: Animasyon
 • Google: %96

6. Final Space (IMDb 8.3)

Final Space, başına gelen birkaç talihsiz olay sonucu uzay mahkumu olan Gary’i konu alıyor. Gary, yine birkaç talihsiz olay sonucu kendini Avocato ile tehlikeli büyük bir maceranın içinde bulur. Zora ki şekilde takım olan ikili, Avocato’nun oğlunun peşinde galaksinin bir ucundan bir ucuna sürüklenirken, başlarındaki bela peşlerini bırakmayacaktır. Hem eğlenceli hem de yüksek tempolu bir Netflix animasyon arıyorsanız, izleyebileceğiniz yapımlardan bir tanesi kesinlikle Final Space diyebiliriz.

 • Yıl: 2018
 • Tür: Macera
 • Google: %97

7. Macera Zamanı (IMDb 8.6)

Son yılların özellikle gençler tarafından en çok beğenilen animasyon dizileri arasında yer alan Macera Zamanı, Netflix’te de oldukça popüler bir yapım. Kesinlikle gerçek dünyaya biraz ara vermek isteyenlerin animasyon dizisi. Siz de normal hayatın işleyişinden sıkıldıysanız ya da biraz molaya ihtiyacınız varsa, Finn ve onun köpek dostu Jake’in Ooo Diyarı’nda yer alan film tadında ki maceralarına ortak olabilirsiniz.

 • Yıl: 2010
 • Tür: Macera, Romantik
 • Google: %96

8. Avatar:Son Hava Bükücü (IMDb 9.2)

Netflix animasyon dizileri

İşgalci Ateş Ulusu’na karşı dünyayı savunabilecek, hava bükme yeteneğine sahip son kişi Avatar Aang sonunda ortaya çıkar. Ancak bir sorun vardır. Öğrenmesi gereken çok şey olan Aang, hem dünya’ya ayak uydurmak hem de kötülerle savaşmak zorunda. Katara ve Sokka isimli iki kardeşin yardımı ile hem yeni gözlerini açtığı bu dünyayı hem de güçlerini keşfeden Aang’in maceraları sizi oldukça eğlendirecek. Güçlü bir hikaye ve olay akışına sahip olan Netflix dizisi Avatar:Son Hava Bükücü, 9,2 IMDb puanı ile sizi hem heyecanlandıracak hem de çok güldürecek yapımlarından bir tanesi diyebiliriz.

 • Yıl: 2005
 • Tür: Komedi
 • Google: %97

9. South Park (IMDb 8.7)

South Park, cüretkar ve fazla açık sözlü! 1997 yılından beri yayın hayatını sürdüren ve o zamandan beri güncel olayları kendi tarzıyla eleştiren yapım South Park, agresif mizah anlayışıyla sizi kendine bağlayacak.

South Park, Dünyayı 4 küfürbaz çocuğun gözünden gördüğünüz, olaylara farklı açılardan bakmanızı sağlayan bir dizi. Siz de dünyaya farklı açılardan bakmak isterseniz, bu animasyon dizisi 16. sezondan 21. sezonuna kadar bütün bölümlerini Netflix’te bulabilirsiniz. Kendisi tamamen yetişkinlere yönelik bir Netflix animasyon yapımı şimdiden söyleyelim. 🙂

 • Yıl: 1997
 • Tür: Komedi
 • Google: %95

10. Paradise PD (IMDb 7.0)

Paradise PD, izleyecekler için küçük bir uyarı, bu yapım tam anlamıyla yetişkin çizgi dizi Netflix kategorisinde yer alıyor! Gerek küfür kullanımı gerek de ciddi anlamda iğneleyici tarzı ile küçük yaştakilere uygun bir yapım değil. Eleştirmenlere göre hafif Family Guy havası veren dizi, bu yönü ile seyircisini mutlu ediyor. Ancak konu olarak elbette Family Guy’dan büyük oranda değişik.

Paradise PD adlı animasyon dizisi küçük bir kasabada geçiyor ve burada geçen bir uyuşturucu vakasını ele alıyor. Babasının idaresindeki bir polis birliğine, annesinin kendisini işe alması ile katılan çaylak polis, babasına bu işi yapabileceğini kanıtlamaya çalışıyor. Ancak işin içine giren acemilik ve oldukça garip ekip arkadaşları girince karakterimiz bolca talihsizlik yaşıyor. Bir yanda ite kaka ilerleyen bir uyuşturucu soruşturması diğer yanda ise kendi aile bağları. Bolca eleştiri içeren bu Netflix en iyi animasyon yapım karşısında size yalnızca izleyip eğlenmek düşüyor.

 • Yıl: 2018
 • Tür: Suç
 • Google: %91

11. Big Mouth (IMDb 8.0)

Son yıllarda en çok beğeni toplayan Büyük Ağız, bizce Netflix’te ki en iyi animasyon yapımlarından diğer bir tanesi. Yetişkinlere yönelik içerik girişimlerinin en başarılı sonuçlarından birisi Big Mouth, arkasında iki ünlü isim Nick Kroll ve Andrew Goldberg’i bulunduruyor.

Gerek cinsellik ağırlıklı konusu gerek de dili gereği tamamen yetişkinlere yönelik bir yapım. Ancak bunlar göz korkutucu olmasın. Zira diziyi yetişkinler için eğlenceli hale getiren iyi noktalar da bunlar. Big Mouth, çocukluktan ergenliğe geçiş yapan bir grup genci konu ediyor. Onların yaşadığı zorluklar çoğu izleyici için yeterince komikken, işin içine sonraki bölümlerde ‘hormon canavarları’ giriyor. Gençlerin sürekli yanlarında duran ve onların her konuyu başka yerlere çekmesini sağlayan bu yaratıklarla birlikte dizi mükemmel absürdlük seviyesine ulaşıyor. Hem gerçek ve herkesin yaşamış olduğu olayları, hissettiği duyguları ele alan hem de bunu mümkün olduğunca en uçuk şekilde anlatan bu animasyon dizisine mutlaka bir vermelisiniz. Fis For Family sevenlerin genel olarak beğendiği bu yapım, sınırsız ve mantıksız komedi Netflix animasyon dizileri arayanlar için biçilmiş kaftan!

 • Yıl: 2017
 • Tür: Komedi
 • Google: %88

12. Neo Yokio (IMDb 5.9)

Listemizin sırada ki yapımı, anime sevenlerin hoşuna gidecek türden diyebiliriz. Ayrıca bu yapım, Netflix’in anime konusunda ki girişimlerinin olumlu sonuç verdiğinin gösteriyor.

Dizinin konusu Neo Yokio isimli hayali şehirde geçiyor. Bu metropol şehir, kültürel anlamda da oldukça zengin, gelişmiş bir yer. Ancak Neo Yokio’nun geçmişi, şimdiki halinden çok farklıdır. Geçmişte iblislerin istilasına uğramış bu şehir, şimdiki halini bir zamanlar kendisini istiladan kurtaran iblis avcısı bir hanedana borçlu. Şehirde hala aktif konumda olan bu hanedan, şehre dair tüm sırrı gizliyor olabilir. Bu sırları keşfetmek ise aynı hanedanın en genç üyesi Kaz Kaan’a düşecek.

Şehrin en popüler ve etkili gençlerinden Arcangelo Corelli ile sürekli sürtüşme halindeki Kaz Kaan, hayatını aklı bir karış havada sürdürürken hem Arcangelo’ya hem de Neo Yokio’ya dair öğrendiği ufak sırlar hayatını tamamen değiştirecek.

 • Yıl: 2017
 • Tür: Aksiyon
 • Google: %77

13. Aggretsuko (IMDb 8.0)

Madem anime türünde örnek verdik, listemizde kalan son birkaç yeri de Netflix’te bulunan animeler ile dolduralım. Aggretsuko, yemek yerken, kahve molanızda ya da yolda giderken bölümlerini hızlıca bitirebileceğiniz türden bir yapım. Ana karakterimiz Retsuko ve o kızıl panda! Ancak aslında Retsuko’nun hayatı ile modern dünya insanının hayatları çok benziyor. Diziyi izlerken bu karakterde kendinizden çok fazla şeyi bulacağınıza eminiz!

Retsuko, tam zamanlı çalışıyor, işine saatlerini veriyor, asla takdir edilmiyor ve elbette ofisteki masa başı görevinden kesinlikle memnun değil. Üstelik özel hayatında da en ufak kıpırdanma yok! Kısaca bu sevimli kızıl panda, birçoğumuzun hayatta yaşamış olduğu zorlukları yaşıyor. Ancak bir gün bunlarla baş edebilmek üzere oldukça ilginç bir yol keşif ediyor. Death metal!

Sevimli ve dost canlısı görünen Retsuko, iş çıkışları gittiği karaoke de kendinden geçercesine death metal söyleyerek hem o günün hem de hayatının stresini geride bırakmaya çalışıyor. Elbette hayat karaoke’den ibaret değil. Hayatında enteresan gelişmeler yaşanırken Retsuko’yu bu gelişmelerin her birinin altından bağıra çağıra kalkmaya çalışırken izliyoruz. Kendine yarattığı metal vokali kimliğinde az biraz rahatlasa da, hayat elbette Retsuko’yu rahat bırakmıyor.

Şu anda iki sezonu yayında olan ve Netflix animasyon dizileri arasında yer alan 8.0 IMDb puanına sahip Aggretsuko’nun her sezonunda onar bölüm bulunuyor. Her bölümü on beş dakika olan Aggretsuko, her yerde ve her zaman rahatça izleyebileceğiniz yapımlardan. Siz de hayattan çok bunaldığınızda death metal söylemeseniz bile hemen açıp Aggretsuko izleyebilir, Retsuko’nun sizin yerinize bağırmasıyla rahatlayabilirsiniz.

 • Yıl: 2016
 • Tür: Komedi
 • Google: %96

14. Fullmetal Alchemist: Live Action (IMDb 8.7)

Sıradaki önerimiz, yalnızca animasyon için değil, anime dünyasında da en iyi kabul edilen yapımlardan biri. Manga serisi ile milyonları kendine bağlayan Full Metal Alchemist, anime yapımı ile de oldukça dikkat çekmişti.

Anime sevenlerin çoktan bitirdiğini bilsek de bu mecra da henüz yeni olanlar için dizinin konusunu Netflix sıralamamıza eklemekte fayda var. Dizi, iki ana karakterin etrafında şekilleniyor. Edward ve Alphonse Edric. Simyacı olan babaları iki kardeş küçükken evi terk ediyor. Anneleri de ölünce kardeşlerin hayatında kimseleri kalmıyor. Çocukluklarından beri babalarının evinde kalan kitaplardan simyayı öğrenen kardeşler, annelerinin ölümünden sonra bu işe daha da sarılırlar ve uzun eğitimler alırlar. Hepsi annelerini geri getirebilmek içindir. Yıllarını bu işe verdikten sonra annelerini geri getirme denemeleri iki kardeşe çok pahalıya mal olacaktır.

Annenin ruhu karşılığında Alphonse’nin bedeni tamamen yok olurken, Edward da bacağını kaybeder. Üstelik anneleri de tamamen yaratık olarak geri gelmiştir ve ölmek istemektedir. Bu başarısız denemelerin ardından kardeşini kaybetmeyi göze alamayan Edward, bacağından sonra kolunu da feda ederek Alphonse’nin ruhunu bir tenekeye hapseder. Bu noktadan sonra iki yoldaşın tek bir amaçları vardır. Bedenlerini geri almak!

2003 yılında yayınlanmaya başlayan anime serisi, 23’er dakika ve 51 bölümden oluşuyor. Ancak bu versiyonundan farklı 2010 yılında yayınlanmış bir seri daha var. 2003 versiyonunda serinin hayranlarının gözünden kaçmayan birçok hata olması, yapımcıları seriyi yeniden çekmeye itmiş. Full Metal Alchemist Brothehood adındaki bu yeni versiyon, eleştirmenlere göre ilkinden çok daha olgun. Orijinal hikayeye çok daha sadık kalarak çekildiği söylenen Brotherhood, beş sezonu ve 8.7 IMDb puanına ile dikkat çeken bir Netflix animasyon dizisi diyebiliriz.

15. Hellsing Ultimate (IMDb 8.3)

Listemizin yavaş yavaş sonuna yaklaşırken, Netflix Hellsing ile devam etmek istiyoruz. Etkileyici senaryoya sahip olan anime de Hellsing Organizasyonu adındaki grubu izliyoruz. Bu organizasyon, İngiltere’de vampirleri yok etme amacını taşıyor. Kraliçeye bağlı ve gizli çalışıyorlar.

Ancak işin ilginç tarafı, bu organizasyon için çalışan kişinin vampir olması! Dizide, Hellsing için çalışan ölümsüz vampir Allucard ve onun etrafında geçen olayları izliyoruz. Diğer vampirler tarafından ısırılarak kontrol altına alınan zombiler ile birlikte savaşan Alucard ve ekibi, bu süre içinde ki gizemi de çözmek zorunda kalıyor.

Mangadan uyarlanmış bu anime +18 ibaresine sahip. İçerisinde yer alan korku ve şiddet sahneleri ile tamamen yetişkin animasyon dizi türüne bürünen yapımı yaşınız yetiyorsa mutlaka izlemelisiniz.

 • Yıl: 2006
 • Tür: Animasyon
 • Google: %96

16. The Seven Deadly Sins (IMDb 8.7)

Sırada son yılların en popüler Netflix animasyon dizileri arasında yer alan The Seven Deadly Sins var.  İnsanların ve insan olmayan varlıkların bir arada yaşadığı Liones Krallığı, Kutsal Şövalyeler tarafından yönetilmektedir. Yıllar içinde görevlerini kötüye kullanmaya başlayınca, zamanla refah dolu günler sona erer. Ülkenin yasal varisi olması gereken prenses, tiran yönetimi uygulayan şövalyelerin zoruyla tahttan indirilir. Ülkesini kurtarmak ve tahtını geri almak için prensesin Yedi Ölümcül Günah olarak bilinen zamanında Kutsal Şövalyeler’den kovulmuş grubu bulmaktan başka şansı kalmamıştır.

Kutsal Şövalyeler’e ihanet ettiği söylenen bu grup hakkında kimsenin tam bil bilgisi olmadığı gibi, üzerinden on yıl geçmesine rağmen hayatta olup olmadıkları bilinmemektedir. Prenses, hakkı olan tahtı geri almaya ve ülkesini bu zalim yönetimden kurtarmaya kararlıdır. Bu sebeple kendini sonunu bilmediği maceralara atar ve risk alarak varını yoğunu Yedi Ölümcül Günah’a bağlar.

 • Yıl: 2018
 • Tür: Animasyon
 • Google: %96

17. The Midnight Gospel (İMDb 8.4)

2020 yapımı animasyon diziler Netflix arasında yer alan The Midnight Gospel, hayatın gerçek anlamını bulmaya çalışan yayıncı Clancy’nin hikayesini konu alıyor. Clancy, evini bırakarak farklı gezegenlere yolculuklar yapan bir uzay yayıncısı. Sahip olduğu Evren simülatörü ile türlü gezegenlere yolculuk yapan Clancy, bir çok farklı varlık ile çeşitli röportajlar gerçekleştirmiştir. Henüz hayatın anlamını çözmeye çalışan Clancy, röportajlarında soracağı bir çok sorunu ile varoluşun cevabını bulmaya çalışır.

 • Yıl: 2020
 • Tür: Animasyon

18. F Is for Family (İMDb 8.0)

F Is For Family, Eşi, 3 çocuğu ve sıkıntılı işine karşı yaşam mücadelesi veren Frank’in başından geçen olayları konu alıyor. Dizinin konusu, 70’ler Amerika’sında geçiyor. F Is For Family’in bu kadar sevilmesinin diğer bir nedeni tamamen yetişkinlere yönelik olması diyebiliriz. 3 sezonluk dizi toplamda 26 bölümden oluşuyor.

 • Yıl: 2015
 • Tür: Komedi
 • Google: %95

Haftanın Netflix animasyon dizileri adlı listesi sona erdi. Liste de bulunan en çok hangi yapım ilgini çekti? Lütfen bunu bize yorum olarak bize belirtin. Düşüncelerinizi duymak için can atıyoruz! Ayrıca Netflix animasyon filmleri arıyorsanız diğer makalemize de mutlaka bir göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.