Netflix Alman Filmleri » Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Alman Filmleri!

Sevenleri için Alman sinemasını baştan sona ele aldık ve sizler için en iyi Netflix Alman filmleri adlı bir içerik hazırladık. Hadi başlayalım! 🙂

Kesinlikle İzlemeniz Gereken En İyi Netflix Alman Filmleri!

Netflix Alman filmleri

Not: Listelediğimiz tüm yapımların altına “NETFLİX’TE İZLE” adlı bir buton yerleştirdik. Artık istediğiniz yapıma hızlıca ulaşabilirsiniz. (Butonlar bir üyeliğiniz olduğu sürece çalışır. Üyeliğiniz yoksa veya oturum açılmamışsa Netflix’in ana sayfasını görüntülersiniz.)

1. Rock My Heart (IMDb: 6,5)


Rock My Heart konusu 2017
Rock My Heart

Bazen hayallerimiz dünyaya sığmaz. Koşmak, denizleri aşmak, dağları karşımıza almak, bildiklerimizi yapabilmek için kadere karşı gelmek isteriz. Fakat hayat bu ya, önümüze çeşitli engeller çıkar. Bu engeller bazen sağlıkla ilgilidir ve bizi ölüme kadar götürebilir. Jana da kalp rahatsızlığı sebebiyle hayallerinden vazgeçmesi istenen bir kızdır. 17 yaşındadır ve dünyayı tanımak istemektedir. Bu arayışın içinde jokey olması için Paul Brenner tarafından keşfedilir. Ailesi bu durumdan hiç hoşnut olmasa da jokey olmak onun için kadere karşı gelmenin bir yoludur artık.

2. Hitler: Bir Kariyer (IMDb: 7,5)


Hitler: Bir Kariyer konusu 1977
Hitler: Bir Kariyer

Bir ülkenin başına gelebilecek en kötü şeylerden biri gözünü kan bürümüş, güce tapan bir siyasetçidir. Söz konusu Hitler olunca ise durum çok daha farklı ve korkunç bir yere geliyor. Kendisinin yükselişi beklenmedik bir şekilde oluyor. Gerek mahkemelerde gerek mitinglerde konuşmalarıyla insanları büyülüyor. Onu sevmeyen ya da tehlikesini görenleri sindirmeyi başarıyor. İnsanları etkileme konusunda tam bir usta. Çevresindekiler, her şey bittikten sonra Nuremberg Mahkemeleri’nde neden itiraz etmediklerini anlatamıyorlar. Kimisi ise Hitler’i ve yapılanları savunmaya devam ediyor. Haliyle böyle bir kişi ve başa geçme hikayesi herkesi etkiliyor. Onu ve dönemini anlamak, kendimizi böyle bir lidere karşı korumak adına da önemli.

İlginizi Çekebilir: Netflix Alman Dizileri » İzleyebileceğiniz En İyi Alman Dizileri!

3. How to Be Really Bad (IMDb: 6,3)


Netflix Alman filmleri How to Be Really Bad 2018
How to Be Really Bad

Kötülük hepimizin bazen yaptığı bir şey. Bilerek ya da bilmeyerek kötü olarak tanımlanan şeyleri yapıyoruz. Fakat bazıları var ki bunları sollayıp kötülükte zirveye oynuyor. Konu şeytanın çocuğu olunca işler iyice karışıyor. Cehennemdeki hayatından sıkılan Şeytan’ın kızı dünyaya gönderiliyor. Üstelik çok önemli bir görevi var. Herkesi kötülüğe davet etmek ve Şeytan’ın hizmetkarı yapmak.

4. Isi & Ossi (IMDb: 6,4)


Netflix Alman filmleri Isi & Ossi 2020
Isi & Ossi

Zıt kutuplar birbirini çeker. Bazı durumlarda bu kutuplar birbirine aşık da olur. Isi ve Ossi için durum böyle. Farklı kültürlerden ve tabakalardan gelseler de aşk onları birleştiriyor. Kızımız zengin. Üst tabakadan biri ve istekleri hemen oluyor. Oğlumuz ise fakir ve bir şeyleri elde edebilmesi için hep çok çalışması gerekmiş. Bu sebeple hayatın acımasız olduğu kanaatinde. Kızımızı tanıyınca fikri değişecek, aşkın kollarına bırakacak kendini ve mutluluğu tanımaya başlayacak.

5. And Tomorrow the Entire World (IMDb: 6,0)


And Tomorrow the Entire World 2021
And Tomorrow the Entire World

Naziler geride yıkılmış bir Avrupa bıraktılar. Almanya’nın itibarı zedelendi ve faşizm herkes tarafından korkulan bir siyasi akım olarak hafızalara kazındı. Üzerinden seneler geçtikten sonra ise Nazilerin fikirleri neo-Nazilerde vücut buldu. Almanya’daki bir grup insan Nazilerin haklı olduğunu, saf bir Germen ırkının hayat bulması gerektiğini söylemeye başladılar. Her yere delice Nazi svastikası çizdiler ve kendilerinden olmayanları hedef haline getirdiler. Bu gruba karşı çıkan anti faşist Luisa ise 20 yaşında bir hukuk öğrencisi. Üst tabakadan olmasına rağmen aktivizm ile uğraşıyor. Fakat hayat ona tüm bunların içinde bambaşka bir şey sunmak üzere.

6. Four Minutes | Dört Dakika (IMDb: 7,3)


Four Minutes | Dört Dakika 2007
Four Minutes

Bir şeyi çok istediğinizi düşünün. Bundan başka bir şey düşünemiyorsunuz. Örneğin tek isteğiniz piyano çalmak. Fakat sizi diğerlerinden ayıran şey hapishanede olmanız. Bir gün hapishaneye bir piyano öğretmeni geliyor. Sizin için büyük bir fırsat bu. Herkesi dinleyen, herkese ders vermeyi kabul eden bu kişi size ellerinizin fazla kaba olduğunu söylüyor. Sonra arkasını dönüp gitmeye başlıyor. Bunu duyunca ne tepki verirdiniz? Hayattaki en sevdiğiniz şeyin elinizden alındığını düşünüp öyle yanıtlayın bu soruyu. Kahramanımız Jenny de delirip gardiyana saldırıyor ve zorla piyanonun başına geçiyor. Öylesine güzel bir şekilde çalıyor ki piyanoyu, koridorda gitmekte olan piyano öğretmeni kulaklarına inanamıyor ve dönüyor. Kaderi değişmek üzere olan Jenny tüm bunları inadına ve cesaretine borçlu.

7. Stereo (IMDb: 6,5)


Netflix Alman filmleri Stereo konusu 2014
Stereo

Geçmişi geçmişte bırakabilmek ne güzel bir yetenektir öyle değil mi? Yaptıklarımızın bedelini ödemeden devam edebilmek. Oysaki hayat böyle değildir, oyunu böyle oynamaz. Kimse için değişiklik yapmaz, kimseyi affetmez. Erik de geçmişinden kurtulmak isteyenlerden. Açtığı motosiklet atölyesinde tamircilik yapmaya başlıyor ve hayatında yeni bir sayfa açtığından emin. Ufukta ise çok farklı bir şey var. Geçmişin aslında o kadar da geçmediğini hayatına zorla giren Henry sayesinde görüyor. Henry ona bir şeyleri hatırlatmak için geliyor ve kolay kolay gitmeye niyeti yok.

İlginizi Çekebilir: Netflix Polisiye Dizileri: Sevenleri İçin En İyi Dedektif Dizileri!

8. Berlin Calling (IMDb: 7,2)


Netflix Alman filmleri Berlin Calling 2008
Berlin Calling

Hayatı harika giden DJ’imiz Paul büyük bir işe girmek üzeredir. Dünya turu ve ardından hit olmasını umduğu bir albümün piyasaya çıkışı. Şimdiye kadar çok başarılı olmuş, birçok ülkede hayranları peşinden sürüklemiştir. Herkes bir sonraki albümü için neredeyse yalvarmaktadır. Onun da amacı ününe ün katıp daha büyük paralar kazanmak ve iyi olduğu işi sonuna kadar yapmaktır. Dünya turu öncesi katıldığı bir etkinlikte yüksek doz uyuşturucu kullanınca hayatı kayar ve kendisini psikiyatri kliniğinde bulur. Bundan sonrası sevgilisi ve menajerinin elindedir. Onların desteğiyle bir şeyler yapmak, eski başarısına kavuşmak durumundadır.

9. The Milk System (IMDb: 7,1)


The Milk System 2017
The Milk System

Süt kahvaltıların, tatlıların, aperatiflerin, yemeklerin vazgeçilmezi. Özellikle geçimini hayvancılıkla sağlayan bizim gibi toplumlarda süt çok daha önemlidir. Sütlaç, sütlü kahve, çikolatalı süt, peynir, ayran derken soframızın baş tacıdır kendileri. Sürekli sağlıklı bir seçenek olmasından bahsedilir. Ünlü olarak addedilen bazı kimseler kamu spotlarında oynatılır. Ekranlarda kötü örnekler sergileseler dahi okullara gidip ilkokul çocuklarına süt dağıtırlar. Peki tüm bu anlatılanlar gerçek mi? Süt gerçekten sağlıklı mı? Süt nereden ve nasıl elde ediliyor, yolda başına neler geliyor? Soframızın beyaz kraliçesi söylendiği kadar “beyaz” ve “masum” mu? Tüm bunların cevapları bu belgeselde.

  • IMDb: 7,1
  • Vizyon Tarihi: 21 Eylül 2017 (Almanya)
  • Tür: Belgesel
  • Rotten Tomatoes: % – Google: %88

10. We Are Young We Are Strong (IMDb: 7,1)


We Are Young We Are Strong 2015
We Are Young We Are Strong

Hedef alınmak nedir bilir misiniz? Irkınız, diliniz, dininiz farklı diye yakılmaya çalışıldınız mı hiç? Ya da sokakta başörtünüz çekildi mi? Boynunuzdaki haça laf edildi mi? Cem Evi’ne gittiğiniz için yaftalandınız mı? 1992 senesinde Almanya’nın Rostock’da yaşayan Vietnamlılar bunu yaşadı. Bir grup aşırıcı sağcı Alman toplandı ve bu insanların kaldığı yerleri molotofladı. Yakma girişimi polisin sessizliği ve Nasyonal Sosyalist Parti desteğiyle başarılı oldu. Gidecek bir yeri olmayan bu insanlar nefretin odağı oldu. Böyle olayların olduğu bir zamanda gençliğini yaşayan bir grup insanın gözünden olayları izliyor, zenofobinin (yabancı korkusu) sınırlarını görüyorsunuz.

11. Lommbock (IMDb: 6,7)


Netflix Alman filmleri Lommbock konusu2017
Lommbock

Yaşadığınız yer değişince hayatınız da değişir. Gittiğiniz yerde işler iyiye gittiyse katmerlenir bu değişim. Şans sizden yanadır, keyifler de yerindedir. Stefan da değişim rüzgarına kapılıp Almanya’dan Dubai’ye gider. Bu köklü değişiklik ona aşkı getirir. Uyuşturucudan kurtulur, temiz bir hayat yaşamaya başlar. Fakat evlilikle ilgili bazı evraklar için Almanya’ya dönmesi gerekir. Eskiye dönmek her zaman tatlı anıları buldurmaz insana. Stefan da karşılaştığı manzara karşısında pek memnun olmaz. Eski dostu Kai ile karşılaşan Stefan, Kai’nin kötü alışkanlıkları da işin içine girince karmaşık olayların içinde kalır.

12. Biking Borders (IMDb: 7,9)


Netflix Alman filmleri Biking Borders 2021
Biking Borders

Sosyal sorumluluk projeleri hepimizin hayatında artık. Hiç olmazsa bağış toplayanlara denk gelmişsinizdir. Özellikle koşanları, yüzenleri ya da çeşitli hayır işleri ya da sporlar yaparak bağış toplayanları görüp destek olmuşsunuzdur. Max ve Nono ikilisi de onlardan. Amaçları okul inşa etmek fakat böylesine büyük bir iş için büyük bir para gerekiyor. Onlar da bir bağış toplama kampanyası yapıyorlar ve başlıyorlar Berlin’den Pekin’e doğru pedal çevirmeye. Çadırlarını alıyorlar yanlarına ve başlıyorlar sınırları aşmaya. Her gittikleri yerde onları başka bir macera, farklı insanlar ve hikayeler bekliyor. Bakalım başlarına neler gelecek ve her şeyden önemlisi okul için gereken parayı toplayabilecekler mi?

13. Rising High (IMDb: 5,8)


Rising High 2020 konusu
Rising High

Para kazanmanın bin türlü yolu var. Bu yollardan birini seçerken yasal olmasına, bizi çok fazla yıpratmamasına bakarız. Başka kriterlerimiz de vardır elbette ama her şeyin başında yasallık gelir. Kimseyle başımız derde girsin istemeyiz. Fakat zengin olmayı kafasına koymuş üç arkadaş için bu pek de önemli değil. Paranın nasıl geldiğinden ziyade gelmesine odaklılar. Berlin’de emlak sektörünü yerle bir etmek üzereler. Başarmaya çalıştıkları şey zorlaştıkça daha da bileniyorlar ama unuttukları bir şey var. Başarı her zaman mutluluk getirmez.

İlginizi Çekebilir: En İyi Netflix Aşk Dizileri – 2022 GÜNCEL ÖNERİLER

14. Expedition Happiness (IMDb: 5,9)


Expedition Happiness 2017
Expedition Happiness

Sınırlarımızı aşmanın önemini hepimiz biliyoruz artık. Dünya küçülüyor, herkes birbiriyle iletişim kurabiliyor. Yabancı insanlarla evlenenler, dünyayı gezenler, yabancı dil öğrenip gönüllülük faaliyetlerini uluslararası boyutlara taşıyanlar derken elimiz kolumuz her yere ulaşabiliyor. İki Alman sevgili de bu akıma kapılıp sınırlarını aşmak istiyorlar. Aldıkları bir karavanı temizleyip kullanılabilir bir hale getirdikten sonra yola çıkıyorlar. Hepimizin hayallerini gerçekleştiren bu ikili Alaska, Meksika, Kanada gibi yerleri geziyorlar.

15. Stowaway (IMDb: 5,6)


Netflix Alman filmleri Stowaway konusu 2021
Stowaway

Uzaya gitmek pek maliyetli bir iş. Bir de alınan eğitimler, harcanan zaman, çeşitli riskler düşünülünce gerilim daha da artıyor. Her şey hazırlanıp roket fırlatıldıktan ve görev başladıktan sonra kontrolleri yapmak, işlerin yolunda gittiğini görmek önemli. Peki roketin içinde istenmeyen biri varsa? Kaçak bir yolcu içeri girmeyi ve saklanmayı başardıysa? İşte o zaman işler sarpa sarmaya başlar. Mürettebat bir karar vermek zorundadır. “Bir kişiden bir şey olmaz, götürüversinler ne var” diyebilirsiniz fakat kazın ayağı öyle değil. Göreve gidecekler için ayrılan kıyafetler, yiyecekler ve çok daha fazlası görev öncesi ayarlanır. Ekstralar için yapılacak bir şey yoktur. Mürettebat için zaman daralmaktadır.

16. The Strange House (IMDb: 5,4)


The Strange House 2021
The Strange House

Ev değiştirmek çoğu zaman hayırlı olsa da bazen başınıza bela açarsınız. Özellikle tercih ettiğiniz ev eski ve konak gibi bir evse. Böyle evler genelde karanlık hikayelerin döndüğü, geçmişi pek korkunç evlerdir. Bu evlerden birine taşınan bir aile, başlarına geleceklerden habersiz bir biçimde yerleşmeye başlarlar. Evi beğenip kısa sürede sahiplenirler fakat ev göründüğü kadar şirin ya da iyi değildir. Evin karanlık sırları kısa sürede ortaya çıkmaya başlar ve aile tüm bunların ortasında kalır.

Sizler için hazırladığımız “Mutlaka izlemeniz gereken en iyi Netflix Alman filmleri” adlı içeriğimizin sonuna geldik. Düşünce ve önerilerinizi yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın! Görüşmek üzere…