Netflix Alman Dizileri » İzleyebileceğiniz En İyi Alman Dizileri!

Netflix Alman dizileri arasında sizin zevkinize en uygun yapımı bilmiyor musunuz? Endişelenmeyin! Bu kez de Alman sinemasını inceledik ve sizler için en iyi Netflix Alman dizileri adlı bir içerik hazırladık. Hadi başlayalım! 🙂

İzlemeniz Gereken En İyi Netflix Alman Dizileri

Netflix Alman dizileri: İzleyebileceğiniz en iyi alman dizileri

Not: Liste de yer alan tüm dizilerin altına “NETFLİX’TE İZLE” butonu yerleştirdik. Böylelikle yapıma daha hızlı ulaşabilirsiniz. (Linkler sadece bir üyeliğiniz varsa çalışır. Eğer üyeliğiniz yoksa Netflix’in ana sayfasına yönlendirilirsiniz.)

1. Dark (IMDb: 8.8)


Küçük, dertsiz bir kasaba. Bu kasabanın kendi gibi dertsiz sakinleri, hayatlarına tatlı tatlı devam etmektedirler. Fakat en büyük gizemler, en korkunç gerçekler, en akıl almaz olaylar hep böyle silik yerlerden çıkar. Kasabamız şirin olduğu kadar kapalı bir kutudur da. Zamanın kırıldığı, geçmişin, geleceğin ve şimdinin çarpıştığı bir mağarayı kalbinde taşıyan kasabada yolunda gitmeyen bir şeyler vardır.

Netflix Alman dizileri Dark konusu kısaca
Dark

Tüm sırların ortaya çıkması, açıklanamayan ve insanların merakını cezbeden şeylerin gün yüzüne çıkması ve Pandora’nın kutusunun açılması için gereken tek şey ise bir çocuğun kaybolmasıdır. Mağarayı merak edip içine giren küçük kahramanımız kaybolmakla kalmayacak, kendisiyle birlikte tüm kasabanın da kaderini değiştirecektir.

2. How To Sell Drugs Online Fast (IMDb: 7.9)


Size de en az birkaç kez “Bill Gates, Steve Jobs falan hep küçük odalarda, garajlarda falan kurmuşlar şirketlerini” geyiği yapılmıştır. Davulun sesi uzaktan herkese hoş gelse de, işin içinde olmak farklı olsa gerek.

How To Sell Drugs Online Fast konusu 2019
How To Sell Drugs Online Fast

Moritz ve Lenny de kendi imkanlarıyla bir işe girişirler fakat onları diğer girişimcilerden ayıran şey işlerini kimseye anlatamamalarıdır çünkü ikili internet üzerinden uyuşturucu satmaktadır. Bir yandan eski sevgilisini kazanmaya çalışan bir yandan da işlerini yoluna sokmaya çalışan Moritz’in başarması gereken çok şey vardır. İkili belayı mıknatıs gibi çeker ve olaylar gelişir.

İlginizi Çekebilir: En İyi HBO Dizileri » 2021 Güncel Öneriler!

3. Unorthodox (IMDb: 8,0)


Dışına çıkamayacağınız kurallarla çevrelendiğinizi, aldığınız nefesin dahi kontrol edildiği bir yerde olduğunuzu hayal edin. Çevrenizdeki herkes radikal bir hayat sürüyor ve sizden de bu bekleniyor. İsteklerinizin, hayallerinizin, sevdiklerinizin ya da nefret ettiklerinizin kısacası benliğinizin bir önemi yok.

Unorthodox konusu
Unorthodox

Her hareketinizi ailenize yakışır şekilde atmalı, topluma uymalı ve tabiri caizse “çıkıntılık” yapmamalısınız. Böyle bir yaşamı kabul eder miydiniz? Kendisine böyle bir hayat dayatılan genç bir kız sonunda dayanamaz ve kaçmaya karar verir. Kendisini keşfeden, ailesiyle ve karanlık kökleriyle yüzleşen genç kızımız planlarını yapar ve cesaretini toplayıp ilk adımı atar. Bu adımın devamı gelecek midir? Yoksa başarısız bir kaçma girişimi hayatına mı mal olacaktır?

4. Barbarians (IMDb: 7,2)


İnsanları bir araya getiren şeyler tarih boyunca değişmiştir. Bazen haksızlığa uğramak, bazen işgal, bazen savaş, bazen hak ve hürriyet sevdası ön plana çıkar ve insanlar yan yana durup mücadele eder.

Netflix Alman dizileri Barbarians
Barbarians

MÖ 9. Yüzyılda Alman halklarını ise işgal tehlikesi bir araya getirecektir. Barbar Romalıların kapılarına dayandığı gören Almanlar savaşmaktan başka seçenekleri olmadığını anlarlar. İçlerinden bir kadın öne çıkar ve liderlik eder. Kaderlerini kimsenin eline bırakmaya niyetleri yoktur. Gerekirse ölecek fakat topraklarından vazgeçmeyeceklerdir. Savaş meydanı kanla sulanacak ve Romalılar daha evvel görmedikleri bir direnişle karşılaşacaklardır.

5. Biohackers (IMDb: 6,8)


Mia isimli bir genç kız, tıp fakültesinde profesörlük yapan bir kadının peşine düşer. Kadının geçmişinde bir trajedi vardır ve bu hikâye Mia’nın ilgisini çekmiştir. Kadınla bağlantı kurabilmek adına ders verdiği üniversiteye gider fakat işler onun planladığı gibi gitmeyecektir.

Netflix Alman dizileri Biohackers konusu
Biohackers

Profesörümüz basit bir tıp fakültesi çalışanı değildir. Ders anlatmak ya da sınavları okumak gibi basit işlerin yanı sıra insan biyolojisini “hack”lemekle uğraşmaktadır. Aşılarla beyne çip yerleştirmek artık bir komplo teorisi değildir. Mia bulmak istediği hikayeden çok daha farklı ve tehlikeli bir şey bulmuştur ve öğrendiği her şey kaderini değiştirecektir.

6. Perfume (IMDb: 7,1)


Parfümün nasıl elde edildiğini düşündünüz mü hiç? Sizce tek kaynak doğa, hayvanlar ve bitkiler midir? Yoksa her canlının, insanlar da dahil her bir varlığın kendine has bir kokusu mu vardır? Peki, parfüm yapan biri koku elde edilmek için ne kadar ileri gidebilir? Bir şarkıcının ölü bulunması tüm bu soruların yanıtı olacaktır.

Perfume konusu 2018 dizisi
Perfume

Ölen şarkıcının arkadaşları lise arkadaşları hem cenaze için hem de cinayetin çözülmesi için bir araya gelir ve soruşturma başlar. Şarkıcının öldürülme biçimi, parfüm yapanların koku elde etmek için yaptıkları işlemlere benzemektedir. Bu da lise arkadaşlarından birini hedef tahtasına oturtmaktadır fakat her şey bu kadar basit bir şekilde çözülmeyecektir. Sorular atılan her adımda artacak, gerilim de sorulara eşlik edecektir.

7. Dogs of Berlin (IMDb: 7.6)


Fikir ayrılıkları yaşayan iki kişiyi bir araya getirmek çoğu zaman iyi bir fikir değildir. Özellikle bu fikir ayrılıkları her konuda kendini gösteriyorsa ve bu ikili cinayet çözmesi gereken polislerse. Türk-Alman bir futbolcunun öldürülmesi üzerine birbirine tamamen zıt iki polis cinayeti çözmek üzere bir araya gelir.

Dogs of Berlin 2018 konusu
Dogs of Berlin

Öldürülen kişiyi araştırmak, cinayete giden yolu aydınlatmak üzere bir araya gelen ikili bu süreçte kendi zayıflıklarını, önyargılarını ve çekilmez hallerini de görecek, kendileriyle yüzleşecek ve mesleklerinde ne kadar yetkin olduklarını sorgulayacaklardır. Toplumun seçimlerini, görmezden gelinenleri ve çok daha fazlasını, Berlin’in yer altı dünyasıyla giriştikleri mücadelede görecek olan polislerimiz için her şey farklı bir hal almak üzeredir.

8. The Cuba Libre Story (IMDb: 7,4)


Küba konumu ve kaynakları sebebiyle birilerinin ağzının suyunun akmasına sebep olmuş her daim. Kim bedavadan kaynak istemez ki? İnsan kaynağı, doğal kaynaklar ve türlü zenginlikler orada öylece dururken diğer ülkeler gözünü kapatacak değil ya! Belgesel dizi de tam olarak bunları ele alıyor.

The Cuba Libre Story 2015 konusu
The Cuba Libre Story

KGB’nin Latin Amerika şefi Nikolai Leonov, Che Guevara’nın yoldaşlarından Dariel Alarcon’un, CIA ajanı Felix Rodriguez’in tanıklıklarıyla Küba’nın başına gelenleri izliyoruz. Tarihçiler de verilen bilgileri doğruluyor ve bizlere kolonyal zamanlardan günümüze Küba’yı anlatıyorlar.

İlginizi Çekebilir: Netflix Aşk Filmleri: IMDb Puanı Yüksek En İyi Aşk Filmleri!

9. We Are The Wave (IMDb: 6,2)


Bulunduğunuz noktadan, hayattaki konumunuzdan, yaşadıklarınızdan sıkıldığınız oldu mu? “Bunlar neden benim, neden bu evdeyim, elimdeki imkanlar aslında kimin, neden böyle zor bir durumdayım, bunun arkasındaki gerçekler ne” diye sormaya başlayınca insan eskisi gibi kalamaz. Sorgulamalarının sonucunda vardığı yer ile ilgili bir şeyler yapmak zorundadır.

We Are The Wave konusu 2019
We Are The Wave

Irkçılık, fakirlik, sistematik zorbalık gibi çok sayıda belayla uğraşan bir grup liselinin canına tak etmiştir artık. Kimisi ırkından dolayı hedef gösterilir, kimisinin ailesi çiftçilikten hiçbir şey kazanamadığı için fakirleşmiştir, kimisinin ise toplumun dayattığı cinsiyetçi kalıplarla alakası yoktur ve bu yüzden zorbalığa uğramaktadır. Aralarına zengin, varlıklı oluşunu ve konumunu sorgulayan bir çocuk katılır ve kahramanlarımız “The Wave” ismini alıp adaletsizliklerle mücadele etmeye başlarlar. Hayatın karşılarına ne getireceği belirsizdir fakat onların pes etmeye niyetleri yoktur.

10. Skylines (IMDb: 7,6)


Netflix Alman dizileri Skylines konusu 2019
Skylines

Müzik sektörü de diğer sektörlerde olduğu gibi suçluların boy gösterebileceği bir sektör. Söz konusu Rap olunca işler biraz daha karmaşıklaşıyor çünkü Rap müzik, hayatını sokakta geçiren ve deyim yerindeyse “feleğin çemberinden geçmiş” kimselerin müziği. Hayatta zorluktan başka bir şey görmemiş insanların çığlığı adeta. Almanya’da da durum böyle. Fakat işin içinde iş var. Gettolarda yapılan bu müzik bir yandan uyuşturucu kartelleriyle bir yanda da mafyayla bağlantılı. Frankfurt’un karanlık sokaklarında gezmenin ne kadar tehlikeli olduğunu, müzik yapabilmenin nelere mal olduğunu gösteren dizide Almanya’nın karanlık işleri gün yüzüne çıkıyor.

11. Tribes of Europa (IMDb: 6,8)


Tribes of Europa 2021 konusu
Tribes of Europa

Gelecekle ilgili tahminlerde bulunmak güzeldir. Uçan arabalar, tek bir komutla bizi ışınlayacak aygıtlar, belki zamanda yolculuk, eğilip bükülebilen gerçeklikler derken seçenekler çok fazla ve heyecan verici. Bunlar işin eğlenceli ve ütopik kısmı elbette. Bir de işin felaketlerle bezeli, savaşlarla dolu, kanın su gibi aktığı distopya kısmı var ki yazarken dahi kanı çekiliyor insanın. İşte tam olarak böyle bir distopyanın ortasında 2074 senesinde yaşayan üç genç için hayat zordur zira Avrupa küçük devletlere ayrılmıştır. Adeta kabileler gibi yaşamaktadırlar ve ortamda sükûnet namına hiçbir şey yoktur. Hepsinin amacı bir diğerine üstünlük sağlamaktır. Tüm bu kargaşanın ortasında bahsi geçen gençler gizemli bir küp olur ve buldukları küp onları çatışmanın arasında bırakır.

12. Freud (IMDb: 6,5)


Netflix Alman dizileri Freud konusu 2020
Freud

Sigmund Freud’u mutlaka duymuşsunuzdur. Çocuk gelişimine ve insan psikolojisine farklı bir yerden bakan bir psikanalisttir. Cinsellik üzerinden açıkladığı konular kimilerini etkilemiş kimilerini ise kızdırmıştır. Bilinçaltı kuramını keşfetmeye başladığı, kuramın üzerine çalıştığı dönemlerde bir dizi cinayeti çözmeye çalışmaktadır. 1880’lerin Viyana’sında meydana gelen bu cinayetler psikanalistimiz için altın değerindedir. Hem üzerine çalıştığı alandaki bilgileri teyit edebilecek hem de cinayetleri çözecektir.

13. A Perfect Crime (IMDb: 7,3)


A Perfect Crime 2020 yapımı
A Perfect Crime

Bir cinayet işleyecek olsanız kimi seçerdiniz? Belki haksız kazanç sağlayarak zenginlik süren bir milyarder, belki yalan ve yolsuzluğa bulanmış bir siyasi, belki de bir mafya babası. 1991 Almanya’sında kendisine bu soruyu soran gizemli katilimiz kendisine hedef olarak Detlev Rohwedder’ı seçer. Rohwedder Sosyal Demokrat Parti üyesidir ve özelleştirmelerden sorumlu bir kurum olan Treuhand’ın yöneticisidir. Doğu Almanya’daki varlıkları birleşme sonrası halka dağıtmak yerine özelleştirmesi halk tarafından kızgınlıkla karşılanır. Kendisinin ölümüne giden yolun taşlarından biri de budur. Peki geride neler kalır? Kusursuz bir cinayet var mıdır? Deliller, tanıklar ve çok daha fazlası cinayetleri çözmeye yeter mi?

14. Oktoberfest: Beer & Blood (IMDb: 6,8)


Oktoberfest: Beer & Blood 2020

Oktoberfest Almanya’nın Münih kentinde yapılan bir festival. Bu festivali özel ve çekici kılan şey ise bira. İnanılmaz miktarlar bira tüketiliyor, insanlar farklı biraları denemek için bile bu festivale akın ediyor. Bu festivalin yapıldığı 1900’lü yıllarda Oktoberfest’e katılmak için şehre gelen bir yabancının amacı görünenden farklıdır. Herkesin eğlenmeye ve delice sarhoş olmaya geldiği festivalde biralarını satmak istemektedir. Fakat dağdan gelip bağdakini kovmaya çalışan bu yabancının karşısına yıllardır festivalde satış yapan yerli bir bira ailesi çıkar. Düşmanlığı farklı bir yere çekecek olan ise rakip ailelerinin çocuklarının aşkıdır.

15. The Houseboat (IMDb: 7,3)


The Houseboat 2021
The Houseboat

Alanını çok seven insanlar için örnek teşkil eden birileri vardır mutlaka. Örneğin akademisyen olmak istiyorsanız başarılı profesörleri ve akademisyenleri takip edersiniz. Alman müzisyenler Fynn Kliemann ve Olli Schulz da müziği çok seven insanlar. Onların kendilerine örnek aldıkları kişi ise Gunter Gabriel. Gabriel’e olan sevgileri, onu örnek alışları öyle bir boyuta geliyor ki ikili Gabriel’in eski evini tamir etmeye karar veriyor. Evi eski ihtişamları günlerine döndürmek için kolları sıvıyorlar. Bir göreve başlarken onu gözünde küçültmek insanların en çok yaptığı şey. İkili de bu tuzağa düşüyor ve başlarına gelmeyen kalmıyor.

İlginizi Çekebilir: Netflix Lise Dizileri: IMDb Puanı Yüksek En İyi Lise Dizileri!

16. Holiday Secrets (IMDb: 6,5)


Netflix Alman dizileri Holiday Secrets 2020
Holiday Secrets

Ailemiz bizim için çok önemlidir. Zor zamanlarımızda onlar yanımızdadır, korktuğumuzda onları buluruz, sevgimizi ve mutluluğumuzu en çok onlarla paylaşırız. Zaman ise acımasızdır ve bizi farklı yerlere atar. Koşullar başkalaştıkça bağlar zayıflar. Bir gün geri dönmeye çalıştığımızda ise muhtemelen hiçbir şey hatırladığımız ya da hatırladığımızı sandığımız gibi değildir. Noel için bir araya gelen üç farklı jenerasyondan aile üyeleri de böyle bir durumun içine düşerler. Birbirlerine yabancı gibidirler. Ne konuştuklarını, ne paylaştıklarını unutmuşlardır. Üstelik birtakım sırlar vardır ve muhtemelen bunlar aile üyelerini parçalayacaktır.

17. The Last Word (IMDb 7,1)


Ölüm, üzerine konuşmayı pek de sevmediğimiz bir konu. Üzücü, bizim de başımıza geleceği için korkutucu ve aniden geldiği için gerilim dolu bir kavram fakat her kriz gibi o da kendi sektörlerini yaratıyor. Kültürden kültüre değişmekle birlikte cenazelerde yapılan birtakım faaliyetler var.

The Last Word 2020
The Last Word

Biz yemek veriyor, düğünlerde ağlaması için birilerini tutuyor, rahmetlinin arkasından Yasin okutuyoruz. Almanya gibi Hristiyan çoğunluğa sahip ülkelerde ise açık tabut merasimi var. Bu merasimler kilisede yapılıyor ve ölen kişinin arkasından güzel sözler söyleniyor, insanlar merhum/merhume ile olan tatlı anılarını paylaşıyorlar. Kocasının ölümünden sonra yas sürecinde yeteneğini keşfeden bir kadın ise bu alanda hizmet vermeye başlıyor. Cenazelere gidip insanlara güzel konuşmalar yapıyor. Methiye düzücülük işini, harika görünümü ve müthiş enerjisiyle farklı bir yere taşıyor.

18. Over Christmast (IMDb: 6,7)


Netflix Alman dizisi Over Christmast 2020
Over Christmast

Tatillerde eve dönmenin zararlarından daha evvel bahsetmiştik. Bunlar riskli zamanlardır. Her an bir yerden sevmediğiniz biri çıkabilir ya da bir sır ortaya dökülebilir. Mesela erkek kardeşinizin, eski sevgilinizle çıkması gibi. Herkesin dona kaldığı, utançtan kimsenin bir şey söyleyemediği anlardan birinin içinde bulur kendini Bastian isimli kahramanımız. Üstelik erkek kardeşinin eski sevgilisiyle çıkması hiçbir şeydir. Anne ve babası daha büyük bir sır saklamaktadır.

19. Frank Elstner: Just One Last Question (IMDb: 7,6)


Frank Elstner Just One Last Question 2019
Frank Elstner Just One Last Question

Yetenekli ve efsanevi Alman sunucu Frank Elstner bu kez jübilesini yapmak için ekranlarda. Ünlü Alman konuklarını son kez ağırlıyor ve onlara “son bir soru” soruyor. Konukları arasında Soysuzlar Çetesi’nden tanıdığımız Daniel Brühl de var. Bu kez sorular biraz daha zor ve kişisel. Konukların hayatlarını derinlemesine incelemek için daha özenli davranan Frank Elstner’ın jübilesi efsane olacak.

Sizler için hazırladığımız “en iyi Netflix alman dizileri” adlı içeriğimizin sonuna geldik. Düşünce ve önerilerinizi yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın! Görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.