Netflix Aksiyon Filmleri: Son Yılların En İyi Aksiyon Filmleri!

Konu filme geldiğinde düşük tempolu yapımlara dayanamayan; acımadan havaya uçurulan arabalardan, hipnotize eden dövüş sahnelerinden zevk alanlar burada mı? Evet, tüm zamanların en iyi Netflix aksiyon filmleri adlı içeriğimiz ile karşınızdayız!

Netflix aksiyon filmleri

Söz konusu aksiyon filmleri olduğunda seçenek çok fazla. Ancak sorun, aksiyon filmlerinin kötülerinin iyilerinden daha fazla olması. İmkansız dövüş sahneleri, abartılı oyunculuklar ve tahmin edilebilir senaryolar çoğunlukla bu tür yapımları basit yapan noktalar. Ancak biz olumsuzluklardan bahsetmeyeceğiz. Bugün, sizlere Netflix’ten özenle seçtiğimiz temposu ve IMDb puanı yüksek aksiyon filmleri tanıtacağız. Hazırsanız başlayalım! 🙂

1. Extraction (IMDb: 6,7)

Extraction
Extraction

Listemize oldukça yeni bir yapım olan Extraction ile başlıyoruz. Chris Hemsworth’ün baş rolünde oynadığı film, bu ufak detay ile aksiyon sevmeyenlere bile görsel bir şölen yaşatıyor. 😉 En iyi Netflix aksiyon filmleri arasında yer alan bu yapımda Chris Hemsworth, Tyler Rake isimli sert mizaçlı bir askeri canlandırıyor. Oldukça yetenekli bir asker olmasına rağmen tamamen içine kapanık bir adam olan Tyler, başkalarıyla da iyi geçinemiyor. Bazı sorunları olduğu aşikar olan bu adam, konu işi olduğunda ise eğitiminden gelen disiplinden asla taviz vermiyor. Hintli bir iş adamının oğlu uyuşturucu baronları tarafından kaçırıldığında, Tyler çocuğu bulup kurtarmak ile görevlendiriliyor. Çocuğun peşinden Bangladeş’e kadar giden Tyler, kirli para dünyasında hem kendi hayatta kalmaya hem de çocuğu sağ salim bularak ailesine teslim etmeye çalışıyor. Ancak bu uzak yolculuk, kendisi için de iç hesaplaşmaların kapısını aralıyor.

2. Polar (IMDb: 6,3)

Netflix aksiyon filmleri Polar
Polar

Emeklilik ve sakin bir yaşam hayali kuran başarılı tetikçi Duncan Vizla, yıllardır sadakatle hizmet ettiği patronunun kendisi için çok farklı planları olduğunu öğrenir. Artık hayalini kurduğu huzurlu hayatı yaşayabilmesi için kendisinden çok daha genç ve daha ileri teknolojiye sahip bir ekibi atlatmak zorundadır.

3. Mowgli: Legend of the Jungle (IMDb: 6,5)

Mowgli: Legend of the Jungle
Mowgli: Legend of the Jungle

Hindistan’da ormanın derinliklerinde kurtlar tarafından büyütülen çocuk Mowgli, hiç kendi kimliğini sorgulamamıştır. Ormandaki hayvanların da kendilerinden biri olarak kabul ettiği büyüme çağındaki çocuk, kendi türünden birileri ile karşılaşınca hangi tarafa ait olduğunu anlamak için büyük bir iç hesaplaşma yaşamak zorunda kalır. Üstelik yıllardır evi olan ormanı koruması da gerekmektedir. En iyi Netflix aksiyon filmleri arasında yer alan Mowgli: Orman Çocuğu adlı bu yapımı hala izlemediyseniz mutlaka bir göz atın.

4. Düşmanı Korurken (IMDb: 6,7)

Düşmanı Korurken
Safe House

Orijinal ismi Safe House olan 2012 yapımı aksiyon filmi ile listemize devam ediyoruz. Masa başı işinden sıkılan CIA ajanı Matt’in dileği bir gün gerçek olur ve ilk kez ciddi bir suçlu çalıştığı yere sorguya getirilir. Saha görevi peşinde koşsa da bu olay Matt’in gününe hareket katmıştır. Ancak kısa süre sonra sorgu binası paralı askerler tarafından basılır ve Matt zamanında teşkilatı satan kirli bir eski ajanı korumak zorunda kalır.

5. 6 Underground (IMDb: 6,1)

Netflix aksiyon filmleri 6 Underground
6 Underground

Tanıdıkları herkes onları ölü biliyor ancak onlar hayatta ve CİDDEN çok paraları var. Ne dersiniz, dünya düzenini değiştirmek için iyi bir fırsat değil mi? En sürükleyici Netflix aksiyon filmlerinden biri olan Ryan Reynolds’lı 6 Underground, kendilerini ölü olarak gösteren altı milyarderi konu alıyor. Ellerinde bolca para olan ve hayata karşı hiçbir sorumlulukları kalmamış altılı, ellerindeki imkanları kötülükle savaşmak için kullanmaya karar veriyorlar.

6. Jack Reacher (IMDb: 7,0)

Netflix aksiyon filmleri Jack Reacher
Jack Reacher

Aksiyon filmleri listesi yapıp da Tom Cruise’dan bahsetmemek olmaz! Aksiyon filmlerinin vazgeçilmez ismi, bu kez yönetmen Christopher McQuarrie’in filmi Jack Reacher için kamera karşısına geçiyor. Sıradan bir günde birbirleri ile ilgisiz görünen beş kişi, bir keskin nişancı tarafından öldürülür. Nişancı polisin elindedir ancak bir türlü konuşmamaktadır. Polislerle tek iletişimi ‘Jack Reacher’ı bulun’ yazan bir kağıdı onlara vermek seviyesinde kalınca, yetkililer mecburen eski asker Jack’e ulaşırlar. Gizemli geçmişi ve üstün yetenekleri ile olayın arka planının açığa çıkmasına yardımcı olan Jack, kendini bölge savcısı ile kızının hesaplaşması arasında da bulacaktır.

7. The Revenant (IMDb: 8,0)

Netflix aksiyon filmleri The Revenant
The Revenant

Türkçe ismi Diriliş olan ve Leonardo Di Caprio’ya Oscar kazandıran bu efsane Netflix aksiyon filmi, 1800’lü yıllardaki bir avcının intikam öyküsü anlatıyor. Yaralanan ve ekibi tarafından geride bırakılan Hugh, iyileştiğinde intikam ateşi ile yanıp tutuşacaktır.

8. Black Mirror: Bandersnatch (IMDb: 7,2)

Netflix aksiyon filmleri Black Mirror: Bandersnatch
Black Mirror: Bandersnatch

ercihler sorumlulukları doğurur. İşte bu filmde de tercih sizin. Verdiğiniz kararlara göre filmin sonunu siz belirleyeceksiniz. Dünyanın ilk interaktif filmi olan Bandersnatch’te, tercihleriniz sonucu milyonlarca farklı sonuca çok kısa ya da çok uzun sürelerde ulaştıracak.

9. The Decline (IMDb: 5,9)

Netflix aksiyon filmleri The Decline
The Decline

Her ne kadar bir hayatta kalma filmi olsa da Netflix aksiyon filmleri listemize girmesi gerektiğini düşündüğümüz Kıyamet Yakındır ile önerilerimize devam ediyoruz. Yapım, en zorlu şartlarda hayatta kalmak için eğitilmiş bir grubun kamp alanında yaşadıklarını konu alıyor. Kar altındaki yüksek bir dağda kamp yapacak olan grupta, kısa süre sonra bir kaza yaşanıyor. Baştan beri aralarında gerilim olan grup üyelerinin tamamen birbirlerine düşmesine sebep olan bu olay aynı zamanda bölünmelere de yol açıyor. Ancak şartlar hala çok zorlu ve bu koşullarda tek bir hata bile ölümcül olabilir. Yalnızca beyazlar altındaki atmosferi ile bile insanı geren The Decline, gerilimin ve aksiyonun yüksek olduğu sıra dışı bir film.

10. Nerve (IMDb: 6,5)

Netflix aksiyon filmleri Nerve
Nerve

Ün ve para için neleri göze alabilirsiniz? Bu oyunda size söyleneni yaparsanız her şey sizin olabilir. Ancak oyundan çıkmak o kadar kolay değil, hele ki çok fazla ilerlemişseniz.

11. Snowpiercer (IMDb: 6,7)

Netflix aksiyon filmleri Snowpiercer
Snowpiercer

ünyada hayatta kalan herkes sürekli hareket eden bir trenin içinde. Ancak sınıf farklılıkları burada da kendini hissettiriyor. Dünyanın sonu bu kadar yakınken, tüm dengelerin değişmesi de an meselesi.

 • Tür: Aksiyon, Drama, Bilim Kurgu
 • Rotten Tomatoes: %67 Google: %84
 • Yıl: 2020
 • NETFLİX’TE İZLE

12. Angel of Death (IMDb: 5,0)

Netflix aksiyon filmleri Angel of Death
Angel of Death

Sıradaki önerimiz, heyecanlı Netflix aksiyon filmleri arasında yer alıyor. Bol dövüş sahnesi sevenlerin hoşlanacağı 2009 yapımı Angel of Death, işinde oldukça iyi bir kiralık katili konu alıyor. Ancak bir gün işler yolunda gitmiyor ve usta tetikçi 14 yaşındaki bir kızın ölümüne sebep oluyor. Bu noktadan sonra iç hesaplaşmalara başlayan Eve isimli katil, kirli dünyada yavaş yavaş taraf değiştirmekte olduğunu fark ediyor. Artık Eve’in eski iş verenleri, yeni düşmanları var. Bolca çatışma ve dövüş bulacağınız bu yapımın baş rolünde Zoe Bell yer alıyor. Dövüş sahnelerinde olan yeteneği ile bilinen Bell, bu filmde de tüm hünerlerini göstermiş. Kurgu ve senaryo olarak sizi zorlamayacak ancak yüksek tempolu bir film arıyorsanız, Ölüm Meleği tam size göre!

13. The Bourne Ultimatum (IMDb: 8,0)

Netflix aksiyon filmleri The Bourne Ultimatum
The Bourne Ultimatum

Serinin son filmi olan Son Ultimatom Bourne, Geçmişi Olmayan Adam yapımının devam filmi niteliğinde. Gizli bir devlet projesine rızası olmadan alınan Jason Bourne, geçmişine dair kırıntıları toplamaya devam ediyor. Böylece düşmanını belirleyip yok edebilecek.

14. Bright (IMDb: 6,3)

Netflix aksiyon filmleri Bright
Bright

Tüm zamanların en iyi Netflix aksiyon filmleri listesi Will Smith’siz olmaz, öyle değil mi? O halde fantastik ögelerin de bolca bulunduğu Bright’a bir göz atalım. Orklardan elflere birçok farklı türün bir arada yaşadığı alternatif bu dünya’da, insan polis memuru Ward ve ekip arkadaşı Ork Jakoby devriyede beraber çalışmaktadırlar. Türler arası gerginliğin sokakları da etkilediği oldukça hassas bir ortamda bulunan ikili, kendilerini güvene alabilmek için aralarındaki farklılıkları da aşmak zorundadırlar.

 • Tür: Aksiyon, Fantastik, Gerilim
 • Rotten Tomatoes: %83 Google: %91
 • Yıl: 2017
 • NETFLİX’TE İZLE

15. Upgrade Grey (IMDb: 7,5)

Netflix aksiyon filmleri Upgrade Grey
Upgrade Grey

Grey, mutlu bir evliliği olan sıradan bir adamdır ancak akşam saatlerinde eşiyle yürürken, dört kişilik bir grup yollarını keser. Dört adam, Grey’in eşini öldürür ve Grey’i ağır yaralı halde bırakırlar. Elleri ve ayakları felç olan Grey için artık hayatın bir anlamı kalmamıştır. Ancak beklemediği bir anda deneysel bir tedaviden haberdar olur. Bu tedavi, ona vücudunun kontrolünü yeniden kazandıracaktır. Tedaviyi kabul eden Grey, artık beyninde vücudunun çalışmasını sağlayan bir bilgisayar sistemine sahiptir. Kendisiyle konuşan bir yapay zekaya ile hayatına devam edecek olan Grey, kısa sürede STEM isimli bu işletim sisteminin onu yürütmekten çok daha fazlasını yapabileceğini fark eder. Artık bu öfkeli adamın intikam almaktan başka istediği bir şey yoktur.

 • Tür: Aksiyon, Korku, Bilim Kurgu
 • Rotten Tomatoes: %87 Google: %92
 • Yıl: 2018
 • NETFLİX’TE İZLE

16. Ajan Salt (IMDb: 6,4)

Ajan Salt
Ajan Salt

Sıradaki aksiyon filmi önerimiz Ajan Salt. Vizyona girdiği dönemde oldukça ses getiren yapım, yüksek temposu ve başarılı olay kurgusu ile kendini izlettiren filmlerden. Zaten baş rolde yer alan Angelina Jolie bile yapımı Netflix aksiyon filmleri listemize almak için yeter de artar bile. Lafı çok uzatmadan filmin konusuna gelelim. Film, başarılı ve dürüst CIA ajanı Evelyn Salt’ın etrafında dönüyor. Salt, sıradan bir iş gününde itirafçılardan birinin kendi adını söylediğini öğreniyor. Bir Rus ajanı olmakla suçlanan Salt, kendisine bir oyun oynandığını anlamakta gecikmiyor ve çok büyük şüpheye neden olacağını bilse de kaçıyor. Artık onun için tek seçecek masumiyetini ispatlamak. Ancak kendisine tuzak kuranların peşine düştüğü bu yolculukta, geçmişine dair zihninin karanlıklarında kalmış birçok anıyı yeniden keşfetmesi gerekebilir.

17. Dünya Savaşı Z (IMDb: 7,0)

Dünya Savaşı Z
World War Z

Düzenli bir hayatı olan Birleşmiş Milletler çalışanı Gerry, sıradan bir iş trafiğinde dünyanın bir zombi saldırısı altında olduğunu anlar. Artık Gerry’nin tek amacı ailesini güvenli bir yere yerleştirmek ve bu salgını durdurabilecek bilgiyi toplamak olacaktır.

18. Outlaw King (IMDb: 6,9)

Outlaw King
Outlaw King

1300’lü yılların İngiltere’sinde siyasi dengeler çok hassastır. Robert the Bruce’un ise İskoçya’yı bağımsızlığa kavuşturmak için isyan ederken dengeleri koruma gibi bir amacı kesinlikle yoktur.

19. Sihirbazlar Çetesi (IMDb: 7,3)

Sihirbazlar Çetesi
Now You See Me

Modern ve zeka dolu bir Robin Hood hikayesi! Bir grup illüzyonist, ülkeyi dolaşıp çılgın şovlarla insanları şaşırtmaktadır. Ancak amaçları unutulmayacak bir gösteriden çok daha fazlasıdır.

 • Tür: Suç, Gizem, Gerilim
 • Rotten Tomatoes: %70 Google: %93
 • Yıl: 2013

20. The Saint (IMDb: 4,9)

The Saint
The Saint

Eğlenceli, zeki ve kültürlü. Harika biri gibi değil mi? Ancak Simon Templar ile ilgili bilmediğiniz bir gerçek var. Kendisi, tüm bu harika özelliklerinin yanında uluslararası üne sahip bir hırsız. Yani kendisini yakalamak istiyorsanız, ortaya gerçekten büyük bir para koymalısınız. Nijerya’ya bağışlanması için toplanan 2.5 milyar dolar gibi. Ancak Simon’un bu parayı alması için önce bulması gerekiyor. Zira para, gizemli bir şekilde ortadan kaybolmuş. Paranın toplanmasından sorumlu bankacının kızı ise kaçırılmış. Simon’un paranın izini sürebilmek için tek şansı ise kızı bulmak ve korumak. Ancak yıllardır peşinde olan FBI ajanı ve kendi aile geçmişi ile bu iş diğerlerinden daha zor olacak. Hem eğlenceli hem de sürükleyici bir aksiyon filmi izlemek isterseniz, Aziz tam size göre!

21. Görevimiz Tehlike 5 (IMDb: 7,4)

Görevimiz Tehlike 5
Mission: Impossible – Rogue Nation

Efsane seri, başarılı ekibin karşılaştığı en büyük düşmanlardan biri ile devam ediyor. Sendika isimli örgütü yok etmek isterken bir anda hedef olan ekibimiz, bu işten kurtulmak için tüm yeteneklerini kullanmak zorunda.

22. Geçmişi Olmayan Adam (IMDb: 7,9)

Geçmişi Olmayan Adam
The Bourne Identity

Uyandığında kim olduğunu bilmiyordu. Tüm hayatını sıfırdan öğrenmek zorunda kaldı ama peşindeki suçlular ve garip yetenekleri kafasını karıştırmaya devam ediyor. Bu gizemli adam kendisinin bile kim olduğunu bile bilmezken, düşmanının kim olduğunu nasıl anlayabilir?

23. Close (IMDb: 5,7)

Close
Close

Tüm zamanların en iyi Netflix aksiyon filmleri listemiz, Close ile devam ediyor. Close, başarılı bir asker olan Sam’in yeni görevi olarak Zoe’nin yanına atanmasını konu alıyor. Babasının ölümünden sonra şirkette onun yerine yerleşen  Zoe, bir anda hayal dahi edemeyeceği düşmanlar edindiğinin farkında değildir.

İşinde oldukça iyi olan Sam ise tam da bu sebeple onu korumak ile görevlendirilir. Sam, Zoe’nin yanına verilmesini başta pek önemsemez ancak çok kısa sürede görevi hafife aldığını anlar. Zoe’nin peşinde hepsi birbirinden tehlikeli birçok grup vardır. Bu denli tehlikeye ve şiddete alışık olmayan Zoe, Sam’den kendini koruma üzerine dersler almaya başlar. Ancak beklenmedik bir anda başları derde girdiğinde bu iki kadın, hayatta kalmak için o zamana dek edindikleri her yeteneği kullanmak zorunda kalır.

24. The Commuter (IMDb: 6,3)

The Commuter
The Commuter

Liam Neeson’lı Yolcu ile önerilerimize devam ediyoruz. Başarılı Netflix aksiyon filmleri arasında yer alan Yolcu, iş için her gün aynı treni kullanan Michael’in hayatının yine aynı trende tepetaklak olmasını konu alıyor. Sıradan bir hayatı ve mutlu bir evliliği olan Michael, hiç beklemediği bir anda ve yerde, yolcu treninde tuzağa düşürülür. Öğrenmemesi gereken şeyleri öğrenir ve kimliği gizli kalması gereken bir yabancının kim olduğunu açığa çıkarır. Artık işler, evden işe gitmek kadar kolay olmayacaktır. Trendeki keşfinden sonra evliliği de çatırdayan Michael, kendi eliyle başına bela ettiği bu kişiden yine kendisi kurtulmak zorundadır. Zira bu mücadeleyi Michael kazanmazsa, kendisi de dahil trendeki herkesin ölmesi an meselesidir.

25. Triple Frontier (IMDb: 6,4)

Triple Frontier
Triple Frontier

Disiplinle yoğrulmuş ve vatanına severek hizmet etmiş beş özel eğitimli asker, ilk kez kendileri için bir göreve çıkmaya karar verirler. Ancak bilmedikleri bu coğrafyada işler kontrolden çıktığında birbirleri ile sınanacaklardır.

26. Hold The Dark (IMDb: 5,6)

Hold The Dark
Hold The Dark

Aynı isimli romandan uyarlanan Hold The Dark, tıpkı Kıyamet Yakındır gibi karlı ve çetin, oldukça da gergin bir atmosferde geçiyor. Netflix aksiyon filmleri arasında yer alan bu yapım, ücra bir köyde yaşayan küçük bir çocuğun kurt sürüsü tarafından kaçırılması ile başlıyor. Çocuğun anne babası perişan haldeyken, hızla usta bir avcı çağrılıyor. Avcının öncelikli görevi çocuğu bulmak ve sağ salim ailesine teslim etmek. Ancak ondan önce kurt sürüsünü de tamamen temizlemek zorunda. Her zaman yaptığı işten hiç bir farkı olmayan bu görev, avcıyı daha önce hiç düşünmediği kadar derin düşüncelere iterken ormanın içlerinde bir anlık dalgınlık bile ölümle sonuçlanabilir. Ancak yine de tek başına ilerlediği yollar uzadıkça, avcının iç dünyası hareketlerini yönlendirmeye ve av ile avcı birbirine karışmaya başlayacak.

27. Ocean’s Eleven (IMDb: 7,7)

Ocean’s Eleven
Ocean’s Eleven

Sırada Netfilx aksiyon filmleri listesinin olmazsa olmazı film Ocean’s Eleven var! Çekildiği 2001 yılından beri ününü kaybetmeyen kült olmuş yapım, efsane kadrosu ile de dikkat çekiyor. Brad Pitt, Geoerge Clooney ve Julia Robert’lı Ocean’s Eleven; çok eğlenceli bir soygun hikayesi! Hapisten çıkmasına bir günden az kala sonraki soygununu çoktan planlamış olan Danny Ocean, prensipleri olan bir soyguncudur. Aynı zamanda da oldukça karizmatik olan Danny’nin kısa sürede etkisi altına alamayacağı hiç kimse yoktur. Ancak yine de özel hayatında durumlar pek yolunda gitmemektedir. Eski eşi Tess, kumarhane sahibi Terry Benedict ile birliktedir. Bu da Danny’nin Terry’nin kumarhanelerinden 150 milyon dolar gibi cüzi bir vurgun yapması için yeterli bir sebeptir. Ancak Danny, elbette bu işte yalnız değildir. Üstün yetenekli 11 adamı ile Danny, hem Tess’i hem de 150 milyon doları kazanmak için (her zaman olduğu gibi) varını yoğunu ortaya koyar.

Tüm zamanların en iyi Netflix aksiyon filmleri listemizin burada sonuna geldik. Düşünce ve önerilerinizi yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın! Görüşmek üzere… 🙂

Yorumlar ( 1 )

Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.