Müzik Dinleyerek Para Kazanma » [MAX KAZANÇ]

Müzik Dinleyerek Para Kazanma Siteler 2021i

Müzik dinleyerek para kazanma diye bir şey var mı? Varsa da kim bunun için neden para ödüyor? Hadi dürüst olalım! Şarkı dinleyerek para kazanma ve bunun gibi kazanç yöntemlerinin gerçek olmayacak kadar basit olduğunu düşünüyorsunuz, değil mi? Katılıyorum hayal gibi geliyor ama gerçek!

Makaleye devam etmeden önce bilmeniz gereken iki şey var. İlki, bu gibi işler ile milyoner olamazsınız ancak ek gelir sahibi olabilirsiniz, ikincisi ise aklınıza takılan tüm soruların cevabını makalenin sonunda yer alan S.S.S (Sık Sorulan Sorular) bölümünde bulabilirsiniz. 🙂

Müzik Dinleyerek Para Kazanma 2022

Müzik Dinleyerek Para Kazanma Siteler 2021i

Şimdi listemizde yer alan önerilere genelleme yapacak olursak, “müzik dinleyerek para kazan” sloganıyla karşılıklı çıkar ilişkisi sunan bu platformlar, size her gün veya her saat başı bazı görevler veriyor. Siz de verilen görevleri yerine getiriyorsunuz ve karşılığında belirli bir kazanç sağlıyorsunuz. Örnek olarak “Şarkıyı dinle!” veya “Şarkıyı yorumla!” gibi görevler var. Neyse, kalanını yolda anlatırım, şimdi gelin sizleri listemizde yer alan internetten müzik dinleyerek para kazanma siteleri ile tanıştıralım. 😀

1. Playlist Push

Playlist Push, şarkı başına 12 dolara kadar kazanç sağlayabileceğinizi iddia ediyor ancak bu ihtimal oldukça düşük. Genel olarak bakıldığında şarkı başına kazanabileceğiniz ortalama ücret 0,10 dolar ile 0,20 dolar arasında değişkenlik göstermektedir. Ayrıca platform, siteden kazanç sağlayabilmeniz için sizlere belirli bir ön koşul sunuyor.

Ön koşula göre siteden müzik dinleyerek para kazanmak için Spotify, Apple Music ya da Deezer’da en az 400 takipçinizin olması gerekmektedir. Bununla birlikte iş için gerekli olan takipçi sayınız ne kadar fazla olursa, şarkı başına o kadar fazla gelir elde ediyorsunuz. Eğer bu koşulu karşılayamıyorsanız, üzülmeyin! Sırada daha bir çok farklı platform var.

2. Hit Predictor

Hit Predictor üzerinden gelir elde etmek için size verilen şarkıları sonuna kadar dinlemeniz, verilen anketleri oldurmanız ve şarkıya yorum yapmanız gerekiyor. Başlangıçta dinlediğiniz şarkı başına 3 puan alırsınız ancak platform zamanla bu rakamları arttırmaktadır. Puanlarınızı ister nakit, isterseniz de Hit Predictor ile anlaşmalı mağazalarda hediye kuponu olarak kullanabilirsiniz.

Kullanıcıların yorumlarına göre görevlerden ortalama 40 – 60 kuruş arasında kazanç sağlıyorsunuz.  Her bir görevi tamamlamanın ortalama olarak 5 dakika sürdüğünü varsayarsanız, görevler size saatlik 4.80 TL kazandırıyor.

İlginizi çekebilir: Ödev Yaparak Para Kazanma 2022

3. Cash4Minutes

Cash4Minutes, bir şirkettir ve amacı internet radyolarının dinleyici kitlesini artırmaktır. Bu nedenle radyo dinleyenlere para kazandırma yoluna gitmişlerdir. Üye olup ilk girişinizi yaptıktan sonra ekranda hangi radyonun ne kadar ücret ödediğini görüntüleyebilirsiniz. Bu radyolardan herhangi birini dinleyerek para kazanmaya başlayabilirsiniz. Site size paranızı çekmeniz için belirli bir alt limit koymaktadır. Bu limiti aştığınız takdirde paranızı çekebilirsiniz.

4. Welocalize

Welocalize, sunduğu müzik dinleyerek para kazanma fırsatının yanı sıra yabancı şarkı, dizi vs. çevirilerini yaptığınız içinde ücret ödemektedir. Hesabınızda görüntülenen şarkıları önce dinlemeniz sonrasında yorum yapmanız talep ediliyor. Gerisini biliyorsunuz artık. 🙂 Çevirilerde daima daha fazla para olduğunu unutmayın! Site, çeviriler için çeviri başına 4 dolar gibi yüksek miktarda bir ödeme yapıyor. Ödeme konusunda içiniz rahat olsun. Çünkü platformun ödeme seçenekleri de oldukça geniş

5. Music Xray

2009 yılından beri faaliyet göstererek kendi sektöründe güvenin simgesi haline gelmiş Music Xray, yine üstteki önerimize benzer olarak hiç duyulmamış isimleri öne çıkarmayı hedefleyen bir platform. Dinleyici olmak oldukça basit, üye olurken ne tarz müzikler dinlediğinizin bilgisini vermeniz gerekiyor ve kullanıcı olarak yaşadığınız konumu belirtiyorsunuz.

Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra ana sayfada çeşitli müziklerle karşılaşacaksınız. Ortalama olarak her biri 4 dakika süren müzikleri dinleyip, değerlendirme yaptıktan sonra geri bildirim kazançlarınız otomatik olarak profilinize yansıyor. Ayrıca uygulama size dinlemeniz için önerilen eserleri mail yoluyla da iletiyor. Şarkı başına 0,10 dolar kazanıyorsunuz ve paranızı çekmek için konulan alt limit ise 20 dolar. Ancak yine Türkçe dil desteği bulunmuyor ve ödemeler yalnızca PayPall üzerinden gerçekleşiyor.

6. RadioEarn

RadioEarn, size iki farklı şekilde para kazanma fırsatı sunuyor. Bunların ilki, dinleyici olarak para kazanmak, ikincisi ise web sitesi sahibi olarak para kazanmak. Dinleyici olarak para kazanmak istiyorsanız siteye üye olup giriş yapıyorsunuz. Sonrasında karşınıza çıkacak olan radyo kanallarından size sunulan şarkıları dinlemeye başlıyorsunuz. Hatırlatmakta fayda var! Site size şarkı başına değil, geçirdiğiniz her 15 dakika başına ücret ödüyor.

Web site sahibi olarak para kazanmak istiyorsanız da “RadioEarn” tarafından size verilmiş olan kodları bloğunuza ekleyerek para kazanabiliyorsunuz. Kodu sitenize yerleştirdiğiniz takdirde sizin siteniz üzerinden dinlenen her radyo yayını için siz komisyon alıyorsunuz. Ödeme kısmına gelirsek, site size aylık olarak ödeme yapıyor. Ödemelerinizi ay sonunda PayPall ya da Bitcoin üzerinden alabiliyorsunuz. Yani Bitcoin olarak alıp nakit paraya çevirme imkanınız mevcut.

7. Earnably

Siteye üye olup giriş yaptıktan sonra yayınlanan radyolardan herhangi birini dinleyerek para kazanmaya başlayabilirsiniz. Para çekmek için belirlenen alt limit ise 5 dolar. Platform, direkt olarak para sistemiyle değil, puan sistemiyle çalışıyor. Her 5 dakikalık dinlemenizde size 30 puan veriyor. Kazandığınız her 100 puanın değeri 1 dolardır. Gelirlerinizi Amazon hediye kartı olarak kullanabilir, Bitcoin olarak alabilir ya da Steam çekine çevirerek kullanabilirsiniz.

8. ResearchFM

ResearchFM, daha çok pazar araştırması yapmayı hedef alan bir platform. Bu nedenle uygulama tarzları da biraz farklı. Site, sizden yolladıkları şarkıyı dinleyip değerlendirmenizi talep ediyor. Değerlendirmelerinizi göz önünde bulundurarak hangi şarkıcıları ve şarkıları öne çıkaracaklarına karar veriyorlar. Sitenin aynı zamanda telefon uygulaması da bulunmakta. Uygulamayı ücretsiz olarak indirip üye olarak şarkıları dinlemeye ve bu şekilde kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz. Ödemeler ise nakit olarak değil, Amazon hediye kartı şeklinde sağlanıyor.

9. Uniquerewards

Uniquerewards, radyo yayınlarından çalınan şarkıları dinleyerek para kazanma imkanı sunar. Sizden üye olmanız için herhangi bir ücret talep etmez. Siteye kaydolduktan sonra ana sayfada dinleyebileceğiniz radyoların listelerini ve bu dinlemeden ne kadar kazanç sağlayacağınızı görebilirsiniz. Bu listeden dilediğiniz yayını dinleyerek yayın sonunda paranızı alabilirsiniz. Ücret kısmına gelirsek, kazancınızı çekebilmeniz için belirlenen minimum tutarı yani 20 doları geçmeniz gerekiyor.

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak Mümkün Müdür?

Şaka gibi geliyor ancak gerçek! Çünkü bunun için ücret ödemeye hazır binlerce insan var. Şöyle düşünelim! Müzisyen olmak istiyorsun ve bir şarkı besteledin. Ancak eserin hiç tık almadı veya beklediğin kitleye ulaşmadı. Emek vererek hazırladığın o eseri çöpe mi atmak istersin yoksa biraz fazladan para ödeyerek şarkının beğenilme/beğenilmeme nedenini öğrenmek mi istersin? Tabi ki şarkının eksiklerini öğrenmek isterdin. İşte burada da bu mantık yürüyor. Eser sahibi platforma ücret ödüyor. Platform ise payını alıyor ve eseri ücret ödediği jürilere ulaştırıyor. Şimdi anladın mı? 🙂

Müzik Dinleyerek Ne Kadar Para Kazanılır?

Tabi ki öyle büyük kazançlar dönmüyor. Yani şarkı dinleyerek şanslıysanız en fazla 1000 – 1500 TL kazanabilirsiniz. Aylık gelirinizi bu tarz işlerden çıkartmaya çalışırsanız yolun sonunda üzülen yine siz olursunuz. Bu ve bunun gibi işleri tam bir iş kapısı değil de boş zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz ek iş fırsatları olarak görmeniz sizin için daha faydalı olur. 🙂

İçeriğimizin burada sonuna geldik. Soru, düşünce ve önerilerinizi yorum yazmayı unutmayın! Görüşmek üzere…