Mutlaka Görmeniz Gereken Mutfak Faciaları!

Mutfak faciaları: Kimi insanların doğuştan gelen bir el lezzeti vardır. En basit tarifler bile onların elinden olunca tadı bir bambaşka olur. Öylesine yaptıkları yemekleri bile tabak tabak yemek isteyebilirsiniz. Ancak bazıları insanlar, mutfak işlerine pek yatkın değildir. Ellerine kaşık alsa dahi ortalığı dağıtan bu kişiler, bazı zamanlarda mutfağa girip, bir şeyler pişirmeye heves ederler ve tabi ki ortalık karışır.

Mutfak Faciaları

mutlaka görmeniz gereken mutfak faciaları

Mutfak kapısının önünden dahi geçmemesi gereken bu kişiler, kendilerini kaptırıp aşçılık oynadıklarında, ortaya eğlenceli görseller çıkıyor. Biz de sizler için bu kaosu ortaya koyan insanların hazırladıkları tarifleri bir araya topladık. İşte, mutlaka görmeniz gereken mutfak faciaları!

1. İnternetten Özenip Tarif Denemek

mutfak faciaları

Hepimiz en az bir kez bu hayal kırıklığını yaşadık. İnternette bir tarif gördük, izledik araştırdık. Yapması da o kadar kolaydı ki! Böyle güzel şeylerin bu kadar basit yapılabileceğine şaşırdık. Ancak gelin görün ki mutfakta istediğimiz hiç bir şey yolunda gitmedi. Bırakın tariftekine yakın bir görüntü elde etmeyi, yerken korkmayacağımız bir görüntüye dahi ulaşamadık.

2. Üzeri Hafif Kızarsın Alırım Fırından

mutfak faciaları

Yukarıdaki örnek herkesin yaşayabileceği bir talihsizlikti. Ancak burada herkese nasip olmayan bir çılgınlık var! O fırın nasıl o hale geldi, pişen neydi de bu denli alev aldı bilemiyoruz. Umuyoruz ki kimse zarar görmeden olayları yatıştırmışlardır.

3. Lütfen Bu Bir Şaka Olsun

mutfak faciaları kek

Fotoğraf o kadar anlamsız ki… Bir gözlük nasıl olur da kekin içine girer? Bu nasıl gerçek olabilir?Daha da önemli soru, keklerin uzağı görememesi mümkün mü? 🙂

4. Evdeki Malzemelerle Pratik Volkan Yapımı!

mutfak faciaları

Eğer bu bir deney değilse, birileri çok fena halde ortalığı batırmış. Mutfağı, pişirdiği kabı ve elbette kor haline gelmeden önce içinde sayısız malzeme olan bu yemeği mahvetmiş. 10. seviye bir yanıktan sonra mutfakta oluşan kokuyu düşünmek bile istemiyoruz.

5. Her Kabın Fırına Girmeyeceğini Zor Yoldan Öğrenen Biri.

mutfak faciaları

Herkesin bildiği gibi her kap fırına girmez. Çünkü her mutfak kabı ısıya dayanıklı değildir. Ancak belli ki bunu ‘herkes’ bilmiyormuş. Bazılarının ikna olmak için mutlaka kendi gözleriyle görmesi gerekiyormuş. Neyse en azından yemek pişmiş öyle değil mi ? 😀

6. Mükemmel Bir Renk Geçişi..

Yine girmemesi gereken birileri mutfağa girmiş, yine bir öğünlük yemek mahvolmuş. Olsun, bir kere yanar iki kere yanar ve üçüncüde bu arkadaş dışarıdan yemek söylemeye karar verir.

7. Acını Anlıyorum Kardeşim!

Hangimizin başına gelmedi ki bu durum? Özene bezene yaptığımız güzelim yemeğimizi hafif tatlandıralım diye baharat serpmeye çalışırken, bir anda kapak açılmadı? Ya da kavanozdan tuzlar biberler yağmur gibi yemeğin üstüne yağmadı? İnsanın böyle durumlarda nasıl da tadı kaçıyor!

8. Makarna Yakmak Mı?

Bu fotoğraf üzerine çok da yorum yapmamıza gerek yok zira kendi kendini anlatıyor. Yemeği yapan kişiye diyor ki, mutfak faciaları listesine girmeye hak kazandın.

9. Bir Dahakine Kesin Olacak!

Fotoğrafa bakınca bizim de gülesimiz geliyor. Ancak listemizin geneli ile karşılaştırılınca gayet başarılı bir iş. Güzel pişmiş, mis gibi de kabarmış. Yalnızca süsleme biraz talihsizlik olmuş. Belli ki yapan kişi de, hamurun bu kadar kabaracağını tahmin edememiş. Olsun, bir dahakine kesin olacak!

10. İnternet Tariflerine Neden Güvenmemeliyiz?

İnternette gördüğümüz tariflere neden güvenmememiz gerektiğinin en iyi kanıtlarından diğer bir tanesi de bu görüntü. Yapımı ne kadar basit görünürse görünsün, eğer güzel görünüyorsa, siz denediğinizde asla güzel görünmeyeceğine emin olabilirsiniz.

 

Bonus: Bir Yurdum Faciası Olarak Künefe Çevirememe

Mutfak faciaları adlı içeriğimizin sonuna geldik. Siz de başınıza gelen mutfak felaketlerini yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.