Moda Faciaları – Acilen Yok Edilmesi Gereken Kıyafetler!

Geçmişten günümüze Moda faciaları: Kimi kıyafetler ya da görünüşler vardır ki, yıllar onları eskitemez. Aynı model üzerinden yıllar geçse dahi şık kalmaya devam ederler. Zamansız parçalarla oluşturulmuş, daimi şık kalacak stillerdir bunlar. Dolabınızda bir kere bunlara yer açarsanız, senelerce kullanabilirsiniz. Bu parçalar, bu görünüşler iyi ki varlar. Bir de kimi kıyafetler var ki, bir anda dünyadaki tüm örnekleri kaybolsa, dönüp neden diye sormayız. Bu yüzden bugün sizlere ikinci gruptan bazı örnekler vereceğiz. Böylece bunları gördüğünüzde kafanızın içinde alarm sesleri duyacak ve uzaklaşacaksınız. Eğer hazırsanız, dünya üzerinden silinmesi gereken moda faciaları adlı içeriğimize geçelim. İşte, geçmişten günümüze moda faciaları!

1. Kargo Pantolonlar

moda faciaları kargo pantolonlar

Geçmişten günümüze moda faciaları adlı listemizin ilk parçası kargo pantolonlar. Evet seveni çok, ancak dünya üzerinde bulunan tüm örneklerini gömmenin zamanı sizce de gelmedi mi? Her yanı ceple dolu ve fazla bol bu parça, günlük hayatımıza da başından beri asla girmemeliydi diyoruz.

2. Sandalet İçi Beyaz Çorap

moda faciaları sandalet üstüne beyaz çorap

Genelde belirli bir yaş üstü beylerde gördüğümüz bu kombin, turistler tarafından da sıkça tercih ediliyor. Biz onlarda bu görünüşe alıştık, rahat ediyorlarsa devam etsinler. Ancak mümkünse, bu görünümün son temsilcisi olsunlar. Bu gelenek nesilden nesle aktarılmasın, moda faciaları listemizden ve moda camiasından kaybolsun ve onları yavaş yavaş unutalım…

3. Ölçüsüz Hayvan Deseni

moda faciaları ölçüsüz hayvan deseni

Evet! Bir dönem leoparından zebrasına her türlü hayvanın deseni, kıyafetler üzerinde pek bir modaydı. İşte ‘bir zamanlar’… Artık o zamanlar geride kaldı. Bu yüzden gelin bu desenler zebraların, leoparların üstünde kalsın. Biz başka desenlere yönelelim. Kaliteli örnekleri yok mu diyeceksiniz. Elbette var. Ama dikkat ederseniz, bu örneklerde hep kontrollü davranılmış. Aşırıya kaçılmamış. Çok seviyorum diyenler, ölçülü şekilde istediği hayvanın desenine bürünebilir elbette.

4. Gerçek Kürk

moda faciaları gerçek kürk

Yukarıda hayvanlardan bu kadar bahsetmişken, moda faciaları adlı listemize gerçek kürklere yer vermemek olmazdı. Evet, diğer maddelerde güldük eğlendik şakamızı yaptık. Bunlara moda faciaları diyerek olayı biraz abarttık. Ancak konu gerçek kürk olunca, facia da gerçek oluyor. Moda ya da şıklık adı altında hiçbir canlının katledilmesi kabul edilemez. Listemizde gerçekten dünya üzerinden silinmesi gereken bir şey varsa, o da gerçek kürktür. Lütfen gerçek kürk satın almayın!

5. Düşük Bel Kotlar

moda faciaları düşük bel pantolonlar

Düşük bel pantolonlar, bir dönem kadın erkek demeden herkes tarafından oldukça tercih ediliyordu. Ancak erkekler bu olayı ciddi anlamda abarttılar. Sanki tuvaletten hemen çıkması gerekiyormuş gibi duran beylerin çoğu, bu hatadan da erken vazgeçti. Düşük bel pantolonların hala seveni varsa ve önümüzdeki yıllarda tekrar karşımıza çıkarsa, onları gezegenden dışarı gönderebiliriz.

6. Toynak Şeklinde Ayakkabılar

toynak uçlu ayakkabılar

Birkaç yıl önce kısa süreli bir patlama yaşayan ve moda faciaları adlı listemize girmeyi başaran bu ayakkabılar, çok şükür ki zamanla kendi kendilerine yok oldular…

7. Mesajlı Tişörtler

mesajlı tişörtler

Üzerinde tat kaçıran esprilerin ya da gerçekten anlamsız cümlelerin yer aldığı tişörtler, bir dönem gerçekten her yerdeydi. Bunlar da azalarak bitti diye düşünüyoruz. Çünkü son yıllarda kendilerine pek rastlamadık.

8. Crocs Sandaletler

Özellikle Amerika’da seveni çok olan, Crocs marka sandaletleri yalnızca ortopedik bir ayakkabıya ihtiyacı olan insanların giymesi gerektiğini düşünüyoruz. İşi ya da ayak yapısı dolayısı ile bunu tercih edenlere değil bizim sözümüz. Crocs’ları modifiye edip, düğününde bile kullanan var. Evet, düğününde! İşte, biz böyle örneklerin dünya üzerinden silinmesi gerektiğini düşünüyoruz.

9. Yırtık Herhangi Bir Kıyafet

yırtık kot pantolonlar

Yırtık kotlara az biraz alıştık, seveni ve kullananı da çok haydi onlar kalsın diyelim. Ancak bu iş kotla bitmiyor ki! Sağı solu yırtılmış kazaklar, yırtık kot ceketler derken neredeyse tek parça kıyafet bulamaz olduk. O yüzden acilen moda faciaları listemizde ki, yırtık modasından bir an önce vazgeçilmesini öneriyoruz.

10. Bıyık Deseni

bıyık desenli kıyafetler

Yakın zamanın hipster modasının hayatımıza soktuğu bu desen, o zamanlar kimseyi rahatsız ediyor gibi durmuyordu. Ancak şimdi bakınca sizin de tadınız kaçtı değil mi? İşte bu yüzden, bıyık desenlere sahip olan her şeyin acilen imha edilmesi gerekiyor.

Dünya üzerinden silinmesi gereken moda faciaları adlı listemizin sonuna geldik. Listede ki hangi tarz seni şaşırttı ? Düşüncelerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.