Kültürlenme Vakti! Bu Yılın Dikkat Çeken Netflix Belgeselleri!

İzleyicileri için Netflix belgeselleri bu makalemizde listelendi! Netflix dizi ve filmleri ile kendini tüm dünyaya kanıtlamış bir platform. Üstelik ortaya koyulan çoğu proje izleyenlerin de bağımlılık yaratıyor! Netflix’de bu kadar çok vakit geçirirken, biraz da bilgilenmek fena olmazdı dediğinizi duyar gibiyiz.. İşte! izleyenlerine hem eğlenceli vakit geçirtecek, hem de arkadaşlarınıza anlatabileceğiniz oldukça yararlı bilgiler verecek Netflix belgeselleri!

Netflix belgeselleri: Sıra Dışı Bir Kaya

Netflix belgeselleri
© Netflix / Sıra Dışı Bir Kaya

Bu ilginç belgesel dizisi, gezegenimizi oluşum sürecinden itibaren inceliyor ve bu süre içinde izleyicilere muazzam görüntüler sunuyor. Dünyada yaşamın nasıl başladığını ve zorlu şartlarda ortaya çıkan hayat mucizesini gözlerimizin önüne seriyor. Ayrıca belgesel, uzun yıllardır sorulan o ünlü soruya da bir cevap arıyor; dünya dışı bir yerde yaşamın yeşermesi mümkün olur muydu?

Siz de biraz jeoloji biraz biyoloji biraz da astronomi olsun, hepsinden azar azar olsun rahat anlayayım diyorsanız bu belgeseli kaçırmayın. Zaten gezegenimizin mükemmel görüntülerine bakarken bölümlerin nasıl aktığını anlamayacaksınız.

Netflix Belgeselleri: Gezegenimiz

Netflix belgeselleri
© Netflix / Our Planet

Bu belgesel serisi, farklı ekosistemler de yaşamın nasıl var olduğunu ve ne gibi mücadeleler verdiğini gözler önüne seriyor.

Her bölümde farklı bir habitatın yapısına odaklanan bu mini seri, küresel ısınmanın etkilerini incelemesiyle de Netflix belgeselleri içinde son zamanlarda adından en çok söz ettiren nadir belgesellerden yalnızca bir tanesi….

Netflix Belgeselleri – İnancın Hikayesi

Netflix belgeselleri İnancın hikayesi
© Netflix / İnancın Hikayesi

Belgesel dendiğinde birinin size bilimsel gerçekleri arka arkaya sıralamasından sıkıldınız mı? Ya da aradığınız matematiksel kanıtlardan çok sosyolojik veriler mi? O halde ünlü oyuncu Morgan Freeman ile dünyayı keşfe çıkacağınız bu seriye bayılacaksınız!

Her bölümde dünyanın farklı bir bölgesine giden ve oradaki toplulukların inançlarına şahit olan Freeman ile siz de aslında insanlığın ne kadar birbirine benzediğini bir kez daha idrak edeceksiniz. Kim bilir, belki de bu belgeseli izledikten sonra dünyaya çok daha az ön yargılı bakacaksınız.

 

Netflix Belgeselleri: Explained

Netflix belgesel Explained
© Netflix /Explained

Explained için Netflix belgeselleri içinde en belgesel gibi hissetirmeyeni desek yanlış söylemiş olmayız! Kısacık bölümleri ve eğlenceli grafikleri ile Explained, hep merak ettiğiniz ama bir türlü doğrusunu öğrenemediğiniz birçok konuya açıklık getiriyor.

Her bir bölümü bambaşka bir olguyu ele alan bu seride sıkılmanız imkansız! Bölümleri göz açıp kapayana kadar sona erdiğinden bu belgesel diziyi tek seferde bitirmeniz çok olası. Ama merak etmeyin, yeni bölümler gelmeye devam ediyor!

Netflix Belgeseli: Follow This

Follow This
© Netflix / Follow This

Follow This’in konsepti de tıpkı Explained gibi, kültürleneyim ama çok da sıkılmayayım diyenler için oldukça uygun. Buzzfeed ekibinin bir ürünü olan Follow This, her bölümünde güncel hayattan merak uyandırıcı detaylar seçip bunların peşine düşüyor ve ne olduğunu kısaca açıklıyor.

Siz de son zamanlarda internette ya da arkadaş grubunda duyduğunuz, ne olduğunu bilmediğiniz ancak soramadığınız her türlü trend için bu seriyi takibe alın.

İkinci Dünya Savaşı’nın En Önemli Olayları (Renkli)

Belgeseller
© Netflix / İkinci Dünya Savaşının En Önemli Olayları

Son dönemin gözde Netflix belgeselleri içinde olan bu seri; beni kısacık grafikler kesmez, belgesel gibi belgesel istiyorum diyenler için birebir. Her bir bölümü İkinci Dünya Savaşı için kritik olan bir olayı ele alan serinin en güzel yanı ise görüntülerin renklendirilmiş olması!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir