Kore Film Önerileri, Mutlaka İzlemeniz Gereken 9 Kore Filmi!

Sizler için hazırlamış olduğumuz Kore Film Önerileri adlı bu makalemizde, en iyi Kore filmleri yer alıyor diyebiliriz. Gün geçtikçe adını sıkça duyduğumuz Güney Kore sineması, sektör içerisinde büyük bir hız ile büyümeye devam ediyor. İşte, Kore film severler için hazırladığımız Kore Film Önerileri!

Miracle İn Cell No.7

Miracle İn Cell No.7
©  Miracle İn Cell No.7 Dram/Komedi

Kore film önerileri #1 Miracle İn Cell No.7’nin konusundan kısaca bahsetmemiz gerekirse,7 yaşındaki kızı Ye-Seung ile beraber yaşayan Yong-Goo’nun adalet ile olan savaşı bir türlü sona ermiyor. Yong Goo, günün birinde bir kazaya tanıklık ediyor, insanlar kazanın suçlusu olarak zihinsel engelli baba olan Yong Goo’yu gösteriyor. Goo, suçlamaların ardından hapse atılıyor ve idam cezası ile yargılanıyor.

IMDb puanı: 8.2

100 Days With Mr. Arrogant

100 Days With Mr. Arrogant
© 100 Days With Mr. Arrogant Romantik / Dünya Sineması

Kore film önerileri #2 Filmin başrol karakteri olan Hae-Young, yeni ayrılmış deli dolu bir lise öğrencisidir. Günün birinde yolda yürürken bir teneke kutusuna tekme atar ve teneke kutusu pahalı bir araca isabet eder. Çöp kutusunun isabet ettiği aracın sahibi ise Hyeong-Jun’dur. Hae, yaşadığı olayın ardından şaşkınlıkla kaçmaya başlar ancak, cüzdanını yere düşürür. Hae’nin düşürdüğü cüzdanını bulan Hyeong-Jun, yaşanan olayın ertesi günü arabasını mahvettiği için Hae’nin okuluna gider. Arabasının maliyetini ödeyemeyeceğini anlayan Hyeong, kızdan 100 gün boyunca kendisinin istediği her şeyi yapmasını ister.

IMDb puanı: 6.2

Baby And Me

Baby And Me Kore Konusu
© Baby And Me Kore Komedi / Drama

Kore film önerileri #3 19 yaşında ki Han-JunSo, okulun laf dinlemeyen başına buyruk öğrencilerinden bir tanesidir. Günün birinde Jun’un ailesi, iyi bir ders verebilmek için evden ayrılır. Han-JunSo, koca evin yalnızca kendisine kaldığını anlayınca mutluluktan havalara uçar. Ertesi günü bir şeyler almak için markete giden Han-Jun, eve geri döndüğünde ise bir bebek arabasının içerisinde bir bebek bulur. Bebeğin yanında ki notta ise bebeğin kendisinden olduğu yazıyordur.

IMDb puanı: 6.8

Only You Always

Only You Always Konusu
© Only You Always

Kore film önerileri #4 Filmin Konusundan kısaca bahsetmemiz gerekirse, eski bir boksör olan Chul Min ve görme engelli bir kız Le Min Ho ikilisinin arasında geçen aşk hikayesini konu alıyor. Le MinChul Min’in gizemli geçmişi ile yüzleşen Le Min Ho,  sürekli bir merak içerisindedir ve bu yüzden ikilinin aşkları fazlasıyla sınanır.

IMDb puanı: 7.8

Chilling Romance

Chilling Romance konusu
© Chilling Romance

Kore film önerileri #5 Yeo-Ri’nin görünmeyen varlıkları görebilme yeteneği bulunmaktadır. Bu yeteneği sayesinde Ri, kendini dış dünyadan epeyce uzak tutar. Çünkü ne zaman bir hayalet görürse yanında kim varsa o kişi zarar görüyordur. Sokak Sihirbazı Jo-Goo ile tanışan Yeo-Ri’nin hayatı bir anda değişmeye başlar ve olaylar gelişir.

IMDb puanı: 7.1

My Sassy Girl

My Sassy Girl konusu
© My Sassy Girl

Kore film önerileri #6 Kyun-Woo günün birinde akşam saatlerinde evine geri dönmek için metroyu bekler. Metroyu bekleyen Woo, kör kütük sarhoş olan bir kadını trenin önüne düşmekten son anda kurtarıyor olacaktır. Kurtarmış olduğu kızın bir başına olduğunu öğrenen Woo, onu bırakıp gidemez ve onuda yanına alır. Bu karar Kyun-Woo için yeni bir hayatın başlangıcı olacaktır.

IMDb puanı: 8.2

200 Pounds Beauty

200 Pounds Beaut Konusu
© 200 Pounds Beaut 

Kore film önerileri #7 Han-Ra, geçimini sesiyle kazanan sıcak kalpli şişman bir kızdır. Amy adında ki bir şarkıcıya dudak senkronizasyonu yapan Han-Ra, yaşamı boyunca görünümünü hiç sorun etmemiştir. Ancak, günün birinde şişmanlığı yüzünden Amy tarafından aşağılanmıştır. Yaşanılan bu olay Han-Ra için büyük bir değişimin dönüm noktasıdır, Han-Ra zayıflamaya ve güzelleşmeye karar verir çünkü herkesten intikam alacaktır.

I’m a Cyborg, But That’s OK

I'm a Cyborg, But That's OK
© I’m a Cyborg, But That’s OK

Kore film önerileri #8 Bir akıl hastanesinde düşünüldüğü gibi onlarca farklı hastalığa sahip akıl hastası arasından, kendini robot zanneden bir kız ile istediği insandan ruhunu çalabildiğini zanneden erkek bir hasta bulunmaktadır. Birbirlerine karşı bir şeyler hissetmeye başlayan bu iki sıra dışı insanın yaşadıkları aşk bu filme konu oluyor.

9. A Millionaire’s First Love

A Millionaire's First Love
©  A Millionaire’s First Love
Kore Filmleri #9 Lisenin son senesinde olan Jae-Kyung‘un hayatta en çok önemsediği tek bir şey vardır. Jae, 19 yaşına girip gerçek anlamda varlık sahibi olan dedesinden kendisine kalan mirası, bir an önce elde etmek ister. Ancak, dedesinin Jae’den tek bir şartı vardır, Jae Boram isimli bir Lise’de bitirme zorunluluğundadır. Jae’nin pek bir seçeneği yoktur, kimseyi tanımadığı bir okul hayatına adım atmak zorundadır. Boram lisesinde okul hayatına başlayan Jae, Eun-Hwan adında güzel bir kızla tanışır ve olaylar gelişir.
Kore film önerileri adlı listemizin sonuna geldik, bildiğiniz başka Kore filmleri var mı ? varsa bunu bizimle yorum olarak paylaşın! haftaya siteye ekleyeceğimiz Kore Film Önerileri adlı makalemize destek olun..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir