Kore Dizileri – IMDb Puanı Yüksek En İyi Kore Dizileri!

Son zamanlarda Güney Kore imzalı yapımlara olan ilgi çokça arttı. Uzak doğu sineması içerisinde yer alan en iyi Kore dizileri, filmleri, çizgi filmleri ve hatta müzik grupları 2020’nin trend listelerinde yer alıyor. Bu yüzden bizde geride kalmayalım dedik ve sizlere bazen güleceğiniz bazen de hüzünleneceğiniz en popüler Kore dizileri içeren bir liste hazırladık.

En iyi Kore dizileri!

Kore dizileri öneri

Eğer isterseniz Kore film önerileri verdiğimiz diğer makalemize de göz atabilirsiniz. Neyse lafı fazla uzatmadan listemize geçelim. 🙂

1. Chuno (IMDb: 8,8)

Kore dizileri Chuno

2010 yılında yayınlanmaya başlayan ve yayınlandığı andan bu yana büyük ses getiren Chuno’yu izlerken Güney Kore’nin acı dolu tarihinin kapılarını da aralayacaksınız. Dizi de daha çok tarihi bir hava yoğunlukta olmakla beraber aşk, dram ve macera dolu hikayeler de yer almakta. Güney Kore’nin geçmiş tarihinde bulunan acımasız Kölelik-efendilik sistemi bu diziye konu olmuş.

Tüm zamanların en iyi Kore dizileri arasında yer alan Chuno’yu daha önce hiç izlemediyseniz mutlaka bir şans verin. Emin olun sizde büyük bir etki yaratacak. Aşk, macera ve tarih ne ararsanız var. Kore yapımlarına bir adım atmak isteyenler, Chuno sizler için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Dizi kısaca Joseon Hanedanlığı döneminde yaşayan köle avcılarının yaşadığı maceraları konu ediyor.

Tür: Aksiyon, Drama, Tarih

IMDb: 8,8

Google: %90

2. Signal (IMDb: 8,8)

Hem uzak doğu hem de dünyanın birçok ülkesinde ilgiyle takip edilen ve beğenilen Kore dizisi Signal ile gizem dolu bir yolculuğa hazır olun. Polisiye ve gizem aromalı dönem dizisi Signal’in tüm bölümlerini merakla izleyecek ve her bölümde yaşadığınız şaşkınlığı gizleyemeyeceksiniz. Dizide yer alan zamanda yolculuk unsuru her ne kadar insanlarda gerçeklikten uzak bir dizi izlenimi yaratsa da Signal dizisi, senaryosu sayesinde merak duygunuzu tetikleyecek ve sizleri adeta ekrana kilitleyecek.

Kore dizileri Signal

Her şey bir polis merkezinde çalışan görevlinin gizemli bir telsiz bulması ve geçmişten biriyle iletişime geçip cinayetleri çözmesi ile başlıyor. Diziyi ilgi çekici kılan diğer bir husus ise konu edilen cinayetlerin gerçek hayattan alınmış olması. En popüler Kore dizileri arasında duyacağınız ilk 3 Kore yapımından biri olan Signal, mutlaka bir göz atmanız gereken yapımlardan.

Tür: Suç, Drama, Fantastik

IMDb: 8,8

Google: %92

3. Moon Lovers – Scarlet Heart: Ryeo (IMDb 8,6)

Kore dizileri Moon Lovers

Yüksek izlenme sayısına sahip olan ve en çok izlenen Kore dizileri arasında yer alan bir diğer yapım ise Moon Lovers – Scarlet Heart: Ryeo diyebiliriz. 2016 yılında yayınlanmaya başlayan ve 20 bölüm süren Aşka Yolculuk, fantastik türünün en başında geliyor. Güneş tutulması, geçmişe yolculuk ve aşk. İşte bir diziye şans vermeniz için gereken 3 element. O halde tek cümle ile senaryoyu anlamanızı da sağlayalım. Güneş tutulması esnasında Kore’nin geçmişinde bir hanedanlığa giden genç kız, o dönemde yaşayan bir prense aşık olur. Bizden bu kadar gerisi sana kalmış.

Tür: Drama, Fantastik, Tarih

IMDb: 8,6

Google: %97

4. Healer (IMDb 8,5)

Kore dizileri Healer

Ters köşelerle dolu Kore dizisi Hilleo da aradığınız her şeyi bulacaksınız. 🙂 Yönetmenin sağ nişan alıp sola sıktığı bu yapım farklılık isteyenler için  biçilmiş kaftan. Tüm zamanların en iyi Kore dizileri arasında yer alan Hilleo’nun konusuna gelirsek, genç bir muhabir geçmişte yaşadığı olayın gerçek yüzünü yeniden araştırmaya başlayacaktır. Aksiyon, komedi ve romantizm türlerinin vantuzlanarak izleyiciye başarılı bir şekilde sunulan bu dizide üç ana karakter ile adeta bütünleşeceksiniz. Muhabir, gece kuryesi kılığında ajan ve meraklı bir genç kız.

Her bölümde sıra dışı yaklaşımlar, maceralar, aksiyon ve komedi sahneleri yer alıyor.  Eğer siz de zekice hazırlanmış senaryoları seviyorsanız, her bölüm sonunda bir sonrakine heyecanla geçiş yapmayı ve dizinin hiç bitmemesini istiyorsanız, bu dizi tam size göre! Kore dizileri ile hiç ilgisi olmayanların bile hayranlıkla izleyebileceği bir yapım.

Tür: Aksiyon, Komedi, Suç

IMDb: 8,5

Google: %96

5. Bridal Mask (IMDb: 8,5)

Kore dizileri Bridal Mask

Kore’nin Japonya sömürüsü altında olduğu dönemi konu alan Kore dizisi Gaksital, halkının büyük işkencelere maruz kaldığı ve hatta sisteme karşı çıkanların öldürüldüğü bir düzeni konu ediyor. Böyle bir dönemde ortaya çıkan Gaktisal isimli kahraman Kore halkını Japonlara karşı korumayı ve gerekirse canını feda etmeyi görev edinmiştir. Her bölümde sizlere millet sevgisini aşılayacak ve Kore halkının gördüğü eziyeti aklınıza kazıyacak bu dizi ile Kore tarihini daha yakından tanıma şansı elde ediyorsunuz. 2012 yılında yayınlanmaya başlayan 28 bölümlük Kore dizisi Gaksital, içerdiği sahneler ile sizi hüzünlendirecek, sinirlendirecek ve sevindirecek.

Tür: Aksiyon, Tarih, Romantik

IMDb: 8,5

Google: %93

6. The 1st Shop of Coffee Prince (IMDb: 8,2)

Listemizin sıradaki Kore dizisi konu itibariyle diğer dizilerden farklılık gösteren bu yapım. Sizce genç bir kız erkek kılığında ne kadar süre hayatını devam ettirebilir? İşte bu dizi bu soruyu iliklerine kadar yanıtlıyor.

Kore dizileri The 1st Shop Of Coffee Prince

Genç kızımız ailesine bakmak için sayısız işte çalışıyor ve en sonunda varlıklı bir adamla karşılaşmasıyla hayat hikayesi değişiyor. Romantik komedinin yoğunlukta olduğu bu Kore dizisinde erkek kılıklı genç kız ve büyük bir şirketin varisi olan genç adamın karşılaşması aradığınız işleyiş olabilir.

Tür: Komedi, Drama, Romantik

IMDb: 8,2

Google: %95

7. City Hunter (IMDb: 8,2)

Kore dizileri City Hunter

Son yılların en çok izlenen Kore dizileri arasında arasında yer alan City Hunter, polisiye ve gizem türü severler için gelsin. Babasının katilini bulup, intikam almak için eğitilen bir adam ve onun hayat hikayesini izleyeceğiniz bu dizi ile heyecanı doruklarında yaşayacaksınız. Hikayenin ana karakteri olan genç adam daha küçük bir bebekken babası bazı kişiler tarafından öldürülmüştür. Cinayet üzerine babasının arkadaşı tarafından kaçırılan ana karakterimiz intikam için yola koyulur. Yani kısaca City Hunter, babasının ölümünün intikamını almayı kafasına koymuş bir adam hikayesini konu ediyor. Her bir bölümü diğerinden daha heyecanlı, aksiyon ve gizem dolu bu yapıma mutlaka bir göz atın.

Tür: Aksiyon, Romantik, Gerilim

IMDb: 8,2

Google: %95

8. Personal Taste (IMDb: 7,5)

Kore dizileri Personal Taste

Bu diziyi bir çırpıda açıp bitireceksiniz. 🙂 Her bölümünde ufak hüzünlenmeler ve kahkahaların bulunduğu 2010 yapımı Personal Tate, sıra dışı işleyişi ile sizi kendisine bağlayacak. Mimar babasının tasarladığı evde yaşayan dağınık, düzensiz, tembel ve kalbi kırık bir genç kızın hikayesini konu edinen dizide genç kızın yeni bir ev arkadaşı edinmesiyle her şey değişir. Ev arkadaşı eş cinsel bir erkektir, ya da değil midir? Kalbi kırık genç kızımız zorlu bir çocukluk geçirmiş ve sevgilisi tarafından terk edilince de bunalıma girmenin eşiğindedir. Evinin odasını kiralamaya karar verdikten sonra odaya yerleşen ev arkadaşı ile ilişkileri gittikçe eğlenceli bir hal almaya başlar. İkilinin ilişkisini konu alan dizi oldukça eğlenceli bir hikaye üzerinden ilerliyor.

Tür: Komedi, Drama

IMDb: 7,5

Google: %94

9. That Winter, The Wind Blows (IMDb: 7,8)

Kore dizileri That Winter The Wind Blows

Yalanlar, entrikalar, kandırmacalar… Biliyoruz siz de heyecanlandınız o yüzden hemen anlatmaya başlayalım. That Winter, That Wind Blows, kumarbaz bir adam, görme engelli bir genç kız ve bu ikilinin hikayesini konu alıyor. Genç kızımızın kayıp bir abisi vardır ve bir gün kendisine gelen mektup üzerine kayıp abisini bulmak için yola çıkar fakat hiç ummadığı şeylerle karşılaşır. Abisi ile aynı ismi taşıyan bir adamla tanışır. Ancak bu adam hiç de temiz bir adam değildir. Kumarbaz ve tehlikelerin peşinde olan bu kumarbaz adam aynı ismi paylaştığı kişinin varlıklı bir zengin olduğunu öğrenince bu rolü devam ettirmeye karar verir ancak görme engelli kızımız ile kurduğu iletişim ve etkileşim onu derinden etkileyecektir. Romantizmin ve dramın hat safhada yaşandığı bu dizide aşkı tam anlamıyla hissedeceksiniz. Romantizm içeren en iyi Kore dizileri arasında yer alan 16 bölümlük bu yapımı tek solukta bitireceksiniz.

Tür: Drama

IMDb: 7,8

Google: %95

10. Secret Garden (IMDb: 8,2)

Fantastik, eğlenceli ve konusuyla oldukça farklı bir Kore dizi önerisi ile listemize devam ediyoruz. Uyandığınızda farklı bir bedende olduğunuz fark etseniz tepkiniz ne olurdu?  Kibirli ve çocuk davranışlı bir adam, güzel bir dublör… Yolları bir şekilde kesişen bu ikili beraber tuhaf bir eve girerler. Girdikleri bu evde tuhaf olan yaşlı bir kadın tarafından kendilerine bir şarap ikram edilir, ikili, ilerleyen dakikalarda kendilerini nelerin beklediğinden habersiz bir şekilde ikram edilen şarabı keyifle yudumlar. Ertesi gün uyandıklarında birbirlerinin bedenlerinde olduğunu fark eden kahramanlarımız ne yapacaklardır?

Secret Garden

Doğduklarında bir erkek ve bir kadın olarak dünyaya geldiler ancak şimdi farklı bedenlerde ve farklı cinsiyetteler. 2010 yılında yayınlanmaya başlayan Kore dizileri arasındaki 16 bölümlük fantastik, komedi ve romantizm türü dizi ile eğlenceli bir seyir için sizi bekliyor. Hiç vakit kaybetmeden izlemeye başlayın, ağır bir akış açısı ve hüzünlü sahneler görmek istemiyorsanız bu dizi tam size göre!

Tür: Komedi, Drama, Fantastik

IMDb: 8,2

Google: %93

11. Arthdal Chronicles (IMDb: 8,3)

Listemizin sıradaki yapımı tarih ve bilim kurgu sevenler için gelsin. 2019 yılında çıkan en iyi Kore dizileri arasında yer alan bu yapım klasik içeriklerin oldukça dışında. Antik Çağ’da geçen bu dizide insanlar ve Nweantallar adı verilen başka bir ırkın yaşadığı bu kurgusal hikayede iki tür arasında yaşanan savaş, anlaşmazlık ve aksiyon dolu hikayeler anlatılmaktadır.

Kore dizileri Arthdal Chronicles

Dizinin en önemli noktası özel bir çocuğun dünyaya gelmesiyle başlar. Dünyaya gelen bu özel çocuğun insanlar tarafından bulunmaması gerekmektedir. Bu sebeple yaşadığı yerden uzaklaşır ancak bazı gizemleri çözmek için doğduğu yere geri dönmesi gerekir. Kısaca dizi bu işleyiş üzerinde ilerliyor. İnsanlardan daha gelişmiş özelliklere sahip olan bu ırkı siz de merak etmediniz mi? Dizi karakterleri ile bütünleşiyor ve siz de onlarla beraber bu kurgusal dünyanın içinde kayboluyorsunuz. Hala ne izlediğinize karar veremediyseniz duygu dolu bu fantastik diziye bir şans vermeyi deneyin.

Tür: Drama, Fantastik, Tarih

IMDb: 8,3

Google: %96

12. Strangers From Hell (IMDb: 7,9)

Gizem, gerilim ve heyecanın doruklarında bir deneyim yaşamak istemez misiniz? Listemizin sıradaki Kore dizisi sizleri bambaşka bir dünyaya götürecek. 2019 yılının en çok izlenen Kore dizileri arasında yer alan 10 bölümlük bu diziyi bir oturuşta bitireceksiniz. Kasabadaki yaşantısına bir son verip Seul’e yerleşmeye karar veren genç bir adam bu büyük şehirdeki yaşantıya alışmak ve para biriktirmek zorundadır. Bu yüzden uygun fiyatlı bir oda arayışı içerisindedir.

Strangers From Hell

İstediği uygun fiyatlı odayı internet üzerinden bulan genç adam odayı görmeye gittiğinde biraz hayal kırıklığına uğrasa da burada yaşamaya mecbur kalır. Ancak genç adamımızı bazı tuhaflıklar ve sorunlar beklemektedir. Binada yaşayan insanlarda bazı garip davranışlar söz konusudur. İzlerken gerim gerim gerileceğiniz bir yapım bizden söylemesi.

Tür: Korku, Gizem, Romantik

IMDb: 7,9

Google: %96

13. 100 Days My Prince (IMDb: 7,2)

Bu kaçıncı tarihi Kore dizisi sayamadık ancak Kore yapımları tarihlerini oldukça ilgi çekici ve etkileyici bir şekilde sahneye yansıtmış, bu sebeple izleyip de beğenmeyenin çıkmadığı bir başka tarihi Kore dizisi önerisi ile geldik. Kore dizilerinin olmazsa olmazı romantizm tabi ki bu dizide de yer alıyor. Tarihi Kore dizilerinin ünlü Joseon Hanedanlığı döneminde geçen bu dizide geleneksel Kore kıyafetleri, renkli ve farklı yiyecekler, geleneksel müziklerin yoğunlukta olması dikkatinizi çekecektir.

100 Days My Prince

Hanedanlığın veliaht prensinin saldırıya uğraması ve sonrasında yaşanan olayları konu edinen dizide her bölümde farklı heyecanlar yatmaktadır. En iyi gençlik Kore dizileri arasında yer alan bu dizi ile Kore tarihini merakla izleyeceksiniz. Saldırıya uğrayan veliaht prensin hafızasını kaybedip köyde yaşamaya başlaması ve sonrasında gelişen olaylar ile romantizmin harika harmanlanışına tanık olacaksınız. 2018 yılının tarih ve romantik kategorili 16 bölümlük bu dizini izlemeden geçmeyin.

Tür: Komedi, Tarih, Romantik

IMDb: 7,2

Google: %97

14. The Secret Life Of My Secretary (IMDb: 7,3)

The Secret Life Of My Secretary

Yüz körlüğü mü? Daha önce bu hastalığı duymamış olabilirsiniz ancak The Secret Life Of My Secretary ile ne olduğunu öğreneceksiniz. 2019 yılında başlayan ve önerdiğimiz diğer dizelere göre daha fazla bölüm sayısına sahip olan bu yapım Kore dizileri listelerinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Klasik bir romantik komedi beklemeyin, bu dizi oldukça farklı bir senaryoya sahip.

Her yıl düzenli olarak sekreterini değiştiren bir şirket yöneticisinin yaşadığı olayları anlatan dizi, izleyicilere oldukça eğlenceli ve heyecanlı sahneler sunuyor. Şirket yöneticisi gittiği bir yerde saldırıya uğrar. Yaşanan olayın ardından bu adam yüz körlüğü adı verilen bir hastalığa yakalanır. Bu hastalık sebebiyle kimsenin yüzünü diğerinden ayıramamaktadır. Yalnızca bir kişininki hariç; saldırı esnasında ona yardım etmeye çalışan eski sekreteri. Eski sekreter kızımız ve yüz körü patronumuz arasında geçen eğlenceli diyaloglar, esprili sahneler sizi adeta ekrana kilitleyecek.

Tür: Komedi, Romantik

IMDb: 7,3

Google: %97

15. I Hear Your Voice (IMDb: 8,2)

Kore dizilerine hakim olan kişilerin bildiği ancak az kişi tarafından keşfedilen I Hear Your Voice konusu ile fantastik ve macera severleri adeta kendine bağlayacak! Romantik ve komedi türlerini de içinde barındıran dizi suçlular ve onların avukatlarının davaları hakkında çekilmiş heyecanlı bir senaryoya sahip.

I Hear Your Voice

Suçsuz olma ihtimalinin çok düşük olduğu suçlulara devlet bir avukat atar. Bir yanda ağzı bozuk, küstah ancak bir o kadar da cesur ve komik bir kadın avukat, diğer bir yanda ciddiyetinden ödün vermeyen erkek avukat… Devlet tarafından suçlu kişileri savunması amacıyla atanan avukat takımına 3. Bir kişi daha dahil olur. Kendisi 19 yaşında ve zihin okuma gücüne sahip bir gençtir. Dizide kimsenin avukatlık yapmak istemediği bu kişilere avukatlık yapan ikili, davaları çözmek için zihin okumak gibi olağan üstü bir güce sahip olan gençle ile iş birliği yapar. 18 bölüm yayınlanan bu Kore dizisi sezonun yarısına kadar sizleri gülmekten adeta ağlatacak, diğer yarısında ise duruşma sahneleri ile heyecandan nefesinizi tutarak izlemenize sebep olacak!

Tür: Komedi, Fantastik, Drama

IMDb: 8,2

Google: %95

16. Scent of a Woman (IMDb: 7,9)

Scent of a Woman

6 aylık bir ömrünüz kaldığınızı öğrenseniz ne yapardınız? 10 bölüm süren, dram ve romantizmin ağırlıkta olduğu bu Kore dizisinde zaman zaman hüzünlenirken, kimi zaman ise ağzınız kulaklarınıza değecek. Kadın kahramanımız bir kazanın ardından hastaneye gider ve yaptırdığı testler sonucu ileri seviye kanser olduğunu ve kısıtlı bir zamanı kaldığını öğrenir. Bunun üzerine kendisine ölmeden önce yapılacaklar listesi hazırlar ve gerçekleştirmek için yola koyulur. Listede hem kendisi hem de çevresindeki insanlar için gerçekleştirmeyi planladığı birçok madde yer almaktadır. Bu maddelerden birisi de iyi bir tatile çıkmaktır. Çıkacağı bu tatilde başına geleceklerden habersiz olan kahramanımızın hayatı oldukça farklı bir yöne evirilecektir. 7,9 IMDb puanı ile en iyi Kore dizileri arasında yer alan Scent of a Woman, İzlediğinize asla pişman olmayacağınız türden bir yapım!

Tür: Drama, Romantik

IMDb: 7,9

Google: %90

17. God’s Gift: 14 Days (IMDb: 8,2)

God's Gift: 14 Days

Nefes kesici gizem türündeki bu diziye başlamadan önce kendinizi hazırlayın. Çünkü diziyi izlerken her türlü duyguyu yaşayacaksınız! Kızı kaçırılan ve öldürülen bir kadına kaderi değiştirmesi için bir şans verilse sizce neyi değiştirirdi? Zamanda yolculuk yapmak gibi bir fırsat yakalayan acı dolu kadın kahramanımız kızının kaçırılması ve cinayete kurban giderek öldürüldüğü günün henüz yaşanmadığı bir zaman dilimine yolculuk yapar. Her bölümde yönetmene övgüler yağdıracağınız  bu dizide kızını yaşatabilmek için mücadele eden ve zamanla yarışan bir kadının başından geçen olayları izleyeceksiniz. Yalnızca izlemekle kalmayacak her bölümde gerildiğinizi iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Hiç zaman kaybetmeden tek solukta izlemeniz gereken bu dizi suç, gizem ve zamanda yolculuk temalı yapımları sevenler için mükemmel bir yapıt!

Tür: Fantastik, Gizem, Gerilim

IMDb: 8,2

Google: %92

18. Innocent Defendant (IMDb: 8,2)

Innocent Defendant

Romantik komedi türü size göre değilse 2016 yılında yayınlanmaya başlayan ve 18 bölüm süren gizem dolu  Kore dizisi The Defendant ile bambaşka bir deneyim yaşayacaksınız. İlk bölümden sizleri ekrana kilitlemeyi başaracak olan bu dizi gözlerini bir anda hapishanede açan bir adamın hikayesini anlatıyor. Nasıl orada olduğunu anlamayan ve hatırlamayan bir adam eşini ve çocuğunu öldürmekle suçlanıyor. Bu suç sebebiyle idam cezasına mahkum edilmiş olan kahramanımız cinayetin işlendiği gün ve bulunduğu ana kadar geçen zamana dair hiçbir şey hatırlamıyor. Kendisinin suçsuz olduğuna inanan bu adam suçsuzluğunu kanıtlayabilecek mi? Gerçekten eşini ve çocuğunu kendisi mi öldürdü yoksa ortada başka şeyler mi dönüyor?

Tür: Drama, Gizem, Gerilim

IMDb: 8,2

Google: %93

Sizler için hazırladığımız en iyi Kore dizileri listemizin sonuna geldik. Düşüncelerinizi ve varsa önerilerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.