Kore Dizileri – IMDb Puanı Yüksek En İyi Kore Dizileri!

Son zamanlarda Güney Kore imzalı yapımlara olan ilgi çokça arttı. Uzak doğu sineması içerisinde yer alan en iyi Kore dizileri, filmleri, çizgi filmleri ve hatta müzik grupları artık 2020’nin trend listelerinde yer alıyor. Tabi ki biz de geride kalmayalım dedik ve sizlere bazen güleceğiniz bazen de hüzünleneceğiniz en popüler Kore dizileri içeren bir liste hazırladık.

1. Chuno (IMDb: 8,8)

Kore dizileri Chuno

2010 yılında yayınlanmaya başlayan ve yayınlandığı andan itibaren büyük ses getiren Chuno’yu izlerken Güney Kore’nin acı dolu tarihinin kapılarını da aralayacaksınız. Dizi de daha çok tarihi bir hava yoğunlukta olmakla beraber aşk, dram ve macera dolu hikayeler de yer almakta. Dizi, en insani duygular üzerinden Kore tarihinde yer alan kölelik sistemini anlatıyor ve Joseon Hanedanlığı döneminde yaşayan köle avcılarının maceralarını konu alıyor.

Tüm zamanların en iyi Kore dizileri arasında yer alan Chuno’yu daha önce hiç izlemediyseniz mutlaka bir şans verin. Emin olun sizde büyük bir etki yaratacak. Zaten Chuno’da aşk, macera, tarih kısaca ne ararsanız var! Bu yüzden Kore yapımlarına yeni başlayacak olan tarih severler için Chuno doğru bir başlangıç olacaktır.

 • Tür: Aksiyon, Drama, Tarih
 • Google: %90
 • Yıl: 2010
 • Sezon: 1

2. Signal (IMDb: 8,7)

Hem çekildiği yer Kore’de hem de dünyanın birçok ülkesinde ilgiyle takip edilen ve beğenilen Kore dizisi Signal ile gizem dolu bir yolculuğa hazır olun. Polisiye ve gizem temalı dönem dizisi Signal’in tüm bölümlerini merakla izleyecek ve her bölümde büyük şaşkınlık yaşayacaksınız. Sıra dışı konusu ile izleyiciyi ekrana bağlamayı başaran bu yapım da iki farklı zaman çizgisini izliyoruz.

Kore dizileri Signal

Bahsedilen zaman çizgilerinden biri günümüzü kapsıyor. Yani günümüz dünyasında bir dedektif, günlük çalışma saatleri içerisinde telsizinden farklı bir frekans yakalıyor. Yakaladığı frekans sayesinde de inanılmaz bir şekilde seksenlerde yaşayan başka bir dedektif ile iletişim kuruyor. İşte dizimizin ikinci zaman çizgisi de bu sayede seksenli yıllara uzanmış oluyor. Ellerine daha önce kimsenin sahip olmadığı bir fırsat geçen bu iki idealist polis, iletişimlerini suçluları yakalamak için kullanmaya ve zorlu vakalarda birlikte çalışmaya başlıyorlar.

Zamanla oyuncak gibi oynayan Kore dizisi Signal, sizi her şeyin birbirine uzak olduğu iki farklı yaşam ve sır dolu cinayetler arasında bir gezintiye çıkarıyor. Üstelik diziye konu olan cinayetlerde gerçek vakalardan esinlenilmiş. Bu ayrıntıda diziye daha bir gerçekçilik katmış.

 • Tür: Suç, Drama, Fantastik
 • Google: %92
 • Yıl: 2016 –
 • Sezon: 1

3. Moon Lovers – Scarlet Heart: Ryeo (IMDb 8,6)

Kore dizileri Moon Lovers

Listemizin sıradaki ismi en çok izlenen Kore dizileri arasında yer alan Moon Lovers – Scarlet Heart: Ryeo. 2016 yılında yayınlanmaya başlayan ve 20 bölüm süren dizi, Türkçeye Aşka Yolculuk olarak çevrilmiş. Moon Lovers, fantastik dizileri sevenlerin başından kalkamayacağı sır dolu bir yapım! Burada sihirli güneş tutulmaları, geçmişe yolculuk ve elbette aşk var.

Dizi, bir güneş tutulması sırasında gizemli şekilde kendini Kore’nin hanedanlık dönemine bulan bir genç kızı anlatıyor. Kız, kendi zamanının çok gerisinde olan bu yere alışmaya ve eski zamanların Kore’sinde hayatta kalmaya çalışırken, bir de burada tanıştığı prense aşık oluyor. Zaman her şeyin ilacıdır derler ancak büyük bir aşkın arasındaki tek engel zamanın kendisi olursa bu iki aşık ne yapabilir ki? Şimdiden meraklandınız, değil mi? O halde sizi daha fazla tutmadan Moon Lovers izlemeye gönderelim.

 • Tür: Drama, Fantastik, Tarih
 • Google: %97
 • Yıl: 2016
 • Sezon: 1

4. Healer (IMDb 8,5)

Kore dizileri Healer

Ters köşelerle dolu Kore dizisi Healer’da aradığınız her şeyi bulacaksınız. 🙂 Yönetmenin sağa nişan alıp sola sıktığı bu yapım farklılık isteyenler için biçilmiş kaftan. İzlemeniz gereken Kore dizileri arasında yer alan Healer, genç bir muhabirin geçmişte yaşadığı olayları yeniden sorgulamasını anlatıyor. Olayların gerçek yüzünü görmeyen başlayan bu muhabir, o ana dek doğru bildiği her şeyin yıkıldığına şahit olmaya çok yakın. Aksiyon, komedi ve romantizmi bir arada bulacağınız dizinin üç ana karakterini ayrı ayrı seveceksiniz.

Her bölümünde sıra dışı yaklaşımlar, heyecanlı maceralar, bolca aksiyon ve komedi içeren dizi, eleştirmenlerden de tam not almış. Daha önce hiç Kore dizisi izlememiş olanların dahi sevebileceği Healer’ı şiddetle öneriyor ve sıradaki önerimize geçiyoruz.

 • Tür: Aksiyon, Komedi, Suç
 • Google: %96
 • Yıl: 2014 – 2015
 • Sezon: 1

5. Bridal Mask (IMDb: 8,5)

Kore dizileri Bridal Mask

Kore’nin Japonya sömürüsü altında olduğu dönemi konu alan Kore dizisi Bridal Mask (Gaksital), Kore halkının büyük işkencelere maruz kaldığı ve hatta sisteme karşı çıkanların öldürüldüğü bir düzeni konu ediyor. Böyle bir dönemde ortaya çıkan Gaktisal isimli kahraman, Kore halkını Japonlara karşı korumayı ve gerekirse canını feda etmeyi görev edinmiştir. Her bölümde özgürlük için neler yapılabileceğine ve Kore halkının gördüğü eziyete tanık olacağınız bu dizi de tarihi daha yakından tanıma şansını da elde edeceksiniz. 2012 yılında yayınlanmaya başlayan 28 bölümlük Kore dizisi Gaksital, her sahnesinde sizi duygudan duyguya sürükleyecek.

 • Tür: Aksiyon, Tarih, Romantik
 • Google: %93
 • Yıl: 2012
 • Sezon: 1

6. The 1st Shop of Coffee Prince (IMDb: 8,2)

Listemizin sıradaki Kore dizisi konu itibariyle diğer dizilerden farklılık gösteren bir yapım. Komedi ögelerinin ağır bastığı Coffee Prince, ailesini geçindirmek için genç yaşta büyük yükler üstlenmiş erkek görünümlü aksi bir kızı konu alıyor. Dışarıda dahi sıklıkla erkek sanılan genç kız, yanlış anlaşılmayı kazanca dönüştürme fırsatı ortaya çıktığında sevinçle karşılıyor.

Kore dizileri The 1st Shop Of Coffee Prince

Çok zengin bir Kore’li ailenin Amerika’da yaşayan genç torunu, ailesinin evlilik baskısında kurtulmak için eş cinsel olduğu yalanını ortaya atıyor ve erkek sandığı genç kızı sevgilisi rolünü oynaması için tutuyor. Bu sayede Kore seyahatini kısa tutarak, Amerika’ya dönebileceğini düşünse de ailesi kendisine yeni bir şart koşuyor. Gencin ailesine ait kahve dükkanını kar eden bir işletmeye dönüştürmek için sadece üç ayı var!

 • Tür: Komedi, Drama, Romantik
 • Google: %95
 • Yıl: 2007
 • Sezon: 1

7. City Hunter (IMDb: 8,2)

Kore dizileri City Hunter

Son yılların en çok izlenen Kore dizileri arasında arasında yer alan City Hunter, polisiye ve gizem soslu dizi severler için geliyor. Babasının katilini bulup intikam almak için eğitilen bir adamın hikayesini izleyeceğimiz bu dizi oldukça yüksek bir tempoya sahip. Hikayenin ana karakteri olan genç adam daha küçük bir bebekken, babası bilinmeyen kişiler tarafından acımasızca öldürülmüş. Babasının en yakın arkadaşı tarafından kurtarılıp, peşlerindeki katillerden saklanan adam yıllarca bir amaç uğruna eğitilmiş. En çok istediği şey ise babasının intikamını almak. Artık yetişkin ve kendine güvenen biri ve önünde onu tutabilecek hiç kimse yok.

 • Tür: Aksiyon, Romantik, Gerilim
 • Google: %95
 • Yıl: 2011 –
 • Sezon: 1

8. Personal Taste (IMDb: 7,5)

Kore dizileri Personal Taste

Her bölümünde ufak hüzünlenmeler ve kahkahaların bulunduğu 2010 yapımı Kore dizisi Personal Tate, sıra dışı işleyişi ile sizi adeta kendisine bağlayacak. Mimar babasının tasarladığı evde yaşayan dağınık, düzensiz, tembel ve kalbi kırık bir genç kızın hikayesini konu edinen dizi, karakterimizin yeni bir ev arkadaşı edinmesiyle başlıyor. Ev arkadaşı eş cinsel bir erkektir, ya da değil midir? Kalbi kırık genç kızımız zorlu bir çocukluk geçirmiş ve sevgilisi tarafından terk edilince de oldukça depresif bir ruh haline bürünmüştür. Evinin odasını kiralamaya karar verdikten sonra odaya yerleşen ev arkadaşı ile ilişkileri gittikçe eğlenceli bir hal almaya başlıyor.

 • Tür: Komedi, Drama
 • Google: %94
 • Yıl: 2010 –
 • Sezon: 1

9. That Winter, The Wind Blows (IMDb: 7,8)

Kore dizileri That Winter The Wind Blows

Yalanlar, entrikalar, kandırmacalar… Biliyoruz, siz de heyecanlandınız! O yüzden hemen anlatmaya başlayalım. That Winter That Wind Blows, kumarbaz bir adam ile görme engelli bir genç kızın hikayesini konu ediyor.

Genç kızımız yıllardır kayıp olan abisinden bir mektup alır. Mektup üzerine tüm hayatını geriye itip, abisine dair elde ettiği bilginin peşinden giden kız, bu yolda abisi ile aynı ismi taşıyan bir adamla tanışır. Kız adama çabucak güvense de  adam hiç de temiz biri değildir. Kumarbaz ve başı beladan kurtulmayan bu adam aynı ismi paylaştığı kızın kayıp abisinin oldukça varlıklı biri olduğunu öğrenince rolü devam ettirmeye karar verir. Ancak görme engelli kızımız ile kurduğu bağ derinleştikçe, ilişki adamı daha önce olmadığı şekilde etkilmeye başlayacaktır. Aşk konulu en iyi Kore dizileri arasında yer alan bu yapımın gözlerinizi doldurma garantisi de var.

 • Tür: Drama
 • Google: %95
 • Yıl: 2013
 • Sezon: 1

10. Secret Garden (IMDb: 8,2)

Fantastik, eğlenceli ve konusuyla oldukça farklı bir Kore dizi önerisi ile listemize devam ediyoruz. Uyandığınızda farklı bir bedende olduğunuz fark etseniz tepkiniz ne olurdu?  Kibirli ve çocuk ruhlu  bir adam, güzel bir dublör… Yolları bir şekilde kesişen ikili beraber tuhaf bir eve girerler. Girdikleri bu evde daha tuhaf bir yaşlı kadın ikiliye şarap ikram eder. Şaraplarını afiyetle yudumlayıp yollarına koyulan adam ve kadın, henüz hayatlarının sürprizini yaşayacaklarından haberdar değildirler. Ertesi gün uyandıklarında birbirlerinin bedenlerinde olduğunu fark eden kahramanlarımız ne yapacaklardır?

Secret Garden

Doğduklarında bir erkek ve bir kadın olarak dünyaya geldiler ancak şimdi farklı bedenlerde ve farklı cinsiyetteler. 2010 yılında yayınlanmaya başlayan Kore dizisi Secret Garden, sizlere komedi ve romantizm dolu bir macera sunuyor. Bize kalırsa hiç vakit kaybetmeden izlemeye başlayın. Zaten dizinin hızlı bir temposu ve eğlence odaklı bir senaryosu var. Yani bu dizi de sıkılmaya pek yer yok.

 • Tür: Komedi, Drama, Fantastik
 • Google: %93
 • Yıl: 2010 – 2011
 • Sezon: 1

11. Arthdal Chronicles (IMDb: 8,4)

Listemizin sıradaki yapımı tarih ve bilim kurgu sevenler için gelsin. 2019 yılında çıkan ve en iyi Kore dizileri arasında yer alan bu yapım, izlediğiniz klasik içeriklerin oldukça dışında. Antik Çağ’da geçen bu yapımda, dünyada insanlar ve Nweantallar adı verilen başka bir ırk bir arada yaşıyor ve aralarında durmak bilmeyen bir savaş var.

Kore dizileri Arthdal Chronicles

Ancak bir gün özel bir çocuk dünyaya gelir. Henüz dünyaya gözlerini yeni açmış bu özel çocuğun insanlar tarafından bulunmaması gerekmektedir. Bu sebeple yaşadığı yerden uzaklaşır ancak büyüyüp bazı gizemleri çözmeyi kendine görev edindiğinden doğduğu yere dönmesi gerekir. Peki, bu tehlikeli diyarda ‘özel’ biri olması onu güvende tutmaya yetecek midir? Daha da önemlisi, bu özel çocuk iki ırk arasındaki bitmek bilmeyen mücadelenin sonunu getirebilecek midir? Heyecanın bir an bile eksik olmadığı fantastik ögelerle dolu bu yapım, farklı işler görmek isteyenleri çok mutlu edecek.

 • Tür: Drama, Fantastik, Tarih
 • Google: %96
 • Yıl: 2019
 • Sezon: 3

12. Strangers From Hell (IMDb: 7,9)

Gizem ve gerilimin bir an eksik olmadığı, heyecanın doruklarda yaşandığı bir deneyim yaşamak istemez misiniz? Listemizin sıradaki Kore dizisi sizleri bambaşka bir dünyaya götürecek. 2019 yılının en çok izlenen Kore dizileri arasında yer alan 10 bölümlük bu yapımı bir oturuşta bitireceksiniz. Kasabadaki yaşantısına son verip Seul’e yerleşmeye karar veren genç, büyük şehirdeki yaşantıya alışmak ve para biriktirmek zorundadır. Bu yüzden uygun fiyatlı bir oda arayışı içerisindedir.

Strangers From Hell

İstediği uygun fiyatlı odayı internet üzerinden bulan genç adam odayı görmeye gittiğinde biraz hayal kırıklığına uğrasa da burada yaşamaya mecbur kalır. Ancak genç adamımızı bazı tuhaflıklar ve sorunlar beklemektedir. Bina da yaşayan insanlarda bazı garip davranışlar söz konusudur. İzlerken gerim gerim gerileceğiniz için yalnız izlemek istemeyebilirsiniz. Şimdiden uyaralım. 😉

 • Tür: Korku, Gizem, Romantik
 • Google: %96
 • Yıl: 2019 –
 • Sezon: 1

13. 100 Days My Prince (IMDb: 7,3)

Bu kaçıncı tarih temalı Kore dizisi sayamadık ancak Kore yapımları söz konusu kendi tarihleri olduğunda kaliteden ödün vermiyorlar.  100 Days My Prince de izleyip de beğenmeyenin çıkmadığı bir başka tarihi Kore dizisi. Tüm Kore dizilerinde olduğu gibi aşk bu yapımda da yer alıyor. Tarihi Kore dizilerinden adına aşina olduğumuz Joseon Hanedanlığı döneminde geçen bu senaryoda geleneksel Kore kıyafetleri, renkli ve farklı yiyecekler ve geleneksel müziklerin yoğunlukta.

100 Days My Prince

Hanedanlığın veliaht prensinin saldırıya uğraması ve sonrasında yaşanan olayları konu edinen yapım her bölümde farklı heyecanlar yer alıyor. En iyi gençlik Kore dizileri arasında yer alan 100 Days My Prince ile Kore tarihini merakla izleyeceksiniz. Saldırıya uğrayan veliaht prensin hafızasını kaybedip köyde yaşamaya başlaması ve sonrasında gelişen olaylar ile romantizmin harika harmanlanışına tanık olacaksınız.

Tür: Komedi, Tarih, Romantik

Google: %97

Yıl: 2018 –

Sezon: 1

14. The Secret Life Of My Secretary (IMDb: 7,3)

The Secret Life Of My Secretary

Yüz körlüğü mü? Daha önce bu hastalığı duymamış olabilirsiniz ancak The Secret Life Of My Secretary ile ne olduğunu öğreneceksiniz. 2019 yılında başlayan ve önerdiğimiz diğer dizelere göre daha fazla bölüm sayısına sahip olan bu yapım, Kore dizileri listelerinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Ancak yapımdan klasik bir romantik komedi etkisi beklemeyin zira kendisi oldukça farklı bir senaryoya sahip.

Her yıl düzenli olarak sekreterini değiştiren bir şirket yöneticisinin yaşadığı olayları anlatan Kore dizisi, izleyicilere oldukça eğlenceli ve heyecanlı sahneler sunuyor. Günün birinde yönetici gittiği yerde saldırıya uğrar. Yaşanan olayın ardından da yüz körlüğü adı verilen bir hastalığa yakalanır. Bu hastalık sebebiyle kimsenin yüzünü diğerinden ayıramamakta, her gün gördüğü kişilerin yüzünü bile arkasını döndüğü an unutmaktadır. Bir kişininki hariç: saldırı esnasında ona yardım etmeye çalışan eski sekreteri. Artık dünya üzerinde yüzünü tanıyabildiği tek insan bu genç kadın olduğu için adamın sekreteriyle yollarını ayırmaları kolay olmaz.

 • Tür: Komedi, Romantik
 • Google: %97
 • Yıl: 2019 –
 • Sezon: 1

15. I Hear Your Voice (IMDb: 8,2)

Kore dizilerine hakim olan kişilerin bildiği ancak bunlar dışında pek az kişi tarafından bilinen I Hear Your Voice, konusu ile fantastik ve macera severleri adeta kendine bağlayacak! Romantik komedi türündeki bu yapım suçlular ve onların avukatlarının davaları hakkında çekilmiş heyecanlı bir senaryoya sahip.

I Hear Your Voice

Biliyorsunuz ki eğer sizi savunacak bir avukatınız yoksa ya da bunu karşılayamıyorsanız devlet sizin adınıza savunmanızı yapması için bir avukat atar. Dizi de aynı durum sanığın suçsuz olma ihtimalinin çok düşük olduğu durumlar için de geçerli. Ancak ikinci kategoride yer alan insanlara kimse avukatlık yapmak istemiyor. Bu sebeple avukatı olmayan kişilerin savunmasını yapan bir ekip oluşturulmuş.

Ekibin ilk üyesi ağzı bozuk, küstah ancak bir o kadar da cesur ve komik bir kadın, diğer ise ciddiyetinden ödün vermeyen bir erkek. Bir gün bu uyumsuz ikiliye üçüncü bir kişi dahil oluyor. Devlet tarafından suçlu kişileri savunması amacıyla toplanan takımın üçüncü üyesi zihin okuma kabiliyetine sahip 19 yaşındaki bir gençtir. Kimsenin savunmalarını yapmak istemediği kişileri savunmak zorunda olan bu ikili, adaletin yerini bulması için gencin yeteneklerinden yararlanmaya karar verir. 18 bölüm yayınlanan bu Kore dizisi kimi zaman gülmekten karnınıza ağrılar sokarken kimi zaman da heyecanlı duruşma sahneleri ile hop oturtup hop kaldırıyor.

 • Tür: Komedi, Fantastik, Drama
 • Google: %95
 • Yıl: 2013
 • Sezon: 1

16. Scent of a Woman (IMDb: 7,9)

Scent of a Woman

Sırada sevilen Kore dizileri arasında yer alan dram soslu Scent Of A Woman var. Çekingenliği ile tanınan genç kadın hafif bir trafik kazası sonucu gittiği hastanede hiç beklemediği bir haber alır. İleri derecede kanser teşhisi konan kadının en fazla altı ay ömrü kalmıştır.

Kalan ömrünü iyi geçirmeye karar veren karakterimiz kendisine bir yapılacaklar listesi hazırlar. Listeye yazdıkları hem kendisinin hem de çevresindekilerin hayatını değiştirecek türden şeylerdir. Listenin önemli maddelerinden biri de iyi bir tatile çıkmaktır. Yıllardır biriktirdiği para ile birinci sınıf bir Japonya tatiline çıkan kadın, burada eski patronunun oğlu ile karşılaşır. Dünya’dan ayrılmadan önce etrafındakilerin hayatlarını güzelleştirmek için çalışan kadının kendi hayatı, en beklemediği zamanda kökünden değişmek üzeredir.

 • Tür: Drama, Romantik
 • Google: %90
 • Yıl: 2011
 • Sezon: 1

17. God’s Gift: 14 Days (IMDb: 8,2)

God's Gift: 14 Days

Nefes kesici bu diziye başlamadan önce kendinizi iyi hazırlayın. Çünkü izlerken her türlü duyguyu yaşayacaksınız! Bilim kurgu temalı yapım God’s Gift: 14 Days, kızı kaçırılıp öldürülen acılı bir anneyi anlatıyor. Çocuğunun kaybının acısı ile baş etmeye çalışan kadının karşısına beklenmedik bir fırsat geçiyor. Eline istediği zamana gidebilme şansı geçen acılı anne, kızının öldürülmediği bir zaman dilimine yolculuk yapıyor. Ancak buradaki zamanı kısıtlı. Kızını gerçekten yaşatabilmek için geldiği bu yerde her adımını dikkatle atmak zorunda olan kadın, kelimenin tam anlamıyla zamanla yarışıyor. Her bölümünde yönetmene övgüler yağdıracağınız bu yapıma başlamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz!

 • Tür: Fantastik, Gizem, Gerilim
 • Google: %92
 • Yıl: 2014 –
 • Sezon: 1

18. Innocent Defendant (IMDb: 8,2)

Innocent Defendant

Romantik komedi türü size göre değilse 2016 yılında yayınlanmaya başlayan ve 18 bölüm süren gizem dolu Kore dizisi The Defendant ile bambaşka bir deneyim yaşayacaksınız. İlk bölümden sizleri ekrana kilitlemeyi başaracak olan yapım Innocent Defendant, gözlerini hapishanede açan  bir adamın hikayesini anlatıyor. Nasıl orada olduğunu anlamayan ve hatırlamayan adam, eşini ve çocuğunu öldürmekle suçlanıyor.

İşlediği suç sebebiyle idam cezasına mahkum edilmiş olan kahramanımızın sorunu ise cinayetin işlendiği günden gözlerini hapishanede açtığı ana kadar geçen zamanda neler olduğunu hatırlamaması. Adeta hafızası silinmiş olan karakterimiz suçsuz olduğunu düşünüyor. Ancak hayatına mal olacak bir cezadan kurtulmak için elbette suçsuz olduğunu kanıtlamak zorunda. Adam gerçekten eşini ve çocuğunu kendisi mi öldürdü yoksa ortada başka şeyler mi dönüyor?

 • Tür: Drama, Gizem, Gerilim
 • Google: %93
 • Yıl: 2017
 • Sezon: 1

19. My Love From The Stars (IMDb: 8,3)

My Love From The Stars

Listemizin sıradaki ismi bilim kurgu soslu My Love From The Stars. Dizi, uzaylı Do Min Joon’u merkezine alıyor. Tam 400 yaşında olan Do Min Joon aynı zamanda birçok konuda da insan üstü yeteneklere sahip. Yaşlanmayan ve kusursuz görünümünü sonsuza kadar koruyacak olan bu adam yüzyıllardır gezegenimizde yaşamını sürdürüyor. Doğal olarak da insanlara biraz tepeden bakıyor. İnsanları küçük gören ve asırlardır içlerinde yaşamasına rağmen herhangi biri ile ilişkisini derinleştirmemiş bu adam bir gün başarılı oyuncu Cheon Son Yi’yi görüyor. Kadından anında etkilenen Do Min Joon, yakınlaşabilmek 400 yıldır hiç çabalamadığı kadar çabalamaktan çekinmiyor.

 • Tür: Komedi, Drama, Fantastik
 • Google: %97
 • Yıl: 2013
 • Sezon: 1

20. Welcome To Waikiki (IMDb: 8,3)

Welcome To Waikiki

2018 yapımı komedi dizisi kesinlikle geçtiğimiz yılların en iyi Kore dizileri arasında. Yemek yerken günün yorgunluğunu atmak ve kafanızı boşaltmak için izleyebileceğiniz Welcome To Waikiki, pansiyon işleten bir grup gencin yaşamına odaklanıyor. Pansiyon işletmesinden kazandıkları azıcık parayı da kendi filmlerini çekebilmek için biriktiren gençler, hayatın zorluklarına rağmen hayallerinden vazgeçmiyorlar. Ancak bir gün pansiyonlarına bir anne ve bebeği geldiğinde henüz asıl zorlukla karşılaşmadıklarını anlıyorlar.

 • Tür: Komedi, Drama
 • Google: %98
 • Yıl: 2018
 • Sezon: 1

21. Emergency Couple (IMDb: 7,5)

Emergency Couple

Listemize romantik komedi ve dram türündeki Emergency Couple ile devam ediyoruz. Üniversite yıllarında tanışan Chang Min ve Jin Hee büyük bir aşk yaşarlar. Kısa süre sonra da aralarındaki engellere rağmen evlenirler. Ancak iki tarafın ailesi de en başından beri bu evliliği onaylamamaktadır. Zamanla öğrencilik biter ve çift hayatın gerçek yüzü ile karşılaşır. Zorlu iş hayatı ve ailelerin çatışması arasında evlilikleri de bozulmaya başlar. Sonunda boşanmaya karar veren çift, kendi yollarına gider. Bir süre sonra aynı hastanenin acil bölümünde çalışmaya başladıklarında geçmişlerini unutup hayat kurtarmak için birlikte çalışmaları gerekecektir.

 • Tür: Komedi, Drama, Romantik
 • Google: %94
 • Yıl: 2014
 • Sezon: 1

22. Mischievous Kiss (IMDb: 7,8)

Mischievous Kiss

Romantik gençlik dizilerini seviyorsanız en iyi Kore dizileri listemizin sıradaki ismi Mischievous Kiss tam size göre! Oh Ha-Ni, hayalperest bir liseli genç kızdır. Derslerinde pek başarılı olmasa da hayatta istediği şeyler için çaba harcamaktan çekinmez. Şu sıralar hayattan en büyük isteği ise okulun dahi çocuğu Baek Soung Jo’dan başkası değildir! Uzun zamandır Soung Jo’dan hoşlanan Oh Ha-Ni, sonunda cesaretini toplayıp bir mektup yazmaya karar verir. Ancak mektup beklediğinin tam tersi bir etki yaratır. Baek Soung Jo mektuptaki imla hataları yüzünden genç kızla dalga geçer ve ona aptal olduğunu söyler. Kalbi kırık Oh Ha-Ni bu olayı atlatmaya çalışırken, gerçekleşen büyük bir deprem babası ile birlikte yaşadıkları evi yok eder. Hayatlarını düzene sokana kadar babasının eski bir dostu onlara evini açmayı teklif eder. Oh Ha-Ni’nin bu eski dostun Baek Soung Jo’nun babası olduğunu anlaması uzun sürmeyecektir. Uzun süredir hoşlandığı ancak kendisini küçük düşüren çocukla aynı evde yaşamak, Oh Ha-Ni’nin hayatını hiç beklemediği şekilde değiştirecektir.

 • Tür: Komedi, Romantik
 • Google: %96
 • Yıl: 2013
 • Sezon: 2

23. Misty (IMDb: 8,2)

Misty

Kore dizilerinin masum aşkları size göre değilse veya söz konusu ilişkiler olduğunda çok daha gerçekçi yapımlar arıyorsanız Misty tam sizlik!

Go Hye-Ran ve Kang Tea-Wook, uzun yılların ardından aralarındaki çekimi kaybetmiş evli bir çifttir. Aynı evi paylaşmalarına rağmen aralarındaki iletişim yok denecek kadar azdır. Hatta artık birbirlerini sevdiklerinden bile emin değildirler. Ancak ilişkilerinin ilerleyişi Go Hye-Ran’ın bir cinayet davasının şüphelisi konumuna düşmesi ile değişecektir. Eşinin masumiyetine inanan avukat Tea-Wook, karısını savunmaya karar verir. Birbirlerine karşı hislerini yeniden gözden geçirmelerine sebep olacak bu dava, çifti her açıdan zorlayacaktır.

 • Tür: Drama, Gizem, Romantik
 • Google: %89
 • Yıl: 2018 –
 • Sezon: 1

24. 49 Days (IMDb: 8,0)

49 Days

En iyi Kore dizileri listemiz 2011 yapımı fantastik dizi 49 Days ile devam ediyor. Jin Hyun-Shin için hayatta her şey yolunda gitmektedir. Evlilik hazırlığında olduğu sevgi dolu bir nişanlısı, her daim yanında olan dostları ve onu çok seven bir ailesi vardır. Ancak düğününden kısa süre önce büyük bir trafik kazası geçirir ve komaya girer. Bedeni komada olmasına rağmen zihni açıktır ve etrafında neler olup bittiğinin farkındadır. Ölüme hazır olmayan Hyun-Shin, komadayken gördüğü ölüm meleğinden bir şans daha ister. Bedeni komadayken ruhu hayatta kaybedecek bir şeyi kalmamış bir kadının bedeninde hayat bulur.

Dünya’da yalnızca 49 günü vardır. Bu süre içinde üç insanın saf gözyaşlarını toplayamazsa her şeyin yolunda gittiği hayatına sonsuza kadar veda etmesi gerekecektir.

 • Tür: Drama
 • Google: %93
 • Yıl: 2011
 • Sezon: 1

25. Reunited Worlds (IMDb: 7,4)

Kore dizileri Reunited Worlds

Sung HaeSung, 19 yaşında ve çevresi tarafından sevilen liseli bir gençtir. Dört kardeşi ve büyükannesi ile birlikte kimi zaman zor olsa da mutlu bir hayat süren bu genç bir gün okulda ölmek üzere olan bir öğrenci görür. Yardıma muhtaç öğrenciye yardım getirmeye çalışırken de acı bir trafik kazasında hayatını kaybeder. Kazadan tam 12 yıl sonra ise öldüğü günkü hali ile bir anda geri gelir! Arkasında bıraktığı herkesi büyük şaşkınlığa uğratan Sung HaeSung, ölümünün ardından bir katil olarak anıldığını öğrenir. Artık hem masumiyetini kanıtlaması hem de ailesi ile bağlarını yeniden güçlendirmesi gerekmektedir.

 • Tür: Fantastik, Romantik
 • Google: %94
 • Yıl: 2017
 • Sezon: 1

26. Duel (IMDb: 7,8)

Kore dizileri Duel

Garanti ediyoruz ki bilim kurgu ve aksiyon soslu Duel, daha önce izlediğiniz tüm Kore dizilerinden farklı bir yapım. Kesinlikle en iyi Kore dizileri arasında yer alan bu dizi, başarılı oyunculuk performansları ile de göz dolduruyor. Başarılı aktör Yang SeJoong, üç farklı karakteri başarıyla canlandırarak izleyicilere adeta oyunculuk dersi veriyor!

Dizinin konusu ise çok ilgi çekici. Duel, lösemi tedavisi gördüğü sırada kaçırılan kızını arayan dedektif Jang DeukCheon’u merkezine alıyor. Kızını kaçıranların peşine düşen dedektif araştırmaları sırasında Sung Joon isimli genci yakalıyor. Sung Joon, kendine dair hiçbir şey hatırlamadığını iddia ederken dedektif kızını bulmak için genci konuşturma konusunda kararlı. Ancak ikilinin Sung Joon’un birebir aynısı olan bir başka adamı görmesi ile işler değişiyor. Artık beraber çalışan dedektif ve Sung Joon hem DeukCheon’un kızını ararken hem de Sung Joon’un hafızasının eksik parçalarını bir yapboz gibi bir araya getirmeye çalışıyor.

Yüksek tempolu Duel, bilim kurgu severlerin zevkle izleyeceği bir yapım. 16 bölümden oluşan dizi, bilim kurgu teması içinde bile diğer Kore dizilerinden ayrı bir yerde duruyor. Olay akışı ve oyunculukları ile göz dolduran bu yapımı şiddetle tavsiye ediyoruz.

 • Tür: Suç, Bilim Kurgu, Gerilim
 • Google: %96
 • Yıl: 2017
 • Sezon: 1

27. Life On Mars (IMDb: 8,1)

Sırada 2018 yapımı Life On Mars var. Temelde bir polisiye olmasına rağmen dizide fantastik ögeler de bulunuyor. Zaten Life On Mars’ı bu kadar farklı yapan noktalardan biri de bu karma özelliği. Dizi, dedektif Han TaeJoo’nun çılgın macerasına odaklanıyor.

Kore dizileri Life On Mars

Başarılı dedektif TaeJoo, bir süredir kadınları hedef alan acımasız bir seri katili kovalamaktadır. Sonunda bir şüpheliye ulaşan TaeJoo, mahkeme günü geldiğinde herkesin aklına en son gelecek olan şeyi yapar. Konuşması ile savcıları etkileyen adam adeta şüphelinin savunmasını yapar kanıt yetersizliğinden salıverilmesini sağlar. Ancak şüpheli kişinin mahkemeden kısa süre sonra TaeJoo’nun hayatında büyük öneme sahip bir kadını kaçırdığı anlaşılır. TaeJoo bu kadını kurtarmak için hemen harekete geçer. Ancak aceleyle giderken bir kaza geçirir ve bayılır. Uyandığında ise kendini 1988 yılında bulur! Bu beklenmedik olay karşısında büyük şaşkınlığa uğramasına rağmen hala daha peşinden gitmesi gereken bir katil olan TaeJoo, kendi zamanına dönmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

 • Tür: Suç, Drama, Gizem
 • Google: %96
 • Yıl: 2018 –
 • Sezon: 1

28. Vagabond (IMDb: 8,3)

Vagabond

Şöyle kaliteli bir gizem ve aksiyon dizisi izlemek ister misiniz? O halde sizi son yılların en iyi Kore dizileri arasında gösterilen Vagabond’a doğru alalım.

Vagabond, dublör Cha Gun’un tehlikeli arayışına odaklanıyor. Dövüş sanatlarında bir uzman sayılabilecek olan Cha Gun, anne babasını kaybetmiş yeğenine yıllarca babalık yapmıştır. Hala daha yeğeni ile birlikte yaşayan bu adamın yeğeni de taekwondo ile ilgilenmektedir. Bir gün yeğeni takımı ile birlikte bir karşılaşma için Fas’a gider. Ancak yolda korkunç bir kaza yaşanır ve uçak düşer. Enkazdan sağ çıkan olmaz. Hava yolu şirketi hayatını kaybedenlerin ailelerini bir uğurlama töreni için Fas’a getirir. Cha Gun da gelenler arasındadır. Henüz acısı taze olan bu adam yine de Fas’a indiğinde bazı gariplikleri fark etmeden edemez. Yeğeninin uçak kalkmadan önce kendisine gönderdiği videoda uçakta olduğunu gördüğü bir adamı sapasağlam şekilde gören Cha Gun, kazanın ardından bilmediği şeyler olduğundan şüphelenir. Cha Gun herkesten çok sevdiği yeğenine ne olduğunu bulmak için araştırmalarını derinleştirirken istihbarat ajanı Go HaeRi ile karşılaşır.

 • Tür: Aksiyon, Gizem, Gerilim
 • Google: %97
 • Yıl: 2019
 • Sezon: 1

29. Just Between Lovers (IMDb: 8,1)

Zaman sıçramaları, gizemli ölümler, klonlar derken sizi biraz yormuş olabiliriz. Bu yüzden çok daha sakin ve samimi bir Kore dizi önerisi ile karşınızdayız. Hani derler ya insanları acıları bir araya getirir. İşte Just Between Lovers da tam olarak bu tema üzerine şekillenen bir dizi.

Just Between Lovers

Ha MoonSo kız kardeşi ile bir alışveriş merkezindeyken büyük bir deprem yaşanır. Ha MoonSo depremden sağ kurtulurken kardeşi o kadar şanslı değildir. Aynı durum Lee KangDo için de geçerlidir. O da depremden sağ kurtulmuş ancak babasını kaybetmiştir. Aradan birkaç yıl geçtikten sonra yıkılan alışveriş merkezi yerine yapılacak yeni projede ikili beraber çalışmaya başlar. İkili, bu zorlu yolda birbirlerinin yaralarını saracak ve acı dolu geçmişlerinden az da olsa sıyrılmaya çalışacaklar.

 • Tür: Drama, Romantik
 • Google: %97
 • Yıl: 2017
 • Sezon: 1

30. The Heirs (IMDb: 7,5)

The Heirs

En iyi Kore dizileri listemiz 2013 yapımı The Heirs ile devam ediyor. Asla sahip olamayacağımız hayatları izleme amacı da taşıyan dizi The Heirs, aşırı zengin olan bir grup gencin gerçek olamayacak kadar güzel hayatlarını gözler önüne seriyor. Belki de böyle hayatlar gerçektir, o kadar paramız olmadığından pek fikrimiz yok ama olsun. :/ Bu zengin gençler kendi dünyalarında mutlu mesut yaşarken alt kesimden bir genç de aralarına katılıyor. Doğal olarak da bir sınıf çatışması ve bundan doğan otorite savaşları meydana geliyor.

Ülkemizde de daha önce birçok versiyonu çekilen dizi, dram ve entrikanın dibine vurmak isteyenler için birebir!

 • Tür: Komedi, Drama, Romantik
 • Google: %96
 • Yıl: 2013
 • Sezon: 1

31. Tomorrow With You (IMDb: 7,4)

Tomorrow With You

Tomorrow With You ile fantastik Kore dizilerine bir geri dönüş yapıyoruz. Son yılların en iyi Kore dizileri arasında olan bu romantik-fantastik yapım zaman gezgini Yoo So-Joon’u merkezine alıyor. Sıklıkla zamanda yolculuk eden So-Joon, yolculuklarından birinde kendi geleceğini görür. Bu gelecekte genç adam perişan haldedir. Göz göre göre böyle bir geleceğe sürüklenmeyi istemeyen So-Joon, kendi zamanına geri döndüğünde zorlu bir karar alır. Gelecekte mutlu olabilmek için o anki mutluluğunu feda eder ve aslında sevmemesine rağmen Song Ma-Rin ile evlenir. İkilinin bu tek taraflı sevgiye dayalı evliliği So-Joon’un geleceğini kurtarması için yeterli olacak mıdır? Öğrenmek için So-Joon’un sabırlı olup zamanın kendi akışı içinde geçmesini beklemekten başka şansı yoktur.

 • Tür: Fantastik, Romantik
 • Google: %95
 • Yıl: 2017
 • Sezon: 1

Sizler için hazırladığımız ‘izlenmesi gereken en iyi Kore dizileri’ adlı listemizin sonuna geldik. Düşüncelerinizi ve varsa önerilerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. Görüşmek üzere! 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.