Kişisel Alan Nedir Bilmeyen 10 Garip Kedi!

Kedilerin hiçbir konuda sınır tanımamalarına artık alıştık. Ancak onlar bu çılgınlıklarını genelde insanlardan uzakta, tek başlarına kaldıklarında yapıyorlar. Yine de öyle kediler var ki kişisel alan kavramı onlar için çok anlamsız. O an sahiplerinin yanında olmak istiyorlarsa bir yolunu bulup kendilerine yer açıyorlar.

Kişisel alan nedir bilmeyen kediler

Biz kedilerin bu şekilde davranarak dünyayı ele geçirmeye çalıştıklarını düşünüyoruz. Ancak bu konuda kesin kanıtlara sahip değiliz. Daha güçlü kanıtlar elde ettiğimizde bu konuya mutlaka dönüş yapacağız. Ancak şimdilik -zaten her şeyimize sahip değillermiş gibi- sahiplerinin kişisel alanlarına göz diken kedilere dönelim.

1. Sabahları kahve içmeden ayılamıyorum tatlım.

Sabah uyandınız, güne güzel başlamak için kendinize şöyle miss gibi bir kahve demlediniz. Sonra yalnızca birkaç saniyeliğine başka bir şeye odaklandınız ve bam! Geçmiş olsun, kahveniz artık sizin kahveniz değil. Meğer kediniz de kahve içmeden ayılamıyormuş! Ne diyelim, afiyet olsun… :/

Kişisel alan nedir bilmeyen

2. Tuvalette bile yalnız kalamayan kedi sahipleri burada mı?

Her kedi sahibi bilir ki kediler size sevgi göstermek ve yakınlaşmak için en uygunsuz zamanı kollarlar. İşe yetişmeye çalışırken, çok önemli bir sınava hazırlanırken ya da tuvaletteyken! Böylece siz onlara istedikleri ilgiyi gösteremeyecek durumda olursunuz ve vicdan azabı duyarsınız. Kediler de sizin acı çekişinizi görüp zevk alırlar. (En azından bizim teorimiz bu yönde.)

Fotoğrafta gördüğünüz arkadaş da muhtemelen sahibinden ilgi istedi ancak istediğini alamayınca kendine rahat bir yer buldu ve orada biraz takılmaya karar verdi.

Kişisel alan nedir bilmeyen

3. O yemeği ben yemezsem kimse yiyemez!

Gördüğünüz kedi sahibinin elinden yemeğini çalmış. Evet, ÇALMIŞ! Evde en güzel mamalarla beslenen üstüne bir de evdeki insanlar ne yiyorsa ucundan kenarından tadına bakan bu kedilerin sanki günlerdir açmış gibi davranmalarına kimse anlam verebilmiş değil. Bir de tok olmalarına rağmen siz bir şey yerken masum masum bakıp size kendinizi kötü hissettirmeleri yok mu…

Kişisel alan nedir bilmeyen

4. Seninle acilen konuşmamız lazım, özel!

Sahibiyle özel bir konuşma yapmak isteyen kedi mahremiyetlerini sağlamak için güzel de bir çözüm bulmuş. Ya da yalnızca koni takmaktan memnun değil ve sahibinin de bunun ne kadar tatsız bir şey olduğunu anlamasını istiyor. İkisi de eşit derecede olası olduğu için seçimi size bırakıyoruz…

Kişisel alan nedir bilmeyen

5. Gerçek bir kedi her zaman sınırları zorlar.

Bir kedi asla ama asla rahat yerlere yatmaz. Her zaman yapılmayanı yapar ve herkesi şaşırtır. Eminiz ki içi üzüm dolu bir tabak sizin yüzlerce lira harcayıp aldığınız kedi yatağından çok daha rahattır.

Kediler

6. Temiz çamaşırları mahvetme operasyonu: Başarılı!

Azıcık kestirmek için yeni yıkanmış ve özenle katlanmış bir çamaşır sepetinden daha iyi bir yer olabilir mi? Elbette hayır! Zaten üstüne yatmasalar da bütün kıyafetleriniz kedi tüyü olacaktı. Yani siz sadece kaçınılmaz olanı geciktiriyordunuz. Bu kez kediler haklı.

Kişisel alan nedir bilmeyen

7. Sana oyun yasak demiştim!

Kedilerle Anlaşma Kuralları

1. Kedinizi yalnızca o istediğinde sevebilir, o izin verdiğinde ilgi gösterebilirsiniz.

2. Eğer içinizden gelir de kedinizi sevmek isterseniz, birinci kural geçerlidir.

3. Meşgul olduğunuzda kediler bunu hisseder ve sizden ilgi beklerler. Bu durumda daimi önceliğiniz kediniz olmalıdır.

4. Eğer kedinizle ilgilenemeyecek kadar meşgulseniz üçüncü kural geçerlidir.

kedi

8. Bu bana tam oldu, Benim Olsun Muu?

En sevdiğiniz kıyafetiniz aynı zamanda kedinizin de en sevdiği kıyafeti olabilir. Bu durumda yapmanız gereken sakince kıyafeti kediye bırakmak ve uzaklaşmak. Zaten kedinize daha çok yakışmıştı.

Sayko kediler

9. Bakim ne yedin…

Asla ama ASLA kedinizden gizli yemek yemeyin. Anında anlarlar. Sonra kendinizi fotoğraftaki gibi bir denetimin içinde bulabilirsiniz.

Çılgın kediler

10. Operasyon başlasın!

Acilen çalışmaya başlamanız gerekebilir ancak kediniz sandalyenizde böyle uyuyorsa gerçekten ona kıyıp da uyandırabilir misiniz? Biliyoruz, yapamazsınız. Çünkü bütün çılgınlıklarına rağmen kediler harika arkadaşlar ve bizi her zaman güldürmenin bir yolunu buluyorlar. Önceki maddelerde biraz üstlerine gitmiş olsak da biz onları çok seviyoruz. (Hayır, bu satırlar bir grup kedi tarafından zorla yazdırılmadı.)

Kişisel alan nedir bilmeyen

Sınır tanımayan kediler içeriğimizin sonuna geldik. Siz de kedinizin çılgınlıklarını paylaşmak isterseniz yorumlar kısmına yazmaktan çekinmeyin. Başka eğlenceli içeriklerde görüşmek üzere!

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor…

0