Kendi Kozmetik Markalarını Kuran 6 YouTuber

Youtube, günümüzde televizyonla yarışan bir platform ve dünyaya ‘youtuber’ adını taşıyan bir mesleği kabul ettirmiş durumda. Genelde Youtube eğlence amaçlı kullanılsa da burada edindikleri topluluğu kendi markalarını kurarken kullanan birçok başarılı girişimci var. İşte makyaj kanalları sayesinde edindikleri ünü kendi kozmetik imparatorluklarını kurarak kalıcı hale getirmiş Youtuberlar!

1-Jeffree Star-Jeffree Star Cosmetics –  Youtuber

Esasen MySpace döneminden beri ünlü olan Jeffree Star’ı tüm dünyanın tanıması Youtube’daki makyaj kanalı ile oldu. Model, tasarımcı ve şarkı sözü yazarı da olan çok yönlü Jeffree, bir girişimci olarak da ne kadar başarılı olabileceğini 2014’te kurduğu kendi markası Jeffree Star Cosmetics ile kanıtladı.

Jeffree Star ve kendi markasına ait paleti

2-James Charles-James Charles x Morphe –  Youtuber

Henüz tam anlamıyla kendi markasına sahip olmasa da, genç girişimci ve Youtube makyaj artisti James Charles, Morphe işbirliği ile sektöre hızlı bir giriş yaptı. Böylece ileride kuracağını açıkladığı markası için de büyük adımlar atmaya hazır olduğunu göstermiş oldu.

Hızlı yükselen bir Youtuber olan James Charles

3- Marlena Stell-Makeup Geek –  Youtuber

Marlena Stell’in makyaj videoları yayınladığı Youtube kanalı, zamanla büyüyerek ciddi bir takipçi sayısına ulaştı. Hala daha aktif bir Youtuber olan Marlena, aynı zamanda kendi markası Makeup Geek’i de yönetiyor. 2008’den beri Makeup Geek ile kozmetik sektöründe aktif olan Marlena, bu işi uzun zamandır yapan isimlerden. 12 yıldır markasını ayakta tutup geliştirmesi ise başlı başına bir başarı.

4-Huda Kattan-Huda Beauty –  Youtuber

Makyaj sanatçısı Huda Kattan, 5 yıldır Youtube’da aktif durumda. Markası Huda Beauty ise daha da geriye, 2013’e dayanıyor. Huda, markası için Youtube’u yapıcı şekilde kullanabilen isimlerden biri. Bugün oldukça ünlü olan ve kozmetik zincir marketlerinde de satılan Huda Beauty’nin sahibi olsa da Youtube’u ihmal etmiyor. Düzenli olarak video yüklemeye devam eden Huda bu sayede markasının bilinirliğini de artırmış oluyor.

Huda Beauty markasının sahibi Huda Kattan

5-Jaclyn Hill-Jaclyn Cosmetics –  Youtuber

8 yıldır Youtube’da makyajlarını ve güzellik sırlarını paylaşan Jaclyn Hill, bu işi en uzun süredir yapan isimlerden biri. Öyle ki ilk videoları ve son videoları arasındaki fark inanılmaz. Amatörce evde çekilmiş videolar ile başlayan ve ardından giderek profesyonelleşen Jaclyn, işi bir adım öteye götürerek kendi markasını kurdu. Jaclyn Cosmetics adı ile şu an online satış yapan markası için Youtube’daki 5 milyondan fazla abonesi büyük bir motivasyon kaynağı olmuş olmalı.

Jaclyn Hill

6-Christen Dominique-Dominique Cosmetics –  Youtuber

Youtube’daki ilk videosunu tam 10 yıl önce yükleyen Christen Dominique, öncü bir Youtuber olarak tanımlanabilir. Bu işe ciddi anlamda yıllarını vermiş olan Dominique, kendi markasını kurmadan önce tam zamanlı okuyup bir yandan da annelik sorumluluklarını yerine getirirken makyaj videoları çekmeye devam etti. Çok büyük emek vererek Youtube üzerinden oluşturduğu kitlesini zamanla sosyal medyanın diğer alanlarına da entegre etmeyi başardı. Ve son olarak oluşturduğu Doomonique Cosmetics markası ile de başarısını taçlandırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir