Kendi Kozmetik Markalarını Kuran 6 YouTuber

Günümüzde YouTube, televizyonla yarışan bir platform haline geldi. Ayrıca dünyaya ‘Youtuber’ adını taşıyan bir mesleği kabul ettirmiş durumda. Genelde YouTube eğlence amaçlı kullanılsa da youtuberlar edindikleri topluluğu kendi markalarını kurmak için kullanmaya başladı. İşte makyaj kanalları sayesinde edindikleri kitleyi kullanarak kendi kozmetik markalarını kuran Youtuberlar!

1. Jeffree Star – Jeffree Star Cosmetics

Esasen MySpace döneminden beri ünlü olan Jeffree Star’ı tüm dünyanın tanıması YouTube da’ki makyaj kanalı sayesinde oldu. Model, tasarımcı ve şarkı sözü yazarı da olan Jeffree, bir girişimci olarak da ne kadar başarılı olabileceğini 2014’te kurduğu Jeffree Star Cosmetics ile kanıtladı.

Jeffree Star Costmetics

2. James Charles – James Charles x Morphe

Henüz tam anlamıyla kendi markasına sahip olmasa da genç girişimci ve YouTube makyaj artisti James Charles, Morphe işbirliği ile sektöre hızlı bir giriş yaptı. Böylece ileride kuracağını açıkladığı markası için de büyük adımlar atmaya hazır olduğunu göstermiş oldu.

Morphe

3. Marlena Stell – Makeup Geek

Marlena Stell’in makyaj videoları yayımladığı YouTube kanalı, zamanla büyüyerek ciddi bir takipçi sayısına ulaştı. Hala daha aktif bir Youtuber olan Marlena, aynı zamanda kendi markası Makeup Geek’i de yönetiyor. 2008’den beri Makeup Geek ile kozmetik sektöründe aktif olan Marlena, bu işi uzun zamandır yapan isimlerden. 12 yıldır markasını ayakta tutup geliştirmesi ise başlı başına büyük bir başarı.

Makeup Geek

4. Huda Kattan – Huda Beauty

Makyaj sanatçısı Huda Kattan, 5 yıldır YouTube kanalında aktif bir şekilde videolar yayımlıyor. Markası Huda Beauty ise daha da geriye yani 2013’e dayanıyor. Huda, markası için YouTube’u yapıcı şekilde kullanabilen isimlerden biri. Bugün oldukça ünlü olan ve kozmetik zincir marketlerinde de satılan Huda Beauty’nin sahibi olsa da YouTube kanalına video atmayı hiç bir zaman ihmal etmiyor. Düzenli olarak video yüklemeye devam eden Huda, bu sayede markasının bilinirliğini de artırmış oluyor.

Hudabeauty

5. Jaclyn Hill – Jaclyn Cosmetics

8 yıldır YouTube da makyaj videoları ile güzellik sırlarını paylaşan Jaclyn Hill, bu işi en uzun süredir yapan isimlerden. Öyle ki ilk videoları ve son videoları arasındaki fark inanılmaz. Amatörce evde çekilmiş videolar ile yola koyulan ve giderek profesyonelleşen Jaclyn, işini bir adım öteye götürerek kendi markasını kurmayı başardı. Jaclyn Cosmetics adı ile şu an online satış yapan markası için YouTube da’ki 5 milyondan fazla abonesi, kendisi ve işi için büyük bir motivasyon kaynağı olmuş olmalı.

Jacklyn
Jaclyn Hill

6. Christen Dominique – Dominique Cosmetics

YouTube da’ki ilk videosunu tam 10 yıl önce yükleyen Christen Dominique, öncü bir youtuber olarak tanımlanabilir. Bu işe ciddi anlamda yıllarını vermiş olan Dominique, kendi markasını kurmadan önce tam zamanlı okuyup, annelik sorumluluklarını yerine getiriyordu. Ancak bunca sorumluluğun üzerine Christen makyaj hayalinden de vazgeçmedi. Çok büyük emek vererek YouTube üzerinden oluşturduğu kitlesini zamanla sosyal medyanın diğer alanlarına da entegre etmeyi başardı. Son olarak oluşturduğu ‘Doomonique Cosmetics’ adlı markası ile de başarısını taçlandırdı.

Domınıque

Listemizin sonuna geldik. Düşüncelerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.