Isekai Anime Önerileri: İzleyebileceğiniz En iyi 10 Isekai Anime!

Isekai anime önerileri adlı bir liste hazırladık ve içerisine tüm zamanların en iyi Isekai animelerini sıraladık. Peki Isekai nedir? Isekai, paralel evrende geçen bir insanın hikayesinin anlatıldığı bir anime, manga, light novel veya video oyun türüdür.

Buraya da anime dizileri ve anime film önerileri listelerimizi bırakıyoruz. 🙂

1. Digimon: Digital Monsters (IMDb: 7,3)

Isekai anime önerileri Digimon: Digital Monsters

Her şey 7 küçük kahramanımızın yaz tatillerini hep beraber muhteşem bir kampta geçirmeye karar vermesi ile başlar. Taichi Yagami, Sora Takenouchi, Yamato Ishida, Koushiro Izumi, Mimi Tachikawa, Takeru Takaishi ve Jou Kido adlı yedi çocuk, tam da istedikleri gibi yaz tatillerinde muhteşem bir kamp hayatı yaşamaktadırlar. Kamp sırasında aniden bir fırtına ve kar yağışı başlar. Kendilerini korumak için bir yerlere sığınan 7 küçük kahramanımız, hava düzelince sığındıkları yerden öylece çıkarlar. Ancak çok geçmeden gökyüzünden her birinin üzerine ayrı ayrı 7 farklı nesne düşer. Bu nesnelere dokunan kahramanlarımız, kendilerine aniden “Digital World” adı verilen paralel bir evrende bulur.  Bu evrende kendilerinden başka insan olmadığını fark eden kahramanlarımızın artık istedikleri tek bir şey vardır: “Kendi dünyalarına geri dönmek” Kahramanlarımız düşündükleri gibi hem Digimon şehrini korumayı başarıp hem de eski hayatlarına dönebilecekler midir?

 • Yıl: 1999 – 2003
 • Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera
 • Google: %92 MyAnimeList: 7,0

2. The Rising Of The Shield Hero (IMDb: 8,1)

The Rising Of The Shield Hero

Sizler için hazırladığımız Isekai anime önerileri adlı listemizin sıradaki yapımı The Rising Of The Shield Hero, Naofumi Iwatani’nin başından geçen ilginç bir hikayeyi konu ediyor. Naofumi Iwatani, günlerini oyun oynayarak geçiren kendi halinde birisidir. Bir gün kahramanımızın başına hiç ummadığı bir şey gelir ve kendisini aniden paralel evrendeki zorlu görevlerin içerisinde bulur. Yani Iwatani, savaşarak dünyayı kurtarmak zorundadır. Kahramanımız tüm dünyada bu görev için seçilen 4 kişiden diğer birisidir ve dünyanın kaderi artık ona bağlıdır.

 • Yıl: 2018 –
 • Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera
 • Google: %97 MyAnimeList: 8,1

3. Aura Battler Dunbine (IMDb: 6,9)

Isekai anime önerileri Aura Battler Dunbine

Türkçe adı ile Kutsal Savaşçı Dunbine, izleyebileceğiniz en iyi Isekai anime yapımlarından birisi olabilir. Konusu mu? Paralel evrende geçen bir savaş. Her Isekai anime yapımı gibi paralel evrende ki bir hayal dünyasında seyirci ile buluşan dizi, oldukça beğenilen yapımlar arasında yer alıyor. Mutlaka göz atın diyor ve sıradaki önerimiz The Vision of Escaflowne’e geçiyoruz.

 • Yıl: 1983 – 1984
 • Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera
 • Google: %89  MyAnimeList: 6,9

4. The Vision of Escaflowne (IMDb: 7,8)

Isekai The Vision of Escaflowne

Baş kahramanımız Hitomi KANZAKİ, oldukça iyi tarot falı bakan birisidir aynı zamanda da çok başarılı bir koşucudur. Hitomi’nin yakın arkadaşı Yukari bir gün ona sevdiği kızın çok uzaklara gideceğini söyler. Bu duruma oldukça üzülen kahramanımız kendisine hemen bir tarot falı bakar ve gördüklerinden pek de memnun olmaz. Koşu için antrenman yapacağı sırada sevdiği kız Amano’nu çağırır ve ona annesinden emanet kalan kolyeyi verir. Kahramanımız tam koşuya başlar ve önünde birden bir ışık huzmesi belirir. Bu ışık huzmesinin içinden ise bir kılıç ustası çıkar. Çok geçmeden aynı yerde bir ışık huzmesi daha açılır ve buradan ise bir ejderha çıkar. Kahramanımız Hitomi’nin yardımıyla kılıç ustası ejderhayı öldürür ve tam geçitten geri döneceği sırada Hitomi de onunla geçitten geçer. Kahramanımız artık ay ile dünya arasında yer alan Gaea adındaki bir gezegendedir. Bakalım bu sıra dışı paralel evrende kahramanımızı neler beklemektedir?

 • Yıl: 1996
 • Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera
 • Google: %93 MyAnimeList: 7,7

5. Ixion Saga DT (IMDb: 6,6)

Ixion Saga DT

Sizler için hazırladığımız en iyi Isekai anime önerileri adlı listemizin sıradaki yapımı Ixion Saga DT, aslında bir oyun uyarlamasıdır. Baş Kahramanımız Hokaze Kon bir gün kendi başına oyun oynamaktadır. Yanına bir kadın karakter yaklaşır ve kendisinden yardım ister. Yardım çağrısını hiç düşünmeden kabul eden kahramanımız için artık yepyeni bir hayat başlayacaktır. Çünkü kahramanımız Kon, çağrıyı kabul etmekle beraber paralel bir evrene geçiş yapar. En önemlisi ise  geçiş yaptığı sırada bir savaşın ortasına düşmüştür. Üstelik Hokaze ne olduğunu bile anlamadan bu savaşın bir tarafı haline gelmiştir.

 • Yıl: 2012 –
 • Tür: Animasyon, Macera, Komedi
 • Google: %91 MyAnimeList: 7,2

6. Dog Days (IMDb: 6,8)

Isekai anime önerileri Dog Days

2011 Japon yapımı Dog Days, Shinku Izumi adında ki bir çocuğun paralel evrende yaşadığı bir hikayeyi anlatmaktadır. Prenses Millhiore, krallığını korumak için alternatif bir dünya kurmaya karar verir ve minik kahramanımızı da o dünyaya çağırır. Çizgi romanı bile yayınlanan başarılı roman uyarlaması, sizleri adeta ekran başına kilitleyecek.

 • Yıl: 2011 –
 • Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera
 • Google: %94 MyAnimeList: 7,1

7. .hack//Sign (IMDb: 6,9)

.hack//Sign

.hack//Sign, Bandai Visual tarafından üretilen ve .hack serisinin dört orijinal hikayesinden birini oluşturan bir anime televizyon dizisidir. Çevrim içi oyunlar oynayan Tsukasa adında sihirli bir kullanıcının hayatına odaklanan dizi, konusu itibari ile oldukça farklı bir yapım. Baş kahramanımız Tsukasa bir gün bir oyunda mahsur kalır ve bunu fark ettiğinde ise artık her şey için çok geç kalmıştır. Onu çok karmaşık bir dünya beklemektedir.

 • Yıl: 2002 –
 • Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera
 • Google: %84 MyAnimeList: 7,0

8. Now and Then, Here and There (IMDb: 7,9)

Isekai anime önerileri Now and Then, Here and There

Isekai anime önerileri listemizde yer alan bu yapımda kahramanımız Shuzo “Shu” Matsutoni, her gün düzenli olarak okuluna gidip gelen sıradan bir öğrencidir. Kahramanımız kendo dersleri almaktadır ancak bunda da çok başarılı olamamıştır. Bir gün düşünceli bir şekilde okuldan dönerken, Lala Ru’nun bir fabrika bacasında yalnız başına oturduğunu görür ve hemen onun yanına tırmanır. İşte her şey de böyle başlar. İkili ansızın etraflarını saran nereden geldiği belirsiz insanlardan kaçarken, bambaşka bir dünyada paralel bir evrenin içine düşer. Hellywood’a gelen Shu  Lala Ru’yu yeni dünyalarında çok zorlu bir mücadele beklemektedir. Shu burada acıyı, mücadeleyi ve savaşı fazlasıyla tadacaktır.

 • Yıl: 1999 – 2000
 • Tür: Animasyon, Aksiyon, Drama
 • Google: %89 MyAnimeList: 7,7

9. Magical Shopping Arcade Abenobashi (IMDb: 7,2)

Magical Shopping Arcade Abenobashi

Küçük iki kahramanımızın aileleri, kapatılması planlanan bir alışveriş merkezinde restoran sahibidir. Kendi hallerinde sakin bir hayat yaşayan kahramanlarımız bir gün paralel bir evrene mahsur kalır ve evlerine geri dönmeye çalışırlar.

 • Yıl: 2002 –
 • Tür: Aksiyon, Macera, Animasyon
 • Google: %91 MyAnimeList: 7,3

10. Kiba (IMDb: 7,3)

Isekai anime önerileri Kiba

Teknolojinin günden güne daha da önemli hale geldiği dünyada artık tüm dengeler bozulmuştur.  Baş kahramanımız Zed ise bir türlü bu dünyaya uyum sağlayamamaktadır ve bu sebeple başını devamlı derde sokmaktadır. Bu gibi durumlarda ise ona en yakın arkadaşı Noa yardımcı olmaktadır. Zed, aslında kendi halinde olan ve geçirdiği şok dolayısıyla hastanede yatan annesine bakan genç bir çocuktur. Bir gün annesinin doğum gününde onu hastanede ziyaret etmeye karar verir. Bu ziyareti sırasında annesinin aslında düşündüğünden çok farklı birisi olduğunu fark eder. Polisler tarafından kovalanan kahramanımız, kovalamaca esnasında rüzgarın kendisini çağırdığını fark eder ve o sese hemen ayak uydurur. Birden kendini paralel bir dünyada bulan Zed, aslında hayal ettiği o muhteşem dünyasına gelir. Fakat hiçbir şey düşündüğü kadar kolay olmayacaktır. İddialı Isekai anime önerileri arasında yer alan bu yapımda asıl savaş ise şimdi başlayacaktır.

 • Yıl: 2006 – 2007
 • Tür: Animasyon, Macera, Fantastik
 • Google: %94 MyAnimeList: 7,3

Sizler için hazırladığımız tüm zamanların en iyi Isekai anime önerileri adlı listemizin sonuna geldik. Düşünce ve önerilerinizi yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın! Görüşmek üzere… 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir yorum