İnstagram Akımları: Baktıkça Utandıran Akımlar!

Genelde eğlence amaçlı ortaya çıkan bu akımlar özellikle de evden çıkamadığımız şu günlerde pek çok kişinin iyi vakit geçirmesini sağlıyor. İnstagram akımları hepinizin bildiği gibi günden güne değişiyor. Birkaç yıldır sosyal medyada aktif olan herkesin onaylayacağı üzere bazen öyle akımlarla karşılaşıyoruz ki cidden aklımız almıyor. İşte biz de size tam olarak bu akımları derledik! Hazırsanız, her biri birbirinden utanç verici akımların bulunduğu içeriğimiz başlasın.

Geçmişten Günümüze İnstagram Akımları!

İnstagram Akımları: Baktıkça Utandıran Akımlar!

1. Yeşil Uzaylı Dansı

Evet, hepiniz o karanlık dönemi hatırlıyorsunuz değil mi? Herkesin o çirkin yeşil uzaylı ile dans etmeye çalışmasını… O kadar popüler bir akım olmuştu ki akıma birçok ünlü kişi de katılmıştı. Ancak bu yine de kendisini gram sempatik yapmadı. Şimdi bakınca içiniz bir garip oluyor ama ilk çıktığında herkes ama herkes bu akıma katılmıştı. İyi ki geçmiş dediklerimizden.

instagram akımları yeşil uzaylı

 

 

 

 

2. Ten Years Challenge

Kullanıcıların on yıl önceden bir fotoğraflarını paylaştığı bu akım, aslında baştan beri saçma bulanlar ve sevenler olarak insanları ikiye ayırmıştı. İlk zamanlarında sadece insanların on yıllık değişimlerinin görüldüğü, sevimli denebilecek bu akımdı. Hatta zaman zaman duygu dolu hikayeleri bile ortaya çıkardığı oluyordu. Ayrıca ünlüler de bu akıma katılmıştı ve birçok kişi bu insanların on yıl önce nasıl göründüğünü elbette merak ediyordu. Ancak zamanla akım garipleşmeye başladı. İnsanlar fotoğraflarını ‘Bakın on yılda nerelere geldim.’ amacıyla paylaşmaya başlayınca insanların ilgisi azaldı. Zaten biraz fazla uzadığı için sosyal medyada akıma katılanlar ile de dalga geçilmeye başlandı. Böylece azalarak bitti.

İnstagram akımları Ten Years Challenge

3. Tuvalet Pozları

Tuvalet pozları adı verilen bu akım basit, genelde AVM, kafe, restoran gibi toplu alanların eli yüzü düzgün tuvaletlerinde; kapalı klozet kapağı üstünde poz veriyorsunuz. Ama bunu NEDEN yapasınız ki? Neyse, insanlar bunu yapıyorlar ve görünen o ki çok da eğleniyorlar. Ancak akım geçip gittikten sonra bakması çok utanç verici oluyor. Bir de bu tuvalet pozlarının bacağı lavaboların önündeki aynaya doğru kaldırarak fotoğraf çekilen versiyonları var ki artık onu pek fazla görmüyoruz. Listedeki tüm İnstagram akımları içinde belki de en anlam veremediğimiz bu. Asla belli bir amacı yok ama nedense iki yılda bir yeniden dirilerek kendine Instagram keşfetinde yer buluyor. Yeniden popüler olmaması için çok da lafını etmiyoruz.

İnstagram akımları Tuvalet pozları

4. Tide Pod Challange

Çok şükür ki ülkemizde pek popüler olmayan ancak Amerika’da aşırı ünlenen bir akım var sırada. Genelde İngilizce adı olan #tidepodchallange şeklinde biliniyor. Ve yaşı 13-18 arası gençlerin bulaşık makinelerine atılan kapsül şeklindeki deterjanları yeme denemelerini içeriyor. Evet, akım bu kadar. Bulaşık deterjanı yemeye çalışırken videonuzu çekiyorsunuz. Yedikten sonra ölmez sağ kalırsanız da hastanede etkileşim istatistiğinizi kontrol edebilirsiniz.

İnstagram Akımları tide-pod

5. Migrenim Var Pozu

Yabancı ünlülerin çok rağbet gösterdiği İnstagram akımları arasında yer alan bu poz, bir eli başınıza koyarak poz vermeyi içeriyor. Tam olarak tanımlanan bir akım olmadı. Ancak bir dönem bir sürü ünlü arka arkaya bu poz ile paylaşımlar yapınca dikkat çekti. Ülkemizde de ‘Migrenleri var heralde ehehe’ şeklinde dalgası geçildi ve azalarak bitti.

İnstagram akımları Migrenim var pozu

6. Kiki Dansı

Kiki, do you love me?

Hatırladınız değil mi? Bu nasıl bir akımdı! O kadar çok videosu çekildi ki insanların çoğu şarkıdan da danstan da soğudu. Ayrıca nedense garip bir şekilde bu akımda dans etmeye çalışanlar, araçlarını hareket halinde bırakıp arabadan iniyorlardı. Ve araç çok hızlanmadan dans edip arabaya yeniden binmeye çalışıyorlardı. Ya da bir arkadaşları arabayı kullanıp bir yandan da kendilerini videoya alırken inip dans ediyorlardı. Kısaca her açıdan tehlikeli ve saçmaydı. Hatta Hülya Avşar arabasından inip dans etmiş, ancak yetişip aracı durduramayınca kazanın önüne geçememişti. Birçok arabanın mahvolduğunu, birçok insanın arabadan inerken ya da binmeye çalışırken düştüğünü gördük. Zamanla popüler olan instagram akımları arasında yer alan bu dans da çok şükür ki zamanla bundan da kurtuldu gitti.

İnstagram akımları kiki dans

7. Kayan Yıldız Akımı

Ülkemize Seda Sayan’ın Simit Sarayı virali yaptığı bu pozla giren kayan yıldız akımı, insanların ne kadar malı varsa diğerlerinin gözüne gözüne soktuğu bir akımdı. O zaman bakması utanç vericiydi ama etraftaki görgüsüzleri ifşa ettiği için bir yandan da iyi oldu.

Kayan yıldız akımı

8. SaltBae

Listemizde sırada Saltbae var. Nusr-et meşhur ete tuz serpme hareketinin tüm dünyada çok sevilmesiyle ortaya çıktı. Saltbae baskılı ürünler bile yapıldı. Şimdi bakınca biraz saçma ama o zaman insanları çok eğlendiriyordu bu hareket. SaltBae adı verilen bu hareket milli gururumuz olarak bir kenarda duruyor.

saltbae akımı

9. Deneme Kabini Pozları

Aslında insanlar bunu çok uzun zamandır yapıyorlardı. Deneme kabininde bir şeyler deneyip fikir almak için arkadaşlarına mesaj atıyorlardı. Sonra bir noktada biri dedi ki ‘Bunları neden Instagram’a atmayalım?’. En azından biz bu akımın böyle ortaya çıktığını düşünüyoruz. Bazıları da insanların asla satın alamayacakları kıyafetleri deneyerek sosyal medyadaki sahte hayat oyunlarını devam ettirdiğini düşünüyor.

Deneme kabini pozları

10. Yastıktan Elbise

Yakın zamanda ortaya çıkmasına rağmen saçmalığı dolayısıyla hemen eleştirilere maruz kalan bir akım ile bitiyoruz. Akımımız, evde üstünüze elbise niyetine yastık giyip kemerle tutturmaya dayanıyor. Bir amacı yok, garip duruyor ve neden ortaya çıktı pek bilgimiz yok.

Yastıktan elbise pozları

İnstagram akımları içeriğimizin burada sonuna geldik. Sizin saçma bulduğunuz başka sosyal medya akımları var mı? Yorumlara yazmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.