Hulu Dizileri: Mutlaka İzlemeniz Gereken 13 Hulu Dizisi!

Hulu dizileri

Üşenmedik, teker teker araştırdık ve izlemeniz gereken en iyi Hulu dizileri adlı bir liste hazırladık. Bildiğiniz üzere Hulu, isteğe bağlı video hizmeti sunan bir web sitesidir. Üstelik bu keyifli platformdan derlediğimiz dizilerin konuları da oldukça orijinal. Dilerseniz daha fazla zaman kaybetmeden tavsiyelerimize geçelim. 🙂

1. Castle Rock (IMDb: 7,6)

Tüm zamanların en iyi Hulu dizileri arasında yer alan Castle Rock, fantastik bir kasabada geçmektedir. 11 gündür kayıp olan Henry, hiçbir şey olmamış gibi birden ortaya çıkar. Henry, kayıp olduğu süre boyunca nerede ne yaptığını hatırlamamaktadır. Aradan yıllar geçer. Henry artık büyümüştür ve savunma avukatlığı yapmaktadır. Teksas’ta idam edilecek mahkumları ölüm cezalarından kurtarmaya çalışan baş kahramanımız, üvey babasının ölümünden sonra yaşadığı kasabadan aniden ayrılmıştır. Kasabalıların ispatı olmasa da, herkes bu ölümün suçlusu olarak Henry’yi göstermektedir.

Bir gün Castle Rock’ta, Shawshank Hapishanesi’nin içi aranırken, içeriden gizemli bir mahkum çıkar. Ne zamandan beri, ne için burada olduğu bilinmeyen mahkum ise bir isim verir: Henry! Acaba, kendi halinde bir savunma avukatı olan Henry ile bu olayın bağlantısı nedir?

Tür: Drama, Fantastik, Korku

Rotten Tomatoes: %88 Google: %90

Yıl: 2018 –

HULU’DA İZLE

2. The Act (IMDb: 8,0)

The Act’in en önemli özelliği gerçek hayattan bir alıntı olmasıdır. Aşırı koruyucu bir anne olan Dee Dee Blanchard; tekerlekli sandalyedeki kızını, bütün hastalıklara, hatta kasırgalara karşı bile korumaktadır. Küçük kız Gypsy Rose, bütün ihtiyaçları annesi tarafından karşılanan hasta bir çocuktur ya da kendisi bile böyle sanmaktadır. Bir gün annesini uzaktan gözlemleyen Gypsy Rose, aslında durumun göründüğünden çok farklı olduğunu, annesinin ona iyilik yapmayıp aksine ona çok fazla zarar verdiğini fark eder. İddia ediyoruz! Yabancı dizi seviyorsanız bu tavsiyemizden çok fazla etkileneceksiniz.

Tür: Biyografi, Suç, Drama

Rotten Tomatoes: %89 Google: %91

Yıl: 2019 –

HULU’DA İZLE

3. The Handmaid’s Tale (IMDb: 8,5)

11 dalda Emmy ve 2 dalda Altın Küre ödüllü The Handmaid’s Tale, bir çok platformda oldukça ses getiren bir dizi. Ayrıca kendisi “Damızlık Kızın Öyküsü” adlı bir romandan uyarlamadır. Amerika Birleşik Devletleri’nin parçası olan Gilead distopyasındaki toplumun hayatını konu alan dizide Offred’in (Elisabeth Moss) yaşadıkları bütün sezonları peş peşe izlemenize neden olacak diyebiliriz. Kadınların doğurganlık özelliği yok olmuştur. Kalan son doğurgan kadınlardan olan Offred ve onun gibi damızlık kadınlar, komutanlara çocuk vermek için zorla kullanılmaktadır.

Offred’in ise tek bir amacı vardır, kızına kavuşabilmek! En iyi hulu dizileri arasında yer alan The Handmaid’s Tale, koyu renkli teması, insanı geren dekorları, olayların akışı incelendiğinde; gösterilen hikayenin bir kısmının bile gerçek olması fikri gibi bir çok detay sizi oldukça korkutmaya yetecek diyebiliriz.

Tür: Drama, Bilim Kurgu, Gerilim

Rotten Tomatoes: %88 Google: %93

Yıl: 2017 –

HULU’DA İZLE

4. The Looming Tower (IMDb: 8,0)

Pulitzer ödüllü aynı adlı romandan uyarlanan dizide, 1990’lı yılların sonunda gidilerek Usame Bin Ladin ve El Kaide’nin dönemi incelenmektedir. Ayrıca yaşanan FBI ve CIA rekabetinin 11 Eylül saldırısı üzerindeki etkisi konu edilmiştir.

Tür: Drama, Tarih

Rotten Tomatoes: %88 Google: %93

Yıl: 2018

5. 11.22.63 (IMDb: 8,2)

11.22.63, Jake Epping’in zamanda yolculuk yapabilmesini ve bu sayede zamanı değiştirmeye çalıştıklarını konu almaktadır. Epping, zamanda yolculuk yaparak John F. Kennedy  suikastin önlemeye çalışacaktır. Ancak hayatının aşkı ile karşılaşan kahramanımız için durum hiç de kolay olmayacaktır.

Tür: Drama, Gizem, Bilim Kurgu

Rotten Tomatoes: %83 Google: %92

Yıl: 2016

HULU’DA İZLE

6. Ramy (IMDb: 8,0)

Ramy Hassan, Mısır’dan göç ederek ailesiyle birlikte New Jersey’e taşınır. Müslüman bir adam olan Ramy artık New Jersey’de yaşamaktadır. Ancak Ramy, Mısır ve yaşamaya çalıştığı New Jersey arasında büyük bir kültür karmaşası ile karşı karşıya kalır. Ramy’nin geldiği bu yerde, hayat bir sınavdan ibarettir ve onun sadece sınavı en doğru şekilde teslim etmesi gerekmektedir. Ayrıca yaşadığı yerde ise; Mısır’ın aksine dünyada yaşanılan hayatın hiçbir önemi yoktur. İşte kahramanımız, bu çakışmaların arasında devamlı olarak kendini bulmaya çalışmaktadır.

Tür: Komedi, Drama, Romantik

Rotten Tomatoes: %96 Google: %91

Yıl: 2019 –

HULU’DA İZLE

7. Catch-22 (IMDb: 7,8)

Ünlü roman Catch 22’den uyarlanan bu yapım, en iyi Hulu dizileri arasında yer alıyor. İkinci Dünya Savaşı sırasında bir bombardıman uçağının pilotu olan Yüzbaşı John Yossarian, kendi ordusuyla  çatışma ve büyük sorunlar yaşamaktadır. Askerliği bir türlü bitmeyen baş kahramanımız, eğer bu kurallara riayet etmez ve ordudan ayrılmak isterse ordunun koyduğu 22. maddeyi çiğnemiş olacaktır. Bakalım, Yüzbaşı John Yossarian’ı savaş ortamında hele de bu sorunlarla neler beklemektedir?

Tür: Aksiyon, Macera, Komedi

Rotten Tomatoes: %84 Google: %92

Yıl: 2019

HULU’DA İZLE

8. Veronica Mars (IMDb: 8,3)

Veronica Mars, yaşadığı kasabadaki cinayetleri araştıran genç bir kadının hikayesini anlatmaktadır. Neptün kasabasına tatil için bir grup genç gelir. İşler hiç de, keyifli bir tatil geçirmek isteyen gençlerin planladığı gibi gitmeyecektir. Çünkü kasabaya gelen gençler, esrarengiz bir şekilde öldürülür. Kasabada ölen gençlerden bir tanesinin babası, kesinlikle bu işin peşini bırakmaz ve bir dedektif bürosu ile anlaşma yapmak için yola koyulur. Bakalım kadın baş kahramanımız, bu cinayetin sırrını çözebilecek mi yoksa işler dahada mı sarpa saracak?

Tür: Suç, Drama, Gizem

Rotten Tomatoes: %92 Google: %84

Yıl: 2004 – 2019

HULU’DA İZLE

9. Harlots (IMDb: 7,7)

Viktorya dönemi öncesi Londra’da, kadınların çoğu bedenini satarak hayatını sürdürmektedir. İngiliz aristokrasisinde fazlaca söz sahibi olan kişiler ise, bu kadınları satın almaktadır. Londra’da, genelev  işleten kadınlardan Margaret Wells, İngiliz asilzadelerini sık sık konuk etmektedir. Ancak bir gün baskına uğrayan genelev kapatılır ve Margaret Welss hakim karşısına çıkar. Mahkeme kararı ile, 100 poundluk bir cezaya çarptırılır. Ancak genelev sahibesinin bu ödemeyi yapacak parası yoktur. Para bulmak için Welss’in aklına asla gelmemesi gereken bir fikir gelir. Ne mi? Öz kızını pazarlamak.

Welss’in en büyük rakibi olan Lydia Quigley ise bu duruma oldukça sevinmiştir. Lydia Quigley’a göre, Welss’in işlettiği genelev çok bayağıdır ama kendisinin işlettiği genelev çok elittir. Bakalım, bu kirli dünyadaki rekabet nasıl sonuçlanacaktır?

Tür: Drama

Rotten Tomatoes: %97 Google: %94

Yıl: 2017 – 2019

10. Reprisal (IMDb: 7,5)

Reprisal, ölüme terk edilen bir kadının hayatta kalabilmesini ve bunu kendisine yapanlardan intikam alma savaşını konu etmektedir. Kendisini ölüme terk eden çetenin peşine düşen kadın, yavaş yavaş intikamını almaya da başlar. Bakalım, hayatını geri almaya çalışan baş kahramanımız arkasını temiz bırakabilecek midir?

Tür: Suç, Drama, Gerilim

Rotten Tomatoes: %53 Google: %91

Yıl: 2019

HULU’DA İZLE

11. Looking for Alaska (IMDb: 8,1)

https://www.youtube.com/watch?v=rWNlrgNNVm4

John Green’in satış rekoru kıran romanından uyarlanan gençlik dizisi “Looking For Alaska” mutlaka izlemeniz gereken hulu dizileri arasında yer alıyor. Miles, yepyeni bir okula başlamıştır. Okul, doğa ile iç içedir ve burada Miles için her şey fazlasıyla yolundadır. Ayrıca okulda Alaska ile tanışan kahramanımız ona aşık olacaktır. Kahramanımızın aklını başından alan ve bir taraftan ergenlik sorunları ile baş etmeye çalışan Alaska ise hayatını tamamıyla değiştirecektir.

Tür: Drama, Romantik

Rotten Tomatoes: %92 Google: %85

Yıl: 2019 –

HULU’DA İZLE

12. Dollface (IMDb: 7,4)

Dolface, uzun bir birlikteliğin ardından sevgilisinden ayrılan genç kadın kahramanımızın, hayata tekrar adapte olabilmesini ve yarım bıraktığı her şeyi  yeniden tamamlayabilmesini ve arkadaşlarıyla kaldığı yerden tekrar görüşmeye çalışabilmesini konu etmektedir.

Tür: Komedi

Rotten Tomatoes: %56 Google: %91

Yıl: 2019 –

HULU’DA İZLE

13. High Fidelity (IMDb: 7,7)

https://www.youtube.com/watch?v=r5bkbfdVzbI

Bir romandan uyarlanan dizide, plak şirketi olan ve pop müziğe fazlası ile düşman olan müzik tutkunu bir kadının hikayesi anlatılmaktadır.

Tür: Komedi, Drama, Romantik

Rotten Tomatoes: %86 Google: %84

Yıl: 2020 –

HULU’DA İZLE

Sizler için hazırladığımız tüm zamanların en iyi Hulu dizileri adlı listemizin sonuna geldik. Düşünce ve önerilerinizi yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın. Görüşmek üzere! 🙂