HBO Filmleri – İzlemeniz Gereken En iyi 12 HBO Filmi!

Eksik kaldığınız online film izleme platformu kalmasın diye Bienteresan ailesi olarak bu kez de en iyi HBO filmleri adlı bir liste hazırladık. Tüm dünyanın artık internet üzerinden dizi ve film izlemeye başladığı son yıllarda, uzun süredir varlıklarını televizyonda sürdüren mevcut kanallar da bu sisteme uyum sağlamaya çalışıyorlar. İmza attığı başarılı diziler ile dünyaca ün kazanan HBO, internete uyum sağlama konusunda en başarılı olan kanallardan biri. Siz de artık farklı platformlar, farklı film arayışları içindeyseniz bu listedeki önerilerimiz size ilaç gibi gelecek diyebiliriz. O halde lafı daha fazla uzatmayalım ve sizler için seçtiğimiz HBO filmlerine bir göz atalım!

Dizi arıyorsanız, yine sizler için listelediğimiz HBO dizileri adlı diğer makalemize de göz atabilirsiniz.

1. Doctor Sleep (IMDb: 7,4)

HBO film önerilerimize Doctor Sleep ile başlıyoruz. Gerilim ve fantastik türündeki bu yapım, sorunlu babasından kaçıp bir destek grubuna sığınan Danny’yi konu alıyor. Bu grupta özel psişik güçleri olduğunu keşfeden Danny, güçleri ile yalnızca insanlara yardımcı olmanın hayalini kursa da kısa sürede şeytani amaçları olan bir grubun hedefi haline geliyor. Artık Danny için savaşmaktan başka çare yok.

Tür: Drama, Fantastik, Korku

Rotten Tomatoes: %89 Google: %88

Yıl: 2019

HBO’DA İZLE

2. Midway (IMDb: 6,7)

Listemize II. Dünya Savaşı’nda geçen bir dönem filmi ile devam ediyoruz. Japonya ve Amerika arasındaki Midway Muharebesi’ne odaklanan yapım, savaşı askerlerin kahramanlıkları ekseninde anlatıyor. II. Dünya Savaşı’nın seyrini değiştiren Midway Muharebesi ile ilgili daha fazla bilgi almak için göz atabileceğiniz başarılı bir yapım.

Tür: Aksiyon, Macera, Drama

Rotten Tomatoes: %92 Google: %87

Yıl: 2019

HBO’DA İZLE

3. Temple Grandin (IMDb: 8,3)

Sıradaki önerimiz kalplere dokunacak, gerçek bir hikayeden uyarlanmış bir dram filmi. Etrafı ile iletişimde güçlük çeken Temple, otizmli bir kızdır. Ancak ona otizm tanısı konduğunda annesi pes etmek yerine kızının eğitiminin üstüne düşer. Amacı, çocuğunun büyüdüğünde kendine yetebilecek tam bir yetişkin haline gelmesidir. Bu zorlu hedefe giden yol elbette dikenlerle dolu olacaktır. 2010 yapımı bu film, Temple Grandin’in gerçek hayat öyküsüne dayanıyor ve en iyi HBO filmleri arasında yer alıyor. Zaten filmin kazandığı Altın Küre ve Emmy ödülleri de başarısını kanıtlar nitelikte.

Tür: Biyografi, Drama

Rotten Tomatoes: %100 Google: %94

Yıl: 2010

HBO’DA İZLE

4. My Big Fat Greek Wedding (IMDb: 6,5)

Bu kadar ciddiyet yeter diyenler ve biraz neşelenmek isteyenler için bu kez çılgın bir komedi filmi ile karşınızdayız. Toula’nın ailesinin ondan tek isteği Yunan bir erkekle evlenip çocuk yapmasıdır. Ancak Amerika’da yaşayan Toula, iş yerinde gördüğü Ian’a ilk anda tutulur. İkilinin ilişkisi ilerledikçe üstesinden gelmeleri gereken bazı ciddi sorunlarla karşılaşırlar. Ian’ın Yunan olmaması gibi…

Toula’nın erkek arkadaşını ailesine kabul ettirme çabaları My Big Fat Greek Wedding’i en eğlenceli HBO filmleri arasına sokuyor. Siz de alabildiğine büyük ve çılgın bir ailenin maceralarına ortak olmak isterseniz, romantik komedi temalı bu filme bir şans vermelisiniz.

Tür: Komedi, Drama, Romantik

Rotten Tomatoes: %73 Google: %90

Yıl: 2002

HBO’DA İZLE

5. Brexit (IMDb: 7,0)

Sıradaki yapımımız biraz daha ciddi öneriler isteyenler için geliyor. İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkmasını konu alan Brexit’te, stratejist Dominic Cummings’in ‘Vote Leave’ kampanyasının perde arkasına göz atma fırsatı buluyoruz. İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılmasının ülkesi için en iyi seçenek olduğuna gönülden inanan Cummings, bu konuda seçmenleri de ikna edebilmek için bir kampanya başlatır. Referanduma sayılı günler kalmışken bu hırslı stratejistin hata yapma şansı yoktur.

Siz de politikaya meraklıysanız, Cummings’in iç dünyasını ve düşüncelerini de detaylı şekilde ele alan Brexit’i sevebilirsiniz. Bu arada, Dominic Cummings’i Benedict Cumberbatch canlandırıyor. Yani aslında politikaya meraklı değilseniz de Benedict için şöyle bir göz atabilirsiniz. 😉

Tür: Biyografi, Drama, Tarih

Rotten Tomatoes: %79 Google: %82

Yıl: 2019

HBO’DA İZLE

6. Bad Education (IMDb: 7,1)

Frank Tassone, görev yaptığı Roslyn Lisesi’nde hem veliler hem de öğretmenler tarafından sevilen bir müdürdür. Kibar, özenli ve iyi giyimli bu adam aynı zamanda eğitimin iyileştirilmesi için de her kampanyada müdür yardımcısı Pam ile beraber yer almaktadır. Buraya kadar her şey harika değil mi? Ancak sizi uyandıralım, gerçek dünya böyle bir yer değil! En başarılı HBO filmleri arasında yer alan ve Hugh Jackman’ın oyunculuğu ile göz doldurduğu bu film, Amerika’nın en büyük vurgunlarından birinin hikayesini anlatıyor. Yıllarca eğitim için topladığı fonları kendi zimmetine geçirdiği ortaya çıkan müdür Frank Tassone’nin foyasının meraklı bir gazetecilik kulübü öğrencisi tarafından ortaya çıkarılmasını konu alan yapım, bir şans verilmeyi hak ediyor.

Tür: Biyografi, Komedi, Suç

Rotten Tomatoes: %93 Google: %87

Yıl: 2019

HBO’DA İZLE

7. Fahrenheit 451 (IMDb: 4,9)

Sırada Ray Bradbury’nin 1953’te yayınlanmış efsane kitabından uyarlama olan Fahrenheit 451 var. En başarılı distopik eserlerden biri olan Fahrenheit 451, kitap okumanın yasak olduğu bir dünyayı anlatıyor. Bu karanlık dünyada itfaiyeciler, işleri kitap tespit edilen evleri (içindekiler ile birlikte) yakmak olan devlet memurları. Guy Montag bugüne dek üstlerine hiç sorun çıkarmamış bir itfaiyeci. Ancak bir gün düşman olduğu şeye dair merakına yenik düşen Guy, kitap okumaya başlıyor. Bu noktadan sonra hayatı da bir daha eskisi gibi olmuyor. Yalnızca bir şeyler üzerine özgürce düşünebilmenin dahi bir medeniyetin oluşumunda ne denli etkili olduğunu anlatan Fahrenheit 451, hem okumanızı hem de izlemenizi şiddetle tavsiye ettiğimiz eserlerden biri.

Bu arada, kağıdın yanma sıcaklığı tam 451 Fahrenheit. Alın size arkadaş ortamlarında satılacak bilgi. 🙂

Tür: Drama, Bilim Kurgu, Gerilim

Rotten Tomatoes: %33 Google: %65

Yıl: 2018

HBO’DA İZLE

8. The Wizard of Lies (IMDb: 6,8)

Sizler için hazırladığımız tüm zamanların en iyi HBO filmleri listemiz, büyük dolandırıcı Bernie Madoff’un gerçek hayatını ele alan Wizard of Lies ile devam ediyor. Wall Street’te kendi şirketini kurduktan sonra büyük bir sükse yaparak adını tüm dünyaya duyuran Madoff, kısa sürede dünyanın en zengin insanlarından biri olur. Ancak bu kadar çok parayı nasıl kazandığı sorusu cevapsızdır. Saadet zinciri sistemi ile servetine servet katan bu adamın çarpıcı hikayesi sizi de etkileyecek.

Tür: Biyografi, Suç, Drama

Rotten Tomatoes: %74 Google: %85

Yıl: 2017

HBO’DA İZLE

9. Hemingway & Gellhorn (IMDb: 6,3)

Listemizin sıradaki filmi, ünlü yazar Ernst Hemingway’in kendisi gibi yazar olan eşi Martha Gellhorn ile inişli çıkışlı ilişkisini anlatıyor. İkinci eşi ile evli olduğu sırada Gellhorn ile tanışan Hemingway, bu etkileyici kadına kapılmaktan kendini alamaz. 1945 yılına kadar süren bu doludizgin ilişki, sonrasında Hemingway’e Çanlar Kimin İçin Çalıyor eserini yazarken de ilham kaynağı olacaktır. Edebiyat seviyorsanız bu yapımı izlemenizi tavsiye ederiz.

Tür: Biyografi, Drama, Romantik

Rotten Tomatoes: %49 Google: %85

Yıl: 2012

10. Last Days (IMDb: 5,8)

Madem edebiyata girdik işin içine biraz daha sanat katalım. Ancak bu kez müziğe yönelelim. Last Days isimli bu yapım, Blake isimli genç bir müzisyenin rehabilitasyon merkezinden kaçıp kendini bir ormanın içinde buluşuyla başlıyor. İlgi çekici HBO filmleri arasında yer alan Last Days’te daha sonra, efsanevi müzik grubu Nirvana’nın solisti Kurt Cobain’in genç yaşta ölümünden önceki son günleri ‘tahminen’ anlatılıyor. Ancak film direkt olarak Cobain’i veya Cobain’in son günlerini anlatma iddiasında değil. Zaten kimsenin Cobain’in son günlerine dair bir fikri de bulunmuyor. Ama siz Grunge’a gönül vermiş iflah olmaz bir doksanlar aşığı iseniz bu filme bir şans verebilirsiniz.

Tür: Drama, Müzik

Rotten Tomatoes: %57 Google: %76

Yıl: 2005

11. The Sunset Limited (IMDb: 7,4)

Düşünce temelli ve bol diyaloglu filmlerden hoşlanır mısınız? Eğer cevabınız evet ise size Samuel L. Jackson ve Tommy Lee Jones’lu The Sunset Limited’ı şiddetle öneriyoruz. Birbirine taban tabana zıt iki adamın tesadüfi karşılaşmasını ve var oluşa dair diyaloglarını içeren film, tahmin edersiniz ki yavaş bir tempoyla ilerliyor. Ancak geçmişleri ve inançları ile birbirlerine tam anlamıyla bir tezat oluşturan bu adamların konuşmaları insanı gerçekten düşündüren cinsten. Siz de durup dururken kafanızı bulandırmak, kendi rahatınızı bozmak ve ufak çaplı var oluşsal krizler yaşamak isterseniz hemmen bu filmi açın.

Tür: Drama

Rotten Tomatoes: %80 Google: %94

Yıl: 2011

12. Good Hair (IMDb: 6,9)

Listemizin son filmi, yarı komedi yarı belgesel havasında geçen Good Hair. Komedyen Chris Rock’ın, kızının ‘Benim saçlarım neden güzel değil?’ sorusunun üzerine gitmesi ile ortaya çıkan bu yapım oldukça ufuk açıcı. Ancak izleyicisini bilgilendirirken güldürmeyi de bir saniye bile bırakmıyor.

Afrika-Amerika kökenli kadınların güzellik algısı üzerine giden bu yapımda, güzellik kavramı farklı insanların ve endüstrilerin bakış açısından sorgulanıyor. En iyi HBO filmleri arasında yer alan Good Hair, farklı bir iş görmek isteyenleri mutlu edebilecek bir yapım.

Tür: Belgesel, Komedi

Rotten Tomatoes: %95 Google: %89

Yıl: 2009

Sizler için hazırladığımız en iyi HBO filmleri adlı yazımızın sonuna geldik. Düşünce ve önerilerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. Yeni izleme listelerinde görüşene dek kendinize iyi bakın! 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.