Gözleri Kanatan 9 İç Mekan Dekorasyonu!

Söz konusu İç mekan dekorasyonu olduğunda birçok kişi az da olsa uyuma dikkat ediyor. Ancak kimileri var ki ya uyum umurlarında değil ya da kendilerine has tarzları ile çok mutlular. Ne olursa olsun ortaya çıkan sonuç olaya uzaktan dahil olan biz izleyicilere kahkaha attıracak seviyede. İşte, karşınızda sizde ya kahkaha atma ya da hüngür hüngür ağlama isteği uyandıracak göz kanatan 9 iç mekan dekorasyonu!

1. Hello Kity’den Vazgeçme Zamanı

iç mekan dekorasyonu hello kity

Eğer bu oda 8-9 yaşlarında bir çocuğa aitse anlayışla karşılayabiliriz. Ama bu bir yetişkin odası ise konu hakkında yorum yapmak bile istemiyoruz. Zira her şey ama her şey sanki insanın üstüne geliyormuş gibi görünüyor. Teması ne olursa olsun, bir mekanda aynı figür gereğinde fazla kullanılırsa insanda kaçma isteği uyandırıyor.

2. Manzaralı Küvet?

iç mekan dekorasyonu manzaralı küvet

Girmesi imkansız, garip bir şekilde kolonların arkasında kalmış bu küvete bakıp gülmemek gerçekten mümkün değil! Ancak fotoğrafın vurucu yanı bir merdivenin sonunda yer alması. Yani bir şekilde bu küvete girip kullanabildiğinizi varsayalım. Yanlışlıkla elinizden sabunu düşürürseniz aşağı kata inip almak zorundasınız. Küvetin içinde birinin dengesini kaybetmesi ihtimalini ise düşünmek dahi istemiyoruz.

3. Lanetli Fotoğraflar Vol.16548

iç mekan dekorasyonu lanetli fotoğraflar

İç mekan tasarımı belirli bir tema etrafında oluşturmak hem estetik bütünlük hem de mekanın anlamsal bütünlüğü için kabul edilebilir. Ancak bu temanın seçimi çok önemli olmakla birlikte, fiziksel yansımalarının da bir o kadar başarılı olması gerekir. Ancak maalesef burada başarılı olunamamış. Deniz altı desek değil, bitkisel bir tema desek değil. Gerçekten anlam vermek imkansız! Her bir parça kendi başına çok garip ve banyonun bütünü de ilginç bir şekilde rahatsız edici. Hele o aşağıdaki ahtapot görünümlü tabure yok mu! İnsan girmeye korkar…

4. Küvetli Evin Bir Üst Katı

iç mekan dekorasyonu küvetli evin bir üst katı

Bu tasarıma nasıl ulaşılmış çok merak ediyoruz açıkçası. Yapı planı çizilirken tuvalet unutuldu da son dakikada mı eklemek zorunda kalındı? Yoksa tamamen kullanıcı isteği ile mi böyle bir sonuca ulaşıldı? Cevabı bilemesek de bu kat arası bize ilk maddedeki merdiven üstü küvete sahip evin bir üst katı olabilir gibi geldi!

5. Yeni Gelin Terörü

yeni gelin terrörü

Kumaş mı yoksa garip desenli bir kaplama mı olduğu anlaşılmayan bu mutfak dolaplarının ardında bir yeni gelinin olduğuna eminiz ama kanıtlayamayız.

6. Stüdyo Daire

stüdyo daire

Kimi emlakçıların ev arayan öğrencilere ‘küçük ama her şeyi var’ diye kiralamaya çalıştığı ”stüdyo” daireler işte tam olarak böyle görünüyor. Ama tasarımcının hakkını yememek lazım, bu kadar dar alana böyle çok işlev sığdırmak herkesin harcı değil!

7. Kabuslara Giren Şömine

kabuslara giden şömine

Bu tasarımın arkasında ciddi bir emek olduğu belli. Özel yapım, onca emek ve para verilmiş bir şöminenin böyle sonuç vermesi ise biraz üzücü. Bunun yapıldığı evde umuyoruz ki çocuk yoktur çünkü bu estetik yoksunu tasarımın belli bir yaş altında travmatik etki yaratacağı çok açık! Gündüz gözüyle yine biraz çekilir ancak gece bu şömine önünde oturduğunuzu düşünsenize! Ya da çok romantik bir akşam sevgilinizle şöyle görünen bir şeyin önünde oturup ısınmaya çalıştığınızı…

8. Desen İçinde Boğulmak

fazla desen kullanmak

Bu odaya bakınca siz de bir anneanne ya da babaanne evi havası alıyor musunuz? Hani bir sürü desene sahip örtülerin, perdelerin olduğu ve en güzel çocukluk anılarınızın geçtiği o odayı hatırlatıyor mu burası size de? Zorlarsak olabilir belki ama bu oda desen olayını çok üst bir boyuta çıkarmış. İnsanın girdiği gibi çıkası geliyor. Sanki burada bir gece geçirsek takıntılı bir katilin saldırısına uğrayacak gibiyiz.

9. Fazla Desen Kullanımının Zararları

fazla desen kullanmanın zararları

Üst üste kumaşlar, bir sürü farklı desen, dolu duvarlar ve geniş renk yelpazesi ile bu oda belli ki kullanıcısı tarafından özene bezene tasarlanmış. Parçalar alan kişiye ayrı ayrı çok güzel gelse de belli ki birleştiklerinde nasıl görüneceğini kestirememiş. Çünkü odaya uzaktan baktığımızda biz bu seviyede bir çirkinlik için özellikle seçilmiş parçalar görüyoruz.

Göz kanatan 9 iç mekan dekorasyonu adlı listemizin sonuna geldik. Yukarıdaki görseller ile ilgili ne düşündüğünüzü aşağıda bizimle paylaşmayı unutmayın! Belki sizin hoşunuza giden bir tane olmuştur! Eğer hiçbirini sevmediyseniz de en çok hangisinden nefret ettiğinizi yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.