Felsefe 101: Yeni Başlayanlar İçin Kitap Önerileri!

Felsefe kitap önerileri: Herkesin hayatında bir şekilde yer alan ancak kavraması bazen zor olabilen bir dal felsefe. Yine de bu alana girmeyi kafanıza koyduysanız, sizi yormadan temel bilgilerin tümünü verecek bu kitaplar işinize yarayabilir. Üstelik aşağıdaki önerilerden bazıları o kadar eğlenceli ve hafif ki size öğrenmek istediğiniz branşın ağırlığını unutturuyorlar. Bu önerileri ister felsefeye hızlı bir giriş yapmak için ister de genel kültürünüzü geliştirmek için alıp yorulmadan okuyabilirsiniz.

Kitap Önerileri: Sofie’nin Dünyası

kitap önerileri Sofienin Hayatı

Birçok kişinin felsefeye ilgisini uyandıran bu kitap, size bilgileri sıkıcı bir şekilde sıralamaktan çok daha fazlasını yapıyor. İnanılmaz sürükleyici bir hikayeye sahip olan Sofie’nin Dünyası’nda, Sofie ile birlikte babasının ipuçlarını takip edip büyük gizemi çözmeye çalışırken felsefe tarihi ile ilgili de birçok bilgi edineceksiniz.

Kitap Önerileri: Felsefenin Kısa Tarihi

Kitap Önerileri

Alfa Yayınları’ndan çıkan bu kitap, hap bilgi isteyenler için birebir. Tarihi bir sıralama ile ünlü düşünürleri ve savundukları akımları açıklayan Felsefenin Kısa Tarihi, sizi sıkmadan kısa sürede birçok bilgi edinmenizi sağlayan kitaplardan. Kısa bölümleri ve akıcı, yalın anlatımı ile başlangıç için iyi bir seçim.

 

Kitap Önerileri: Bilmeniz Gereken 50 Felsefe Fikri

Kitap Önerileri 50 felsefe fikriKendinizi genel kültür açısından zayıf hissediyorsanız, 50 Fikir serisi ile bu açığınızı hızla kapatabilirsiniz. Yalnızca felsefe değil matematik, mimari gibi birçok başka alana dair kitapların da bulunduğu seri ile bilgi açığınızı hızla kapatabilirsiniz.

Resimler ve grafiklerle desteklenen özet şeklindeki anlatımı ile Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Felsefe Fikri, bu alan ile ilgili temelleri size en hızlı öğretecek kitaplardan biri.

 

Kitap Önerileri: 30 Saniyede Felsefe

Kitap önerileri

50 Fikir serisine benzer bir anlatım tekniğine sahip olan 30 Saniyede Felsefe, gerçekten 30 saniyede okuyabileceğiniz sayfaları ve kaliteli görselleri ile felsefeye hızlı bir giriş yapmak için birebir.

Üstelik 30 Saniyede serisinin daha birçok farklı konu başlığına yönelen kitapları da var. Böylece merak ettiğiniz ancak hakkında çok derin okumalar yapmak istemediğiniz konular hakkında sizi tatmin edecek kadar bilgilenme şansınız oluyor. Olaya hafif bir bakış atıp devam edip isteyip istemediğinize karar vermek için ideal!

Kitap Önerileri: Felsefe 101

Felsefe 101

Eğer felsefeye ilginiz varsa ancak zamanınız çok değilse, Kitap önerileri listemizin gözdesi Felsefe 101, sizi bu alanda kurtaracak kitap olabilir. Bu kitap sayesinde siz de temel bilgileri en yalın anlatımı ile çok kısa sürede öğrenebilirsiniz. Hafif bir başlangıç yapmak isteyenler kadar uzun okumalara sabrı yetmeyenler de bu kitapta aradıklarını bulacaklar. Elbette bu kitap da birçok kaliteli görsel ile anlatımı destekliyor ve anlamayı kolaylaştırıyor.

Platon Bir Gün Kolunda Bir Ornitorenk ile Bara Girer

Felsefe öğrenmenin eğlenceli olabileceği bu kitaba kadar kimsenin aklına gelmemişti! Ancak adından da anlaşılacağı üzere bu kitap; felsefenin temellerini, en önemli filozofların düşüncelerini tıpkı bir fıkra havasında anlatıyor.

Eğlenceli görselleri ve düşüncelerin özünü açıklayan akılda kalıcı mottoları ile bu kitabı okurken, felsefe ile ilgili bir şeyler öğrendiğinizi bile unutabilirsiniz.

 

Felsefe 101, felsefe gibi ağır bir alana giriş yapmanız için listelediğimiz felsefe kitap önerileri, şimdilik bu kadar. Sizler için listelediğimiz kitap önerileri arasından en çok hangisi kitabı beğendiniz ? Düşüncelerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir