Felsefe 101: Yeni Başlayanlar İçin Kitap Önerileri!

Felsefe, herkesin hayatında bir şekilde yer alan ancak kavraması bazen zor olabilen bir dal. Yine de bu alana girmeyi kafanıza koyduysanız sizi yormadan temel bilgilerin tümünü verebilecek kitaplar işinize yarayabilir. Üstelik yeni başlayanlar için kitap önerileri adlı bu listemizde verdiğimiz kitaplardan bazıları o kadar eğlenceli ve hafif ki size öğrenmek istediğiniz branşın ağırlığını unutturuyorlar. Amacınız ister felsefeye hızlı bir giriş yapmak ister de genel kültürünüzü geliştirmek olsun. Bu kitaplardan herhangi bir tanesini satın alarak felsefenin kafa karıştırıcı dünyasına hızlı bir giriş yapabilirsiniz.

1. Sofie’nin Dünyası

yeni başlayanlar için kitap önerileri

Birçok kişinin felsefeye ilgisini uyandıran bu kitap, okuyucusuna bilgileri sıkıcı bir şekilde sıralamak yerine daha iyisini yapıyor. İnanılmaz sürükleyici bir hikayeye sahip olan ‘Sofie’nin Dünyası’ adlı bu kitaba başlayarak Sofie ile babasının yaşayacağı gizemi çözmeye çalışacak ve felsefe tarihi ile ilgili de birçok bilgi edineceksiniz.

2. Felsefenin Kısa Tarihi

yeni başlayanlar için kitap önerileri

Alfa yayınlarının bir ürünü olan ‘Felsefenin Kısa Tarihi’ adlı bu kitabı yeni başlayanlar için kitap önerileri adlı listemize eklememek olmazdı. Ayrıca bu kitap hap bilgi isteyenler için birebir. Tarihi bir sıralama ile ünlü düşünürleri ve savundukları akımları açıklayan şaheser, sizi sıkmadan kısa sürede birçok bilgi edinmenizi sağlayacak. Kısa bölümleri ve akıcı yalın anlatımı ile başlangıç için iyi bir seçim diyebiliriz.

3. Bilmeniz Gereken 50 Felsefe Fikri

yeni başlayanlar için kitap önerileri50 Felsefe Fikri isimli bu kitap kendini genel kültür açısından zayıf hissedenler için iyi bir tercih olabilir. Yalnızca felsefe için değil, matematik ve mimari gibi birçok başka alana dair kitapların da bulunduğu seri ile bilgi açığınızı hızla kapatabilirsiniz.

Resimler ve grafiklerle desteklenen özet şeklindeki anlatımı ile Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Felsefe Fikri, felsefe ile ilgili temelleri size en hızlı öğretecek kitaplardan biri.

 

4. 30 Saniyede Felsefe

30 Saniyede Felsefe

50 Fikir serisine benzer bir anlatım tekniğine sahip olan 30 Saniyede Felsefe adlı bu kitap, gerçekten 30 saniyede okuyabileceğiniz sayfaları ve kaliteli görselleri ile felsefeye hızlı bir giriş yapmak için birebir.

Üstelik ’30 Saniyede’ serisinin daha birçok farklı konu başlığına yönelik kitapları da var. Böylece merak ettiğiniz ancak hakkında çok derin okumalar yapmak istemediğiniz konular hakkında sizi tatmin edecek kadar bilgilenme şansınız oluyor. Olaya hafif bir bakış atıp kolay anlayabileceğiniz kitaplardan bir tanesi kendisi.

5. Felsefe 101

felsefe 101

Eğer felsefeye ilginiz varsa ancak zamanınız çok fazla değilse, yeni başlayanlar için kitap önerileri listemizin gözdesi Felsefe 101 sizi bu noktada kurtaracak kitap olabilir. Bu kitap sayesinde siz de temel bilgileri en yalın anlatımı ile çok kısa sürede öğrenebilirsiniz. Hafif bir başlangıç yapmak isteyenler ve uzun okumalara sabrı olmayanlar, bu kitapta aradıkları her şeyi bulacaklar. Elbette bu kitap da birçok kaliteli görsel ile anlatımı destekliyor ve anlamayı kolaylaştırıyor.

6. Platon Bir Gün Kolunda Bir Ornitorenk ile Bara Girer

Felsefe öğrenmenin bu kadar eğlenceli ve kolay olabileceği kimsenin aklına gelmemişti! Adından da anlaşılacağı üzere bu kitap; felsefenin temellerini ve en önemli filozofların düşüncelerini tıpkı bir fıkra havasında anlatıyor.

yeni başlayanlar için kitap önerileri

Eğlenceli görselleri ve düşüncelerin özünü açıklayan akılda kalıcı mottoları ile bu kitabı okurken felsefe ile ilgili bir şeyler öğrendiğinizi bile unutabilirsiniz.

Yeni başlayanlar için kitap önerileri adlı makalemizin sonuna geldik. Listelediğimiz kitaplardan en çok hangisini beğendiniz? Düşüncelerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.