Erkeklerin Sıkça Yaptığı Stil Hataları!

Erkeklerin en sık yaptığı stil hataları sizler için bu içeriğimiz de listelendi. Kısaca görünüşüne önem veren, şık olmak isteyen beyler sizi şöyle alalım. Yalnızca birkaç küçük detaya dikkat ederek siz de tarzınızı güçlendirebilir, girdiğiniz ortamlarda dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz. Ancak bunun için genelde yanlış yapılan birkaç hatayı düzeltmek gerekiyor. İşte, erkeklerin sık yaptığı stil hataları! 🙂

1. Tam Olmayan Takım Elbise

erkeklerin stil hataları tam oturmayan takım elbise

Tahminen her erkekte en az bir takım elbise olduğunu düşünüyoruz. Takım elbiseler, kim giyerse giysin bir anda o kişiyi ileri taşır, kişiye karizma ve tarz katar. Ancak tüm bunlar bedene tam oturan  doğru bir takım elbise giyilirse mümkün olur. Erkeklerin en sık yaptığı hatalardan biri üstlerine tam olmayan takım elbiseleri giymeleri. Paçaları fazla uzun pantolonlar, omuzları tam oturmayan ceketler gibi detaylar takım elbisenin tüm havasını öldürür. Elbette siz de her insan gibi kilo alıp verebilirsiniz ve görünüşünüz değişebilir. Böyle durumlarda takım elbisenizi şöyle bir elden geçirip o anki ölçülerinize göre yeniden ayarlatmayı unutmayın.

2. Ayakkabı Kemer Uyumuna Dikkat Etmemek

erkeklerin sık yaptığı stil hataları ayakkabı kemer uyumu

Erkekler özel günlerde de iş hayatında da sıklıkla takım elbise giyiyorlar. Bu yüzden takım elbisede uyumu yakalamak başarılı bir stil için çok önemli. Ancak iş şık bir takımla bitiyor mu? Maalesef hayır. Takım elbiseyi tamamlayan en önemli iki unsur bu noktada devreye giriyor. Bunlar elbette ayakkabı ve kemer. Ayakkabı ve kemerin hem kendi içinde uyumlu hem de takımınız ile uyumlu olması çok önemli. Ayakkabı ve kemerde uyumu yakalamanın en kolay yolu ise ikisini aynı renk tercih etmek. Yalnızca bu basit kurala uyarak siz de görünüşünüzü bir adım ileri taşıyabilirsiniz.

3. Yüze Uymayan Saç ve Sakal Modelleri

erkeklerin stil hataları kötü saç sakal tarzı

Genelde moda kadınlar ile ilişkilendirilen bir kavram olsa da bugün bunun yanlış olduğunu hepimiz biliyoruz. Dünyada büyük bir endüstri haline gelmiş olan erkek modası da günümüz beylerinin görünüşlerine yön veriyor. Bunun dışında popüler yapımlar, sosyal medya gibi farklı etkenler de erkeklerin stil hataları ve moda anlayışını şekillendiriyor. Ancak bu akımlara hemen kapılmamak, öncesinde durup düşünmek çok önemli. Zira yalnızca moda olduğu için o an çoğu kişinin uyguladığı saç ya da sakal modelini uygulamak büyük fiyaskolar ile sonuçlanabilir. Siz de yüzünüze uyan saç ve sakal modelinin bulup olabildiğince bunlara sadık kalarak değişiklikler yapmaya çalışırsanız, çok daha iyi bir görüntü elde etmiş olursunuz.

4. Belli Bir Tarza Saplanmak

Beylerin şık görünmek isterken sık yaptıkları hatalardan biri de kendilerini iyi hissettikleri bir görünüme takılıp kalmaları. Örneğin takım elbiseler. Takım elbiselerin tartışılmaz şıklığına güvenerek genelde böyle giyinmeyi tercih ediyor olabilirsiniz. Ancak unutmayın ki her tarz her ortama gitmiyor. Ya da kendinizi eşofmanlarınızın içinde, spor kıyafetler ile çok rahat hissediyor olabilirsiniz. Bu spor tarzda çok başarılı da olabilirsiniz. Ancak bir düğüne katılırken de bu şekilde spor giyinirseniz olumsuz anlamda dikkat çekersiniz. Görünüşünüz o ortama uymadığından, insanlar tarzınızın başarısını konuşmaz. Bu yüzden yeni şeyler denemekten çekinmeyin ve farklı tarzlarda kendinizi rahat hissettiğiniz görünüşler bulmaya çalışın.

5. Kişisel Bakıma Dikkat Etmemek

Bu son maddemiz tam olarak stille ilgili gelmeyebilir. Ancak unutmamak gerekir de stil sahibi olmak yalnızca güzel görünen kıyafetlere sahip olmak değildir. Kadın ya da erkek fark etmeksizin ne kadar iyi parçalar seçerseniz seçin, üstünüzde ne kadar iyi durursa dursun kendinize bakmadığınız sürece bunların hiçbir önemi yok. Burada bakımdan kastımız çok ileri seviye bir bakım değil elbette. Temel düzeyde hijyeninizi sağlayacak bir kişisel bakımdan bahsediyoruz. Çünkü unutmayın ki bir görünüşü tam anlamıyla taşıyabilmek için yalnızca kıyafetlerinize değil kendinize de güveniyor olmalısınız.

Sizler için listelediğimiz erkeklerin stil hataları adlı içeriğimizin sonuna geldik. Düşüncelerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.