En Pahalı Düğünler: Ünlü Çiftlerin Akıl Almaz Düğünleri!

Evlenmek her zaman masraflı olmuştur ancak sizler için hazırladığımız en pahalı düğünler içeriğimiz hayal edebileceğinizin çok ötesinde! Hollywood’un ünlü isimlerinin efsanevi düğünlerini masaya yatırdığımız bu içeriğimizde, her bir düğünün maliyetini de sizlerle paylaşıyoruz. Kısacası, Insider‘dan derlediğimiz bu yazımızda zenginin malı gerçekten fakirin çenesini yoruyor. Hazırsanız, tarihin en pahalı düğünleri yazımız başlasın!

1. David Beckham-Victoria Beckham – 800.000 dolar

1999 yılında evlenen ve hala günümüzün en sevilen çiftlerinde olan David ve Victoria Beckham, evlenmek için Dublin’i tercih etmişti. Luttrellstown Kalesi’nde evlenen bu ikonik çiftin en özel günlerinde 250 misafir de onlara eşlik ediyordu. 1999 yılında 800.000 dolara mal olan bu evliliğin, bugün 1 milyon dolardan fazla tutacağı tahmin ediliyor. Ancak listemizdeki diğer düğünler ile karşılaştırıldığında bu fiyat bile oldukça makul!

en-pahali-dugunler-david-victoria

2. Kim Kardashian-Kanye West – 2.8 Milyon Dolar

Kim Kardashian’ın üçüncü evliliği Kanye West ile oldu. 2014 yılında dünya evine giren çift, nikah ve düğün seramonileri için İtalya’yı tercih etti. Ancak öncesinde aileleri ve arkadaşları ile Paris’te eğlenceli bir hafta geçirdiler. Ardından İtalya’da özel bir kalede evlenen çifte, bu mülkün 360.000 dolardan fazlaya mal olduğu söyleniyor. Ayrıca Kim Kardashian’ın Givenchy gelinliğinin fiyatı da 500.000 dolar kadarmış. Tüm masraflar toplandığında, bu düğünün 2.8 milyon dolara mal olduğu tahmin ediliyor.

en-pahali-dugunler-kim-kanye

3. Tom Cruise-Katie Holmes – 3 Milyon Dolar

Beş yıl sürecek evlilikleri 2006 yılında başlayan ünlü çift, Kim ve Kanye gibi düğün için İtalya’yı tercih edenlerden. Kısmen klasik bir düğün gerçekleştiren Tom Cruise ve Katie Holmes’un düğün eğlencesinde 18.000 dolarlık şarap ve şampanya içildiği tahmin ediliyor. Holmes’un 50.000 dolarlık düğün kıyafeti ve havai fişek gösterileri gibi masraflar da eklenince toplam maliyet 3 milyon dolar kadar oluyor.

en-pahali-dugunler-tom-katie

4. Chelsea Clinton-Marc Mezvinsky – 3 Milyon Dolar

En pahalı düğünler içeriğimiz Chesea Clinton, Marc Mezvinsky çifti ile devam ediyor. Bill Clinton ve Hillary Cliton’un kızı yazar Chelsea Clinton’ın düğünü söz konusu olduğunda, aile güvenlik için kesenin ağzını sonuna kadar açmış. Babası eski ABD başkanı, annesi de Dış İşleri Bakanı olunca düğünde güvenlik en üst seviyede tutulmuş. Düğün için çiftin 3-5 milyon dolar arası bir harcama yaptığı konuşuluyor.

en-pahali-dugunler-chelsea-clinton-marc

5. Michael Jordan-Yvette Prieto – 10 Milyon Dolar

Efsanevi basketbolcu Michael Jordan, beş yıllık kız arkadaşı Yvette Prieto ile nikah masasına oturmak için 10 milyon dolar harcamış! Çiftin 2013 yılında gerçekleşen düğünlerine Robin Thicke ve Usher’ın da aralarında olduğu birçok ünlü ismin katıldığı biliniyor.

en-pahali-dugunler-mj-yvette

6. Prens William-Kate Middleton – 34 Milyon Dolar

2011’de tüm dünyanın heyecanla takip ettiği bir düğün ile evlenen çiftin düğün masraflarının tam 34 milyon dolar olduğu konuşuluyor! Ancak bu paranın 33 milyon kadarı güvenlik için harcanmış. İngiltere’de canlı yayınlanan ve tüm dünyanın da ilgiyle takip ettiği bu kadar büyük bir etkinlik söz konusu olduğunda keskin nişancılardan gizli polislere kadar her şey düşünülmüş. Güvenlik masrafları haricinde çiftin iki düğün resepsiyonun maliyeti ise 800.000 dolar kadarmış.

Prens William’ın kardeşi Prens Harry de 2018 yılında Meghan Markle ile evlenmişti. Çiftin düğün maliyetleri yine %90’ından fazlası güvenlik için harcanmış olmak üzere yaklaşık 45 milyon dolar tutmuştu.

en-pahali-dugunler-william-kate

En pahalı düğünler içeriğimizin burada sonuna geldik. Fiyatları ile dudak uçuklatan bu düğünler bize okurken ‘Ne hayatlar var‘! dedirtti. Siz de yazı ile ilgili fikirlerinizi yorumlara yazmayı unutmayın. Bir sonraki içeriğimizde görüşmek üzere!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.