En İyi Netflix Filmleri – Mutlaka Görmeniz Gereken Yapımlar

Karantina günleri içerisinde ne izlesem diye kara kara düşünenlerin yardım çağrısına kayıtsız kalmadık ve en iyi Netflix filmleri adlı bir içerik hazırladık. Böylece sizi de saatlerce film arama derdinden kurtarmış olduk. Netflix film önerileri listemizde neler yok ki? Ödüllü yapımlar, animeler,  bilim kurgu filmleri, dramalar, komediler ve çok daha fazlası! Öyle bir liste oluşturduk ki, size hitap eden en az bir yapım bulabileceğinizi garanti edebiliriz. O kadar da iddialıyız! Neyse, lafı çok uzatmadan sizi Netflix’in derinliklerine doğru uzun bir yolculuğa çıkaralım. Siz de artık beğeni ve yorumlarınızı esirgemezsiniz, ödeşmiş oluruz. Hazırsanız, izlenmesi gereken Netflix filmleri listemiz başlıyor. 🙂

 

1. Yedinci Koğuştaki Mucize (IMDb: 8,3)

Listemizin ilk filmi hassas kalplerin uzun süre etkisinden çıkamayacağı yapım. Memo, zekası yedi sekiz yaş seviyesinde kalmış bir adamdır. Üstelik bu adamın bir de yedi yaşında kızı vardır! Hayatta her şeyi kızını mutlu etmek için yapan Memo, bir gün sıkıyönetim komutanının kızını öldürmekle suçlanır. Tüm kasabanın tanıdığı ve masumiyetine emin olduğu Memo, komutanı ikna edemeyince idam cezasına çarptırılır. Memo ceza evinde son günlerini yaşarken durumun ciddiyetinin farkında bile değildir. En iyi Netflix filmleri arasında yer alan drama türündeki Türk filmi Yedinci Koğuştaki Mucize, sizi hem güldürecek hem de bolllca ağlatacak. Mutlaka bir göz atın.

 • Tür: Drama
 • IMDb: 8,3
 • Google: %96
 • Yıl: 2019

2. Eternal Sunshine of the Spotless Mind (IMDb: 8,3)

Bu alternatif Netflix bilim kurgu filmi; inişli çıkışlı bir ilişki içindeki çiftin birbirlerini kendi zihinlerinde bulma hikayesini anlatıyor diyebiliriz. Filmde, uzun süreli ilişkileri bittikten sonra eski kız arkadaşının kendisine dair hatıraları sildirdiğini öğrenen bir adamın hikayesi konu alınıyor. Joel, kız arkadaşının ilişkilerine dair tüm anılarını sildiğini öğrendiğinde çok kızıyor. Böylece o da aynı işleme girmeye hazırlanıyor. Ancak son anda pişman olunca, kendi zihninin içinde kovalamaca oynamaya başlıyor. Hem sıra dışı ve sürükleyici hem de alabildiğine romantik olan bu yapıma mutlaka bir şans vermelisiniz.

 • Tür: Drama, Romantik, Bilim Kurgu
 • IMDb: 8,3
 • Google: %93
 • Yıl: 2004

3. Scarface (IMDb: 8,3)

Listemize ölmeden önce mutlaka görmeniz gereken ve sadece en iyi Netflix filmleri listemizde değil içinde gelmiş geçmiş en iyi filmler listelerinde de bulabileceğiniz bir yapım ile devam ediyoruz. Daha önce hiç izlememiş olsanız dahi adını en az bir kez duyduğunuza eminiz. Aslen 1932 yılında çekilen, ardından baş rolünde Al Pacino’nun yer aldığı 1983 tarihli versiyonu tüm dünyaca tanınan Scarface, Küba göçmeni hırslı bir adamın hikayesini anlatıyor. Fidel Castro yönetiminde ülkede istenmeyen adamlar arasında olan Tony Montana, bu fırsatı başka on binlerce kişi ile birlikte değerlendiriyor ve Amerika’ya göç ediyor. Burada kendini şehrin yer altı dünyasında bulan Montana, yavaş yavaş herkesi tanımaya ve herkes tarafından da tanınmaya başlıyor. Sıfırdan başladığı suç dünyasını domine edebilmek için her şeyini ortaya koyan Tony Montana’nın, bir uyuşturucu baronu olarak yükselmek için yapmayacağı şey yok. Aslına bakılırsa, hayatta bundan daha büyük bir amacı da yok. Ancak kendi malına bağımlı hale gelmişken ve gözünü hırs bürümüşken daha dikkatli olması gerekecek.

Film şimdiden kült yapımlar arasına girdi. Ayrıca Al Pacino’nun yapımdaki rolü ve oyunculuğu da tek başına bir sanat eseri. Ancak yine de uyaralım, bu popüler yapım fazlasıyla şiddet sahneleri içeriyor. Eğer bu konuda fazla hassassanız, kendinize önerilerimizden başka bir film beğenmek isteyebilirsiniz.

 • Tür: Suç, Drama
 • IMDb: 8,3
 • Google: %93
 • Yıl: 1983

4. A Clockwork Orange (IMDb: 8,3)

Sırada Stanley Kubrick’in kült yapımı Otomatik Portakal var. Aynı isimli romandan uyarlanan film, şiddet kavramına bambaşka bir açıdan bakmamızı sağlıyor. Alternatif bir gelecekte geçen yapımda, işsiz güçsüz bir genç ve onun suça meyilli arkadaş grubu anlatılıyor. Böyle masum anlattığımıza bakmayın, tam bir suç çetesinden bahsediyoruz. Yalnızca eğlence için yaşlılara ve masumlara zulmeden, şiddetten zevk alan bu gençler bir gün başlarını feci şekilde belaya sokuyorlar. Çete lideri Alex yakalanıyor ve hapse giriyor. Daha hapishaneye adımını atar atmaz buranın bulunabileceği en kötü yer olduğunu anlayan Alex, hükümetin kurtulmak için kendisine sunduğu fırsata dört elle sarılıyor. Bir deneye gönüllü olarak girmeyi kabul eden Alex’in hayatı bu noktada değişiyor. Tüyler ürpertici ve insan doğasına saygısı olmayan bu deney, Alex’in de izleyicinin de şiddet kavramı üzerinde düşünmesine yol açıyor.

Şiddet temalı ve Stanley Kubrick yönetmenliğinde çekilmiş bir film olarak Netflix’te yer alan Otomatik Portakal’ın kimileri için rahatsız edici olabilecek birçok sahne içerdiğini söylememize gerek yok diye düşünüyoruz. Ancak yine de uyarmış olalım, çok rahatsız olacaklar izlemesin.

 • Tür: Suç, Drama, Bilim Kurgu
 • IMDb: 8,3
 • Google: %89
 • Yıl: 1971

5. PK (IMDb: 8,1)

Sırada fantastik, komik, samimi, düşündürücü ve romantik bir film var. Böyle bir filmi çok fazla bulamazsınız, bizden söylemesi. O yüzden hala izlemediyseniz mutlaka bir göz atın deriz. En iyi Netflix filmleri arasında yer alan Amihr Khan’lı bu yapım, uzaylı PK’in şehirdeki gezintilerini anlatıyor. PK, bambaşka bir gezegenden gelmiş ve tanrıyı arıyor. Ararken de sokak sokak dolaşıyor ve gördüğü her şeyi anlamlandırmaya çalışıyor. Aslında PK, zaman zaman hem kendimize hem de başkalarına sormamız gereken soruları soran bir iç ses gibi. Tıpkı bir çocuk gibi masum ve çok basit soruları var. Ancak o kadar derin ve bir anda cevaplaması imkansız olan sorular ki bunlar, filmi izlerken kendinizi sık sık düşüncelere dalmış halde bulabilirsiniz.

 • Tür: Komedi, Drama, Fantastik
 • IMDb: 8,1
 • Google: %84
 • Yıl: 2014

6. The Imitation Game:Enigma (IMDb: 8,0)

Dahi matematikçi Alan Turing’in hayat hikayesinden uyarlanan bu yapım, İkinci Dünya Savaşı döneminde geçiyor. Nazilerin tüm dünyaya yayıldığı ve işgallerine önlenemez şekilde devam ettiği yıllarda, İngiliz hükumeti büyük bir çıkmazdadır. Nazilerin bu kadar etkili olmasını ve rahat hareket edebilmesini sağlayan Enigma sistemi, aylardır çözülememiştir. Hükumetin tüm kriptologları bu sistemi çözmek için uğraşırken, artık başka bir yol denenmesi gerektiği açıktır. Bunun üzerine ülkenin en iyi şifre çözücülerini toplama fikri ortaya çıkar. Bu insanların bir kısmı hayatlarını olasılıklar ve matematikten kazanırken, bir kısmı yalnızca bulmaca çözmeyi seven sıradan hayatlara sahip insanlardır. Ancak hepsinin ortak noktası bariz bir şekilde zeki, harika bulmaca çözücüler olmalarıdır. Bambaşka hayatlara sahip bu ekip toplandıktan sonra, büyük bir hızla ama gizlilikle Alman şifreleme sistemini kırma girişimleri başlar. Ekibin başında ise matematikçi Alan Turing vardır. Ekibe verilen süre pek fazla değildir ve her gün cephede binlerce asker ölürken, üstlerindeki baskı da giderek artmaktadır.

Alan Turing’in hayatı üzerinden hem yargı değerlerimizi sorgulatacak hem de büyük bir heyecanla takip edeceğiniz bir yapım The Imitation Game’de Turing rolünde de Benedict Cumberbatch var.

 • Tür: Biyografi, Drama, Gerilim
 • IMDb: 8,0
 • Google: %94
 • Yıl: 2014

7. Marriage Story (IMDb: 8,0)

Aşk, dünyadaki en iyi duygulardan biri. Ancak aşk bittiğinde, geride kalan yıkımdan kurtulmak da insanın en büyük sınavlarından birine dönüşebiliyor. Evliliklerini sonlandırma kararı almış bir çiftin boşanma sürecinin ve çocukları için verdiği savaşın anlatıldığı bu film, üst düzey oyunculukları ile geçtiğimiz yılın en iyi Netflix filmleri arasında yerini aldı. Zaten yapım Oscar töreninde de ödüllere doymamıştı. Gerçek oyunculuk görmek isteyenlerin mutlaka bir şans vermesi gereken yapımlardan.

 • Tür: Komedi, Drama, Romantik
 • IMDb: 8,0
 • Google: %88
 • Yıl: 2019

8. The Irishman (IMDb: 7,9)

Geçtiğimiz yılın Oscar adayı The Irishman, aynı zamanda üç saat otuz dakikalık süresi ile de oldukça konuşulmuştu. Mafya için tetikçilik yapan Frank Sheeran’ın öyküsünün anlatıldığı bu yapımda, Sheeran’ın hayatından kesitler hem dönemin Amerika’sına hem de o yıllarda ses getiren gizemli bir cinayet olayına göz atmamızı sağlıyor.

 • Tür: Biyografi, Suç, Drama
 • IMDb: 7,9
 • Google: %86
 • Yıl: 2019

9. The Breakfast Club (IMDb: 7,9)

Şimdi size günümüz gençlik ve filmlerinin neredeyse hepsinin temelinde yatan yapımı göstereceğiz. Hazır olun, Kahvaltı Kulübü geliyor! Tartışmasız en iyi Netflix filmleri içinde yer alan Kahvaltı Kulübü, engelleri aşmak üzerine hem eğlenceli hem de düşündürücü bir film. Filmde olaylar bir lisede geçiyor. Cumartesi gününü cezada geçirmek zorunda olan bir grup genç, başlarda birbirlerine bakmaya dahi çekiniyorlar. Hepsi de okulun birbiri ile ilgisi olmayan bambaşka gruplarına ait olan bu gençler, beraber zaman geçirdikçe birbirlerine ne kadar benzediklerinin farkına varıyorlar. Olgun fikirleri olan samimi bir gençlik filmi izlemek isterseniz mutlaka bu yapıma bir göz atın.

 • Tür: Komedi, Drama
 • IMDb: 7,9
 • Google: %94
 • Yıl: 1985

10. Yarının Sınırında (IMDb: 7,9)

Tom Cruise’lu Yarının Sırında, sıra dışı bir zaman döngüsü filmi. Teknolojinin geliştiği bir alternatif gelecekte geçen filmde, asker Bill Cage’i görüyoruz. Bill Cage, dünya bilinmeyen uzaylı yaratıkların istilası altında iken onlarla savaşan onlarca kişiden yalnızca biri. Ve savaş sırasında ölüyor. Ancak her seferinde öldüğü güne geri dönüyor. Artık bu döngüden bunalan Bill’in, işi sonuna ulaştırabilmesi için istilacıları yenmekten başka şansı yok.

 • Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu
 • IMDb: 7,9
 • Google: %93
 • Yıl: 2014

11. The Game Changers (IMDb: 7,9)

Sağlık ve beslenme konularına ilginiz varsa gerçekten dikkatinizi çekebilecek ve bu konuda en iyi Netflix filmleri arasında yer alan bir yapım ile devam ediyoruz. Bir dövüşçü, insan vücudu için en doğru beslenme şeklini arıyor. Bu arayış içinde birçok bilim insanı, vücut geliştirici ve sporcuyla da görüşüyor. Üstelik bunların arasında Jackie Chan ve Arnold Schwarzenegger de var! Mükemmel kaslar ve sağlıklı bir bünye için sürekli protein takviyesi alıyor ve özellikle kas yapmaya çalıştığınız dönemde hayvansal ürünlere ağırlık veriyorsanız; bu filmi izledikten sonra tüm bu kararlarınızı yeniden sorgulayacaksınız. Farklı beslenme tiplerinin insan vücuduna etkilerini birçok güvenilir görüş alarak ortaya koyan film, yıllardır bize öğretilmiş her türlü bilgiyi de sorgulatan bazı takım iddialara sahip. Biz daha fazla ipucu vermeyelim, siz konuya ilgiliyseniz filmi izleyip kendi kararınızı kendiniz verin.

 • Tür: Belgesel
 • IMDb: 7,9
 • Google: %92
 • Yıl: 2018

12. Nightcrawler (IMDb: 7,8)

Sırada gerilim dolu bir suç filmi olan Gece Vurgunu var. Oscar adayı bu yapımın baş rolünde Jake Gyllenhaal var. Gyllenhaal, filmde hırslı fotoğrafçı Lou Bloom rolünde. Lou, şehirde özellikle gece saatlerinde her an kamerası ile birlikte tetikte gezmektedir. Bir fotoğrafçı olarak amacı daima en iyi kareleri yakalamaktır. Büyük şehrin gece hayatından ve özellikle suç dünyasından çektiği çarpıcı görüntüler kısa sürede çok dikkat çeker. Bu da kariyerinde bir yükselişin önünü açar. Artık ünlü bir fotoğrafçı olan Lou, prestijli bir kanalın gece muhabiri olarak işe başlar. Ancak imzası haline gelen suç dünyasından yakaladığı kareler giderek hayatını ele geçirmektedir. Çok kısa sürede istediği mükemmel fotoğrafları çekebilmek için setini kendi kurgulamaya başlayacaktır.

 • Tür: Suç, Drama, Gerilim
 • IMDb: 7,8
 • Google: %91
 • Yıl: 2014

13. Beasts Of No Nation (IMDb: 7,7)

Son yıllarda çok ses getiren başarılı yapım, iş ve dış gerginlikler yüzünden sürekli karmaşa içindeki Batı Afrika’da geçiyor. Sayısız ödül sahibi Beast Of No Nation, şüphesiz en iyi Netflix filmleri içinde yer alıyor. Yapım, iç savaşta ailesini kaybeden Agu’nun henüz bir çocuk olmasına rağmen paralı asker olarak çalışmaya başlamasını anlatıyor. Hayatın kendisini ittiği bu yolda Agu, zamanla kendi coğrafyasının gerçekleri ile yüzleşip onları kabullenmeyi öğreniyor. Çünkü aksi halde hayatta kalması pek mümkün değil.

 • Tür: Drama, Savaş
 • IMDb: 7,7
 • Google: %90
 • Yıl: 2015

14. Roma (IMDb: 7,7)

Başarılı yönetmen Alfonso Cuaron’dan etkileyici bir film ile devam ediyoruz. 1970’lı yıllarda geçen film, Meksiko’da, toplumsal kargaşanın hakim olduğu dönemlerde geçiyor. Yapımda bir evde hizmetçilik yapan Cleo’nun hayatına yakından bakma imkânı buluyoruz. Evin hanımı Sofia ile yaşadıkları benzer dramlardan kaynaklanan bir bağ kuran Cleo üzerinden Roma, başarılı bir psikolojik portre sunuyor.

 • Tür: Drama
 • IMDb: 7,7
 • Google: %76
 • Yıl: 2018

15. Food on the Go (IMDb: 6,3)

Pizza, deniz ürünleri, risotto, makarna, tiramisu ve çok daha fazlası! Artık dünyanın her yerinde İtalyan mutfağının bu damak çatlatan lezzetlerine ulaşabiliyoruz. Ancak elbette durum her zaman böyle değildi. Karnınızı acıktıracak en iyi Netflix filmleri içinde yeri alan yapım, bu özel mutfağın tüm dünyada kendine yer edinme hikayesini anlatıyor. Film, daha çok günümüzde tüm dünyaya kendini ispatlamış İtalyan mutfağının Amerika’ya gelişine odaklanmış. Film boyunca hepimizin favorisi olan lezzetlerin biricik adresi olan İtalyan mutfağının gelişimini dünyada ses getiren olaylar üzerinden takip edebiliyorsunuz.

 • Tür: Belgesel
 • IMDb: 6,3
 • Google: %96
 • Yıl: 2017

16. Aile Arasında (IMDb: 7,7)

Yerli komedi sevenler için de önerilerimiz var elbette. Önerilerimizden ilki, Gülse Birsel’in senaryosunu yazdığı Aile Arasında. Son yılların ses getiren filmleri arasında yer alan yapım, ‘aile arasında’ olması planlanan ufak bir nikah merasiminin giderek büyümesini komik bir dille anlatıyor. Solmaz, yıllardır solistlik yapmaktadır. Kızının babası da solistlik yaptığı müzikholün orkestrasındadır. 21 yaşında bir kızları olan ikili, buna rağmen ilişkilerini sağlıklı biçimde yürütemezler ve sonunda ayrılırlar. Solmaz’ın bunalımı, kızının Adanalı erkek arkadaşından evlilik teklifi alması ile yerini sevince bırakır. Ancak Zeynep sevgilisine ailesi ile ilgili birçok gerçeği söyleyememiştir. İşler ciddiye binince Solmaz kendisine birebir zıt karakterli Fikret’ten aile içinde ufak bir tören için biraz rol yapmasını rica eder. İstanbul’dan Adana’ya uzanan bu eğlenceli macera, başarılı oyunculukları ile de göz dolduruyor.

 • Tür: Komedi
 • IMDb: 7,7
 • Google: %93
 • Yıl: 2017

17. The Boy Who Harnessed the Wind (IMDb: 7,6)

13 yaşındaki William’ın hayatının anlatıldığı bu Netflix filmi, gerçek bir hikayeden uyarlanmış. William, Malavi’de yoksul bir köyde yaşamaktadır. Sıcaklar ve su sorununun da hayatını kolaylaştırdığı söylenemez. Ailesi ile birlikte yaşadığı küçük köyü bu verimsizlik döngüsü yüzünden yok olmak üzeredir. Ancak William, bir ders kitabından gördüğü rüzgar türbinini inşa edip köyünü kurtarmaya kararlıdır.

 • Tür: Drama
 • IMDb: 7,6
 • Google: %96
 • Yıl: 2019

18. Baby Driver (IMDb: 7,6)

En iyi Netflix filmleri listemiz Baby Driver ile devam ediyor. Baby, genç ve yetenekli bir şofördür. Ancak bu yeteneğini yasa dışı yollar için kullanmaktadır. Genç görünüşü yüzünden Baby lakabı almış adam, soygunlardan sonra kaçmak isteyen ekipler için sürücülük yapmaktadır. Soyguna bulaşmayan Baby, yalnızca iş bitince soygun ekibini taşıyıp polise izini kaybettirmekte ve parasını almaktadır. Ancak bir gün, bir çete liderinin baskısı ile istemediği bir işi almak zorunda kalır. İş çok risklidir ve kaçma olasılıkları çok düşüktür. Ancak çete lideri, Baby’i sürücülük yapmaya mecbur bırakır. İşler beklendiği gibi ters gittiğinde ise Baby, peşindeki kim olduğunu bile bilmediği bir yığın insandan kurtulma konusunda tamamen tek başınadır.

 • Tür: Aksiyon, Suç, Drama
 • IMDb: 7,6
 • Google: %92
 • Yıl: 2017

19. Uncut Gems (IMDb: 7,5)

Sırada, çıktığı andan itibaren büyük beğeni toplayan yapım Uncut Gems var. Filme dair çok detaylı bir eleştiride bulunmayacağız ancak dünya gözüyle Adam Sandler’ı komedi dışında bir filmde görmek için dahi izlenir diyebiliriz. Film, Adam Sandler’ın canlandırdığı Howard Ratner’ın etrafında geçiyor. Howard, New York’ta bir kuyumcu dükkânı işletiyor. Ancak son zamanlarda işleri oldukça kötü ve borçları da uzun süredir birikmekte. Artık uçan kuşa borcu var denebilecek bir duruma gelmiş. Özel hayatı dibe vurmuş ve çocuklarının gözünde herhangi bir saygınlığı kalmamış. Kendini kurtarmak ve peşindeki kimisi oldukça tekinsiz alacaklılardan kurtulmak için ise son bir şansı var. Tek umudu, ünlü NBA yıldızının dükkanından kendisine bir şey beğenmesi.

 • Tür: Suç, Drama, Gerilim, Kara Mizah
 • IMDb: 7,5
 • Google: %70
 • Yıl: 2019

20. Hitler: A Career (IMDb: 7,5)

Belgesel sevenler için Hitler’in hayatına odaklanan ilgi çekici bir yapım ile devam ediyoruz. Bu belgesel film, Hitler’in nasıl kendini tüm dünyaya kabul ettirdiği sorusu üzerinde duruyor. Belgesel türündeki en iyi Netflix filmleri içinde yer alan Hitler: A Career’de; doğuştan zengin ya da ünlü olmayan, insanlar üzerinde söz sahibi olmasını sağlayacak bir sosyal konumda bulunmayan Adolf Hitler’in, nasıl çok kısa sürede tüm dünya üzerinde ciddi otorite sembolü haline gelebildiği sorgulanıyor. Bu belgeselde, kendini dünyaya istediği şekilde sunmak için psikolojiden oldukça yararlanan Hitler’in imajının altında yatan gizli mesajları keşfedebilirsiniz. Yapım, sizi dünyanın en acımasız adamlarından birinin zihnine davet ediyor ve adım adım onun dünyaya yayılma hikâyesinin sırlarını açıklıyor.

 • Tür: Belgesel, Tarih
 • IMDb: 7,5
 • Google: %85
 • Yıl: 1977

21. Lady Bird (IMDb: 7,4)

Netflix’in 2017 yılında izleyici ile buluşturduğu bağımsız film Lady Bird var sırada. Lisede hangimiz ailemizle şiddetli tartışmalar yaşamadık ki? Hangimiz ilk fırsatta uzaklara gidip bir daha geri dönmeme hayali kurmadık? İşte Uğur Böceği (elbette gerçek adı Uğur böceği değil) de tam olarak hayatının bu evresinde. Annesiyle arası sürekli gergin. Lise son sınıfta olmanın da hayatını daha kolay bir hale getirdiği söylenemez. Üniversiteye çok az bir zaman kala, bu gözü kara genç kız New York’a gidebilmek için her şeyi yapmaya hazır. Büyüme ve kendini bulma üzerine oldukça başarılı bir yapım olan Uğur Böceği, ödüllere de doymamış bir film. Eğer bir genç kızın kendini keşfetme öyküsünü izlemek isterseniz, Lady Bird sizin için doğru yapım.

 • Tür: Komedi, Drama
 • IMDb: 7,4
 • Google: %83
 • Yıl: 2017

22. Mirage (IMDb: 7,4)

Passengers’i sevdiyseniz hoşunuza gidebilecek bir Netflix filmi ile karşınızdayız. Yıllar önce gizemli bir trafik kazasında hayatını kaybeden Nico, eskiden yaşadığı evin yeni sahipleri ile iletişim kurabilmektedir. Evin yeni sahibi Vera, çocuğa dair eşyaları buldukça onu geri getirmek ister ve Nico’yu hayata döndürmeyi başarır. Ancak zamanda yaptığı bu değişiklik, kendi kızının ortadan kaybolmasına sebep olunca bu kez aynı oyunu kendi kızını geri getirmek için oynar.

 • Tür: Gizem, Drama, Romantik
 • IMDb: 7,4
 • Google: %94
 • Yıl: 2019

23. Limitless (IMDb: 7,4)

Sırada ünlü bilim kurgu yapımı Limitless var. Aynı isimli romandan uyarlanan 2011 yapımı filmin baş rolünde Bradley Cooper’ı görüyoruz. Ayrıca Robert De Niro da Cooper’a eşlik ediyor. Dönemin en iyi Netflix filmleri arasında yer alan bu yapım, bilinmeyen yazar Eddie’nin hayatını konu alıyor. Eddie, kariyerinde de özel hayatında da işleri bir türlü istediği gibi yoluna koyamayan bir adam. Pek parası ya da geleceğe dair umudu yok. Yine işlerin sarpa sardığı günlerden birinde eski bir arkadaşı ile karşılaşan Eddie, daha önce adını duymadığı bir ilaçla karşılaşıyor.

Beyin kapasitesini artıran bu özel ilaç sayesinde Eddie, kariyerini düzene sokuyor. Zengin, ünlü ve karizmatik bir yazar olma yolunda hızla ilerleyen adam, yavaş yavaş bu mucize hapın kendisine yaptıklarının farkına varıyor.

 • Tür: Bilim Kurgu, Gerilim
 • IMDb: 7,4
 • Google: %91
 • Yıl: 2011

24. Okja (IMDb: 7,3)

Şimdi size son yılların ses getiren özgün ve en iyi Netflix filmlerinden birini öneriyoruz. Hala izlemediyseniz mutlaka bir şans vermeniz gereken Okja, gerçekten izleyiciyi içine çeken bir yapım. Küçük Mija, ormanın içinde kendini bildi bileli arkadaş olduğu Okja ile mutlu bir hayat yaşamaktadır. Mija’nın en yakın arkadaşı Okja, daha önce görülmemiş devasa bir yaratıktır. Yıllar geçerken bu sıra dışı yaratığın dünyanın kalanının ilgisini çekmesi ise kaçınılmazdır. En yakın arkadaşından koparılan Mija, Okja’yı alıp büyük şehre götüren insanların peşinden her şeyini riske atarak gitmekten bir an bile çekinmez. Ancak asıl zorluk bu karmaşık şehirde kime güvenebileceğini bulmaktır. Bilim insanları, çevre aktivisitleri ve eğlence sektörü içinde Mija, daha önce şehri hiç görmemiş olmasına rağmen kendi kararlarını kendi almak ve dostunu güvenle eve götürmek zorundadır.

 • Tür: Aksiyon, Macera, Drama
 • IMDb: 7,3
 • Google: %89
 • Yıl: 2017

25. The Ballad of Buster Scruggs (IMDb: 7,3)

Coen kardeşlerden birbirinden garip altı öykü içeren bu Netflix yapımı, Vahşi Batı atmosferinde size çok farklı hikayelerin kapısını açıyor. Kimisi komik kimisi ise karanlık olan bu öyküler, tam bir kara mizah anlayışı ile harmanlanmış.

 • Tür: Komedi, Drama, Müzikal
 • IMDb: 7,3
 • Google: %89
 • Yıl: 2018

26. The Cat Returns (IMDb: 7,2)

Sırada anime sevenler için başarılı bir film önerimiz var. Fantastik türdeki bu anime, Haru’nun hiç istemediği halde kedilerin garip dünyasına sürüklenmesini konu alıyor. Başına neler geleceğinden habersiz olan Haru, bir gün yolda bir kediye yardım eder. Kediyi ezilmekten kurtaran Haru, bu hareketine karşılık kediden bir teşekkür alır! Neye uğradığını şaşıran genç kız, neler olduğunu anlayamadan birkaç gün içinde kapısında tuhaf hediyeler bulmaya başlar. Kurtardığı kedinin şerefine diğer kediler ona en değerli hediyelerini sunmaktadırlar. Fareler, ölü kuşlar ve daha fazlasını! Durum giderek içinden çıkılmaz bir hal alırken Haru bir de kurtardığı kedinin, kedilere özgü bir dünyanın prensi olduğunu öğrenir. Şimdi ülkenin kralı oğlunu kurtardığı için ona bizzat teşekkür etmeye gelmektedir. Kral, aynı zamanda Haru’ya şükranlarını sunmak için onu oğlu ile evlendirmeyi de kafasına koymuştur. Haru, kedilerin bu ilginç dünyasından çıkmak için yardıma ihtiyaç duyacaktır.

 • Tür: Animasyon, Macera, Komedi
 • IMDb: 7,2
 • Google: %95
 • Yıl: 2002

27. To All the Boys I’ve Loved Before (IMDb: 7,2)

Çekingen liseli kız Lara, insanlar ile iletişime geçmekte zorluk yaşamaktadır. Bu yüzden de insanların yüzüne söyleyemediği duyguları yazarak içinden atar. Lara’nın kimsenin bilmediği ve her biri hoşlandığı bir çocuğa yazdığı toplam beş mektubu vardır. Lara, mektuplardan kimseye bahsetmediği gibi onları odasından da çıkarmaz. Mektuplar onun sığınağı ve en büyük sırrıdır. Ancak bir gün mektuplar adreslerine postalanır ve Lara’nın hoşlandığı çocukların hepsi ondan aynı anda haberdar olur. Gençlik kategorisindeki en iyi Netflix filmleri içinde yer alan bu yapımın, bir devam filmi de bulunuyor. Sevdiği Tüm Erkeklere adıyla Türkçe’ye çevrilen filme siz de bir şans vermek isteyebilirsiniz.

 • Tür: Komedi, Drama, Romantik
 • IMDb: 7,2
 • Google: %97
 • Yıl: 2018

28. Fyre: Festival Fiyaskosu (IMDb: 7,2)

En mükemmel parti, henüz yapılmamış olandır. Netflix’te yer alan Fyre Festivali de bunu kanıtlayan bir organizasyon fiyaskosunu konu alıyor. Son yılların en büyük fiyaskolarından olan Fyre Festivali’ni, bu sürecin ortaya çıkışını ve organizasyonda yapılan hatalar yüzünde nasıl olup da yüzyılın en büyük dolandırıcılık öykülerinden birine dönüştüğünü yakından izleyin. İnsanları ultra lüks bir parti adası vaadi ile kandıran ve inanılmaz sosyal medya yönetimi ile kısa sürede dünyada herkese adından bahsettiren ancak asla gerçekleşmemiş Fyre Festivali’nde yapılan hatalar insanı hayrete düşürecek cinsten.

 • Tür: Belgesel, Müzik
 • IMDb: 7,2
 • Google: %86
 • Yıl: 2019

29. The Equalizer (IMDb: 7,2)

Aksiyon dolu hayatını çoktan geride bırakmış olan Rober McCall, ne yaparsa yapsın vicdanının sesini dinlemekten vazgeçemeyen bir adamdır. Artık sakin bir hayat sürmek istese de, Rus mafyasının elindeki bir genç kızı korumak için harekete geçer. Deneyimli eski asker, karşısına acımasız düşmanlar olsa da kolay pes etmeye niyeti yoktur.

 • Tür: Aksiyon, Suç, Gerilim
 • IMDb: 7,2
 • Google: %92
 • Yıl: 2014

30. The King (IMDb: 7,2)

İngiltere prensi olarak günlerini serserilik ile geçiren Hal için artık ciddileşme ve büyüme zamanı gelmiştir. Beklemediği bir anda kral olan genç adam, zenginlik ve statüsünün getirisiyle sorumsuzca eğlendiği bir hayattan çok daha ciddi düşmanların olduğu bir hayata hızlı bir geçiş yapar. Artık etrafında ciddi düşmanlar, ülkesini tehdit eden devasa ordular ve sarayın içinde kuyusunu kazmaya çalışan birçok insan vardır.

 • Tür: Biyografi, Drama, Tarih
 • IMDb: 7,2
 • Google: %91
 • Yıl: 2019

31. Private Life (IMDb: 7,2)

Sırada ara ara güldürüp ara ara da ağlatan ve en iyi Netflix filmleri içerisinde yer alan bir yapım var. Filmde, Rachel ve Richard’ın çocuk sahibi olmaya çalışma macerasını izliyoruz. Yaşları ilerleyen bu çift, senelerdir her yolu denemelerine rağmen bir türlü çocuk sahibi olamamışlardır. Artık maddi ve manevi olarak tükenme noktasına gelen çiftimiz için, üvey yeğenlerinin yanlarına yerleşmesi yeni bir umut doğurur.

 • Tür: Komedi, Drama
 • IMDb: 7,2
 • Google: %80
 • Yıl: 2018

32. The Christmas Chronicles (IMDb: 7,1)

Çocukken Noel Baba’ya inanır mıydınız? Siz de her çocuk gibi onun gerçek olmasını ve istediğiniz ne varsa size hediye getirmesini isterdiniz değil mi? Kate ve Teddy de aynı bu şekilde düşünüyorlar. Ancak iki kardeşin hediye almanın çok ötesinde planları var. Onlar Noel Baba’yı görmek ve onun peşinden büyülü dünyalara gitmek istiyorlar. Bu yüzden de gizlice Noel Baba’nın kızağına biniyorlar. Kızak bu yaramazlar yüzünden kaza yaptığında ise riske attıkları yalnızca kendi maceraları değil, tüm dünyanın heyecanla beklediği Noel!

 • Tür: Macera, Komedi, Aile
 • IMDb: 7,1
 • Google: %96
 • Yıl: 2018

33. We’re The Millers! (IMDb: 7,0)

Friends’ten tanıdığımız Jennifer Aniston ve birçok yeni yapımda boy göstermiş başarılı oyuncu Emma Roberts’lı bu Netflix yapımı, akla gelebilecek en garip aileyi bir araya getiriyor.

Ufak çaplı uyuşturucu satıcısı David, bir gün elindeki malı çaldırır. Bu çalıntı mallar için hesap sormaya gelen Brad’in ise kolay pes etmeye niyeti yoktur. David, Brad’a olan borcunu ödeyecek durumda değildir. Bu yüzden borcuna karşılık Meksika’dan büyük miktarda ürün kaçırmayı kabul eder. Ancak sınır, tam da David’in yapmak istediği gibi uyuşturucu kaçırmak isteyen insanları bulmaya yeminli polisler ve köpekler ile korunmaktadır. David, sınırdan mümkün olan en az biçimde dikkat çekerek geçmek için bir aile babası rolü oynayabileceğini fark eder. Tek yapması gereken, etrafındaki birkaç kişiyi ailesi olmak için ikna etmektir.

Striptizciden anne, uyuşturucu satıcısından baba ve iki kaçak ergenden de çocuk… Bu toplama aile sınırı güvenle geçmek için yeterince inandırıcı mı?

 • Tür: Komedi, Suç
 • IMDb: 7,0
 • Google: %93
 • Yıl: 2013

34. Passengers (IMDb: 7,0)

Bilim kurgu soslu bir drama olan Passengers, eğer türü seviyorsanız izlemeniz gereken işlerden biri. Bir grup insan gezegenler arası yol alan bir uzay gemisinde seyahat etmektedir. Yol uzun olduğu için her birinin özel kapsüllerinde onlarca yıl uyuması planlanmıştır. Ancak bilinmeyen bir arıza sonucu Jim erken uyanır. Önünde diğer yolcuların uyanması için onlarca yıl vardır. Büyük bir ikileme düşen Jim, belki de ölene dek uzay gemisinde yalnız yaşamak ile yolculardan birini uyandırmak konusunda kararsız kalır.

Sonunda Aurora’yı uyandırmaya karar verir. İkili uzay gemisinin psikolojik olarak insanı zorlayan atmosferinde birbirlerine çekilirken Aurora’nın, kendisini Jim’in uyandırdığını öğrenmesi aralarında büyük gerginliğe sebep olacaktır. Ancak gemi arıza verdiğinde aralarında geçenleri unutmak ve hayatta kalmak için ellerinden gelenin en iyisini yapmak zorunda kalırlar. Chris Pratt ve Jennifer Lawrence’lı en iyi Netflix filmleri sıralamasında yer alan Uzay Yolcuları, bilim kurgu sevenlerin göz atması gereken bir film.

 • Tür: Drama, Romantik, Bilim Kurgu
 • IMDb: 7,0
 • Google: %92
 • Yıl: 2016

35. The Platform (IMDb: 7,0)

Bu sıra dışı hapishanede her mahkum için yalnızca bir kez yemek getirilir. Hapishanenin en üst katından başlayarak aşağı inen bir platform, o öğün için hapishanenin sahip olduğu yemeklerin tamamını içermektedir. Üst kattakilerin daima en güzel yemeği alması, zamanla tüm hapishane genelinde bir isyana neden olacaktır.

 • Tür: Korku, Bilim Kurgu, Gerilim
 • IMDb: 7,0
 • Google: %77
 • Yıl: 2019

36. The Highwaymen (IMDb: 6,9)

Sıradaki önerimiz biyografi filmleri sevenler için geliyor. Tarihe geçmiş azılı suçlu çift Bonnie ve Clyde ile ilgili çok film yapıldı. Ancak onların kovalamaca hikayelerini polis gözünden anlatan bu yapım, diğerlerinden ayrılıyor. Dönemin en gelişmiş tekniklerinin bile yakalamakta yetersiz kaldığı bu çifti ele geçirmek için eski yöntemlere geri dönülür. İki emekli polis, içgüdülerini ve yılların tecrübesini bu azılı suçluları yakalamakta kullanacaklardır. Emekli hayatlarına kısa bir ara veren bu adamların Bonnie ve Clyde’ı yakalama macerası, 1934’te geçiyor.

 • Tür: Biyografi, Suç, Drama
 • IMDb: 6,9
 • Google: %91
 • Yıl: 2019

37. Annihilation (IMDb: 6,9)

Biyolog Lena ve asker olan kocasının mutlu bir hayatları vardır. Lena, eşinin tehlikeli görevlerinden korksa da her zaman bir araya gelmenin bir yolunu bulurlar. Kocası gönderildiği gizli görevden dönmeyince Lena, pes etmek yerine olayı derinlemesine sorgulamayı tercih eder. Hiç beklemediği gerçeklerle karşılaşan Lena, kocasını kurtarmak için onun ayak izlerini takip edip aynı göreve gitmekten çekinmeyecektir.

 • Tür: Macera, Korku, Drama
 • IMDb: 6,9
 • Google: %76
 • Yıl: 2018

38. Bird Box (IMDb: 6,6)

Bilinmeyen bir güç, insanları garip bir şekilde ölüme sürüklemektedir. Bu istilacı güç yüzünden dünyada yaşam durma noktasına gelmiştir. Genç bir anne, iki küçük çocuğunu nehrin karşı tarafına geçirerek güvene almaya karar verir. Ancak bu yolculuk kolay olmayacaktır. Yolculuk başlar başlamaz arkalarında duydukları seslerin bir insana ait olduğu bile kesin değildir. Adını sıkça duyduğumuz en iyi Netflix filmleri arasında yer alan Bird Box, sürükleyici senaryosu ile izleyiciyi adeta ekrana kilitliyor.

 • Tür: Korku, Drama, Bilim Kurgu
 • IMDb: 6,6
 • Google: %87
 • Yıl: 2018

39. Set It Up (IMDb: 6,5)

Düşük maaş, belirsiz çalışma saatleri, stresli yaşam… Üstelik tüm övgüyü de patronları topluyor. Hayatlarından bezmiş iki asistan, patronlarından kurtulmak için sıra dışı bir yönteme başvurur. Patronlarını ustaca birbirlerine yönlendirerek aşık etmeye çalışan asistanların bu hareketi onların iş yükünü azaltacak mıdır? Yoksa bu ilişki ikisine de çok daha yoğun çalışma saatleri olarak mı dönecektir?

 • Tür: Komedi, Romantik
 • IMDb: 6,5
 • Google: %93
 • Yıl: 2018

40. Behind The Curve (IMDb: 6,5)

Listemize bir belgesel film ile devam ediyoruz. Ancak bu belgesel, oldukça farklı bir konuya sahip. Size belli bir olay ya da durum hakkında bilgi vermiyor. Hepimizin yakından tanıdığı bir insan topluluğunu anlatıyor. Son yıllarda sosyal medyada sıkça karşımıza çıkan ve beklenmedik bir şekilde kendine destekçi bulan ‘düz dünya’ akımından haberdarsınızdır diye düşünüyoruz. İşte bu belgesel de, dünyanın düz olduğunu büyük bir hevesle savunan bu ilginç insan topluluğuna odaklanıyor. Bu insanlar, alışılmadık fikirleri yüzünden günümüz dünyasının dışlanan grubu konumundalar. Halbuki Orta Çağ’da yaşasalardı, bilim insanı dahi olabilirlerdi. Kader işte… Zaten bu yüzden yapımın adı ‘Çağın Gerisinde Yaşamak’. Zira kendileri yüzyılllar önce kabul görmüş ancak günümüzde yanlış olduğu ispatlanmış bir düşünceyi savunuyorlar. Siz de bu insanları dünyanın düz olduğuna inanmaya iten sebepleri merak ediyorsanız, bu belgesele bir göz atabilirsiniz. Bu arada eğer siz de dünyanın düz olduğunu düşünüyorsanız sebepleri ile birlikte yorumlara yazın… Şaka şaka! Siz sadece en iyi Netflix filmleri arasında yer alan bu belgeseli izleyin, böyle şeyleri de çok düşünmeyin manyak olursunuz.

 • Tür: Belgesel
 • IMDb: 6,5
 • Google: %63
 • Yıl: 2018

41. Triple Frontier (IMDb: 6,4)

Beş eski Özel Kuvvetler askeri, hayatlarında ilk kez yeteneklerini kişisel çıkarlarına alet ederler. Güney Amerika’nın ücra bir bölgesinde bir uyuşturucu liderinin parasını çalmanın kolay olacağını düşünen askerler kesinlikle beklemedikleri sorunlar ile karşılaştıklarında, beraber kalmak zorundalar.

 • Tür: Aksiyon, Macera, Suç
 • IMDb: 6,4
 • Google: %82
 • Yıl: 2019

42. Mamma Mia! (IMDb: 6,4)

Sıradaki yapımımız müzikal film arayanlar için geliyor. Altın Küre adaylığı bulunan yapımda, Merly Streep de var! Usta oyuncu, bu yapımda bir anneyi canlandırıyor. Kızını tek başına büyütmüş olan bu kadın, biricik kızının Yunanistan’daki adalardan birinde yapılacak düğününde de elbette kızının yanında olacaktır. Ancak gerçek babasını hiç görmeden büyümüş olan gelin adayının annesi ile ilgili farklı planları var. Topladığı bilgiler ışığında gerçek babası olabilecek adayları üçe düşüren kız, annesinden habersiz her birini düğüne çağırıyor. Annesini eski erkek arkadaşları ile aynı adaya koymanın ne kadar yanlış bir fikir olduğu hızla ortaya çıksa da, kızımız düğüne kadar gerçek babasını bulmaya kararlı!

 • Tür: Komedi, Müzik, Romantik
 • IMDb: 6,4
 • Google: %90
 • Yıl: 2008

43. Lucy (IMDb: 6,4)

Listemize bilim kurgu türünde bir film ile devam edelim. Artık bilmeyen kalmadı diyebiliriz ancak biz yine de tekrar tekrar Lucy önermekten vazgeçmeyeceğiz. Zira kendisi bilim kurgu türünde en iyi Netflix filmleri arasında yer alıyor. Hem filmin baş rolünde Scarlett Johansson var. Üstelik karakterimiz yeterince güzel değilmiş gibi, bir de insanüstü güçler kazanıyor! E biz bu filmi tekrar tekrar önermeyip ne yapalım?

Bir talihsiz olaylar dizisi sonucu istemeyerek de olsa yurt dışından uyuşturucu geçirme işini kabul eden Lucy, hayatının tamamen değişmek üzere olduğunun farkında değildir. Sınırdan geçirmeye çalıştığı madde, sentetik ve yeni üretilmiş bir üründür. Bu sentetik uyuşturucunun vücuduna enjekte edilmesi, karakterimizin süper güçlere sahip yenilmez birine dönüşmesini sağlar. Artık önünde intikam almamak için bir sebep kalmamıştır.

 • Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Gerilim
 • IMDb: 6,4
 • Google: %90
 • Yıl: 2014

44. Bright (IMDb: 6,3)

Will Smith’i ekranda gördüğümüz bu yapımda, dünya bildiğimizden çok farklı bir yerdir. Peri, elf, ork gibi birçok canlı ve insanlar bir arada yaşamaktadırlar. Her türden canlının beraber yaşamaya çalıştığı bu hayat elbette birçok çekişmeye de sebep olmaktadır. Tüm bu karmaşa içinde biri insan diğeri ork iki polis, gece devriyesinde ekip olarak çalışmaktadırlar. Bir gün görev sırasında keşfettikleri garip bir taş, tüm dünyayı kimsenin görmek bile istemeyeceği bir savaşın içine sürükleyecektir.

 • Tür: Aksiyon, Fantastik, Gerilim
 • IMDb: 6,3
 • Google: %91
 • Yıl: 2017

45. Polar (IMDb: 6,3)

Black Kaise lakaplı suikastçı, uzun yıllar boyunca patronu için sayısız işi başarıyla bitirmiştir. Hem tecrübeli hem de yetenekli bir nişancı olan Black Kaise için artık emekli olma zamanı gelmiştir. Yaşadığı aksiyon ve kan dolu hayatı geride bırakıp huzur içinde yaşama hayali kuran bu tetikçi, patronu için tüm tehditleri ortadan kaldırınca geride kalan tek tehlikenin kendisi olduğunun henüz farkında değildir. Artık peşinde çok daha ileri teknolojiye ve gençliğin tüm avantajlarına sahip özel eğitimli bir öldürme timi vardır. En iyi Netflix filmleri listemizin aksiyon kategorisindeki biricik önerisi olan Polar, türü seviyorsanız göz atmanız gereken işlerden biri. Bolca dövüş ve kovalamaca içeren film, yüksek temposu ile izleyicisini kendine bağlamayı başarıyor.

 • Tür: Aksiyon, Suç, Drama
 • IMDb: 6,3
 • Google: %89
 • Yıl: 2019

46. Spectral (IMDb: 6,3)

Alternatif bir gelecekte dünya büyük korku içindedir. Günümüzün en önemli şehirlerinden birçoğu darmadağın olmuştur ve içlerinde yaşam kalmamıştır. Bu yıkıma neden olan doğaüstü güçleri anlayabilmek için özel bir ekip oluşturulur. Bir mühendisin de içlerinde bulunduğu özel eğitimli grup, tehlikenin tam da ortasına doğru yola çıkarlar.

 • Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu
 • IMDb: 6,3
 • Google: %86
 • Yıl: 2016

47. Acı Tatlı Ekşi (IMDb: 6,1)

Romantik film sevenler için içinizi ısıtacak bir yapımla devam ediyoruz. Buğra Gülsoy ve Özge Özpirinççi’nin rol aldığı Netflix filmi Acı Tatlı Ekşi, çocukluk aşkı olan Murat ve Duygu’nun hikayesini anlatıyor. Murat, Duygu’ya sırılsıklam aşık, hem de yıllardır! Duygu da Murat’a karşı boş değil ancak bir yandan da özgür ruhlu bir kadın. Bu yüzden üniversiteden mezun oldukları yıl Murat’ın evlenme teklifine evet demiyor. Henüz çok genç ve hayatta yapmak istediği çok şey, kovalamak istediği hayalleri var. Duygu’dan aldığı beklenmedik cevap karşısında Murat hayal kırıklığına uğrasa da çiftimiz bir anlaşma yapıyor. Beş yıllığına ilişkilerine ara veren Murat ve Duygu, eğer beş yıl sonra ikisi de hala bekar olursa evlenmek üzere anlaşıyorlar. Ancak bu beş yılda hayat elbette ikisini de farklı yerlere sürüklüyor.

 • Tür: Drama, Romantik
 • IMDb: 6,1
 • Google: %94
 • Yıl: 2017

48. The Princess Switch (IMDb: 6,0)

Ailecek izleyebileceğiniz masum bir Netflix romantik komedi filmi ile listemizin sonuna yaklaşıyoruz. Vanessa Hudgens’lı The Princess Switch, birbirlerine tıpatıp benzeyen iki kadının kısa süreliğine birbirlerinin yerine geçmesini konu alıyor. Pastacı Stacy, Noel’e çok az bir zaman kala var gücüyle çalışmaktadır. Bu koşturmaca sırasında Leydi Margaret ile karşılaşır. Montenaro prensi ile nişanlı olan ve evlilik hazırlığı içindeki Margaret ile Stacy, birbirlerine tıpatıp benzemektedir. O kadar ki bir süreliğine hayatlarını değiştirmeye karar verdiklerinde en yakınları dahi aradaki farkı anlayamaz. Birkaç günlük bu değişim ikili için zaman zaman zor zaman zaman da eğlenceli geçer. Ancak süre dolduğunda ikili eski hayatlarına hemen dönebileceklerinden şüphelidir. Zira aşk ikisinin de kalbine girmiştir. Düşes Margaret Stacy’nin iş arkadaşına, Stacy ise prense aşık olmuştur. Bu büyük çıkmazı çözmek mümkün olacak mıdır?

 • Tür: Romantik, Komedi
 • IMDb: 6,0
 • Google: %94
 • Yıl: 2018

49. Velvet Buzzsaw (IMDb: 5,7)

Sanat dolu bir gerilim filmi izlemek ister misiniz? O halde sizi bu ilginç gerilim filmine doğru alalım. Başarılı bir oyuncu kadrosuna sahip olan Velvet Buzzsaw, aynı zamanda Sundance Film Festivali’nden de ödülle dönmüş. En iyi Netflix filmleri arasında yer alan bu yapımda, dairesinde ölü bulunan gizemli bir sanatçının uzun süre bakıldığında canlanan tabloları, sanat dünyasının açgözlü müdavimleri üzerinden anlatılıyor.

 • Tür: Korku, Gizem, Gerilim
 • IMDb: 5,7
 • Google: %62
 • Yıl: 2019

50. The Silence (IMDb: 5,3)

Dünya, büyük bir felaketi yaşamaktadır. Gizemli yaratıklar dünyayı ele geçirmiş ve ses çıkaran her şeyi avlamaktadırlar. Ses ile avlarını bulan bu yaratıklardan kurtulmanın tek yolu, ne olursa olsun çıt çıkarmamaktır. Bu kaosun içinde hayatta kalmaya çalışan bir aile, şehirden uzağa gitmeye karar verirler. Ancak ormanın derinliklerinde karşılaştıkları gizemli bir tarikat onları ikileme düşürür.

 • Tür: Drama, Korku, Bilim Kurgu
 • IMDb: 5,3
 • Google: %71
 • Yıl: 2019

51. Tall Girl (IMDb: 5,2)

Büyüme dönemindeyken kişinin sahip olduğu fiziksel farklılıklar, eğer takdir almıyorsa birçok genç için yalnızca dert anlamına gelir. O yaşlarda insanlar herkesin belli bir ‘normal’ kalıbına sığmasını bekler. Bu kalıbın dışında kalanlar ise topluluktan dışlanır ve alay konusu olur. 1.85 boyundaki liseli Jodi için de durum farklı değildir. Her daim sınıftaki en uzun kızdır. Hatta çoğu durumda okuldaki en uzun insan da kendisidir. Bu durum elbette birçok kez alayların hedefi olmasına yol açmıştır. Jodi de bununla baş etmek için kendi kabuğuna çekilmeyi tercih eder. Mümkün olduğu kadar kambur yürür. Ancak bir gün, hayatında ilk kez bu kadar uzun olmayı kendi avantajına kullanabileceği bir an gelir. Yıllardır bastırılan kişiliğin ortaya çıkması ve öz güven kazanmak, elbette bir anda olacak işler değildir.

 • Tür: Komedi
 • IMDb: 5,2
 • Google: %79
 • Yıl: 2019

52. Sex Tape (IMDb: 5,1)

Cameron Diaz ve Jason Segel’li uçuk kaçık bir komedi olan Kaset İşi’ne hazır olun! Komedi türündeki en iyi Netflix filmleri içinde yer alan Kaset İşi, uzun yıllardır mutlu bir evlilik süren iki çocuklu Jay ve Annie’yi anlatıyor. Çift, hayatlarından memnun ancak birçok uzun süreli evlilikte olduğu gibi onların da cinsel hayatlarında bir durağanlık var. Bu durumu değiştirmek için farklı yollara başvuran çift, kendilerini filme alma fikrini buluyorlar. Çiftimiz, tabletlerini kurup bir gecelerini kaydediyor. Ancak bilmedikleri şey, tabletin içine kaydedilen her şeyi tüm kişi listesi ile otomatik olarak paylaştığı. Durumu sabah fark eden çift, artık hayatlarında eksikliğini aradıkları heyecana fazlasıyla sahipler. Bu noktadan sonra yapmaları gereken, videonun gittiği herkesin tabletine o kişilerden önce ulaşmak ve videoyu silmek!

 • Tür: Komedi, Romantik
 • IMDb: 5,1
 • Google: %70
 • Yıl: 2014

Sizler için derlediğimiz en iyi Netflix filmleri listemizin burada sonuna geldik. Umuyoruz ki bu uzun listede siz de kendinize göre bir şeyler bulabilmişsinizdir. Eğer bulamadıysanız, böyle öneri mi olur diye düşünüyorsanız, yorumlarda siz bir film önermeyi ihmal etmeyin. Hatta kendinize uygun bir film bulmuş olsanız dahi yorumlar kısmına bir film de siz önererek listemizi genişletmemize yardımcı olabilirsiniz. ‘Ben bu hayatı dizi ve film önerileri için yaşıyorum, Allah’ını seven üstüme öneri listesi atsın!’ diyorsanız hemen şuraya tıklayarak uzuun listelere ulaşabilirsiniz. Farklı konulardaki öneri listelerimiz gelmeye devam edecek, o yüzden listenizde yeni yapımlara yer açmayı ihmal etmeyin. Bir sonraki içeriğimizde görüşüne dek, kendinize iyi bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.