En İyi Müzikal Filmler: En iyi Yapımlar ile Ritmi Hissedin!

Gün boyunca bir an olsun müziksiz yapamam, dans etmeden duramam benim her şeyim müzik diyenler için tüm zamanların en iyi müzikal filmler başlıklı bir liste hazırladık. Siz de kendinizi ritme kaptırmaya hazırsanız, haydi başlayalım! 🎵

1. Grease (IMDb: 7.2)

en iyi müzikal filmler Grease

Gelmiş geçmiş en ünlü müzikal filmler arasında olan Grease’i izlememiş olsanız bile ‘You’re The One That I Want’ şarkısını mutlaka duymuşsunuzdur. Neredeyse filmden daha ünlü olan bu şarkıdan bağımsız olan filme bakarsak, eğlenceli bir gençlik filmi diyebiliriz. 50’li yıllarda geçen filmde, Danny ve Sandy’nin ilişkisi merkezde yer alıyor.

 

2. Mamma Mia! (IMDb: 6.7)

en iyi müzikal filmler Mamma Mia

Oldukça eğlenceli bu müzikalde, babasını hiç görmeyen Sophie’nin hikayesi anlatılıyor. Babasının kim olduğunu öğrenebilmek için annesinin üç eski erkek arkadaşını kendi düğününe davet eden Sophie, işlerin ne kadar karışabileceğinden habersiz. Filme dair bir diğer iyi haberimiz ise, hemen şimdi  eğlenceli Netflix‘ten izleyebilecek olmanız!

3. The Sound Of The Music (IMDb: 8.6)

en iyi müzikal filmler

Dağlarda şarkı söylemekten hoşlanan hayat dolu Maria’yı merkezine alan en iyi müzikal filmler arasında yer alan bu filmde, bu uçarı kızın manastır hayatına uyum sağlayamayınca eşini yeni kaybetmiş bir kaptanın evine mürebbiye olarak gönderilmesi konu alınıyor. Kaptanın 7 yaramaz çocuğu ile kendine has karakteri ile başa çıkmayı deneyen Maria, kısa sürede kaptanın evindeki yaşamına uyum sağlayıp herkesin güvenini kazanıyor.

4. Singin’ In The Rain (IMDb: 8.3)

En İyi Müzikal Filmler Sing'in The Rain

Kült müzikal yapımlardan olan Singin’ In The Rain, sırılsıklam aşık olduğu Kathy’nin peşinden koşan ünlü yıldız Don Lockwood’u konu alıyor. Don, hayatının belki de en ışıltılı zamanını yaşarken ve bir yandan da Kathy’nin peşinden koşarken, hırslı Lina’nın ise Don ile ilgili başka planları var.

5. A Star Is Born (IMDb: 7.7)

Geçtiğimiz yılın büyük ses getiren bol Oscar adaylıklı filmde, eski şöhretini kaybetmiş müzisyen Jackson ile genç yetenek Ally’nin tutkulu aşkı anlatılıyor. Üstelik filmin başrollerinde Lady Gaga ve Bradley Cooper var!

6. Beauty And The Beast (IMDb: 7.1)

Listemizin sıradaki yapımı, Harry Potter’dan tanıdığımız Emma Watson’lı en iyi müzikal filmler arasında yer alan Güzel ve Çirkin. Bir canavar ile birlikte canavarın şatosunda yaşamak zorunda olan güzel kız, zamanla görünüşten ötesini görebildiğini kanıtlar.

7. La La Land (IMDb: 8.0)

Sıra geldi geçtiğimiz yılların en çok tartışma yaratan filmi La La Land’e… Yedi Altın Küre ödülü ve Oscar’ları ile çok ses getiren La La Land, biri müziğe biri de sinemaya sevdalı iki kişinin tutkulu aşkını anlatıyor. Jazz müzik aşığı Sebastian ve bir filmde herhangi bir rol kapabilmek için her şeyi yapmaya hazır Mia, hayallerinin peşinden koşarken birbirlerine rastlayınca hayatları hiç beklemedikleri şekilde değişiyor.

8. Sing (IMDb: 7.1)

Kim demiş animasyondan müzikal olmaz diye! Hayvanlar dünyası üzerinden hayallerin peşinden koşmanın önemini anlatan bu eğlenceli film, her yaştan izleyiciyi memnun etme potansiyeline sahip.

9. The Phantom Of The Opera (IMDb: 7.3)

Gelmiş geçmiş en ünlü opera oyunlarından birinin filmini izlemeye ne dersiniz? Operaya musallat olmuş gizemli bir hayalet ve onun hevesli genç öğrencisi arasındaki ilişkinin boyutu artıkça, zamanla işler opera binasını dahi tehdit edecek seviyeye ulaşır.

En iyi müzikal filmler adlı listemizin sonuna geldik. Siz de listeye eklemek istediğiniz yapımlar varsa bunları yorumlara yazmayı unutmayın. Eğer film önerilerine doyamadım diyorsanız da bir de şunlara göz atabilirsiniz. Diğer içeriklerimizde görüşmek üzere!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.