En İyi Grafikli Oyunlar: Oynayabileceğiniz 13 Sağlam Oyun!

En İyi Grafikli Oyunlar

Merhaba sevgili oyun severler! Oyun dünyasının bu hızlı gelişimi ile birlikte bildiğiniz üzere oyunlarda ki grafik kaliteleri her geçen gün hızla artmaktadır, bizde bu oyunları bir arada toplamak için en iyi grafikli oyunlar listemizi hazırlamaya karar verdik.

Bu oyunlarda ki hızlı gelişimin en büyük etkilerinden bir tanesi tabi ki de teknoloji. Şimdi isterseniz konuyu daha fazla uzatmadan listemize geçelim. 🙂

1. Forza Horizon 4

En iyi grafikli oyunlar Forza Horizon 4

Forza Horizon 4, kesinlikle yarış oyunları arasında bu güne dek gelmiş geçmiş en iyi grafiklere ve oynanışa sahip açık dünya yarış oyunu.

Öncelikle, sizleri güzel bir ara sahne karşılıyor ve ardından size 4 mevsimde de tek tek araç kullandırılıyor. Her değişen mevsim ile birlikte oynanış tecrübesinde de değişiklik oluyor. Bunu en çok kış mevsiminde fark ediyorsunuz. Zeminin kayganlığı oynanışı büyük ölçüde etkiliyor. Her araç istediğiniz gibi gitmiyor. Fakat, drift yapmayı seven bir oyuncuysanız, kışı gerçekten sevebilirsiniz demektir. Benim Forza Horizon 4 içerisinde dikkatimi çeken noktalardan bir tanesi, oyunun bizlere sunduğu hikaye oldu.

En iyi grafikli oyunlar Forza Horizon

Forza Horizon 4, oyuncusuna renk katması için hikaye de sunmaya çalışmış fakat bu hikayenin çok da başarılı olmuş olduğunu söyleyemeyeceğim ne yazık ki. Filmlerde dublör olarak yer aldığımız bir hikaye mevcut oyun içerisinde. Aslına bakarsanız, hikaye olarak kötü olsa da, hikaye etkinlikleri konusunda gerçekten başarılı olmuş diyebilirim. Zira, bu hikaye sayesinde Forza Horizon 4 oyuncusu farklı farklı araç sürme imkanına sahip oluyor.

Oyunun İngiltere ve İskoçya’da çekilmiş görüntülerini aynı konumdan ve hemen hemen aynı açılardan çekilmiş fotoğraflarla karşı karşıya getiren IGN, Forza Horizon 4’te görsel detaylara ne kadar önem verildiğini biz oyuncuların gözleri önüne sermiş oldu.

Forza Horizon 4 indirmek için Microsoft Store’a Git.

2. Red Dead Redemption 2

En iyi grafikli oyunlar Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2, yine Rockstar Games yine kaliteli grafiklere sahip bir oyun daha!

Red Dead Redemption 2, yakın zaman içerisinde kullanıcı kitlesine sunulmuştu, oyunun bilgisayar sürümünde bazı sorunların olduğunu hep birlikte gördük. Rockstar Games, oyunu geliştirirken dünyanın en iyi oyun motorunu kullanarak, mükemmel kalite de grafikler ile kalbimizi çaldı. Çoğu kişi tarafından çok beğenilse de sistem gereksinimleri de mükemmel grafik ayarlarında oynayabilmek için iyi bir sisteme sahip olmanız gerekiyor. Çoğu kişinin şikayetçi olduğu nokta ise sistem gereksinimlerinin baya yüksek olması, bu yüzden kullanıcılar düşük fps de oyunu oynamanın üzüntüsü içerisindeler.

En iyi grafikli oyunlar Red Dead Redemption grafik

Rockstar Games’in başyapıt oyunu Red Dead Redemption 2, tüm oyuncuları grafik kalitesi ile şaşırtmayı başardı ve neredeyse tüm oyuncuların görsel kalite anlayışını yükseltti. Yeni nesil grafik motoru ile birlikte geliştirilen oyun, Rockstar Games‘in yeni nesil konsollar için geliştirdiği ilk oyun oldu. Bu yüzden en iyi grafikli oyunlar listemize almasak olmazdı. Bazı ekran görüntüleri ile birlikte oyunun bize sunduğu grafik ve ışıklandırma kalitesine yakından bakıyoruz.

Özellikle atların ve insan yüzeylerinin görüntüsünde yer alan detaylar oldukça iyi duruyor. Işıklandırma ve gölgelendirme anlamında büyük bir yol kateden Rockstar Games geliştiricileri, yeni nesil konsollara çıkan ve açık dünya öğesine sahip en iyi grafikli oyunu ortaya koyabildiler.

Red Dead Redemption 2 indirmek için Epic Games’e Git.

3. Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare, hepimizin çok sevdiği serinin son oyunu. Gerçekten çok iyi grafiklere sahip bir FPS oyunu!

En iyi grafikli oyunlar Call of Duty: Modern Warfare

FPS türü tarihinin oldukça büyük bir bölümünü temsil eden ve dile kolay tam 16 yıldır her sene yeni bir oyunu ile karşımıza çıkan Call of Duty, hemen hemen 2011 yılından 2019 yılına kadar çıkan oyunların neredeyse hiç biri ile beklentilerimizi karşılamayı başaramamıştı. Böylesine önemli ve büyük bir serinin, her yıl oyuncuların isteklerine kulaklarını tıkaması, onları dinlememesi ve sürekli olarak ya geçmişe ya da geleceğe götürmesi, oyuncular tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuş, eleştirmenler tarafından da düşük puanlara layık görülmüştü. Ancak 2019 yılında Infinity Ward sonunda çığlıkları duydu ve Call of Duty’yi en muhteşem zamanına, Modern Warfare‘da ki şanına kavuşturmak için kolları sıvadı. Uzunca süre oyunu bekledikten sonra yapım en azından grafik bakımından gerçekten başarılı bir iş ortaya koydu.

En iyi grafikli oyunlar Call of Duty: Modern Warfare Grafik

Oyun son gerçekçi ve modern bir ortamda geçmektedir. Sefer hikâyesi, bir CIA subayı ve İngiliz SAS güçleri ile kurgusal Urzikistan ülkesinden isyancıların bir araya gelerek, ülkeyi işgal altına alan Rus güçlerine karşı beraber mücadele vermesi etrafında dönüyor. Oyunun Özel Harekatlar modu seferin hikâyesini takip eden eşli oynanan (co-op) görevler içermekte. Çok oyunculu mod, seride ilk kez çapraz platform çok oyunculu oyunu desteklemekte. Oynanış daha taktik olması için yeniden elden geçirildi ve HUD’un kaldırıldığı Gerçekçilik modu, artık 64 oyuncuyu destekleyen Kara Savaşı formatı gibi yeni özellikler dahil edildi.

Ve yeni oyun motoru ile birlikte geliştirilen Call of Duty: Modern Warfare tabi ki gelişen grafikleri ile de oldukça fazla yer kaplamaktadır. Oyun şimdilik 150+GB yer kaplamaktadır.

Call of Duty: Modern Warfare indirmek için Playstation Store’a Git.

4. Control

En iyi grafikli oyunlar Control

Control, Remedy Entertainment tarafından geliştirilen ve 505 Games tarafından yayınlanan bir aksiyon-macera video oyunudur. Oyun, Federal Yasa Bürosu’nun etrafında dönüyor ve ABD’nin devlet kurumu olan ve gerçekliğin yasalarını ihlal eden olayları içeren ve okuyan bir Amerikan devlet kurumu. Max Payne, Alan Wake ve Quantum Break oyunlarının yapımcısı Remedy Entertainment’in son oyunu olarak karşımıza çıktı. Her oyununda belli bir kaliteyi tutturan stüdyo, bu kaliteyi birbiriyle alakası yokmuş gibi gözüken ama özünde Remedy ruhu taşıyan oyunlarla sağladı. Gerçekten çok iyi grafiklerle çıkan bu oyun görsel üzerinde gördüğünüz üzere bir sürü ödüle imza atmayı başardı. Bu teoride olası ama pratikte çok zahmetli bir iş. Peki, Control bu oyunların arasında nasıl bir yerde? Gelin birlikte bakalım…

Control’de Jesse Faden isimli bir kadın karakterimiz var. Faden hakkında, ne yapmaya çalıştığımız hakkında, hikayenin amacı hakkında her şeyi oynadıkça keşfediyoruz. Kimiz, neyiz, amacımız ne, bunları oynadıkça anlıyoruz. Tüm olaylar Federal Bureau of Control adlı bir mekanın içinde geçiyor. Çok büyük bir bina içerisinde, açık dünya bir oyun Control. Bir binanın açık olabildiği kadar açık tabii ki. Büronun içerisinde anlam veremediğimiz olaylar dönüyor. Savaştığımız düşmanlar, bize zorluk çıkaran mekan tasarımları, henüz edinmediğimiz psişik güçlerimiz yüzünden atlatamadığımız engeller… Garip bir yerdeyiz. Bu garipliği Control iliklerimize kadar hissettirirken, eğlenceli vakit geçirmemizi de sağlıyor.

En iyi grafikli oyunlar Control

Federal Bureau of Control, doğaüstü ya da diğer dünyalara ait şeyleri belgeleyen, inceleyen, deneyler yapan, kontrol etmeye çalışan bir büro. Steril bir devlet ofisi gibi gözüken mekan, korkutucu bir dünyaya evriliyor. Her yerden düşmanlar, sanrılar, yaratıklar, gizemli gizemli bir sürü olay fışkırıyor. Burada, Jesse’den küçük bir çocukken alınmış erkek kardeşini bulmaya çalışıyoruz. Burada Hiss adlı paronormal güçle karşılaşıyoruz. Olaylar o kadar karışık ki, bir yerden sonra hiçbir önemi kalmıyor. Sadece oynamak istiyoruz.

Control indirmek için Epic Games Store’a Git.

Control indirmek için Steam’e Git.

5. Metro Exodus

Metro Exodus, Oyunun grafiklerini övmeme bence gerek yok zaten ne kadar iyi olduğunu görüyorsunuz. İlerde kesinlikle RTX destekli bir ekran kartına sahip bilgisayarda oynamanızı tavsiye ediyoruz çünkü zaten iyi olan grafikleri arşa çıkartıyor.

En iyi grafikli oyunlar Metro Exodus

Oyun her anlamda başarılı ama ilk olarak atmosfer ile başlayalım. 2033 ve Last Light atmosfer ve dünya tasarımı olarak gayet güzeldiler ancak Exodus çok çok üst seviyede. Oyunun devasa tek bir açık dünyası yok. Bir sürü orta boyutta farklı haritaları var. Mesela oyunun ilerisinde kendinizi Mad Max çöllerinde araba sürerken veya kar fırtınasında donmamak için korunmaya çalışırken bulabilirsiniz. Oyunun harita çeşitliliği beni çok büyüledi. Sanki birkaç farklı oyunu arka arkaya oynuyormuşum gibi hissettim.

En iyi grafikli oyunlar Metro Exodus

Müziklere bir değinelim isterseniz. Oyun daha çıkmadan müziklerini dinlemeye başlamış ve çok sevmiştim. Oyunu oynarken o müzikler sayesinde atmosfer daha da güçlenince çok etkilendim. Müzikler gerçekten çok iyi, grafikler göz büyüleyici, oynanış çok akıcı, vuruş hissi çok tatmin edici, daha ne duruyorsunuz? FPS sevseniz de sevmeseniz de Artyom’un en zorlu macerasına ortak olmanızı şiddetle tavsiye ederim. 15-20 saat muhteşem bir deneyim yaşayacaksınız. Umarım sizi ikna etmeyi başarmışımdır. Sizlere bu zorlu evrende çok az mermiyle hayatta kalmayı başarabilmeniz için bol şans diliyorum.

Metro Exodus indirmek için Steam’e Git.

6. Journey

En iyi Grafikli oyunlar Journey

Journey, Oyunda yüzü olmayan, kumaş giysiler içindeki karakterimizin yolculuğuna tanık oluyoruz. Öncelikle şundan bahsetmek istiyorum, oyun arayüz olarak çok sade. Hatta o kadar sade ki oyunumuzda bir arayüz bulunmuyor. Bundan bahsediyorum çünkü bu arayüzsüzlük(acaba böyle bir kelime var mı) oyunun görselliğinde kaybolmanıza olanak tanıyor. Bu harika oyun harika atmosferi sayesinde biz oyuncuları içine çekmeyi çok iyi başarıyor ve en iyi grafikli oyunlar listemize girmeye hak kazanıyor.

En iyi Grafikli oyunlar Journey

Kaybolmak derken burada negatif bir şeyden bahsetmiyorum bu arada. Bunun dışında oyunun kontrolleri de fazlasıyla sade. Oyunda hareket etmek hariç zıplamak ve “şarkı söylemek” dışında bir kontrol bulunmuyor. Aynı zamanda çok sevdiğim oyunlardan biri olan GRIS‘te de olduğu gibi oyunda ölmek diye bir şey yok. Hatta genel olarak oyunda tek bir amacınız var, bunun dışında oyun sizi bir şeylere zorlamıyor. Ancak ölmek yok dediysem de bu karşımızda bir düşman olmadığı anlamına gelmiyor, ha bu düşman sizi öldüremiyor ama ilerlemenizi bir nebze yavaşlatıyor orası ayrı.

Journey indirmek için Steam’e Git.

7. Assassin’s Creed Odyssey

Assassin's Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey, grafikleri ile gerçekten çıktığı yıla göre bile hala güncelliğini korumakta olan bir oyun hatta o kadar güncel ki en iyi grafikli oyunlar listemize bile girdi. Öncelikle, 2 farklı karakter bulunuyor oyunda. Bunlardan bir tanesi Alexios, diğeri ise Kassandra. Karakterlerden bir tanesi erkek, diğeri ise kadın. Ben oynarken Alexios’u seçtiğim için Kassandra ile arasında ne gibi farklılıklar var bilemiyorum hiç. Alexios, Leonidas’ın torunu, Nikolaos’un oğlu kendisi. Kassandra ise kız kardeşi. Birtakım olaylar sebebiyle ailemizden uzak kalıyoruz ve bir adada Markos isimli bir adamın desteği ile yaşıyoruz. Çok alakasız gibi görünen yerlerden hiç ummadığımız bağlantılar ile bizleri şaşırtıyor oyun.

Tercihlerinize göre, oyunun sonunu değiştirmeniz mümkün. İster Yunanlıların tarafına geçin, isterseniz kanınız, canınız ve gururunuz olan Sparta tarafında yer alın. Yer aldığınız tarafa göre savunma veya saldırı savaşlarına giriyorsunuz. Bu savaşlar gerçekten çok büyük oluyor. Savunma savaşları daha basit ve daha kötü ödüller sunuyor. Saldırı savaşları ise daha zor ve daha iyi ödüller veriyor.

Assassin’s Creed Odyssey indirmek için Steam’e Git.

8. Gears 5

Gears 5

Gears of War serisi ülkemiz oyun severlerinin büyük bir kısmının radarına girebilmiş bir seri değildi. Şüphesiz bunda Xbox’ın ülkemizde beklendiği kadar popüler hale gelememiş olmasının etkisi büyük. Ancak zamanla bu zincir kırılmaya, bilinirliği artmaya başladı. Gears 5 ile birlikte artık çok daha geniş bir kitleye hitap eden, çok daha fazla oyuncuya ulaşan bir seri söz konusu. Grafikler ve sesler konusunda veya daha genel anlamda teknik boyutuyla da başarılı bir tablo sunuyor Gears 5. Bu sebep ile de en iyi grafikli oyunlar listemize almak istedik.

Sürüyü de yönettiğimiz anlar oluyor. Öyle uzun uzun bir oynanış değil, ama onların farklı yapıları, farklı mekanikleri ile de aşinalık kazanmak için ilk adım olarak değerlendirilebilir. Peki sürüyü yönetmeye aşinalık kazanmak neden önemli? Tabii ki oyunun çok oyunculu kısmı için. Beta aşamasında da çok oyunculu kısmı test etmek imkânı bulmuştum. Şunu söyleyebilirim ki Gears 5 sadece tek kişilik modu ile değil çok oyunculu modları ile da oyun severleri memnun edebilecek bir performans sergiliyor. Dolayısıyla, normal şartlarda çevrimiçi modlara bakmayan, çok fazla bulaşmayan oyunculardan olsanız dahi bir şans vermenizde fayda var. Oyunun tadını tam adıyla çıkarabilmek için buraları da görmek gerek.

Gears 5 indirmek için Steam’e Git.

9. Hitman 2

Hitman 2

Hitman 2, biz Türklerin de çok sevdiği ve dünya tarafından da çok sevilen serinin son oyunu. Hem grafikleri ile hem oynanışı ile bu ilgiyi fazlası ile hak eden bu yapımı en iyi grafikli oyunlar listemize almak istedik. Seriye yeni adım atacak oyuncular için belirtmeliyim ki Hitman 2 kesinlikle bir aksiyon oyunu değil. Elimizde türlü çeşitte silahlar olmasına bakıp, aman aldanmayın. Bu oyunda öyle acele edip, hedefi harita üstünden bularak öldürdüğümüzde gerçek başarıyı elde edemiyoruz. Düşünmeden saldırabilme özgürlüğümüz de bulunuyor, evet ama sonuçlarına katlanmamız gereken bir deneyimle karşılaşma ihtimalimiz büyük oluyor.

Sakin olmakta ve doğru adımlar atmakta fayda var çünkü hikaye bir yerden sonra işlerimizi kolaylaştırmaya başlayacaktır. Hitman 2 incelemesini gerçekleştirdiğim PC klavyesinde, CTRL tuşuna basıldığında hedefi görebiliyordum. Oyun konsollarında ve PC’de kontrolcü kullanarak oynayanlar için aynı durum geçerli. Hedefimizi gördüğümüzde, hatta yanı başımızdan geçerken bile heyecana kapılıp ortalığı ayağa kaldırmak hiç akıllı bir yöntem değil.

Unutmadan, salt aksiyon seven oyuncuların bu oyunu beğenmeyebileceklerini hatırlatayım. Diğer yandan, gizlilik unsuruyla hareket etmeyi sevenler için Hitman 2 biçilmiş kaftan kategorisine girebilir. Kendi kararlarını almayı isteyen oyuncular, farklı alternatifleri düşünerek hareket etmekten hoşlananlar, Hitman 2 ile aradıkları tadı bulabilirler.

Hitman 2 indirmek için Steam’e Git.

10. The Order 1886

The Order 1886

The Order 1886, eski bir şövalye birliğinin, insanlığı melez bir canavar ırkından korumasını konu alan oyun, 1886 yılında alternatif Londra’da geçiyor. 7. veya 8. yüzyıl civarlarında küçük bir grup insanın hayvansal yetenekler kazanması ve insanlığın geri kalanının bu yeni ırktan korkmasıyla bir savaş patlak veriyor ve yüzyıllarca devam ediyor. İnsanoğlu, bu yeni düşmanına sayıca üstünlük kurmasına rağmen savaşları kazanamıyor. Melez ırk, hayvani özellikleri sayesinde savaşları kazanıyor.

Bu mükemmel grafikleri ile 1886 yılının atmosferini bize çok iyi bir şekilde iletmeyi başaran bir oyun. Mucitler zamanın çok ötesinde silahlar ve araçlar geliştirmeyi başarıyorlar; ısıya duyarlı dürbünler, zeplinler, kablosuz iletişim ağları, düşmanların üzerine elektrik ve erimiş metal döken bulut çıkaran silahlar, bomba ve mayınlar geliştirerek savaşın gidişatına doğrudan etki ediyorlar.

Tarih 1886’yı gösterdiğinde savaş hala devam etmektedir, insanoğlu ise neredeyse sıkı yönetim altındadır. Bu dönemde melez ırka ek olarak insanoğlu içinde bir de asiler sıkıntısı ortaya çıkar. Alt sınıfın zenginlere, soylulara ve mevcut düzene isyanına karşılık Şövalyeler zenginlerin tarafında yer alır.

The Order 1886 indirmek için Playstation Store’a Git.

11. Resident Evil 3

Resident Evil 3

Bu noktada oyundaki karakterlerin iyi işlendiğini belirtmek isterim hem Jill daha zamana uygun bir badass karaktere dönüşmüş hem de Carlos’a daha çok zaman ayrılmış. Jill cenahında canımı sıkan tek şeyse çok fazla kovalamaca ve oradan oraya savrulma sahnesi konmasından ve görsel tasarımından dolayı fena halde Lara Croft’a benzemiş olması.

Tabii ki eklenen güzel şeyler de var Tyrell’in rolünün artması gibi, ama hem yapılan değişiklikler hem de kesilen içerik oyuna tam bir oyundan ziyade bir DLC havası vermiş. Zaten orijinal oyun da esasında 2’den kesilen materyalle yapılmıştı fakat bir bütünlük hissi veriyordu yine de. 2020 model Resident 3’se 2’nin muazzam görselliğini korumanın ve hikâyeyi biraz ilerletmenin dışında kendi başına satılacak kadar içeriği olan bir oyun değil ne yazık ki. Fakat tüm bunların yanı sıra oyun gerçekten gayet başarılı ve grafik kalitesi de bu özenin bir nevi kanıtı aslında. Böyle en iyi grafikli oyunlar listemiz de yer vermek istediğimiz bit yapım.

Resident Evil 3 indirmek için Steam’e Git.

12. Forza Motorsport 7

Forza Motorsport 7

Forza Motorsport 7, Xbox markasının en kaliteli serilerinden bir tanesi olan Forza, yine en iyi grafikli oyunlar listemize girdi ve yeni simülasyon yarış oyunu ile karşımıza çıktı. Bu oyun tabii ki Forza Motorsport 7. PC ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirmiş olan bu simülasyon yarış oyunu.

Oyununun içeriği dev gibi. Öncelikle bir yarış oyununda bolca araba olması gerekir, değil mi? Forza Motorsport 7 sizi arabalara boğuyor çünkü oyun içerisinde tam 700 adet araba var. Bu 700 aracı yarıştırabileceğiniz pistler de gerekiyor mutlaka. Oyun içerisinde 30 farklı pist bulunuyor. Ayrıca bu 30 pistin de 1’den fazla farklı tipi oluyor. Mesela bazı pistlerde hem düzden, hem de tersten yarışabiliyorsunuz. Bazı diğer pistlerde de daha farklı çeşitlilik karşımıza çıkıyor.

Forza Motorsport 7 içerisinde artık dinamik hava şartları var. Dinamik hava şartları, tek bir pisti ciddi anlamda değiştirebiliyor. Hem his olarak, hem de görünüş olarak. Oyun içerisindeki bu dinamik hava şartları sayesinde, yarışa yağmurlu bir havada başlayıp, hafifi güneşli bir havada bitirebiliyoruz. Tabii daha uzun yarışlar yapıyorsanız, tek bir yarış içerisinde 3 farklı hava şartı bile görebiliyorsunuz. Tabii küresel ısınma var artık, sürekli havanın değişmesi oldukça normal.Bu gibi detayları, mükemmel fizik motoru ve harika grafikleri ile en iyi grafikli oyunlar listemize almazsak ayıp olacağını düşündüğümüz bir oyun kendisi.

Forza Motorsport 7 indirmek için Microsoft Store’a Git.

13. Death Stranding

Death Stranding

Death Stranding, popüler oyun yönetmeni Hideo Kojima, ilginç oyunu Death Stranding için kolları ilk sıvadığında büyük merak uyandırmıştı. Ve bu meraklı oyuncuları hayal kırıklığına uğratmadan harika bir yapıma daha imzasını attı, bizim de en iyi grafikli oyunlar listemize girmeye hak kazandı. Oyuncu kadrosunda Norman Reedus, Mads Mikkelsen, Lindsay Wagner ve Lea Seydoux gibi isimlerin yer alması, heyecan seviyesini iki katına çıkarmıştı.

Ve şimdi Death Stranding yani Ölüm Kıyısı, tamamen değişime uğraşmış bir dünyanın yeniden şekillenmesindeki önemli bir role sahip Sam Porter Bridges karakterinin kaderini belirlememizi istiyor. Oyun, Türkçe altyazı ve arayüz seçeneği sayesinde oynanışı inanılmaz kolaylaştırıyor. Zira oyun dünyası son derece karışık ve hikayenin derinliğinde kaybolmak da çok kolay aslında.

Oyun, tamamen multiplayer sisteminin alt yapısını kullanıyor ancak hiçbir oyuncu ile yan yana oynayamıyorsunuz. Onlar da sizin gibi kargocular. Bulunduğunuz dünyada sizin yapmadığınızdan emin olduğunuz köprüler, dağlardaki merdivenler ve kayıp kargolara denk geleceksiniz. İşte bunların tamamı, oyunun multiplayer tabanlı olmasından kaynaklanıyor.

Diğer oyuncuların yapılarını kullanabiliyorsunuz ve aynı şekilde onlar da sizinkileri. Kıyamet sonrası dönem olunca, tabii ki tek düşmanımız doğanın kendisi değil. Kuvvetli rüzgar, sırtımızı ölümüne ağrıtan yük, hatta kargoya zarar verebilen zamanyıkım, yükçüler ve tabii ki KV’ler.  Orijinal ismi BT olan ve oyunda KV olarak çevirisi yapılan bu yaratıklar, yaşamın düşmanı olarak biliniyorlar. KV’leri çıplak gözle görmek mümkün değil, en azından belli formlarını.

Death Stranding indirmek için Steam’e Git.

Sizler için hazırladığımız en iyi grafikli oyunlar listemizin sonuna geldik. Düşünce ve önerilerinizi yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın. İyi Oyunlar! 🙂