E-Kitap Okuyucu ve Kitap Karşılaştırması, Düşüncelerimiz!

Çoğu satış noktasında e-kitap okuyucu adıyla satılan tabletler, bir süredir hayatımızda. İlk çıktığı dönem oldukça dikkat çeken ama bir o kadar da eleştirilen bu tabletlere hepimiz alıştık. Ancak hala daha elektronik kitap okuyucu tabletlerin mi yoksa hep bildiğimiz kitapların mı daha iyi olduğu bir tartışma konusu. Bu elbette oldukça kişisel bir tercih. Ancak biz yine de bu iki seçenek için söylenenleri derlemek ve ikisi arasında genel bir karşılaştırma sunmak istedik. İşte her türlü avantajı ve dezavantajı, kendilerine getirilmiş eleştiriler ile e-kitap okuyucu ve kitap karşılaştırması!

E-Kitap Okuyucu Nedir?

İsminden de anlaşılacağı üzere e-kitap okuyucu, dijital olarak yayına sunulan e-kitapları okumak için tasarlamış taşınır vaziyette olan pratik elektronik bir cihazdır.

e-kitap okuyucuya nedir

Teknolojinin gelişmesi ile birçok cihaz e-kitap görevi görebiliyor. Ancak üretilen e-kitap okuyucu cihazlar güneş ışığı, pil ömrü ve okunabilirlik gibi özellikleri ile tamamen kullanıcının isteklerine dayalı tasarlanmıştır.

E-Kitap Okuyucu Daha Mı Çevreci?

Bilindiği üzere çağımızın en büyük sorunlarından biri çevre kirliliği. Çevre ve hava kirliliği tüm gezegenimizi tehdit ederken fazla sanayileşme de orman alanlarının hızla azalmasına sebep oluyor. Bu yüzden de ağaçları ve ormanları korumak insanlık olarak ilk önceliğimiz. Gezegenimizin durumu bu denli kötüye gidince, artık kitaplarımız için gereken kağıdı elde ederken kesilen ağaçların dahi hesabını yapar olduk. Bir iddiaya göre, e-kitap okuyucu tabletler bu açıdan bakıldığında çok daha çevre dostu.

Çünkü bunlardan bir tane edindikten sonra kağıt harcamadan istediğiniz kadar kitabı içlerine yükleyebiliyorsunuz. Elbette kitap kokusunu, sayfaları teker teker çevirme hissini yaşamak isteyenler için bu uygun bir seçenek değil. Ancak görünen o ki teknoloji geliştikçe artık kağıt kitaplar giderek azalacak ve sonunda oldukça değerli antika parçalar olarak kalacaklar. Her şeyin dijitalleştiği bir dünyada kitaplar için de kaçınılmaz son bu…

E-Kitap Okuyucu mu, Yoksa Kitaplar mı Daha Kullanışlı?

E-kitap okuyucu olarak bilinen tabletler, birçok kullanıcıya göre hep alışageldiğimiz kitaplardan daha kullanışlı. Açıkça söylemek gerekir ki sık seyahat edenler için bu tarz aletler çok fazla verim sağlayabilir. Yanlarında ağır ve yer kaplayan kitapları taşımak yerine yalnızca tek bir tablet içinde koca bir kütüphane taşıyabilmek oldukça faydalı olsa gerek.

e kitap okuyucu vs kitap karşılaştırması

})(jQuery);