Dillerden Düşmeyen Avrupa Yakası Replikleri!

Unutulmaz Avrupa yakası replikleri ile sizi geçmişe geri döndürmek için buradayız. 2004-2009 yılları arasında yayınlanan unutulmaz dizi Avrupa Yakası, zengin oyuncu kadrosu ve birbirinden orijinal karakterleri ile hala birçoğumuzun aklında.

Avrupa Yakası Replikleri

avrupa yakası replikleri

Tekrar tekrar izlemeye doyamadığımız dizi ile ilgili çok şey yazabiliriz. Ancak biz bunun yerine adeta karakterlerin üstüne yapışmış, replikleri listelemeyi tercih ettik. İşte, çoğu insanın unutamadığı Avrupa yakası replikleri!

‘Ay Tahsin geliyorlar soldan soldan!’

Avrupa yakası replikleri ay tahsin geliyorlar soldan soldan

Bir dönem ne zaman birinin canı bir şeye sıkılsa, ‘Aaa geliyorlar soldan soldan!’ demesine sebep olan bu replik, dizide Aslı’nın annesi İffet tarafından sıkça söyleniyordu. Özellikle de Volkan ve Selin ilişkisi gündeme geldiği zamanlarda…

‘Oha falan oldum yani’

Avrupa yakası replikleri oha falan oldum yani

Hazır Selin demişken, bu kendine has karakterin repliklerine de değinmemiz gerek. ‘Oha falan oldum yani’ Selin’in en bilinen repliklerindendi. O dönemde çok fazla insan sinir bozucu şekilde bu cümleyi günlük hayatlarında kullanmaya başlamıştı. Ayrıca Volkan’a ‘volki tolki’ diye seslenmesi ve ‘Oldu gözlerim doldu!’ da Selin’in unutulmazlarından repliklerinden…

‘Çikileta yemeliyim!’

Avrupa yakası replikleri çikileta felan yemeliyim

Malumunuz bir Burhan Altıntop kolay kolay yetişmiyor. Burhan Altıntop’u anlamak, onun duygu dünyasına girebilmek zor. E hal böyle olunca da Burhan Altıntop sıklıkla üzülüyor, bunalıma giriyor. Bu yüzden ‘çikileta’ yemesi gerekiyor.

‘Beni beğenmiyor musun?’

Avrupa yakası replikleri beni beğenmiyor musun

Çizgili pijaması ve dansları ile diziye renk katan Gaffur’un karşısındaki insanı gafil avladığı cümle ‘Beni beğenmiyor musun?’ oluyordu. Eğer bu soruyu başarıyla geçiştiremez iseniz, sonrasında uğraşmak zorunda kalacağınız karakterden siz sorumlusunuz…

‘Hayatım ben çapkın değilim hümanistim’

Avrupa yakası replikleri hayatım ben çapkın değilim hümanistim

Dizide Cem’in babası Bülent, çapkınlıkları ile ünlüydü. Ancak kendisi çapkın olduğunu kabul etmiyordu. O yalnızca ‘hümanist’ bir yaklaşımla tüm insanları seviyordu. Ayrıca ‘Ben kadını konsept olarak seviyorum, bunun adı çapkınlık değil hümanistlik’ isimli bir savunması da mevcuttu.

‘Gerizekalının başkanı!’

geri zekalının başkanı

Eğer gerizekalıyı ‘a’ harfini yumuşatmadan okuduysanız, tebrikler Avrupa Yakası iliklerinize kadar işlemiş! Şahika’nın da diğer karakterler gibi aklımızdan çıkmayan birçok repliği var. Ancak bu sahibinin sesiyle okuduğumuz nadir cümlelerden diğer bir tanesi.

Bir de ‘Salon kadını çizgimden kaydırmayın beni be!’ var ki, çok kızdığımızda birine böyle patlamak gerçekten rahatlatıcı olurdu diye düşünüyoruz.

‘İfo bak başladı yine tık tık tık…’

İfo bak başladı yine tık tık tık

Dizinin belki de en aklı başında karakteri Tahsin Sütçüoğlu, genelde kızdığında eşi İffet’in soldan soldan gelmelerine denk olan bu cümleyi kuruyordu.

‘Tirledim ha’

tirledim vallaha

Dilber Hala’yı daha çok ‘Hoşşik!’ repliğiyle hatırlıyor olabilirsiniz. Ancak ‘Tirledim ha’ da sık kurduğu cümlelerden biriydi. Bu repliğe genelde abartılı el hareketleri ile eşlik ederdi.

‘Allah belanı versin Sertaç’

Allah belanı versin sertaç

Bu cümle ile ilgili pek fazla söze gerek var mı? Volkan’ın değişmez yancısı, kar getirmeyen işlerin biricik savunucusu Sertaç; başarısız olacağı başından belli birçok iş için Volkan’ın aklına girip işler istedikleri gibi gitmeyince de, Volkan’ın bu sitemli cümlesi ile kendine gelirdi.

‘Ben de Nişantaşı çocuğuyum, beni de aranıza alın.’

ben nişan taşı çocuğuyum benide aranıza alın

Burhan Altıntop’un ‘Bir Burhan Altıntop kolay yetişmiyor.’ repliği ile birlikte en çok bilinen diğer bir repliği de elbette asla doğruluğu olmayan ‘Ben de Nişantaşı çocuğuyum.’du. Kendisi bunu sıklıkla derginin diğer üyelerinin arasına girebilmek için kullanırdı.

Bir de ‘Ben aslında yoğum’ var ki, hala daha sosyal medyada karşımıza çıkan bu replik uzun süre hayatımızda kalacak gibi görünüyor.

Sizi ufaktan geçmişe döndürmeyi başardığımızı düşünüyoruz. Unutulmaz Avrupa yakası replikleri listemizin sonuna geldik. Bildiğiniz başka replikler var mı ? Düşüncelerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.