Büyü Anime Önerileri: İzleyebileceğiniz En İyi Büyü Animeleri!

Evde kalmak zorunda olduğumuz şu sıkıcı karantina günlerinde anime izlemeyi sevenler için tüm zamanların en iyi büyü anime önerileri adlı bir liste ile karşınızdayız. Her biri birbirinden gizemli dünyalarda geçen bu yapımlar, sizi bambaşka dünyalara götürecek.

Büyü anime önerileri

Büyülülerin, büyücüler ve cadıların, ruhların hatta şeytanların olduğu bu animeler de gerçek hayata biraz ara verme şansı da bulacaksınız. Hazırsanız, en iyi büyü animeleri içeren içeriğimiz başlasın! 🙂

1. Fullmetal Alchemist (IMDb: 8,6)

Büyü anime önerileri Fullmetal Alchemist

Listemize klasik bir büyü anime yapımı ile başlamak istedik. Anime ya da manga seven herkesin en az bir kez adını duyduğu bu yapımı, anime dünyasına yeni girenler için listemize aldık. Yapım, iki simyacı kardeşi konu alıyor. Edward ve Alphonso, ölen annelerini diriltmek üzere simyaya başvuruyorlar. Ancak boylarından büyük bir işe kalkıştıklarını anlamaları çok da zor olmuyor. Çünkü simyada, eğer herhangi bir şey istiyorsanız (ölen annenizin ruhu gibi) onun karşılığı kadar başka bir şeyden vazgeçmek zorundasınız. Ancak sorun şu ki, insan ruhu ile takas edilebilecek kadar değerli herhangi bir madde bulunmuyor. Edward ve Alphonso da bunu en acı şekilde öğreniyorlar. Edward, denedikleri büyü sonucu bacağını kaybederken Alphonso da bedenini kaybediyor. Edward, son anda kardeşinin ruhunu yakalayıp onu bir zırha bağlamayı başarsa da bu etkili büyü bu kez koluna mal oluyor. Mekanik kol ve bacağa sahip Edward ve yanında içi boş bir zırh gibi gezen kardeşi Alphonso, yaşadıkları her şeyden sonra kendilerini simyaya veriyorlar. Simyayı en iyi şekilde öğrenip bedenlerini geri kazanabilmek için, her şeyi geride bırakarak macera dolu bir yolculuğa çıkıyorlar.

Hem büyü hem de macera dolu bu yapım, sürükleyici, aynı zamanda türün en ünlü işlerinden biri. Siz de animeye yeni başlıyorsanız bu  yapıma bir şans verebilirsiniz. Üstelik yapımı Netflix’te bulmak mümkün!

2. Munto (IMDb: 6,2)

Büyü anime önerileri Munto

Açık bir günde çoğu kişi masmavi gökyüzünün tadını çıkarırken Yumemi’nin çok daha farklı bir manzarası vardır. Yumemi, her yukarı baktığında Heavens adlı bir gök ülkesini görmektedir. Üstelik görünen o ki, bu yeri görebilen tek kişi kendisidir. Kısa süre sonra, Heavens kralı Munto dünyaya iner. Dünyada süresi çok kısıtlıdır. Aynı zamanda Heavens’ın da pek fazla vakti kalmamıştır. Bu büyülü ülkenin güç kaynağı Akuto hızla tükenirken, Munto’nun ülkesini kurtarmak için tek şansı Yumemi’yi bulmaktır. Popüler anime yapımı Munto’yu kesinlikle listenize ekleyin.

3. Yamada-kun no 7-nin no Majo (IMDb: 7,2)

Büyü anime önerileri Yamada-kun no 7-nin no Majo

Lise öğrencisi Ryuu Yamada, adeta okulun baş belasıdır. Derslerinde pek iyi olmayan Ryuu aynı zamanda okulda yaşanan her türlü kargaşanın da sorumlusudur. Shiraishi Urara ise her hareketi ile örnek gösterilen okul birincisidir. Bu iki zıt karakter bir gün kendilerini diğerinin bedeninde bulur. Gizemli bir şekilde Ryuu artık Shiraishi’nin bedenindedir. İkili elbette bu durumun peşine düşer ve araştırmalarını derinleştirmek için okulun Doğaüstü Araştırma Kulübü’nü yeniden açarlar. Araştırmaları sonuç vermeye başladığında, okulda yedi farklı cadı olduğunu keşfederler. Acaba okulun daha başka ne gizemleri vardır? Ve daha da önemlisi, ikili kendi bedenlerine dönebilecek midir? 7,2’lik IMDb puanına sahip büyü anime önerileri arasında yer alan macera ve gizem dolu bu yapım aynı zamanda izlerken eğlendiren bir absürt komedi içeriyor.

4. Mirai Nikki (IMDb: 7,6)

En iyi büyü animeleri Mirai Nikki

Çocukken hiç hayali arkadaşlarınız var mıydı? Kendinizi yalnız hissettiğinizde kafanızın içinde konuştuğunuz biri? Amano’nun var. Pek fazla arkadaşı olmayan ve kendini dışlanmış hissettiği anlarda cep telefonuna notlar alarak günlük tutan Amano, aynı zamanda Deus Ex Machine isimli bir hayali arkadaşa sahip. Amano’nun hayalinde Deus Ex Machine herhangi bir zamana ya da yere bağlı değil. Çünkü o, sahip olduğu büyü gücü ile zaman ve mekanı kontrol edebiliyor.

Ancak şöyle bir sorun var ki, Deus Ex Machine gerçekten de zaman ve mekan tanrısı. Üstelik Amano için de farklı planları var. Dışlanmış ve telefonuna aldığı notlar ile kendini avutan sıradan bir çocuk olan Amano, bir anda kendisini hiç hayal etmediği bir geleceğin içinde buluyor. Görünen o ki Deus Ex Machine, kendisi dahil 12 kişinin günlüklerine göre farklı gelecekler kurgulamış. Ve bunların içinde hayatta kalan tek kişiye de tüm güçlerini devredecek. Artık Amano’nun yapması gereken tek şey hayatta kalmak.

5. La Storia Della Arcana Famiglia (IMDb:6,1)

büyü anime önerileri La Storia Della Arcana Famiglia

La Storia isimli bu büyü türünde ki anime konusu ile sizi adeta içerisine çekecek. Arcana ailesi, Regalo isimli küçük bir adayı yönetmekte ve aynı zamanda adayı güvende tutmaktadır. Ada sakinlerinin saydığı ve sevgi duyduğu Arcana’lar aslında tarot kartları tarafından seçilen özel kişilerden oluşan bir mafya topluluğudur. Her birinin özel güçleri bulunan Arcana üyeleri, bu sayede adada güvenliği sağlamaktadır. Ancak ailede büyük değişiklikler kapıdadır. Ailenin başındaki ‘Baba’ emekli olmak üzeredir. Yerine geçecek kişiyi ise çok iyi seçmesi gerekmektedir. Bu yüzden bir turnuva düzenler ve kazanana kendi yerini vereceğini duyurur. Ayrıca turnuva galibi, ailenin güzel kızı Felicita ile evlenecektir. Ancak Felicita kaderine boyun eğmez. Kendi isteği dışında evlenmeyi reddeder ve turnuvaya katılır. 6,2’lik en iyi anime önerileri büyü türü arasında yer alan yapım La Storia Della Arcana Famiglia mutlaka izlemeniz gereken yapımlardan…

6. No Game No Life (IMDb: 7,9)

en iyi büyü animeleri No Game No Life

Dijital oyunları sever misiniz? Ya da saatlerce, günlerce hatta aylarca yerinizden kalkmadan oyun oynamak istediğiniz olur mu? Belki de bazen keşke hayatımı böyle kazanabilsem diye düşündüğünüz oluyordur? O zaman siz  büyü anime önerileri arasında yer alan bu yapım da ki iki karakter Sora ve Shiro ile çok iyi anlaşırdınız! Herhangi bir işleri olmayan, okula gitmeyen hatta evlerinden bile çıkmayan bu iki kardeşin tüm hayatları oyunlar üzerine kurulu. Kendileri tam anlamıyla a sosyaller. Hatta daha da ileri bir seviyede, toplumdan izole yaşıyorlar. Ancak internette ki ünleri azımsanır gibi değil. Yine de bu iki kardeş, toplumda ‘işe yaramaz’ olarak nitelendirilmekten kurtulamıyorlar. Ancak bir gün ikisinin de hayatını değiştirecek bir gelişme yaşanıyor. ‘Tanrı’ adlı biri tarafından çağrıldıkları alternatif dünyada, her şeyin kaderi oyunlar ile belirleniyor. İnsanların diğer yaratıklar tarafından dışlandığı ve izbe şehirlere sürüldüğü bu alternatif gerçeklikte, evlerinden dışarı adım atmayan bu oyun bağımlıları yeni kurtarıcılar olabilir mi?

7. Zetsuen No Tempest (IMDb: 7,6)

En iyi büyü animeleri Zetsuen No Tempest

Listemizin sıradaki yapımı büyü anime önerileri arasında yer alan Zetsuen No Tempest, gizemli bir şekilde öldürülen ailesinin peşine düşen Mahire bir anda ortadan kaybolur. Diğer bir taraftan “Kusaribe” adı verilen bir büyücü loncasının en güçlü büyücülerinden Hakase Kusaribe, hasımları tarafından gizemli bir adaya hapsedilir. Ada’dan kurtulmanın yollarını arayan Hakase, enteresan bir şekilde ailesinin katilini arayan Mahiro ile karşılaşır ve bir anlaşma içerisine girer. İkilinin ortaya koymuş olduğu anlaşmaya göre, Hakase, gizemli bir şekilde öldürülen Mahiro’nun ailesinin gerçek katilini bulmaya yardım edecektir. Mahiro ise, tüm dünyayı kaosa sürükleyecek Zetsuen Ağacı’nı yeniden canlandırmak isteyen Hakase’nin düşmanlarını durduracaktır.

8. Little Witch Academia (IMDb: 7,9)

Little Witch Academia

Listemizin sırada ki yapımı Little Witch Academia, Shiny Chariot adlı büyücünün güçlerinden etkilenen Akko Kagari’nin Cadı Akademisi’ne girmesiyle başından geçen olayları konu ediyor. Kagari’nin öncelikli amacı kendisinden ilham aldığı Shiny gibi iyi ve güçlü bir büyü kullanıcısı olma hayalini gerçekleştirebilmektir.

Büyü anime önerileri adlı listemizin burada sonuna geldik. Sizler için listelediğimiz en iyi büyü animeleri arasından en çok hangi yapım hoşuna gitti? Sizin de listeye eklemek istediğiniz yapımlar varsa yorumlara yazmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.