Blog Anime Sinema

Büyü Anime Önerileri: İzleyebileceğiniz En İyi Büyü Animeleri!

Beğen0
Please Giriş Yap or Kayıt ol to do it.
Büyü anime önerileri

Evde kalmak zorunda olduğumuz şu sıkıcı karantina günlerinde, büyü türünde anime izlemeyi sevenler için tüm zamanların en iyi büyü anime önerileri adlı bir liste hazırladık. Her biri birbirinden gizemli evrenlerde geçen bu yapımlar, sizi adeta bambaşka dünyalara götürecek.

Büyü anime önerileri

Ayrıca büyülerin, büyücülerin, cadıların, ruhların ve hatta şeytanların yer aldığı bu sıra dışı animeler ile gerçek hayata biraz ara verme şansı da bulacaksınız. Hazırsanız en iyi büyü anime önerilerini sıraladığımız listemiz başlıyor!

Ayrıca anime dizileri ve anime film önerileri listelerimiz de hemen şuracıkta!

Isekai anime önerileri adlı makalemizde hali hazırda sizleri bekliyor. :3

1. Fullmetal Alchemist (IMDb: 8,6)

Büyü anime önerileri Fullmetal Alchemist

Listemize klasik bir büyü anime yapımı ile başlamak istedik. Anime ya da manga seven herkesin en az bir kez adını duyduğu Fullmetal Alchemist’i bilmeyenler olabilir diye listemizin ilk sırasına aldık. Anime, iki simyacı kardeşi konu alıyor. Edward ve Alphonso, ölen annelerini diriltmek üzere simyaya başvuruyorlar. Ancak boylarından büyük bir işe kalkıştıklarını anlamaları çok da zor olmuyor. Çünkü simyada herhangi bir şey istiyorsanız (ölen annenizin ruhu gibi) onun karşılığı kadar değerli başka bir şeyden vazgeçmek zorundasınız. Ancak sorun şu ki insan ruhu ile takas edilebilecek kadar değerli herhangi bir madde bulunmuyor.

Edward ve Alphonso da bunu en acı şekilde öğreniyorlar. Edward, denedikleri büyü sonucu bacağını kaybederken, Alphonso da bedenini kaybediyor. Edward, son anda kardeşinin ruhunu yakalayıp onu bir zırha bağlamayı başarsa da bu onun koluna mal oluyor. Mekanik kol ve bacağa sahip Edward ve yanında içi boş bir zırh gibi gezen kardeşi Alphonso, yaşadıkları her şeyden sonra kendilerini tamamen simyaya veriyorlar. Simyayı en iyi şekilde öğrenip bedenlerini geri kazanabilmek için her şeyi geride bırakarak macera dolu bir yolculuğa çıkıyorlar.

Hem büyü hem de macera dolu bu yapım, büyü kategorisindeki en ünlü işlerinden biri. Siz de anime dünyasına minik bir adım atmak istiyorsanız, mutlaka bu yapıma bir şans vermelisiniz. Üstelik yapım Netflix’te de yer alıyor.

2. Munto (IMDb: 6,2)

Büyü anime önerileri Munto

Açık bir günde çoğu kişi masmavi gökyüzünün tadını çıkarırken, Yumemi’nin çok daha farklı bir manzarası vardır. Yumemi, her yukarı baktığında Heavens adlı bir gök ülkesini görmektedir. Üstelik görünen o ki bu yeri görebilen tek kişide kendisidir. Kısa bir süre sonra Heavens kralı Munto dünyaya iner. Ancak dünya’da süresi çok kısıtlıdır ve Heavens’ın da pek fazla vakti kalmamıştır. Büyülü ülkenin güç kaynağı Akuto hızla tükenirken, Munto’in ülkesini kurtarmak için tek şansı Yumemi’yi bulmaktır.

Popüler büyü anime yapımı Munto’yu mutlaka listenize eklemenizi tavsiye ediyor ve sıradaki önerimize geçiyoruz.

3. Yamada-kun no 7-nin no Majo (IMDb: 7,2)

Büyü anime önerileri Yamada-kun no 7-nin no Majo

Lise öğrencisi Ryuu Yamada, kelimenin tam anlamıyla bir baş belasıdır. Derslerinde pek iyi olmayan Ryuu aynı zamanda okulda yaşanan her türlü kargaşanın da sorumlusudur. Shiraishi Urara ise her hareketi ile örnek gösterilen okul birinci bir öğrencidir. Bu iki zıt karakter bir gün kendilerini diğerinin bedeninde bulur. Zaten yapımı büyü anime dizileri kategorisine sokan olaylar da tam burada başlıyor. Ryuu, gizemli bir şekilde Shiraishi’nin bedenine girer. İkili, elbette bu durumun peşine düşer ve araştırmalarını derinleştirmek için okulun Doğaüstü Araştırma Kulübü’nü yeniden açar. Araştırmaları sonuç vermeye başladığında ise okulda yedi farklı cadı olduğunu keşfederler. Acaba okulun daha başka ne gizemleri vardır? Daha da önemlisi, ikili kendi bedenlerine dönebilecek midir?

7,2 IMDb puanına sahip macera ve gizem dolu bu yapım fazlasıyla komedi unsurları içeriyor. Gülmekten konuyu anlayabilir misiniz bilmiyorum.

4. Mirai Nikki (IMDb: 7,6)

En iyi büyü animeleri Mirai Nikki

Çocukken hiç hayali arkadaşlarınız var mıydı? Kendinizi yalnız hissettiğinizde kafanızın içinde konuştuğunuz biri? Amano’un var. Pek fazla arkadaşı olmayan ve kendini dışlanmış hissettiği anlarda cep telefonuna notlar alarak günlük tutan Amano, Deus Ex Machine isimli bir hayali arkadaşa sahip. Amano’un hayalinde Deus Ex Machine, herhangi bir zamana ya da yere bağlı değil. Çünkü o sahip olduğu büyü gücü ile zaman ve mekanı kontrol edebiliyor.

Ancak şöyle bir sorun var ki; Deus Ex Machine gerçekten de zamanın ve mekanın tanrısı. Üstelik Amano için de farklı planları var. Dışlanmış ve telefonuna aldığı notlar ile kendini avutan çocuk Amano, bir anda kendisini hiç hayal etmediği bir geleceğin içinde buluyor. Görünen o ki Deus Ex Machine, Amano dahil 12 kişinin günlüklerine göre farklı gelecekler kurgulamış. Hayatta kalan tek kişiye de tüm güçlerini devredecek. Amano’un bu durum karşısında yapması gereken tek şey hayatta kalmak.

Listelediğimiz büyü anime önerileri arasında yer alan Mirai Nikki, aradığınız yapım olabilir.

5. La Storia Della Arcana Famiglia (IMDb:6,1)

büyü anime önerileri La Storia Della Arcana Famiglia

La Storia Della isimli bu büyü konulu anime, kurgusu ile sizi adeta ekran başına kilitleyecek. Arcana ailesi, Regalo isimli küçük bir adayı yönetmekte ve güvende tutmaktadır. Ada sakinlerinin saydığı ve sevgi duyduğu Arcana’lar, aslında tarot kartları tarafından seçilen ve özel kişilerden oluşan bir mafya topluluğudur. Özel güçleri bulunan Arcana üyeleri, bu sayede adada güvenliği sağlamaktadır. Ancak ailede büyük değişiklikler kapıdadır. Ailenin başındaki ‘Baba’ emekli olmak üzeredir. Yerine geçecek kişiyi ise çok iyi seçmesi gerekmektedir. Bu yüzden bir turnuva düzenler ve kazanana kendi yerini vereceğini duyurur. Ayrıca turnuva galibi ailenin güzel kızı Felicita ile de evlenecektir. Ancak Felicita kaderine boyun eğmez. Kendi isteği dışında evlenmeyi reddeder ve turnuvaya katılır.

İzleyicilerinden aldığı beğeniler ile başarılı büyü anime önerileri arasında yer alan La Storia Della Arcana Famiglia, 6,1’lik bir IMDb puana sahip.

6. No Game No Life (IMDb: 7,9)

en iyi büyü animeleri No Game No Life

Dijital oyunları sever misiniz? Ya da saatlerce, günlerce hatta aylarca yerinizden kalkmadan oyun oynamak istediğiniz oldu mu? Belki de bazen keşke hayatımı böyle kazanabilsem diye düşündüğünüz oluyordur.

Eğer böyleyseniz, No Game No Life’ın iki baş karakteri Sora ve Shiro ile çok iyi anlaşacaksınız! Herhangi bir işleri olmayan, okula gitmeyen ve hatta evlerinden bile çıkmayan bu iki kardeşin tüm hayatları oyun üzerine kurulu. Kendileri tam anlamıyla asosyaller. Hatta daha da ileri bir seviyede kendileri ve toplumdan tamamen izole yaşıyorlar. Ancak internetteki ünleri azımsanır gibi değil. Yine de bu iki kardeş toplumda ‘işe yaramaz’ olarak nitelendirilmekten kurtulamıyorlar. Hayat onlar için aşağı yukarı bu şekilde ilerlerken bir gün ikisinin de hayatını değiştirecek bir gelişme yaşanıyor. ‘Tanrı’ adlı biri tarafından çağrıldıkları alternatif dünya’da her şeyin kaderi oyunlar ile belirleniyor. İnsanların diğer yaratıklar tarafından dışlandığı ve izbe şehirlere sürüldüğü bu alternatif gerçeklikte, evlerinden dışarı adım atmayan oyun bağımlılarımız yeni kurtarıcılar olabilir mi?

7. Zetsuen No Tempest (IMDb: 7,6)

En iyi büyü animeleri Zetsuen No Tempest

Listemizin sıradaki yapımı büyü anime önerileri arasında yer alan Zetsuen No Tempest. Gizemli bir şekilde öldürülen ailesinin peşine düşen Mahire, birden ortadan kaybolur. Diğer taraftan “Kusaribe” adlı bir büyücü loncasının en güçlü büyücülerinden Hakase Kusaribe, hasımları tarafından gizemli bir adaya hapsedilir.

Adadan kurtulmanın yollarını arayan Hakase, enteresan bir şekilde ailesinin katilini arayan Mahiro ile karşılaşır ve bir anlaşma yaparlar. İkilinin ortaya koymuş olduğu anlaşmaya göre Hakase, gizemli bir şekilde öldürülen Mahiro’nun ailesinin gerçek katilini bulmaya yardım edecektir. Mahiro ise tüm dünyayı kaosa sürükleyecek Zetsuen Ağacı’nı yeniden canlandırmak isteyen Hakase’nin düşmanlarını durduracaktır.

8. Little Witch Academia (IMDb: 7,9)

Little Witch Academia

Little Witch Academia, Shiny Chariot adlı büyücünün güçlerinden etkilenen Akko Kagari’nin Cadı Akademisi’ne girmesiyle başından geçen olayları konu ediyor. Kagari’nin öncelikli amacı rol modeli olan Shiny gibi iyi ve güçlü bir cadı olabilmek.

Sizler için hazırladığımız en iyi büyü anime önerileri adlı listemizin burada sonuna geldik. Düşünce ve önerilerinizi yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın! Görüşmek üzere… 🙂

Amazon Prime Dizileri - Keşfedilmeyi Bekleyen Efsane Yapımlar!
Netflix Mini Dizileri - Vakti Olmayanlara Dizi Önerileri!